Jump to content


Photo
- - - - -

privatni smestaj u Rovinju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#16 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 23 February 2009 - 13:33

Ja sam uvek bio iznad onog italijanskog kluba gde je bila tomobola do 2 posle ponoci - ono - 55 (cinkvatocinkve) i dalje redom... Posle par dana bi svi znali da brojimo do 100 i nazad na italijanskom... :ph34r:

#17 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 23 February 2009 - 14:04

bili smo u samoj sezoni tj od 15.7 do 30.7.... apartman je svakodnevno ciscen (spavaca soba, kuhinja kupatilo, zamena posteljine). sto se tice restorana u starm gradu npr. cetvoroclana pordica moze jesti za otprilke 30 EUR (dobijes cetiri rostilj porcije uz cetri corbe i salatu).. sto se tice nabavke Konzum market je najbolje resenje. Cene su otprilike kao kod nas, nesto jeftinije nesto skulje... N.pr. ako konzumiras pivo bolje je da sa sobom imas prenosni friz te u Konzmu kupis par kartona kojeg volis (od heinekena do osijeckog ima sve) nego da pivo kupujes na plazi... odnos je da otprilike za 0,5 l tocenog osijeckog u konzumu mozes kupiti dva do tri limenke osijeckog od 0,5l


To je onda ekstra jeftino, kraj jula. Nekako sam imao utisak da je Hrvatska 20-30% skuplja od Grchke, izgleda da nije. Kada sam te pitao za apartman, radi se o tome da vodim decu koja su razmazena (po nekim nashim kriterijumima) i znam da bi im losh apartman pokvario letovanje, jednostavno su takva, stalno se neshto sablaznjavaju kada ih odvedem tamo. Shto se mene tiche ja mogu da spavam tamo gde se ni krmache ne bi prasile :) . Znachi mislio sam na "opci dojam" koji apartman ostavlja, u Grchkoj smo recimo bili u potpuno novom apartmanu sa IKEA nameshtajem, to mi je tek bilo za neverovati, taj nameshtaj je poznat kao izuzetno nekvalitetan i raspada se posle 2 godine, a treba da izdrzi hordu turista :ph34r: , ali je deci bilo OK. Nemoj da pomislish da ochekujem neki bes i luksuz za te pare, skromno, ali ne neki krsh, budj i slichno.

Kakva je tvoja procena shanse da se apartman pochetkom jula recimo nadje na licu mesta, bez rezervisanja unapred?

#18 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 23 February 2009 - 14:27

To je onda ekstra jeftino, kraj jula. Nekako sam imao utisak da je Hrvatska 20-30% skuplja od Grchke, izgleda da nije. Kada sam te pitao za apartman, radi se o tome da vodim decu koja su razmazena (po nekim nashim kriterijumima) i znam da bi im losh apartman pokvario letovanje, jednostavno su takva, stalno se neshto sablaznjavaju kada ih odvedem tamo. Shto se mene tiche ja mogu da spavam tamo gde se ni krmache ne bi prasile :) . Znachi mislio sam na "opci dojam" koji apartman ostavlja, u Grchkoj smo recimo bili u potpuno novom apartmanu sa IKEA nameshtajem, to mi je tek bilo za neverovati, taj nameshtaj je poznat kao izuzetno nekvalitetan i raspada se posle 2 godine, a treba da izdrzi hordu turista :ph34r: , ali je deci bilo OK. Nemoj da pomislish da ochekujem neki bes i luksuz za te pare, skromno, ali ne neki krsh, budj i slichno.

