Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Winter is coming


  • Please log in to reply
5274 replies to this topic

#46 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 27 April 2011 - 15:56

za one nesrećnike, koji nisu čitali knjige


Evo, javlja se jedan takav koji nije ni znao da postoje knjige :D. Ako je za utehu, do pojavljivanja prvog LOTR filma (koji sam sasvim slučajno pogledao, bilo besplatno u studenjaku, pa reko' i bogu je drago) nisam ni znao ko je Tolkin... Posted Image

Pogledao sam prve dve epizode i oduševljen sam. Otprilike se slažem sa Duninom analizom i nemam šta mnogo da dodam, osim da naglasim da me kraljica žešće iritira (ni u TSCC je nisam nešto mnogo gotivio).
  • 0

#47 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 27 April 2011 - 16:05

Pogledah sad drugu epizodu, i i ona nije losa.. Smeta mi samo sto su sve scene zbrzane, i sto su promene previse nagle pa izgleda nekako nabacano. da ima samo malo vise vremena sve bi dosta bolje izgledalo ali jbg sta da se radi. Verovatno ce biti bolje kad budemo imali jasno izdeljena mesta dogadjanja. Kraljeva luka sa jedne strane, Zid sa druge, Zimovrel nesto malo posto kapiram da, iako je u knjizi dosta zastupljen, Bran nece biti puno prikazivan(izostanak njegovog sna ide u prilog tome) i Ket koja je u putu.
Tirion mi je za sada najbolji. Dinklage(Tirion) je odlican, Addy(Robert) takodje, Lena(Cercei) dosta dobra iako je u knjizi malo manje odmerena, dok mi je sa druge strane Jon najmanje ubedljiv. Scena u kojoj je Arja izvedena pred kralja mi se bas svidela posto sam je identicno zamisljao dok sam citao.

Znaci do sada su utisci sasvim dobri, a bice jos bolje. Verovatno ce i sledeca epizoda biti malo sporija posto treba uvesti sve likove koji su na dvoru, ali bi od cetvrte trebalo da bude mnogo uzbudljivije i sa mnogo vise radnje.

Edited by nemanjaol, 27 April 2011 - 16:37.

  • 0

#48 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 29 April 2011 - 09:21

Počeo sam da gledam i mislim da je ovo možda i prva serija koju počinjem da pratim, a da nisam u zaostatku par sezona...
I zbog toga mi je baš drago, jer bi se verovatno baš primio, pa gledao po 4-5 epizoda za redom.


Inače, serija je odlična, scenografija i izbor glavnog glumca posebno.


ps. Podržavam inicijativu da se promeni naziv teme :)
  • 0

#49 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 29 April 2011 - 16:01

Kad budete menjali naziv teme ubacite i "BEZ SPOILERA". Ovo se i do sada podrazumevalo, ali bolje staviti da se neko ne zaleti i upropasti uzitak ljudima koji nisu citali knjige..
  • 0

#50 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 30 April 2011 - 19:04

Kad budete menjali naziv teme ubacite i "BEZ SPOILERA". Ovo se i do sada podrazumevalo, ali bolje staviti da se neko ne zaleti i upropasti uzitak ljudima koji nisu citali knjige..

fuck that.
nije ovo Dexter pa da se skrivamo iza tagova. ja lichno ne bih ni gledala seriju da nisam pre toga prochitala knjge jer je zaista greota od boga pustiti da ti mashtu zarobi ekranizacija, ma koliko bila dobra.
u svakom sluchaju, poshto je knjizevni serijal veoma aktuelan i poshto cemo se prisecati i nekih dogadjaja koji se deshavaju u narednim knjigama, potpuno je iluzorno traziti od 90% uchesnika da non-stop klikcu spoiler tagove, samo zato shto par uchesnika nije prochitalo knjige.

btw. josh uvek nisam ogledala 2. epizodu. meni je inache Game of Thrones dosadnjikava, najvishe zbog toga shto predstavlja opshirnu uvertiru za things to come. reread mi je uvek ishao od 2. knjige.
  • 0

#51 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 01 May 2011 - 13:57

Nisam znao da je toliki problem staviti deo posta u spoiler tag :P
Ja bih voleo da u diskusiji vise ucestvuju ljudi koji nisu citali knjige, a jedini nacin za to je da se slozimo da necemo pisati spoilere. Mada s obzirom da i ne vlada neko veliko interesovanje za ovu temu to i nije toliko bitno..
  • 0

#52 Golub87

Golub87
  • Members
  • 1 posts

Posted 02 May 2011 - 00:26

Dosta ljudi iz moje okoline je pocelo da gleda seriju iako nisu citali knjigu. Interesantno je da se svima svidela serija, cak i onima koji nisu fanovi fantastike.

