Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Beograd je Srbija-sve ostalo je nista


  • Please log in to reply
3816 replies to this topic

#16 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 20 April 2009 - 18:28

Ye, moguce je. Onda je Qantas prvi a JAT drugi na svetu !


Nije ,,moguće'', tako je bilo. U ostalom, treba biti okrenut budućnosti i voditi računa da se nesreće ne događaju, bilo kao ponavljanje, ili kao prvi put. Nadležni ,,vode o tome računa'' tako što su napravili zakonski monopol i eliminisali mogućnost sigurnijeg i ekonomičnijeg putovanja.

Ovo je sve troll, pošto je tema decentralizacija, a lično mislim da pitanje JAT-a zaslužuje posebnu temu.
  • 0

#17 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 April 2009 - 18:43

Kad smo kod rusenja....srusio se i na Korzici...Ajacio...80-tih...
Ali nije poenta u JAT-u...i ceni karata i duzini leta....
Mozda gresim...ali svaki socijalni mir se cuvao u Bgd-u....Ostatak KGJ...
Da li se neko potresao sto npr. u Kursumliji ne radi ni jedna firma osim SO Kursumlije...
Babusnica,Prokuplje...
Da li mislite da niski gradonacelnik Simonovic (DS) moze nesto da odluci dok centrala ne aminuje...jok
  • 0

#18 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 20 April 2009 - 19:38

Čini mi se sredinom 70-ih godina. Tada je Vesna Vulović postala najpoznatija stjuardesa jer je jedina preživela nesreću.


Navodno su ustaški teroristi podmetnuli bombu.
  • 0

#19 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 April 2009 - 20:08

Beograd

Grad u koji BEOGRADJANI dolaze iz inostranstva na odmor.
Beograd je stomak Srbije koji je uvek gladan i nikada neće biti sit.
Beograd je glavni diler Srbije koji je navučen jedino na sebe, bez svih ostalih bi mogao. Svi drugi gradovi nisu Beograd.
Beograd je grad koji može da bude jako lep, grad koji može da promeni mnogo toga, ali koji , na žalost, nikada neće promeniti ništa, jer je suviše opterećen sobom.
Ajd zdravo.......
  • 0

#20 Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac
  • Members
  • 103 posts

Posted 20 April 2009 - 21:04

Kad smo kod rusenja....srusio se i na Korzici...Ajacio...80-tih...

Inex-Adria, ne JAT.
  • 0

#21 ARIGATOJ

ARIGATOJ
  • Members
  • 801 posts

Posted 20 April 2009 - 23:31

Čini mi se sredinom 70-ih godina. Tada je Vesna Vulović postala najpoznatija stjuardesa jer je jedina preživela nesreću.


Крајем јануара 1972.
  • 0

#22 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 20 April 2009 - 23:38

Navodno su ustaški teroristi podmetnuli bombu.


A u stvari?
  • 0

#23 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 20 April 2009 - 23:43

A u stvari?


srusio ga je pvo neke od zemalja varsavskog pakta jer su u blizini bili neki manevri. bilo je nesto skoro na netu o tome.

t.off.
  • 0

#24 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 21 April 2009 - 05:16

Inex-Adria, ne JAT.


Inex-Adria se u vazduhu sudarlila sa British Airways...negde iznad Splita ili Zagreba....
  • 0

#25 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 21 April 2009 - 08:28

Da li mislite da niski gradonacelnik Simonovic (DS) moze nesto da odluci dok centrala ne aminuje...jok

A mene zanima šta ti kao Nišlija misliš - da li je on žrtva ili saučesnik centrale?
  • 0

#26 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 21 April 2009 - 08:55

Inex-Adria se u vazduhu sudarlila sa British Airways...negde iznad Splita ili Zagreba....

Mislim iznad Vrbovca
  • 0

#27 Socket7

Socket7
  • Banned
  • 125 posts

Posted 21 April 2009 - 12:32

joj,još jedna turi napušavanja beograda.... :ph34r:

aj udrite...


Pa mora biti da im je život mnogo lep, za sva sranja imaju dežurnog krivca.
  • 0

#28 Socket7

Socket7
  • Banned
  • 125 posts

Posted 21 April 2009 - 12:37

srusio ga je pvo neke od zemalja varsavskog pakta jer su u blizini bili neki manevri. bilo je nesto skoro na netu o tome.

t.off.


Pa ne samo na Netu nego je zapadna štampa u to vreme pisala o tome, može da se pronađe u arhivama. Jednom su se čak ti tekstovi pojavili u emisiji pokojne BK televizije koja je govorila o Vesni Vulović. Nego to ovde ne sme da se kaže - pa kud bi naša braća Rusi na nas :ph34r:

Čak se i svaki pokušaj da se ispravi laž u članku na engleskoj Wikipediji odmah biva "ispravljen" od strane "nacionalno svesnih". Očigledno im je veoma bitno da prikriju činjenicu da je srpski avion oboren strane ruskog brata. Šljam.
  • 0

#29 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 21 April 2009 - 12:42

Mislim, kako bi nekome uopšte moglo pasti na pamet da je jedan od zrakoplova te vrhunske kompanije kao što je JAT mogao, pu, pu, pu ikada, ikako pasti!

A da ga, eto i da dozvolimo tu eventualnost da je pao, nisu srušili ustaški ekstremisti koju su, po istom principu, jelte i bivšu nam državu sahranili.

Ili da je, boguhuljenje čisto, pilot te prve ili druge najbolje na svijetu avio-kompanije ignorisao upozorenja, pravio se pametan pa odveo putnike u smrt a Vukovićku u Ginisovu knjigu?!
  • 0

#30 Socket7

Socket7
  • Banned
  • 125 posts

Posted 21 April 2009 - 12:45

Inex-Adria se u vazduhu sudarlila sa British Airways...negde iznad Splita ili Zagreba....


I taj sudar iznad Vrbovca i rušenje MD-80 iznad Ajačija su bili Adria Airways.
Čak sam negde čitao da je slovenačka vlada negde prošle godine poslala ekipu da očisti teren - više od 25 godina nakon rušenja. Čak su našli i neke kosti...

Jat je imao čini mi se još dva rušenja osim ovog iznad Srbske Kamenice, jedan je bio prazan avion iznajmljen turskoj kompaniji u 80-im, a drugi čini mi se kod Podgorice isto negde početkom 70-ih i tu je bilo žrtava.

Edited by Socket7, 21 April 2009 - 12:52.

  • 0