Kakva je tvoja procena shanse da se apartman pochetkom jula recimo nadje na licu mesta, bez rezervisanja unapred?



pa kontam da bi nasao apartman i tek po dolasku u Rovinj ali ti to ne mogu garantovati. za apartman u kom smo mi bili i za jos dva apartmana u kojem su bili smesteni prijatei koji su sa nama isli mogu da kazem sve najbolje a bili smo smesteni u tri razlicita objekta (razlicite gazde)... sve je max cisto, bez budji ili bilo kakve prljavstine, uredno, namestaj nijenov ali nije ni pohaban razvaljen i star, gazde max ljubazne i uvek spremne da pomognu oko ama bas svega... ukratko domacinska atmosfera!

ako hoces mogu ti poslati broj od ljudi kod koji smo bili smesteni pa mozes i njih direktno zvati

#19 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 23 February 2009 - 14:36

link - Rovinj

I onda klikneš na link za svaki apartman i pogledaš slike

#20 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 23 February 2009 - 14:53

To je onda ekstra jeftino, kraj jula. Nekako sam imao utisak da je Hrvatska 20-30% skuplja od Grchke, izgleda da nije. Kada sam te pitao za apartman, radi se o tome da vodim decu koja su razmazena (po nekim nashim kriterijumima) i znam da bi im losh apartman pokvario letovanje, jednostavno su takva, stalno se neshto sablaznjavaju kada ih odvedem tamo. Shto se mene tiche ja mogu da spavam tamo gde se ni krmache ne bi prasile :) . Znachi mislio sam na "opci dojam" koji apartman ostavlja, u Grchkoj smo recimo bili u potpuno novom apartmanu sa IKEA nameshtajem, to mi je tek bilo za neverovati, taj nameshtaj je poznat kao izuzetno nekvalitetan i raspada se posle 2 godine, a treba da izdrzi hordu turista :ph34r: , ali je deci bilo OK. Nemoj da pomislish da ochekujem neki bes i luksuz za te pare, skromno, ali ne neki krsh, budj i slichno.

Kakva je tvoja procena shanse da se apartman pochetkom jula recimo nadje na licu mesta, bez rezervisanja unapred?


Ispričavam se što se uključujem u raspravu ovako kao indijanac... Samo da napomenem da je u načelu u špici sezone (15.7. - 15.8) moguče čak i na licu mjesta naći slobodan apartman, ali obično je dalje od mora i nije baš to ono što bi si čovjek poželio. Cijene ne odu u plafon, već je više pitanje udaljenosti od mora i dali češ baš u tom mjestu u kome tražiš naći smještaj.
Npr ja zadnjih par godina dolazim u Makarasku kao indijanac negdje 1.8 (dakle špica špice) i to oko 6, 7 navečer i redovito uspijem naći smještaj iako se čini sve puno... Odeš malo u brdo i brzo se nađe :D .
U krajnjoj liniji ako ne nađem u Makarskoj odem u Bašku Vodu i nađem tamo... zato je dobro ne bit vezan uz određeno mjesto.
Iako, domačini daleko više vole da se smještaj rezervira unaprijed. ako objasniš da si iz Kanade bit će dovoljna i riječ (neki traže akontaciju) da češ doći. suvremeni turizam :D

Još jedna po meni bitna stvar... Općeniti standard i nivo smještaja u apartmanima u Hr je na vrlo dobrom nivou! Ne radi se samo o uređenosti nego i o veličini prostora (u m2) pošto standardi po kojima se normiziraju apartamni su izrazito oštri u usporedbi s konkurencijom!
Ovo znam pošto i sam upravo gradim neke apartmane i čovjeku pamet stane kad vidi kakvi su propisi, a pošto je konkurencija ogromna, ako ne zadovoljavaš standarde dođe inspekcija i zatvori...
Osim toga prednost apartmana je što su zaista (u usporedbi s ostalom vrstom smještaja izrazito jeftini).
Prevedeno na kanadski, smještaj u apartmanu košta manje nego nekom hostelu u Kanadi, a kvaliteta smještaja je neusporediva.
IKEA namještaja u Hr uglavnom nema (pošto je najbliža Ikea u Austriji ili Italiji). Obzirom na broj zvjezdica apartmana mijenja se kvadratura, broj santitarnih čvorova, balkona....

