Jump to content


Photo
- - - - -

Krema za lice 40+


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#16 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 20 February 2009 - 19:15

kreme imaju uglavnom okluzivnu, hidratantnu i zastitnu ulogu.
Ako hoces kremu koja ce nesto vidljivo da uradi sa borama - pravac kod lekara da ti prepise Retin-A ili tretinoin nekog drugog proizvodjaca (Retin-A je najpopularniji, ali i ostali brandovi rade posao).
To se koristi uvece, a za ujutru ne bi bilo lose jedno 15-20% Vitamina C, stabilna forma i pH koji omogucava penetraciju u epidermis se podrazumevaju.
I naravno ne zaboravi svakog jutra najvazniji anti-aging proizvod - SPF.
A za ozbiljnije korekcije tu su Botox za glabelu i deo oko ociju, ostatak se bolje radi nekim filerom, hijaluronskom kiselinom i sl.
Ovo pise neko kome je inace posao (i) da pravi prozivode ovog tipa :ph34r:



Draga Kiti,

hvala ti lepa!

Najozbiljnije si me shvatila :) Imala sam masnu kožu do pre dva meseca: kao da je preko noći odlučila da postane suva i isperutana, svo ovo vreme se mučim da nadjem kremu i ne uspevam...

Misliš da je najbolje da mi u apoteci negde naprave kremu? Ili daj neko ime...


pa ne znam bas za apoteke, koliko prate trendove i sta uopste u apotekama koriste - da li zivis u Evropi? Ja nisam tamo vec neku godinu.

Ne znam jel' sme ista ovde da se "reklamira", ako moze mogu da ostavim neki internet link.

#17 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 20 February 2009 - 19:25

Sta je to clinical cosmetic?


u Sev. Americi su to linije proizvoda koji sadrze vecu koncentraciju aktivnih sastojaka, manji deo ide na recept (npr. tretinoin, hidrohinon, hidrokortizon...) dok je veci over-the-counter ali "jaci" nego ono sto se prodaje u "obicnoj" radnji pa se shodno tome prodaje u lekarskim ordinacijama ili medical spas, dakle neko ko je iole treniran bi trebalo da ti pomogne u izboru takvog proizvoda jer reakcije koze mogu da budu znacajno vece nego s proizvodom kupljenim u radnji. Doduse - i rezultati su bolji.
E sad u doba interneta svasta se i na istom moze naci, iako svaka od ovakvih firmi neprekidno bije bitku da se proizvodi prodaju "in office only" ili na sajtovima ordinacija... odakle sve to moze da se poruci i gde moze da stigne, ne znam.

Glavni aktivni sastojci u ovim mainstream klinickim proizvodima su Vitamin A i ostale supstance iz te familije (Retinol oko 1%, Retinal oko 0.1%, Retinoic Acid 0.1% i manje), Vitamin C (10-20%), Hidrohinon (obicno 2-4%, mada moze i vise), alfa-hidroksi kiseline tzv. AHAs (5-15%) i niz nekih drugih supstanci kao sto su Kojic Acid, Azelaic Acid, Vit E, Vit K itd

I naravno SPF je obavezan.

O generickim sastojcima i njihovom topical efektu mozes dosta da izguglas - ne preporucujem obican Google nego Google Scholar, za produkte naravno koristis obican.

Osnovni anti-aging program ukljucuje Vit C ujutru, Vit A uvece, SPF tokom dana, a cini mi se da bi tebi godio i neki Hydrating Serum, ima raznih brandova koji proizvode tako nesto, oil-free moisturizing (izvinjavam se na mesanju jezika, ne znam uvek sve izraze da prevedem).

#18 Oliva.Nera

Oliva.Nera
  • Members
  • 17 posts

Posted 20 February 2009 - 19:38

pa ne znam bas za apoteke, koliko prate trendove i sta uopste u apotekama koriste - da li zivis u Evropi? Ja nisam tamo vec neku godinu.

