Jump to content


Photo
- - - - -

Krema za lice 40+


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#31 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 25 February 2009 - 19:35

Bitna stvar sa Botoxom je da ga daje dobar lekar (zubar, sestra, ko god vec ima licencu) koji ima i ruku i oko. To je delom umetnost, ne samo zanat.

Kad vec pricate o NC samo da dodam da ona meni izgleda kao porcelanska lutka. Totalno nestvarno.

Da, izgleda da je u tome stvar. Mi naravno ne mozemo da znamo da li Nicole izgleda tako zato sto je ona bas tako htela ili se doktoru malo omakla ruka. Ako je cilj da se postigne mladalacki izgled ali da to deluje sto prirodnije, onda je totalno omanula. I nije jedina, mada se ne radi samo o botox-u. Npr odlicno se vidi da su neke slavne zene uradile "nesto sa licem" ali je tesko upreti prstom sta i krajnji rezultat je osvezavajuci, dok su druge totalno preterale. Za sada je cela stvar, ukljucujuci estetsku hirurgiju u svrhe podmladjivanja dosta kontraverzna, kao i sve sto je relativno novo. Podsmevanja na racun zena koje su to vec uradile od strane onih koje to jos nisu, samo zato sto i je jos rano (ali je ironija da hoce, cim dodju u te godine) mogu se procitati na svakom koraku
Spoiler! --Click here to view--

Nadam se da postavljacica teme nece da nam uzme za zlo sto smo malo skrenule, ovde vise nisu samo kreme u pitanju, ali bezveze je da sad otvaramo novu.

#32 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 26 February 2009 - 04:10

ja cu prvo da krenem od ovih na recept;

evo malo uopsteno:

http://www.pslgroup.com/dg/1e00b6.htm

http://www.mayoclini...-creams/SN00010

http://www.smartskin...cal/tretin.html

a evo i nekih brandova:

http://www.medicinen...oin/article.htm

http://www.tazorac.com/
(ovde pise samo o borama, ali se standardno koristi kao anti-aging krema)

https://www.aboutrenova.com/

u sledecem nastavku mozemo o over-the-counter preparatima ako ovo prodje :ph34r:

#33 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 February 2009 - 10:17

Ja cu ovih dana podici kremu u apoteci. Moram prvo da sacekam da mi prodje par svetkovina ovde pre nego sto pocnem da je koristim jer racunam na reakciju koze u pocetku. Ne ide mi u prilog da se u nekoj vaznoj prilici pojavim "uzarena & planula". :ph34r: Nadam se da cu u dogledno vreme imati lepe vesti da javnem o ucinku kreme. Ako sam dobro shvatila krema je ucinkovita za one veoma fine wrinkles? One sto se na prvi pogled ne vide.

#34 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 26 February 2009 - 11:53

kiti, hvala na savetima.

Sta je sa kremama za oko ociju? Ja sam pokusala da nadjem uz pomoc Google-a misljenja korisnica tih krema kao i strucnjaka koji ne reklamiraju neki odredjeni proizvod. Ali malo je foruma i blogova u kojima se raspravlja o kremama, a i misljenja koja oni iznose su razlicita. Ono u cemu se svi slazu je da maska od krastavca dobra za kese ispod ociju (nisam jos ovo isprobala).

Edited by Noela, 26 February 2009 - 11:57.


#35 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 February 2009 - 12:22

Ja pokusavam da uprostim te kozmeticke stvari te mislim da ona krema koja je dobra za lice ona je dobra i za ispod ociju. Ne volim gomilu proizvoda. Izbegavam. Mora da sam kozmeticki minimalista. :ph34r:

Moze biti da sam umislila ali jedared sam koristila jednu izvikanu kremu za ispod ociju i meni se cini da sam od toga samo dobila kese ispod ociju. A za to je (pre)rano. Sta ce mi to da mi kvari imidz? :) Od tada nista takvo ne koristim. A moze biti da je stvar individualna (ma bice da je tako).

#36 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 26 February 2009 - 19:08

Ja pokusavam da uprostim te kozmeticke stvari te mislim da ona krema koja je dobra za lice ona je dobra i za ispod ociju. Ne volim gomilu proizvoda. Izbegavam. Mora da sam kozmeticki minimalista. :ph34r:

Blago tebi. Meni to ne uspeva, uvek imaju neki mamac za moju konzumersku dusu :) . U vezi kreme za oci, kazu da ne moze da bude ista kao za lice, jer koza definitivno nije ista (tanja je, sklonija boranju) pa joj treba pojacana nega. Ide se cak toliko daleko da se tvrdi da ukoliko koristis kremu za lice namesto specijalne za oci, pre ces dobiti bore. U svakom slucaju, kad pogledas cenu, mala bocica za oko ociju kosta kao tri puta veca za lice, isti brand??? Da sacekamo sta ce kiti da nas posavetuje.
usput, da se i ja zahvalim kiti.