#21 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 23 February 2009 - 15:01

Ispričavam se što se uključujem u raspravu ovako kao indijanac... Samo da napomenem da je u načelu u špici sezone (15.7. - 15.8) moguče čak i na licu mjesta naći slobodan apartman, ali obično je dalje od mora i nije baš to ono što bi si čovjek poželio. Cijene ne odu u plafon, već je više pitanje udaljenosti od mora i dali češ baš u tom mjestu u kome tražiš naći smještaj.
Npr ja zadnjih par godina dolazim u Makarasku kao indijanac negdje 1.8 (dakle špica špice) i to oko 6, 7 navečer i redovito uspijem naći smještaj iako se čini sve puno... Odeš malo u brdo i brzo se nađe :ph34r: .
U krajnjoj liniji ako ne nađem u Makarskoj odem u Bašku Vodu i nađem tamo... zato je dobro ne bit vezan uz određeno mjesto.
Iako, domačini daleko više vole da se smještaj rezervira unaprijed. ako objasniš da si iz Kanade bit će dovoljna i riječ (neki traže akontaciju) da češ doći. suvremeni turizam :)

Još jedna po meni bitna stvar... Općeniti standard i nivo smještaja u apartmanima u Hr je na vrlo dobrom nivou! Ne radi se samo o uređenosti nego i o veličini prostora (u m2) pošto standardi po kojima se normiziraju apartamni su izrazito oštri u usporedbi s konkurencijom!
Ovo znam pošto i sam upravo gradim neke apartmane i čovjeku pamet stane kad vidi kakvi su propisi, a pošto je konkurencija ogromna, ako ne zadovoljavaš standarde dođe inspekcija i zatvori...
Osim toga prednost apartmana je što su zaista (u usporedbi s ostalom vrstom smještaja izrazito jeftini).
Prevedeno na kanadski, smještaj u apartmanu košta manje nego nekom hostelu u Kanadi, a kvaliteta smještaja je neusporediva.
IKEA namještaja u Hr uglavnom nema (pošto je najbliža Ikea u Austriji ili Italiji). Obzirom na broj zvjezdica apartmana mijenja se kvadratura, broj santitarnih čvorova, balkona....



delim tvoje misljenje... iako bih voleo da ponovo letujem u makarskoj, baskoj vodi iskreno se jos uvek u potpunosti ne usudjujem decu voditi istocno od splita... da budemo jasni ne govorim o bilo kakvoj vrsti nacionalne mrznje prema ljudima iz pomenutih krajeva, ali sam svestan mentaliteta onih koji tamo dolaze iz hercegovine i upravo u taj deo dalmacije (makarska rivijera) te cu je na moju zaost jos par godina izbegavati. generalno vec sada znam da sa porodicom ponovo idem u Rovinj na leto stim sto cemo sada ostati jos duze a u putu ovoga puta sigurno necemo promasiti ni plitvicka jezera i briune.

Edited by kaisersosa, 23 February 2009 - 15:02.


#22 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 23 February 2009 - 15:25

pa kontam da bi nasao apartman i tek po dolasku u Rovinj ali ti to ne mogu garantovati. za apartman u kom smo mi bili i za jos dva apartmana u kojem su bili smesteni prijatei koji su sa nama isli mogu da kazem sve najbolje a bili smo smesteni u tri razlicita objekta (razlicite gazde)... sve je max cisto, bez budji ili bilo kakve prljavstine, uredno, namestaj nijenov ali nije ni pohaban razvaljen i star, gazde max ljubazne i uvek spremne da pomognu oko ama bas svega... ukratko domacinska atmosfera!

ako hoces mogu ti poslati broj od ljudi kod koji smo bili smesteni pa mozes i njih direktno zvati


Hvala i razumem da je trazenje na licu mesta lutrija, ako budem trebao, josh uvek nisam siguran, nadam se da necesh imati protiv ako ti se obratim privatnom porukom.


