Jump to content


Photo
- - - - -

Futurama Reloaded


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 February 2009 - 23:01

prosto je neverovatno koliko referenci ima u svakoj epizodi.
gledala pre neki dan onaj 30# Iron Chef kad se Bender i Elzar takmiche, i kao glavni sastojak svakog jela zadaju im da bude soylent green. u tom momentu sam pomislila da jeto neka ogavna pasirana biljna tvar.

onda danas gledala epizodu Life on Mars kad se dva detektiva popichkaju i jedan kaze da ide da gleda Soylent Green a ovaj shto se obreo u 1973. godini mu dovikne: The crackers are made out of people! :)

tu se zapravo setih filma Soylent Green iz 1973. sa Charltonom Hestonom. ste gledali? futuristichka radnja, svi jedu te neke raznobojne tablete i on na kraju otkriva da se prave od lesheva ljudi. paz, film nisam gledala sigurno 25 godina ili vishe i svakako ne bih ukechala referencu da nije bilo jedne potpuno druge serije i usputnog komentara u njoj :D

anyway, gledam Futuramu vec zilioniti put i sinoc ponovim Kif gets knocked up a notch, jedna od omiljenijih mi, jer mi je Kif extra smeshan lik. sranje shto ne mogu da nadjem inserte,al juche sam se toliko smejala da sam mislila da ce mi dijafragma puci.
ajd shto kaze to "come thither" iz podnaslova teme. thither mi je uvek bila jedna od najsmeshnijih engleskih rechi, dva TH odvojena samo jednim suglasnikom, pa izgledash ko imbecil dok izgovarash, al kad to izgovori Kif :D

anyway, kad se poradja, u jednom momentu vikne: Oooh Nelly! :D
vracala sam scenu 10 puta. savrsheno :ph34r:
kasnije sam gledala na IMSDb, i tamo u transkriptu stoji da kaze Oh nearly! al sam ubedjena da kaze Nelly.
je l ima tako neki kolokvijalni izraz sa "Nelly" u sebi?

anyway, poshto cemo se opet druziti sa Futuramom, red je da postoji i tema, a vala, prijalo bi mi da svaki dan dodjem i podsetim se nekog dobrog gega :D


P.S.
da li postoji osoba koja voli Zoidberga?

#2 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 17 February 2009 - 23:34

da li postoji osoba koja voli Zoidberga?

Ma postoji, čekaj malo, ispileće taj pre ili kasnije (hajde da se kladimo ko je u pitanju :D)

I ja obožavam Kifa. I Leelu. I naravno cpt. Zapp Brannigan! Duffmanov potomak :)

paz, film nisam gledala sigurno 25 godina ili vishe i svakako ne bih ukechala referencu da nije bilo jedne potpuno druge serije i usputnog komentara u njoj

Tsk tsk tsk. Soylent green ima referencu u svakom drugom filmu, bio sf ili ne... Izgleda da je postao pojam pretencioznog patetično-mirnodopskog apela za bolju budućnost. Charlton Heston i njegov dvostruki moral :ph34r:

Elem, sećam se ja tu i tamo mnogih citata iz Futurame, ali ostali su mi u glavi samo sledeći:

Leela: "A gal must protect her DNA!" (baš iz te epizode gde Kif zatrudni)

"Insane in the membrane" (zaboravila čiji je)

I naravno, na planeti Kompjutera, kada ih ukebaju pa im sude, i Kompjuter Sudija se zabaguje, pa se čuju povici: "Try ctrl+alt+del!"... "Call technical support!"

:D

#3 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 February 2009 - 23:40

Ma postoji, čekaj malo, ispileće taj pre ili kasnije (hajde da se kladimo ko je u pitanju :D)

:)
Fandom calls Weenie to the stand!

Tsk tsk tsk. Soylent green ima referencu u svakom drugom filmu, bio sf ili ne... Izgleda da je postao pojam pretencioznog patetično-mirnodopskog apela za bolju budućnost. Charlton Heston i njegov dvostruki moral :ph34r:

stvarno? ja ili nisam naletela ni na jedan od tih "svaki drugi film" :D ili mozda nisam obratila paznju. ovo mi je zapalo za oko zato shto je bash pisalo soylent green.
a shto se tiche Hestona, jebiga, you can hate Heston, but you can't hate Ben Hur!