Ne znam jel' sme ista ovde da se "reklamira", ako moze mogu da ostavim neki internet link.



Nemoj da reklamiraš, ja sam dobila kritiku :ph34r:

Živim u Srbiji... ili mi pošalji link na private.

Hvala!

#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 February 2009 - 13:29

Pogledalasam u svedskom FASS-u (knjiga sa svim sto apoteka nudi a na recept je) i tamo pronasla samo jednu jedinu kremu sa tretinoinom koja se zove Aberela i ima sledece sastojke:

1 g kreme: Tretinoin 0,5 mg, polyoxyl-40-stearat, stearylalkohol, stearinsyra (syra = kiselina), isopropylmyristat, sorbinsyra, xantangummi, butylhydroxitoluen, voda.

Nisam prevodila nazive ovih sastojaka jer ne znam :ph34r:

Ova krema se vodi kao krema protiv akni. Meni ne treba protiv akni ali mozda moze i bez akni da se koristi?

@ Kitti

Sta mislis?

#20 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 22 February 2009 - 01:46

Pogledalasam u svedskom FASS-u (knjiga sa svim sto apoteka nudi a na recept je) i tamo pronasla samo jednu jedinu kremu sa tretinoinom koja se zove Aberela i ima sledece sastojke:

1 g kreme: Tretinoin 0,5 mg, polyoxyl-40-stearat, stearylalkohol, stearinsyra (syra = kiselina), isopropylmyristat, sorbinsyra, xantangummi, butylhydroxitoluen, voda.

Nisam prevodila nazive ovih sastojaka jer ne znam :ph34r:

Ova krema se vodi kao krema protiv akni. Meni ne treba protiv akni ali mozda moze i bez akni da se koristi?

@ Kitti

Sta mislis?


nisu vazni ostali sastojci, bitan je tretinoin. To ti je koncentracija 0.05%, sto je sasvim u redu. Pazljivo procitaj uputstvo ako resis da krenes, u pocetku moze da dodje do iritacije, koja moze da bude malo neprijatna ali je najcesce prolazna.

Retinoidi (tretinoini etc. - supstance iz familije vitamina A) su prvobitno usle u upotrebu kao (izuzetno dobra) sredstva protiv akni i to je njihova zvanicna medicinska uloga. Medjutim slucajno je otkriveno (ima tome neka decenija) da Vit A ima kojekakva druga dejstva, izmedju ostalog vidljivo dejstvo na bore i pigmentaciju. Tako da danas puno dama&gospode koristi retinoide off the record - sto ce reci za nesto drugo, tj. antiaging, a ne ono sto se vodi u farmaceutskim/medicinskim registrima. Bilo koji bolje obavesteni dermatolog, ili lekar opste prakse - ako se bavi estetikom, zna za ovo.
Ove kreme isto dobro rade kod nekih oblika psorijaze i ekcema, to im je jos jedna primena.

Nadam se da nece biti kritike sto reklamiram Vitamin A, to nije nikakav brand.

Sad sam kratko navratila (cekamo goste), videcu da izguglam tu Arabelu.

Svakako mozemo dalje da diskutujemo na ovu temu :)

#21 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 February 2009 - 08:24

nisu vazni ostali sastojci, bitan je tretinoin. To ti je koncentracija 0.05%, sto je sasvim u redu. Pazljivo procitaj uputstvo ako resis da krenes, u pocetku moze da dodje do iritacije, koja moze da bude malo neprijatna ali je najcesce prolazna.


Postoji i gel (isti naziv) ali u njemu je 0.025% tretinoina. Krema je, dakle, bolji izbor jer u njoj ima 0.5% tretinoina.

Procitala sam uputstvo veoma pazljivo. Prema uputstvu se ova krema nanosi samo na problematicna mesta. Misli se na mesta gde imas akne vulgaris. Ovo znaci treba ignorisati ukoliko se nemaju akne i koristiti kremu kao i bilo koju drugu?

