Jump to content


Photo

Gde su granice Kurirovih urednika?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#16 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 05 March 2009 - 20:48

Ma jadne mušice bile isprovocirane inače ne bi one :ph34r: :) :D .
CowBoy samo se šalim sa tobom.
Šalu na stranu,ali ako ministarstvo za kulturu ili tužilac ne zabrani odnosno ne podnese tužbu zbog izazivanja rasne mržnje ond je Srbija zaista izgubila orijentaciju.


Nije Srbija izgubila orijentaciju, već Srbija nema orijentaciju. Nadležni nemaju gotovo nikakve vrednosne sudove, uz to su jako nemarni. Ne samo po pitanju nacionalne i etničke netrpeljivosti, već i kad se radi o (banalnim?) pojavama kao što je, npr., Milan Tarot (lik sa TV-a koji ,,otvara karte'' blago rečeno naivnima, za šta njegova TV stanica uzima fin novac). Sećate se perioda od 2000. do 2003.? Ti fenomeni nisu lako otpisivani kao beznačajni, već se svakom posvećivala pažnja i uklanjani su (pr. Vidovita Kleopatra u ćorci).
Sad se o tome ne vodi računa, samo najekstremniji oblici tih i sličnih pojava izazivaju reakciju kod vlasti, a ona je uglavnom mlaka ili neprikladna. Ako huligani prebiju nedužnog ,,civila'' - ništa. Ako huligan pokuša da uvali policajcu baklju u usta - sledi reakcija. Ako se rasistički vic pojavi u novinama - ništa. Plašim se šta mora da se desi, daj Bože ništa, ali samo neki teži oblik iskazivanja rasizma može osvestiti društvo i vlast. Tada je, naravno, prekasno. To je sasvim pogrešan pristup, jer se svaka od tih pojava mora saseći u korenu, a ne puštati da korov buja.

Što se tiče Kurira, drago mi je što ih je Dinkić odrao na sudu, pitanje je samo kad će morati da pljunu taj novac. Mada je realno zatvor jedina primerena sankcija za štetan uticaj urednika i ,,novinara''.

#17 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 March 2009 - 20:52

Da slažem se da nije korektno, ali nije ni zabranjeno. Samo sam to htio napisat

I te kako je zabranjeno, samo je pitanje da li neko ima volje da se uhvati u kostac sa time, tj. da li zeli da se zakon postuje do kraja. Siguran sam da ce da im i za ovo kao i mnoge druge stvari zazmure na oko. Kada bi napao list tipa Kurira za ovako nesto, odmah bi to bio navodni "atak na slobodu medija". To sto kurir je daleko od bilo kakve iole pristojne novine i sto se medijem moze nazivati samo u najsirem shvatanju medija, to je vec druga prica....

#18 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 05 March 2009 - 21:10

A šta bi sad da se nastavim s tobom prepucavati, e pa iskreno ne da mi se eto...

Očito sam se zezao ono za ignore listu. Od večeras si moj omiljeni forumaš.

Koji su to tvoji argumenti koji jedan glupi vic svrstavaju u govor mržnje?

Pitaš me u čemu je govor mržnje vica koji je zasnovan na tvrdnji da su svi Romi prljavi i smrdljivi? Pošto sam ubijeđen da glupost ne oslobađa od odgovornosti siguran sam da ti se sprema najmanje dvomjesečni ban s ovog foruma.

#19 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 05 March 2009 - 21:24

Ne razumem zašto ova tema nije na pdf-u Mediji - verujem da bi se tamo kompetentnije diskutovalo.

#20 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 05 March 2009 - 21:30

Slazem se. Tema je prikladnija za taj pdf.

#21 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 05 March 2009 - 22:00

Slazem se. Tema je prikladnija za taj pdf.


Mislish, pdt (pod tepih). :ph34r:

#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 March 2009 - 22:18

To djubre zvano "Kurir" ne izlazi jer je jeftino, pa ga ljudi kupuju, nego zato sto je potrebno onima, koji iza njega stoje.