#37 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 February 2009 - 19:19

Blago tebi. Meni to ne uspeva, uvek imaju neki mamac za moju konzumersku dusu :) . U vezi kreme za oci, kazu da ne moze da bude ista kao za lice, jer koza definitivno nije ista (tanja je, sklonija boranju) pa joj treba pojacana nega. Ide se cak toliko daleko da se tvrdi da ukoliko koristis kremu za lice namesto specijalne za oci, pre ces dobiti bore. U svakom slucaju, kad pogledas cenu, mala bocica za oko ociju kosta kao tri puta veca za lice, isti brand??? Da sacekamo sta ce kiti da nas posavetuje.
usput, da se i ja zahvalim kiti.


Znas sta? Saveti su uvek dobrodosli. Ali, dok ne probas na svojoj kozi (mislim na kozmetiku) nista od posla. Ja uvek tri puta merim a jednom secem kada je u pitanju kozmetika. Koristim malo stvari. Znam sta koristim. Svako sam najbolje zna kako mu koza dise. Ovo sto ti rece da se bore brze dobijaju ako ne koristis specijalnu kremu za ispod ociju ja licno nisam primetila. Ali opet, to je onaj individualni faktor najverovatnije.

Jedno je sigurno, kada pronadjes "svoj" proizvod ne pitaj sta kosta. Najvaznije je da radi posao i da kozi prija. Meni nije tesko da neko vreme obijam noge i testiram dok ne pronadjem ono sto mi odgovara. I onda ne odustajem sve dok mi se koza ne predomisli. Ali ja to nanjusim na vreme pa vec preventivno trazim novi proizvod. Veliki sam pristalica prevencije. :ph34r: Reklame mi nista ne kazu.

Radoznala sam sada za ovu kremu na recept. Bas sam radoznala!


edit: Zaboravih da kazem da mnogo verujem u pljuskanje hladnom vodom i gimnastiku lica.

Edited by cyberwor/L/d, 26 February 2009 - 19:21.


#38 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 26 February 2009 - 19:27

Drage moje, ne panicite, bore nisu najgore sto moze da vam se dogodi posle 30, 40 pa i 50 godine. Imam 57,5, jako dobru genetiku, do 40 sam kod kozmeticarke dobijala samo tretman ciscenja lica i dekoltea i maske koje je kozmeticarka sama pravila i koje su mi prijale. Nikad nisam stavila sapun na lice i samo sam nekoliko puta ( u mladosti) dozvolila da mi lice jako potamni, dugo vec negujem belu kozu, skroz. Dakle, ishrana, dovoljno vode i spolja i iznutra (leti obavezno nositi sa sobom negaziranu mineralnu vodu i bocici sa sprejom i prskati se), lagana fizicka aktivnost koja popravlja cirkulaciju, dobra kozmetika koju vam preporuci kozmeticar koji dobro poznaje vasu kozu a koja nikad nije skupa kao brendirana i staricete lepo. Nemam ni upola toliko bora kao vecina mojih vrshnjakinja ali imam veliki problem sa spavanjem na stomaku! Sve sam pokushala ali i dalje samo tako mogu da zaspim i da spavam i od toga imam bore od nosa do uglova usana. Kada se ujutru probudim i pogledam u ogledalo, to je uzas, lepo se vidi da sam izguzvala obraz.
Prijaju mi komplimenti na izgled i mladolikost ali mi to nije najvaznije, vishe nege iziskuje telo jer su na njemu promene vece i upadljivije, mnogo vishe vremena poklanjam kozi tela nego lica. Tacno je da je koza tanja, da je suva i sad moram da je negujem posle svakog tusiranja. Godinama koristim Johnsons bebi ulje na mokru kozu, izvrsno je. Glina za telo je takodje dobar tretman bar 1 nedeljno, odvar od lanenog semena pretvara kozu u svilu a kao piling - kukuruzno brasno i pavlaka. Kosa se menja sa sedim vlasima i pocnite vec oko 40 da trazite najboljeg frizera kojeg mozete da platite, tesko ju je dobro oshisati a da lici na nesto.
Verujte mi, ima mnogo istine u izreci "veselo srce kudelju prede": da docekam prvo unuce, da ga prosetam po parku, bicu najlepsa baka na svetu!

#39 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 26 February 2009 - 21:56

imam veliki problem sa spavanjem na stomaku!

Lep post, ohrabrujuci :). Neprijatna stvar za spavanje na stomaku. Nisu samo bore, uopste nije dobro za kicmu.

Verujte mi, ima mnogo istine u izreci "veselo srce kudelju prede": da docekam prvo unuce, da ga prosetam po parku, bicu najlepsa baka na svetu!