Elem, sećam se ja tu i tamo mnogih citata iz Futurame, ali ostali su mi u glavi samo sledeći:

Leela: "A gal must protect her DNA!" (baš iz te epizode gde Kif zatrudni)

"Insane in the membrane" (zaboravila čiji je)

I naravno, na planeti Kompjutera, kada ih ukebaju pa im sude, i Kompjuter Sudija se zabaguje, pa se čuju povici: "Try ctrl+alt+del!"... "Call technical support!"

:D

moj omiljeni iz spomenute epizode je kad mu Ejmi kaze:
I needed to feel my lips pressed against your lipless beak!

hahahaha

#4 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 00:20

Tišina, groupies... I mean fangirls. Naravno da mi je Dr. Zee omiljeni lik. Sa njim i sa Komodorom 64 Zap Branniganom mogu najviše da se identifikujem. :ph34r:

Well, I have lots of experience telling patients bad news, let me break it to him gently: FRY!!! You have NO NOSE! Your nose is GONE! You have NO NOSE on YOUR FACE! Where it is I can't say, but on your FACE it's NOOOT!

Youtube Video ->Original Video

Whoobwhobwhobwhobwhobwhobwhoob!

Youtube Video ->Original Video

BTW, soylent green referenca je stvarno opšte mesto za svakog self-respecting SF nerda... Duno, stidi se!

#5 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 February 2009 - 00:26

BTW, soylent green referenca je stvarno opšte mesto za svakog self-respecting SF nerda... Duno, stidi se!

nerd schmerd! :ph34r:
ajd navedi te reference.

btw. preskochila sam gledanje ovih linkova. slab zeludac, shta cu.

#6 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 00:26

anyway, kad se poradja, u jednom momentu vikne: Oooh Nelly! :)
vracala sam scenu 10 puta. savrsheno :ph34r:
kasnije sam gledala na IMSDb, i tamo u transkriptu stoji da kaze Oh nearly! al sam ubedjena da kaze Nelly.

je l ima tako neki kolokvijalni izraz sa "Nelly" u sebi?


"Whoah, Nelly" je izraz kojim se zauzdava tegleća marva... slobodan prevod bi bio "Ojs, Milojka" ili tako nešto.

Ako čak ni to nije dovoljno kolokvijalno, ima jedan Nelly Furtado album koji se zove tako :D

#7 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 February 2009 - 00:37

"Whoah, Nelly" je izraz kojim se zauzdava tegleća marva... slobodan prevod bi bio "Ojs, Milojka" ili tako nešto.

aaa to je znachi! :)
kontala sam da sam dobro chula a tamo u transkriptu "oh nearly" :ph34r:

nego, ima l vesti o Futurami osim da ju je otkupio Comedy Central? za kad se planira nova sezona?

#8 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 00:45

Pa ti si postavljač topića, ja sam se nadao da ti imaš neki inside info? Nego, ajmo par Zapp Brannigan citata, da se ne oseti zapostavljeno:

1. "Care for some čem-pegnj?"

2. "Rock crushes scissors! But paper covers rock... and scissors cut paper! Kiff, we have a conundrum! Search them for paper... and find me a rock!"

3. "Kiff, I have made it with a woman! Inform the men!"

4. (nastaviti niz)

Edited by The Ugliest Weenie, 18 February 2009 - 00:47.


#9 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 00:58

nerd schmerd! :ph34r:
ajd navedi te reference.


Izvoli:

Spoiler! --Click here to view--

Ima sigurno opsežnije na tvtropes.com, ali mrzelo me sad da tražim.

Ja sam film gledao ukupno jednom i to tako davno da znam da je bio crno-beli televizor u pitanju, ali ipak se sećam scene kad ga polumrtvog odnose, a on diže ruku i viče da je ljudetina u pitanju.... i slabo čega drugog.

