Jump to content


Photo
- - - - -

Cene koktela u Bgd!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 crab

crab
  • Members
  • 66 posts

Posted 01 April 2009 - 12:04

Dosao sam iz pre 6 dana iz US...Barmen sam bio 2 god tamo, a pre toga u Spaniji...Zgranut sam cenama koktela u Bgd...Klubove necu ni da komentarisem, 800 din Long Island...ali kafici nisu postali normalni takodje....Sta vi mislite o tome??? Pisite svi, mada bih prvenstveno zeleo da cujem misljenje ljudi iz ove branse...

#2 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 01 April 2009 - 18:06

Pecanje. To je jedina ekonomska logika u ovoj zemlji.

#3 crab

crab
  • Members
  • 66 posts

Posted 02 April 2009 - 10:02

Pecanje. To je jedina ekonomska logika u ovoj zemlji.


ok...zato sam i dao prednost ljudima iz branse da mi kazu da li su cene nabavke alkohola toliko skocile(predpostavljam da nisu), ili jednostavno im se moze...

#4 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 03 April 2009 - 10:00

Ako espreso ili caj kostaju izmedju 100 i 150 do 200 din.
kako bi koktel od nekih egzoticnih pica mogao da bude jeftiniji, posebno sto je za njih potrebno umece.
Kod nas je skupa i domaca rakija koja se samo natoci,
tako da nije nerazumljivo zasto su kokteli skuplji.

U nekim kaficima su cene koktela 350-550 din.

#5 crab

crab
  • Members
  • 66 posts

Posted 03 April 2009 - 17:09

Ako espreso ili caj kostaju izmedju 100 i 150 do 200 din.
kako bi koktel od nekih egzoticnih pica mogao da bude jeftiniji, posebno sto je za njih potrebno umece.
Kod nas je skupa i domaca rakija koja se samo natoci,
tako da nije nerazumljivo zasto su kokteli skuplji.

U nekim kaficima su cene koktela 350-550 din.


za espreso se zna razlog zasto je daleko skuplji od realne cene...Za rakiju ne znam zasto je 150-200 din...ali cena koktela me je sokirala, pogotovu sto jos nisam bio na mestu gde sam ja rekao: Uh, sto je jak koktel!!!! najcesce i pored enormno visoke cene, zakidaju na kolicini alkohola...

#6 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 April 2009 - 17:18

Dosao sam iz pre 6 dana iz US...Barmen sam bio 2 god tamo, a pre toga u Spaniji...Zgranut sam cenama koktela u Bgd...Klubove necu ni da komentarisem, 800 din Long Island...ali kafici nisu postali normalni takodje....Sta vi mislite o tome??? Pisite svi, mada bih prvenstveno zeleo da cujem misljenje ljudi iz ove branse...

Ja odavno nisam pio neki koktel u Beogradu, ali 800 din. je zapravo £7 - za te pare, kokteli se prodaju (a i dosta jeftinije) i u najboljim hotelima u tropskim turistickim destinacijama - da o Londonu i ne govorim.
Posto sam nedavno bio, pre mesec dana, u Zanzibaru, u "Zamani - Kempinski" hotelu (jedan od vrhunskih svetskih hotelskoh lanaca) nema koktela skupljeg od £5.5.

Edited by vladan, 03 April 2009 - 17:19.


#7 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 04 April 2009 - 19:43

Ne znam kakva si mesta posećivao, Crab, ali u prosečnom kafiću, klubu ili splavu (dakle, niti rupa, niti neko (novo-)hit-fancy-mesto) cena koktela varira između 250 i 400 dinara, u zavisnosti od mesta i koktela. Naravno, na mestima gde je espresso 300+ dinara, ne čudi me da koktel dođe i do 800, ali to je opet generalno pitanje cena u određenim ("fancy") lokalima, ne pitanje cena sastojaka koktela.
Sa druge strane, potpuno se slažem da u Beogradu kokteli generalno imaju manje alkohola (čak i na mestima gde ljudi zaista znaju da prave dobre koktele) ali za to nemam objašnjenje. Ne verujem da je u pitanju "zakidanje", u svakom slučaju ne u ozbiljnim lokalima. Ali, eto zanimljivog pitanja za raspitati se. :ph34r:

#8 tomo777

tomo777
  • Members
  • 154 posts

Posted 04 April 2009 - 22:22

Uf, skupi su vam kokteli! Ak se ne varam 800 dinara je cca 10 ojra? Kod nas su cca 4 ojra osim na ekskluzivnim mjestima...