Ovde treba naravno uskladiti i ostale proizvode koji se koriste za lice. Ne smeju se koristiti kozmeticki proizvodi sa alkoholom (pise u uputstvu) jer Aberela sadrzi butylhydroxitoluen koji moze da izazove eksem.

Mene zapravo interesuje koliko dugo se sme koristiti ova krema jer prema uputstvu, koje se bavi suzbijanjem akni, pise da cim se problem sa aknama resi treba smanjiti upotrebu kreme na 3-4 puta nedeljno.


Nego, da se podsetimo: ishrana je takodje vazna + stil zivota! Nije dovoljno samo mazati se. Tako barem ja ja mislim.


edit: Aberelu proizvodi Janssen Cilag AB a oni su produzena ruka Johnson & Johnson

Edited by cyberwor/L/d, 22 February 2009 - 08:29.


#22 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 February 2009 - 17:26

Postoji i gel (isti naziv) ali u njemu je 0.025% tretinoina. Krema je, dakle, bolji izbor jer u njoj ima 0.5% tretinoina.

Procitala sam uputstvo veoma pazljivo. Prema uputstvu se ova krema nanosi samo na problematicna mesta. Misli se na mesta gde imas akne vulgaris. Ovo znaci treba ignorisati ukoliko se nemaju akne i koristiti kremu kao i bilo koju drugu?

Ovde treba naravno uskladiti i ostale proizvode koji se koriste za lice. Ne smeju se koristiti kozmeticki proizvodi sa alkoholom (pise u uputstvu) jer Aberela sadrzi butylhydroxitoluen koji moze da izazove eksem.

Mene zapravo interesuje koliko dugo se sme koristiti ova krema jer prema uputstvu, koje se bavi suzbijanjem akni, pise da cim se problem sa aknama resi treba smanjiti upotrebu kreme na 3-4 puta nedeljno.


Nego, da se podsetimo: ishrana je takodje vazna + stil zivota! Nije dovoljno samo mazati se. Tako barem ja ja mislim.


edit: Aberelu proizvodi Janssen Cilag AB a oni su produzena ruka Johnson & Johnson


krema je bolji izbor jer gel moze da bude malo "ostriji" za kozu, kako bih rekla - iritantniji. Ako se produkt koristi prema osnovnoj nameni, kao "spot treatment" za akne, onda je i gel O.k.

Jako veliki broj ljudi koristi tretinoin 10+ godina, prakticno nema ogranicenja koliko dugo moze da se koristi. 3-4 x nedeljno zvuci kao O.k., ja otprilike tako koristim mada u nekim periodima (kad zelim da mi koza extra dobro izgleda) koristim par nedelja svakodnevno. Doduse ja vazdan imam neke uzorke da isprobavam, pa konkurentske proizvode... neretko zavrsim s nekim reakcijama na licu koje posle lecim - tako da ja bas i nisam dobar primer.
I da, krema se koristi na celom licu + vrat, ja se trudim da bar 1-2 x nedeljno namazem i dekolte. Koristim je i u periorbitalnom delu, gde se obicno koristi krema za oko ociju, ne mazem njome jedino ocne kapke.
Krema se nanosi na ocisceno lice (moji cleanseri su bez alkohola, pH oko 3.5, a toner koristim eventualno ujutru i ne svaki dan, takodje bez alkohola i dosta kiseo, pH oko 2-2.5), u pocetku se obicno savetuje da se saceka da se lice potpuno osusi pre nanosnje kreme, kad se razvije tolerancija onda moze i neposredno nakon umivanja (ovo iskljucivo zbog iritirajuceg efekta).