#10 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 18 February 2009 - 04:09

Da se prikljuci raspravi i jedan fanboj koji je odgovoran bar za omanju epidemiju Futuramizma na ovim prostorima... Da, da, znam da cu goreti u robot hell-u, but what the hell... Elem, dok vi lovite filmske reference & citate, ja kao i svaki self-respecting geek lovim one kompjuKteraske i generalno science based. So, to begin...

1) Bender: I had a dream… and there were 1’s and 0’s everywhere, and I think I saw a 2! (a onda ga Fry teshi sa: There's no such thing as two.)

2) Broj Benderovog apartmana je `00100100`, sto kad se prevede u human-readable ASCII rezultuje u: $

3) Cesto se referencira Macintosh platforma u seriji, uglavnom su u pitanju ekrani na kompjuterima ili meniji unutar interneta (recimo kad se Bender maskira u sexy nurse), ima i robota koji se zovu po new Apple stilu - iZac (barmen na Titaniku) i iHawk (hirurg za vreme onog rata kad ratuju sa ogromnim loptama) a u prvom filmu virus koji dobiju od onih ljigavih gmazova je - iObey :ph34r: Naravno, najjaca referenca je `nova` reklama za Planet Express radjena u stilu cuvene Apple-ove 1984 reklame... Ima i ono kad se freezuje computer judge pa neko sugerise da probaju ctrl+alt+del.

4) Ni Windoza nije postedjena:

- Klovn-robot u epizodi kad Bender lezi pored Beck-a u bolnici:
Clown: Did you hear why they are using Windows 3000 as a prison guard?
Fry: No, why?
Clown: 'cause it always locks up!

- Benderov scary story na Marsu (referenca na cuveno zakljucavanje '98-ice pri gasenju kad je imala nesto u print queue-u kad nastavi da stampa stranu za stranom bez prestanka):
Bender: And even though the computer was off and unplugged... an image stayed on the screen. It was... the Windows logo!
Fry: Pff, that's not scary!
Bender: It is if you're a laser printer!

- Jedna od uvodnih spica sadrzi `Bender's Humor by Microsoft Joke`

- U haunted castle-u pored duha leteceg tostera tu je i Windows logo

- Takodje, knjiga `Curse of the Were-car` ima na dnu 'For Windows 98'

- Kad Fry-a otimaju iz leteceg tanjira se spusta tube nalik ugradjenom '3D Pipes' skrin sejveru u Windozi

5) A tu su i standardne BASIC posalice (pored one `4 million lines of basic` kao operativni sistem robota):
- Cuveni joke na ulazu u Benderov apartman:
10 Home
20 Sweet
30 Goto 10

- U Robotology crkvi stoji natpis:
10 SIN
20 GO TO HELL

6) Jedna od slika u haunted castle-u ima title 'COMMODORE LXIV'

7) Kad se Leela udaje za onog morphing kiklopa i robot-svestenik je pita: Do you leela copy and paste his response.

8) Par puta se u seriji jasno pojavljuje `Olde Fortran` pivo.

9) Epizoda kad Robot-Don-a moli drugi robot da ga ne upuca:
- Look into your hard drive and open your mercy file!
- File not found.

10) Cela ona scena kad Lucy Liu trazi od Fry-a da je registruje je nesto sto je svaki konzument Windoze preziveo barem jednom iskusio

11) Professor Farnsworth: No fair! You changed the outcome by measuring it!

12) Ndnd: It is true what they say: Women are from Omicron Persei 7, men are from Omicron Persei 9.

13) Kad testiraju smeloskop:
- Professor Farnsworth: I'm sorry Fry, but astronomers renamed Uranus in 2620 to end that stupid joke once and for all.
- Fry: Oh... What's it called now?
- Professor Farnsworth: Urrectum.


A ima i onih koji i nisu neke reference i nemaju previse veze sa ubergikovstvom al' su damn funny:

- Professor Farnsworth: Sweet zombie Jesus!

- Professor Farnsworth (dok se raspada ceo office):
Buddha! Zeus! God! One of you guys, do something!
...
Help, Satan! You owe me!