#9 crab

crab
  • Members
  • 66 posts

Posted 05 April 2009 - 09:56

Ne znam kakva si mesta posećivao, Crab, ali u prosečnom kafiću, klubu ili splavu (dakle, niti rupa, niti neko (novo-)hit-fancy-mesto) cena koktela varira između 250 i 400 dinara, u zavisnosti od mesta i koktela. Naravno, na mestima gde je espresso 300+ dinara, ne čudi me da koktel dođe i do 800, ali to je opet generalno pitanje cena u određenim ("fancy") lokalima, ne pitanje cena sastojaka koktela.
Sa druge strane, potpuno se slažem da u Beogradu kokteli generalno imaju manje alkohola (čak i na mestima gde ljudi zaista znaju da prave dobre koktele) ali za to nemam objašnjenje. Ne verujem da je u pitanju "zakidanje", u svakom slučaju ne u ozbiljnim lokalima. Ali, eto zanimljivog pitanja za raspitati se. :ph34r:


na Adi su kokteli 450-500din...pri tom mojoj babi bi trebalo bar 7 da se napije, zbog kolicine alkohola...po nekim barovima tipa CentralBar i slicno cene idu od 300 and up...za 250 jos nisam video...ne krecem se po "fancy" mestima, gore pomenuti bar je najfensije mesto na koje sam isao...2 god sam bio barmen u US, nikad u zivotu mi pice nije bilo vraceno jer je slabo...bilo je par puta vracanja jer je prejako i to od strane zena...standard u US varira od 1.5 do 2 ounce...sto je pandan 4.5 do 6 cl ovde kod nas...a prisecajuci se rada i u Bgd, mislim da se sipa 4 cl alkohola na 90% mesta...zbog toga nikad nisam imao mesto na koje sam isao svaki put kad mi se pije dobar koktel, jer me ni jedno nije odusevilo....i to o zakidanju na alkoholu mislim da je misljenje mnogih...

#10 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 14 April 2009 - 21:57

Long Ajlend mozda 800 kinti kod Branke Blak Rouz

svuda je od 250 do max max max 500

fan sam

#11 crab

crab
  • Members
  • 66 posts

Posted 15 April 2009 - 19:14

Long Ajlend mozda 800 kinti kod Branke Blak Rouz

svuda je od 250 do max max max 500

fan sam


ne znam za Branku...rece mi drugar da je u nekadasnjem XL-u 800 kinti...

#12 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 18 April 2009 - 23:50

ex XL ??? Pa to je sad neki shabansko mesto , gde ti je i pivo 0.25 250-300 din . Neka fala.

#13 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 19 April 2009 - 18:23

Ali ajd na stranu to što su skuplji nego u najboljim barovima na zapadu ali su uzasno loši. Evo skoro su mi preporučili koktel bar u Novom Sadu. Otisao sam tamo i probao Daiquiri...ne znam čega je bilo u njemu ali limete i ruma ni u tragovima. Slatko i bljutavo. A ti barmeni su obučavani u nekom udruženju i daju sami kurseve...Valjda se to nikada u Srbiji neće promenit. Kokteli jednostavno nisu in. Pivo je in.

#14 vbranislav

vbranislav
  • Members
  • 9 posts

Posted 20 April 2009 - 13:57

Ma kokteli se prave za male pare samo vam treba dobra preporuka :) ...

Ja sam to recimo nasao na sledecoj strani:

Kokteli


Pa si uzmem sam, smuckam sta mi se svidja, a cak sam neke koktele i dodao sam, posto ima ona opcija Dodaj Svoj koktel :ph34r:

#15 crab

crab
  • Members
  • 66 posts

Posted 20 April 2009 - 15:26

naravno da za pravljenje koktela treba veoma malo resursa, a prodaje se za vrtoglavo visoke cene...ali mislim da cak i nije problem u barmenima, nego u gazdi, tj koliko odredi kolicinu alkohola za sipanje i kakva pica nabavlja...dace Bog da dodjete u moj bar kad otvorim:-)