Ishrana jeste vazna, naravno, i stil zivota, ali realno gledano od tih spoljasnih faktora jedinu zaista vidljivu razliku moze da napravi izlozenost Suncu. Doduse to je na najveci broj zena iz zemalja zapadne civilizacije tesko primenljivo, uglavnom se lepo vidi kod kultura gde se zene izrazito cuvaju Sunca (istocna Azija) i tamo gde moraju da budu pokrivene i uopste retko izlaze napolje (striktne muslimanske zemlje). Zato je za nas bitan sunscreen!
Atmosferski uslovi i zagadjenost takodje mogu da naprave razliku, mada ce retko ko da se seli samo zbog izgleda koze i kose, znaci taj momenat najcesce moramo da otpisemo.

Ako nisam spomenula: ova krema ne bi trebala da se koristi tokom trudnoce i u periodu kad je trudnoca moguca. Oprez je u ovom slucaju moguce preuvelican, posto tesko da ovi povrsinski preparati uopste stizu do sistema (Vitamin A je teratogen u nekim oblicima/dozama sistemski, mada ga naravno trudnice uzimaju kroz prenatalne vitamine), ali za sada su to zvanicne preporuke.

Kreme i lifestyle su naravno samo jedan deo price; ako izuzmemo plasticnu hirurgiju, ogromna vecina zena u zrelim godinama cija koza bas dobro izgleda ili ima natprosecno dobru genetiku ili koristi manje-vise redovno neku od brojnih nehirurskih tehnika danas prisutnih na svakom koraku - laser, IPL, chemical peels, raznorazni dermal fillers, Botox etc...

#23 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 February 2009 - 19:01

Hvala Kiti! Recept sam vec porucila. Sad jos samo cudo da se desi. :ph34r:

#24 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 February 2009 - 21:42

Hvala Kiti! Recept sam vec porucila. Sad jos samo cudo da se desi. :ph34r:


good luck! :)

slobodno pitaj ako sta ustreba.

#25 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 24 February 2009 - 15:39

Tajna je u ovome: treba da namazemo vise para na lice nego na leba! :) Nemam pojma koja zena je prva ovo izjavila, but me like it. A kako godine prolaze, ovo sve vise vazi - kreme za lice su sve skuplje, a dobra odluka je i da se jede manje. Jedna stvar mi strasno ide na zivce: taman pronadjem kremu po svojoj meri i odahnem da sam mirna bar nekoliko godina, kad oni ukinu tu kremu! :ph34r: U smislu, "poboljsaju je" u sta uopste ne sumnjem, medjutim to vise nije to i mojoj kozi ne prija, te moram da promenim celu liniju i cekam mesecima da vidim ima li efekta ili moram ponovo da menjam. Doduse, ova pojava me nervira i kod drugih proizvoda, nisu samo kreme u pitanju. Opet ne mogu da shvatim ni da neko koristi sa 40+ godina jednu istu kremu kao i u dvadesetim, jer se tako navikla. Svakih deset godina ako ne i pre po omrazenim ali neumitnim zakonima prirode prelazimo u grupu sa drugacijim koznim potrebama, ne vidim kako bi jedna ista krema mogla da zadovolji te potrebe.

Ishrana jeste vazna, naravno, i stil zivota, ali realno gledano od tih spoljasnih faktora jedinu zaista vidljivu razliku moze da napravi izlozenost Suncu.
......
Botox etc...

Moje zapazanje je i da kolicina popijene vode pravi znacajnu razliku. Bez dva litra nista, a po velikim vrucinama i vise. Takodje nepusenje i boravak iskljucivo u takvoj sredini, zlata vredi za kozu. Ovde gde sam sada, to nije nimalo tesko.
Sto se Botox-a tice, nema sumnje da vrsi svoj posao. Sto rece Samanta Jones: "Marriage sometimes works; botox - always" :D Ono sto mu je downside, osim za sada paprene cene je i to sto delimicno dovodi do "zamrzavanja" lica; tj ogranicava mimiku lica. Nikol Kidman za koju tvrde da je heavily na-botoksirana je optuzena da izgleda kao plasticna Barbika (usne prilikom smeska mogu da se podignu samo malo, nemoguce je podici obrvu ili namreskati celo...smrtni greh ako ti je zanimanje glumica, a izgleda da je smrtni greh i izgledati da ti je preko 40; pa ti biraj). Nikol je dala intervju u kome kaze da "nije do sada koristila botox, niti usluge plasticne hirurgije", ali optuzbe ne prestaju.
Sto se mene tice, I am not there yet, ali treba misliti na buducnost.