- Bender: Wait, I've got it. Professor, make a woman out of me!
- Professor Farnsworth: Oh, I think we should just stay friends.

- Leela: Is this some sort of brain scanning device?
- Professor Farnsworth: Some sort, yes... In France, it's called a guillotine.

- Zapp: In the game of chess, you must never let your opponent see your pieces.

- Zapp: Now, remember Kif, the quickest way to a girl's bed is through her parents. Have sex with them, and you're in!

etc. etc.

Krajnje je nezahvalno vaditi citate posto toliko referenci ima da je nemuguce sve uloviti i popisati, stoga - (starting hypno-toad module) - ko gled'o nije (ako ima takvih) - da o'ma odgleda, bar jedared... Ko jeste, da odgleda ponovo!

Edited by incognito, 18 February 2009 - 04:14.


#11 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 09:02

12) Ndnd: It is true what they say: Women are from Omicron Persei 7, men are from Omicron Persei 9.


U čemu je ovde poenta? OK ta Mars-Venus stvar, ali zar je Omicron Persei referenca na nešto van Futurame?

Ono sa registracijom Lucy Lu mi je verovatno u top ten :ph34r:

#12 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 18 February 2009 - 09:31

BTW, soylent green referenca je stvarno opšte mesto za svakog self-respecting SF nerda... Duno, stidi se!

I ja sam htela da je ukorim, ali ne volim da budem previše oštra ovde, to prepuštam drugima... Ali ti, koji na njeno pitanje odgovaraš copy-paste-om sa Wikipedia-e...! Strašno! :) Ja se Soylent Green referenci sećam iz Drop Dead Gorgeous i Simpsonovih, ali sam ubeđena da sam naletela na njih i na drugim mestima.

Elem, back to Futurama - često se setim i one kad na nekoj planeti otkriju ukusne hrskave stvarčice, pa ih donesu na Zemlju da ih prodaju kao grickalice; kad smo već kod c-p sa Wikija:

When the Planet Express crew lands on a previously undiscovered planet, they find that it is covered in a new and delicious animal life form which they call "popplers". The name was chosen by Fry from a list of the two remaining names on Earth that were not trademarked; the second was "Zitsles". This was also after rejecting the unsuitable name "tasticles" as too similar to an existing product: "Those frozen Rocky Mountain Oysters on a stick, you know, testsicles?".


:ph34r:

#13 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 09:49

Ali ti, koji na njeno pitanje odgovaraš copy-paste-om sa Wikipedia-e...! Strašno! :ph34r:


Pa ne nego ću do Britanike da linkujem za pop culture reference... "strašno" indeed.

Užasno si dosadna sa tim stalkingom koji sprovodiš, just for the record. Ja ga tolerišem zato što sam overall such a nice guy (a i mrzi me da te napušavam na svakom drugom topiku zbog detinjastog ponašanja), ali iskuliraj malo, postaje stvarno embarrassing.

#14 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 February 2009 - 10:13

I ja sam htela da je ukorim, ali ne volim da budem previše oštra ovde, to prepuštam drugima... Ali ti, koji na njeno pitanje odgovaraš copy-paste-om sa Wikipedia-e...! Strašno! :) Ja se Soylent Green referenci sećam iz Drop Dead Gorgeous i Simpsonovih, ali sam ubeđena da sam naletela na njih i na drugim mestima.

e jebiga. kako da primetim referencu kad se filma uopshte ne secam. i stvarno Weenie, mogo si da nabrojish neke koje si ti zamjetio. izesh vikipediju :D

Inco, oklen ti da je Omicron 7 i 9 kompjuterska referenca? :ph34r:

#15 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 10:50

Primer filmske naracije done right:

"As the candy hearts poured into the fiery quasar a wondrous thing happened, why not. They vaporized into a mystical love radiation that spread across the universe destroying many, many planets, including two gangster planets and a cowboy world. But one planet was exactly the right distance to see the romantic rays but not be destroyed by them: Earth. So all over the world couples stood together in joy. And me, Zoidberg! And no one could have been happier unless it would have also been Valentine's Day. What? It was? Hooray."