#23 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 05 March 2009 - 23:23

Dajte bre ljudi to je vic. Ili mozda mislite ili niste culi takve viceve ? Pa lepo je i naznaceno da je vic - razumem kad bi se komentarisao neki clanak, ovo je bezveze, cuj, politicki nekorektno...

#24 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 05 March 2009 - 23:54

Postavio sam topik bas zato sto smatram da je vreme da se u Srbiji shvati da Kurir nije stampa nego cista politika i da shatro bezazleni glupi vicevi kreiraju srpsko javno mnjenje. Sutra cete se cuditi kada neki urosi misici krvavih ruku konstatuju 'To je samo glupi Bosanac' ili zapale romske udzerice da im ne prljaju grad.

Pokenjam se ja u takvu slobodu stampe.

#25 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 06 March 2009 - 00:27

Očito sam se zezao ono za ignore listu. Od večeras si moj omiljeni forumaš.


Ma ljubav je obostrana, viruj mi :ph34r:

Pitaš me u čemu je govor mržnje vica koji je zasnovan na tvrdnji da su svi Romi prljavi i smrdljivi? Pošto sam ubijeđen da glupost ne oslobađa od odgovornosti siguran sam da ti se sprema najmanje dvomjesečni ban s ovog foruma.


E daj ne budi licemjer...sigurno si se nasmijao na ovakve viceve a sad tu glumiš majku terezu, ako ovakav vic tebe navodi da je autor vica mrzitelj Roma, onda po tom šablonu ni Mujo i Haso više nebi smili bit glupi kao ni Crnogorci linčine... jer to vrijeđa pripadnike ovih naroda.
I kako se možeš vatat ovoga kao pijan plota kad mnoge crnije stvari su potpuno legalne dok su u kontekstu humora a nikako mržnje, rasizma i ostalog.

I ne glumetaj moderatorskog odvjetnika kad to nisi

#26 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 March 2009 - 00:41

Sta cemo za plavuse ? Tamo ima i takvih, seksistickih viceva. A tek o malom Perici, cista pedofilija.

#27 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 06 March 2009 - 02:17

Nije kriv Kurir nego drzava u kojoj je to dozvoljeno.

Ovakvim pisanjem Kurira bar smo primorani da to primimo k znanju sto nije slucaj sa citanjem npr. `Politike`.

Edited by monahan, 06 March 2009 - 10:22.


#28 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 06 March 2009 - 09:11

E daj ne budi licemjer...sigurno si se nasmijao na ovakve viceve a sad tu glumiš majku terezu, ako ovakav vic tebe navodi da je autor vica mrzitelj Roma, onda po tom šablonu ni Mujo i Haso više nebi smili bit glupi kao ni Crnogorci linčine... jer to vrijeđa pripadnike ovih naroda.
I kako se možeš vatat ovoga kao pijan plota kad mnoge crnije stvari su potpuno legalne dok su u kontekstu humora a nikako mržnje, rasizma i ostalog.


A da li je neophodno da takvi shatro 'vicevi' budu objavljivani u novinama? To je tema ovog topika.

Cigani su prljavi i smrde...fantastican slagvort za tinejdzere Nacionalnog stroja i spaljivanje romskih kuca. U kontekstu humora, naravno.

Edited by April, 06 March 2009 - 09:12.


#29 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 March 2009 - 09:19

Sta cemo za plavuse ? Tamo ima i takvih, seksistickih viceva. A tek o malom Perici, cista pedofilija.


A šta ćemo s kapetnmom? Kapetanm je budaletina veća od lokarde, ili zlikovac koji u zbilji smrdi na govno, pa se po njemu skupljaju muhe. Ahahahaha hihihih hohohooo Dobar, a?

#30 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 06 March 2009 - 10:02

Da slažem se da nije korektno, ali nije ni zabranjeno.

Zabranjeno je. Raspirivanje verske, nacionalne i rasne netrpeljivosti je krivicno delo u Srbiji, za Hrvatsku ne znam. I apsolutno je nebitno sto je svako od nas cuo gomilu jos gorih viceva, ne mogu se porediti privatni (neko na slavi prica vic) i javni (neko nesto napise u novinama) govor, drugaciji arsini vaze.