link - Rovinj

I onda klikneš na link za svaki apartman i pogledaš slike


St.Anger, vec sam, naravno, potrazio neke apartmane na netu i nashao konkretno u Rovinju jedan koji mi savrsheno odgovara http://www.rovinjapa...dation-925.html , i ja bih ga vec sada rezervisao, malo je skuplji, 100 evra, ali ako ne budem uzimao rent-a-car cena ce mi odgovarati, u samom centru. Ako iz Pariza i Venecije dodjem rent-a-carom onda ce mi to biti skupo, pa bih potrazio neshto kao shto je Kaisersosa uzeo. problem je shto josh chekam da mi se odobri odmor u terminu koji sam trazio, pa ne mogu josh nishta da planiram, a ovo je prilika da chujem neke informacije od ljudi koji su bili tamo iz prve ruke.


Prevedeno na kanadski, smještaj u apartmanu košta manje nego nekom hostelu u Kanadi, a kvaliteta smještaja je neusporediva.
IKEA namještaja u Hr uglavnom nema (pošto je najbliža Ikea u Austriji ili Italiji). Obzirom na broj zvjezdica apartmana mijenja se kvadratura, broj santitarnih čvorova, balkona....


Da, apartman koshta koliko ovde budjava motel soba kraj autoputa, ali chovek uvek gleda da i na tu jeftinocu ushtine josh malo, kako bi vishe ostalo za vanpasionsku potroshnju, a tu smo i deca i ja veruj mi veoma "jaki".
IkEA-e nema i bolje shto je nema, teshki krsh od nameshtaja.

#23 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 23 February 2009 - 15:35

delim tvoje misljenje... iako bih voleo da ponovo letujem u makarskoj, baskoj vodi iskreno se jos uvek u potpunosti ne usudjujem decu voditi istocno od splita... da budemo jasni ne govorim o bilo kakvoj vrsti nacionalne mrznje prema ljudima iz pomenutih krajeva, ali sam svestan mentaliteta onih koji tamo dolaze iz hercegovine i upravo u taj deo dalmacije (makarska rivijera) te cu je na moju zaost jos par godina izbegavati. generalno vec sada znam da sa porodicom ponovo idem u Rovinj na leto stim sto cemo sada ostati jos duze a u putu ovoga puta sigurno necemo promasiti ni plitvicka jezera i briune.


razumijem... iako iskreno govoreći u makarskoj je 80% ekipe iz Bosne i nisam dosada vidio nekih problema po nacionalnom pitanju. ljetos sam vidio par srpskih registracija tamo i sve 5... uostalom navečer iz diskoteka trešti muzika s istoka i općenito atmosfera je vrlo orijantalna.. daleko više nego na sjevernom Jadranu, a i kad čovjek ide s djecom bolje da bira drugačija mjesta nego mjesta kolektivnog opijanja i sl.
Da se razumijemo.. Ja niti slušam folk, niti jurim trebe u dopičnjacima ali makarsku rivijeru i biokovo volim iako imam kuće na dva mjesta sjevernije na Jadranu.

Svakako brijuni i plitvice... U perspektivi koji otok na kvarneru... opatiju... ma ima mjesta dosta... Istra nažalost nema nešto osobite lijepe plaže, a i more je manje bistro nego južnije... po meni najljepši na jadranu su kornati.

#24 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 23 February 2009 - 15:46

St.Anger, vec sam, naravno, potrazio neke apartmane na netu i nashao konkretno u Rovinju jedan koji mi savrsheno odgovara http://www.rovinjapa...dation-925.html


Ma razumem, link je bio više kao ilustracija kako otprilike izgledaju interijeri apartmana

#25 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 23 February 2009 - 15:48

]

Budi svjestan da rent-a-car nije baš najsretniji izbor za Europu (pa tako i Hr). Rent se u Sj. Americi daleko više isplati i definitivno je best solution u Americi ako želiš u 2, 3 tjedna što više vidjeti...
Imaj na umu da ovdje postoje low cost avio kompanije, a i vlakovi su jeftniji nego u Kanadi (istina i Bog usluga nije za usporedbu :ph34r: ).
Autobusi nisu loši...
Cijena renta mislim da je u startu oko duplo veća, plus skuplje gorivo...