That is a spirit! :ph34r:

#40 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 26 February 2009 - 22:26

Higlanderka me je spomenuvsi sapun podsetila na jos jednu moju dilemu ili mozda gresku. Ja sam izgleda jedna od malobrojnih koja koristi sapun za lice, umesto tonika za ciscenje. Time skinem prirodnu masnocu sa lica i nadoknadim je ponovo kremom. Tek nedavno sam primetila da sam izgleda u zaostatku i da niko ne koristi sapun, nego tonik za lice.

#41 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 27 February 2009 - 09:21

Neprijatna stvar za spavanje na stomaku. Nisu samo bore, uopste nije dobro za kicmu.


istu muku i ja mucim. uspem nekako da zaspim na ledjima, ali se probudim na stomaku.

#42 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 27 February 2009 - 09:24

kiti, hvala na savetima.

Sta je sa kremama za oko ociju? Ja sam pokusala da nadjem uz pomoc Google-a misljenja korisnica tih krema kao i strucnjaka koji ne reklamiraju neki odredjeni proizvod. Ali malo je foruma i blogova u kojima se raspravlja o kremama, a i misljenja koja oni iznose su razlicita. Ono u cemu se svi slazu je da maska od krastavca dobra za kese ispod ociju (nisam jos ovo isprobala).


ja ne koristim specijalne kreme za oko ociju (mada ih imam na dohvat ruke, puna mi je kuca kojekakvih preparata, zbog posla). Koristim produkte koje koristim i za ostatak lica, ujutru 15% Vitamin C (ili 20%, kako kad), uvece tretinoin (na recept) ili retinol. Svakog dana mazem SPF kao dnevnu kremu, uvece ponekad namazem nesto preko tretinoina ako se osecam dehidrirano, ako ne - nista.

Koza oko ociju je najtanja na licu i najbrze se izbora. Zato u principu tu ne treba koristiti blaze, nego jace produkte - naravno ako covek nije senzitivan i moze da tolerise (da ne iritira oci). Ja srecom mogu.

#43 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 27 February 2009 - 09:28

Higlanderka me je spomenuvsi sapun podsetila na jos jednu moju dilemu ili mozda gresku. Ja sam izgleda jedna od malobrojnih koja koristi sapun za lice, umesto tonika za ciscenje. Time skinem prirodnu masnocu sa lica i nadoknadim je ponovo kremom. Tek nedavno sam primetila da sam izgleda u zaostatku i da niko ne koristi sapun, nego tonik za lice.


pa ne znam da li je tonik ili ono sto se ovde zove cleanser (a ima i toner). Dobar cleanser ima pH oko 5-6, znaci kiseo je i ne isusuje kozu. Ja mojim cleanserom perem lice i skidam sminku, sve odjednom. Koristim dlanove i vodu, nista sundjeri, tuferi itd. Toner (ako je to tonik) koji ja imam je jako kiseo, pH 2-2.5, to se ne koristi svaki dan nego svaki 2-3 dan. Ili prosto kad osecam da sam za dubinsko ciscenje.

Ovde kazu da nega lica (i vrata) treba da budu sledeca 3 koraka:
1. Cleanse (cleanser, toner)
2. Treat (Vitamini A i C, peptidi itd)
3. Protect (SPF, moisturizer)

#44 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 27 February 2009 - 13:27

ja ne koristim specijalne kreme za oko ociju (mada ih imam na dohvat ruke, puna mi je kuca kojekakvih preparata, zbog posla). Koristim produkte koje koristim i za ostatak lica, ujutru 15% Vitamin C (ili 20%, kako kad), uvece tretinoin (na recept) ili retinol. Svakog dana mazem SPF kao dnevnu kremu, uvece ponekad namazem nesto preko tretinoina ako se osecam dehidrirano, ako ne - nista.

Koza oko ociju je najtanja na licu i najbrze se izbora. Zato u principu tu ne treba koristiti blaze, nego jace produkte - naravno ako covek nije senzitivan i moze da tolerise (da ne iritira oci). Ja srecom mogu.


Kako dobijes recept? Odes kod family doctor i zatrazis recept, ili moras da dobijes uput za dermatologa? Moj doktor uopste nema volje da prepisuje recepte koje bih mu ja trazila ( vec sam ga par puta pitala za neke tako bezazlene stvari sto se tice koze...), niti ima volju da daje uput za dermatologa ako nije nesto ozbiljno. Imas li neki savet?

#45 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 27 February 2009 - 15:54

Kakav je rejting pra starog brenda cija je najstarija krema pakovana u tamno plavoj okrugloj kutiji sa belim slovima (N....), koristim dnevno nocnu kombinaciju sa Q enzimom i smenjujem je, leti, sa C... di c... kolekcijom na bazi pirincanog ulja?
Volela bih da uvedem tretman lica Vitaminom C a ne znam kako to da radim, moze savet?

Edited by highlanderka, 27 February 2009 - 16:00.