Zaista, od desetak ljudi koji nisu imali nikakav kontakt sa knjigama pre serije, niko nije imao negativan komentar.

Sto se mene licno tice, serija je sasvim adekvatna, ali su knjige i dalje mnogo bolje.
  • 0

#53 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 02 May 2011 - 18:19

Ja planiram da pocnem da gledam ali cu najverovatnije kada se zavrsi sezona da ne bih cekao po nedelju dana na epizodu.
Knjigu nisam citao, pa me zanima vase misljenje da li je bolje da je procitam pre ili posle gledanja serije? :)

Edited by steva8lfc, 02 May 2011 - 18:20.

  • 0

#54 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 03 May 2011 - 01:00

Pre naravno. :)
Sad sam dosao kuci pa me mrzi da elaboriram, ali ako si ikada gledao ekranizaciju knjige koju si procitao znas da koliko god novca bilo utroseno uvek je utisak knjige bolji..
  • 0

#55 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 May 2011 - 19:47

Dobra vest je da je gledanost porasla, za nekih 10%, a uspeh je jos veci ako se zna da su mnoge tv emisije izgubile gledanost zbog aktuelnih dogadjaja sa bin ladenom.
  • 0

#56 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 09 May 2011 - 12:00

Steva, definitivno pokušaj da pročitaš knjige pre gledanja. Veruj mi na reč, da ćeš ih progutati, samo da se probiješ kroz polovinu prve knjige, kad krene kakva-takva akcija i posle nema posustajanja. Tako češ i tokom gledanja serije lakše shvatiti neke stvari, koje u epizodama sigurno neće biti toliko ispostavljane. Sećam se mog prvog čitanja - na engleskom - kad je krenula akcija, nisam mogao ostaviti knjigu. I kad sam bio na poslu, misli su mi lutale ka knjigi, šta će dalje biti kad stignem kući... I nisam je ispuštao iz ruke nekad i kasno u noć... :o

Evo, jedva čekam sad 12.07. kad će nam doči sledeći nastavak. :thumbs:
A Dance with Dragons
I, pošto je u kući Kindle, istog dana će biti dostupan pa verujem, da ćemo se tada malo manje čuti ovde... :evil:
Dok se ne nabavi kasnije i slovenski prevod, zna se... 0:)

EDIT: pošto sam prošle sedmice bio kod vas u gostima, još mi danas predstoji i da odgledam 3. deo i onda odmah 4. na HBO... :lala:

Edited by Gogy, 09 May 2011 - 12:01.

  • 1

#57 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 16 May 2011 - 22:49

Odlična epizoda danas.

Knjige kupljene, samo još da ih pročitam...
  • 0

#58 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 23 May 2011 - 16:37

A što se Cersei tiče - ipak je ona glavni negativac.

Vidis sta je stvar percepcije, meni je
Spoiler
veci negativac od Sersei, ona mi je, nekako, prelaka meta za sav hejt.
Spoiler


Ja planiram da pocnem da gledam ali cu najverovatnije kada se zavrsi sezona da ne bih cekao po nedelju dana na epizodu.
Knjigu nisam citao, pa me zanima vase misljenje da li je bolje da je procitam pre ili posle gledanja serije? :)

Ja isto cekam da se zavrsi sezona pa da odgledam, ali bih ti preporucio da knjige odmah procitas, mislim da ce tako biti interesantnije, imaces jos jedan set utisaka za poredjenje.
  • 0

#59 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 23 May 2011 - 17:19

Odgledah i sestu i sedmu epizodu (pojavila se ranije) i sada vec deluje pristojno, ali i dalje ne mogu da predjem preko nekih prilicno naivnih resenja u gradjenju likova

Spoiler


A ne znam zasto, meni je Cersei uzasno simpaticna, valjda bas tako zamisljam dvorske spletkasice :rolleyes:
  • 0

#60 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 May 2011 - 11:35

Vidis sta je stvar percepcije, meni je

Spoiler
veci negativac od Sersei, ona mi je, nekako, prelaka meta za sav hejt.
Spoiler


Naravno, i on je tu, odmah do Cersei, slažem se. :) Ali, kad se pogleda unazad, ipak su zbrke počele od nje. I Đejmija, ako čemo pravo.. :) Još kad se u nekim delovima istakne njena kivnost što nije ona rođena kao muškarac i ta njena frustracija prelazi u otvoreno zlo... Ali slažem se - od početka priče dvojica mi deluje baš ogavno.

Spoiler

To je tip ljudi, koji i ovako ne podnosim... :)

Odgledah i sestu i sedmu epizodu (pojavila se ranije) i sada vec deluje pristojno, ali i dalje ne mogu da predjem preko nekih prilicno naivnih resenja u gradjenju likova

Spoiler


Slažem se sa spoilerom. U knjigi to ide polaganije.
  • 0