#26 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 February 2009 - 19:56

Sto se Botox-a tice, nema sumnje da vrsi svoj posao. Sto rece Samanta Jones: "Marriage sometimes works; botox - always" :ph34r: Ono sto mu je downside, osim za sada paprene cene je i to sto delimicno dovodi do "zamrzavanja" lica; tj ogranicava mimiku lica. Nikol Kidman za koju tvrde da je heavily na-botoksirana je optuzena da izgleda kao plasticna Barbika (usne prilikom smeska mogu da se podignu samo malo, nemoguce je podici obrvu ili namreskati celo...smrtni greh ako ti je zanimanje glumica, a izgleda da je smrtni greh i izgledati da ti je preko 40; pa ti biraj). Nikol je dala intervju u kome kaze da "nije do sada koristila botox, niti usluge plasticne hirurgije", ali optuzbe ne prestaju.
Sto se mene tice, I am not there yet, ali treba misliti na buducnost.


prvo da se ogradim da sam NC videla sad na dodeli Oscara a pre toga ko zna kad. Bitna stvar sa Botoxom je da ga daje dobar lekar (zubar, sestra, ko god vec ima licencu) koji ima i ruku i oko. To je delom umetnost, ne samo zanat. Ima injectora koji zaista naprave odlican rezultat koji krajnje prirodno izgleda, kombinacijom Botoxa i filera, bolje nego face lift. Ja delim misljenje onih koji Botox daju samo u glabelu (celo izmedju ociju) i eventualno u periorbitalni deo, mislim da bilo gde dalje na licu fileri bolje rade, pogotovo oko usta i u nazolabialnom delu. Tako da ako NC ima Botox iznad usne - hm, mozda da proba sa nekim drugim lekarom.

Botox inace ne ispravlja bore - on sprecavanjem mimike sprecava nastajanje bora a postojece vizuelno ublazava jer ih opusta. Ima misljenja da je s njim dobro krenuti kao sa preventivom, jer onda bore ne nastaju ili nastaju sporije (i naravno koristi se manji broj jedinica). Dublje vec postojece bore moraju da se "popune" filerom, pa onda da se zamrzne Botoxom, sam Botox tu mnogo ne pomaze.

#27 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 24 February 2009 - 22:32

Kad vec pricate o NC samo da dodam da ona meni izgleda kao porcelanska lutka. Totalno nestvarno. Verujem da zivi na botoxu. I opet to mi se i ne dopada. Kad zena od 50 (ne ona, bilo ko) izgleda kao da ima 25.
Ja u sustini imam solarne borice oko ociju. Tako se izrazava moj dermatolog. Nerviraju me.....Ali opet svi kazu da izgledam mladje. Mada pitam, da l je rano sa 30 botox? Nesto te kreme mi ne deluju delotvorno. Ili nisam prave probala. Mozete i na private........ne pitam sta kosta :ph34r:

#28 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 24 February 2009 - 22:39

Bez veze je sto ne mozemo da preporucimo neke proizvode ovde.
Lako je zakljuciti kada neko radi u kozmetickoj industriji, a mi ovde na ovoj temi smo korisnice, kojima bi preporuka dobro dosla.

#29 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 25 February 2009 - 03:20

moderatore, jel' mogu konkretne preporuke ili mora na pp?

#30 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 February 2009 - 12:00

moderatore, jel' mogu konkretne preporuke ili mora na pp?


Ja verujem da moze i ovde sve dok ne reklamiras svoj privatni biznis. Eno i na onom auto pdf-u ljudi kace slike omiljenih automobila, na primer. Ali da neko nakaci link za svoju auto-radionicu bi vec bila samoreklama.