Edited by trotter80, 23 February 2009 - 15:48.


#26 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 23 February 2009 - 15:53

St.Anger, vec sam, naravno, potrazio neke apartmane na netu i nashao konkretno u Rovinju jedan koji mi savrsheno odgovara http://www.rovinjapa...dation-925.html , i ja bih ga vec sada rezervisao, malo je skuplji, 100 evra,




cena je takva obzirom da se radi o starom gradu koliko shvatam... odes li samo malo unutar ostatka Rovinja cen ace drasticno biti niza... sto se tice rent-a-car prijateljski predlazem rentaje preko Expedia Travela: dobices kola gde ti trebaju i po odlicnim cenama (cna zavisi sta hoces da vozisali se krece od nekih 200 USD do 800 USD... "weekly rate")

#27 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 23 February 2009 - 18:28

Ma razumem, link je bio više kao ilustracija kako otprilike izgledaju interijeri apartmana.


Morash malo da budesh eksplicitniji, jbg, ja sam malo limitiran :ph34r: , znao sam da ti nije namera da mi "objasnish" kako se upotrebljava internet, ali nisam shvatio da mi dajesh link sa puno interijera da bih stvorio neku generalnu predstavu kako to moze da izgleda.


Budi svjestan da rent-a-car nije baš najsretniji izbor za Europu (pa tako i Hr). Rent se u Sj. Americi daleko više isplati i definitivno je best solution u Americi ako želiš u 2, 3 tjedna što više vidjeti...
Imaj na umu da ovdje postoje low cost avio kompanije, a i vlakovi su jeftniji nego u Kanadi (istina i Bog usluga nije za usporedbu :) ).
Autobusi nisu loši...
Cijena renta mislim da je u startu oko duplo veća, plus skuplje gorivo...


Videcemo, avioni otpadaju u startu, ne pitaj me zashto, a voz i autobus su definitivno opcije za razmatranje.

cena je takva obzirom da se radi o starom gradu koliko shvatam... odes li samo malo unutar ostatka Rovinja cen ace drasticno biti niza... sto se tice rent-a-car prijateljski predlazem rentaje preko Expedia Travela: dobices kola gde ti trebaju i po odlicnim cenama (cna zavisi sta hoces da vozisali se krece od nekih 200 USD do 800 USD... "weekly rate")


200 $ nedeljno je izuzetno jeftino, ali se verovatno radi o nekim gradskim automobilima koji nisu za autoput. Sumnjam da ima bilo shta ispod 300, a da je u nizoj srednjoj klasi, tipa astra.

#28 alexxxa

alexxxa
  • Members
  • 42 posts

Posted 05 March 2009 - 06:49

www.rovinj.info

na ovm sajtu imas takodje gomilu apartmana, mozes da posaljes direktan upit vlasnicima

#29 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 05 March 2009 - 14:42

www.rovinj.info

na ovm sajtu imas takodje gomilu apartmana, mozes da posaljes direktan upit vlasnicima


Koristan sajt, hvala.

#30 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 March 2009 - 15:44

200 $ nedeljno je izuzetno jeftino, ali se verovatno radi o nekim gradskim automobilima koji nisu za autoput. Sumnjam da ima bilo shta ispod 300, a da je u nizoj srednjoj klasi, tipa astra.

Nemam pojma koje su sada cene ali pre jedno 3 godine u Sloveniji mislim da me je neki mali reno kostao oko $300 za nedelju dana.Meni je vrsio posao jer sam bio sam ali ne bih preporucio ako ides sa familijom.Ako planiras da dobijes automatik moraces da rezervises unapred jer obicno imaju samo par automobila sa AT.