Jump to content


Photo
- - - - -

Plata se polako topi, ostaje samo za puko preživljavanje!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
194 replies to this topic

#1 Floridjanin

Floridjanin
  • Members
  • 128 posts

Posted 09 February 2009 - 00:17

http://www.blic.rs/t...na.php?id=78017
Teme tipa Statut Vojvodine i pitanja: Jugosloveni da ili ne manjina, su veoma primereni situaciji kada ekonimija klizi u nepoznatom pravcu pa pomenute teme izbijaju na povrsinu da bi se stanovnistvu skrenula paznja od stvarnih problema, na pitanja vazna ali ne egzistencijalna.

Zvuci poznato iz blize proslosti Srbije/Jugoslavije ali nije strano ni ostalim zemljama u svetu!?

#2 Floridjanin

Floridjanin
  • Members
  • 128 posts

Posted 13 February 2009 - 01:03

Odlicno, u zemlji Srbiji niko nema problem sa ovom temom ...
ili je sve receno u naslovu?!

Svima koji su otvorili/"view" Topic, iskreno zahvaljujem!
Pozdrav

#3 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 13 February 2009 - 01:31

Plata? Sta to bese?


Ispucali smo stadijum kuknjave, presli u stadijum besa, ceka nas stadijum neuracunljivosti.

Veruj mi da ljude to itekako zanima, nezadovoljstvo se kuva s kim god da pricas.

#4 vibili

vibili
  • Members
  • 80 posts

Posted 13 February 2009 - 11:20

Odlicno, u zemlji Srbiji niko nema problem sa ovom temom ...
ili je sve receno u naslovu?!

Svima koji su otvorili/"view" Topic, iskreno zahvaljujem!
Pozdrav



Ja verujem da je tema veoma aktuelna i absolutno predmet za diskusiju. Ali moj utisak je, da javno mnjenje ne smatra tematiku kao izazov individe, to je problem za g-dina Neko Drugi, pa neka onda g.din Neko Drugi i diskutuje i resi taj problem :ph34r:

Edited by vibili, 13 February 2009 - 11:21.


#5 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 13 February 2009 - 13:01

Zar nije pre neki dan objavljeno da je Beograd najjeftiniji grad u regionu, a ja bih dodao - na svetu. I zasto iko zbog toga da se buni.

#6 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 13 February 2009 - 13:25

Odlicno, u zemlji Srbiji niko nema problem sa ovom temom ...
ili je sve receno u naslovu?!

Svima koji su otvorili/"view" Topic, iskreno zahvaljujem!
Pozdrav


kakav ti odgovor zapravo ocekujes na ovu temu? da se konstatuje da je tako?
tema je itkako aktuelna, ali sta reci?
imas li ti neki predlog sta bi moglo da se uradi u cilju da se desi bilo sta, pa makar i da se pogorsa situacija :ph34r: ?

#7 Floridjanin

Floridjanin
  • Members
  • 128 posts

Posted 14 February 2009 - 00:49

kakav ti odgovor zapravo ocekujes na ovu temu? da se konstatuje da je tako?
tema je itkako aktuelna, ali sta reci?
imas li ti neki predlog sta bi moglo da se uradi u cilju da se desi bilo sta, pa makar i da se pogorsa situacija :D ?


Ne ocekujem odgovor niti da neko konstatuje potvrdno ili odricno sto je vec receno u naslovu teme.
Topic je otvoren da bi se ljudi trgnuli i poceli da razmisljaju :) kako i sta uraditi!?
Komentar da je Beograd najeftiniji grad (u poredjenju sa cim?) ne bih komentarisao jer ne zivim u Beogradu. Ono sto mogu da kazem je da su u Srbiji cene hrane, odece, tehnicke robe na nivou cena u recimo Nemackoj gde prosek plata nije sigurno 350 eura nego je bar 2 - 3 puta vece u proseku.

Finansiska kriza pogadja ceo svet a politicari u Srbiji su jos do pre mesec-dva govorili da to nece pogoditi Srbiju. Ja razumem da na ovom Forumu ima ljudi koji su u Srbiji i imaju jednu sliku i realnost oko sebe a na drugu stranu ima onih koji su razbacani po celom svetu i verovatno imaju sta da kazu jer imaju i tu drugu realnost ali onda dolaze u sukob tipa a sto ja ista da komentarisem kada nisam tamo ... :ph34r:

#8 hogarstrasni

hogarstrasni
  • Members
  • 213 posts

Posted 14 February 2009 - 18:10

Sta reci nego da je naslov ovog topika tacan.Odnosi se podjednako i na Beograd i na Frakfurt & Miami. Odgovor lezi u obezvredjivanju novca.
U tom smislu ova kriza ce po meni doneti jednu zdravu korekciju cena na dole(auta,nekretnine,garderobe,tehnike...osim mozda cena hrane), ukoliko ne dodje do kraha celokupnog sistema .
Prema tome ako se pitate koliko vredi jedna kuca,auto...verovatno se treba vratiti pocetkom devedesetih gde su generalno zamrznute plate.
Na taj nivo ce se verovatno vratiti i berza(djia ispod 5000)

#9 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 14 February 2009 - 20:17

Ako cene idu dole, kako se onda moze pricati o obezvredjivanju novca?

#10 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 14 February 2009 - 20:52

Ako cene idu dole, kako se onda moze pricati o obezvredjivanju novca?

Ako cene idu dole drzavnom intervencijom, robe nece biti. Secam se devedesetih, u radnji sam mogao naci samo toalet papir i more senfa

#11 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 15 February 2009 - 08:36

Plate su uzrok svih problema i dobro je sto se tope.

#12 heineken

heineken
  • Members
  • 842 posts

Posted 15 February 2009 - 13:18

Ako cene idu dole drzavnom intervencijom, robe nece biti. Secam se devedesetih, u radnji sam mogao naci samo toalet papir i more senfa


toalet papira je bilo u bolje opremljenim prodavnicama

u normalnim je bilo samo nekoliko redova "knjaz milosa" i senf u pakovanju od kilogram

#13 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 15 February 2009 - 14:17

Ako cene idu dole drzavnom intervencijom, robe nece biti. Secam se devedesetih, u radnji sam mogao naci samo toalet papir i more senfa


Kako mogu cene da idu dole drzavnom intervencijom, trgovina je u privatnim rukama sada.

Plate su uzrok svih problema i dobro je sto se tope.


Plate su uzrok i resenje svih nasih problema. :ph34r: Da parafraziram Homer Simpsona u vezi alkohola.

Edited by Krosh, 15 February 2009 - 14:19.


#14 Floridjanin

Floridjanin
  • Members
  • 128 posts

Posted 16 February 2009 - 23:25

Mozda i nije tacno kao sto stoji u naslovu!

Predlog:
Za one koji su u Srbiji ili van nje napisite koliku platu (Neto) ima neko koga poznajete (samo proverene informacije se racunaju).
I dodajte kojim poslom se osoba bavi
Napisite u dinarima i koji kurs eura na taj dan koristite za preracunavanje.
Hvala

Da pocnem
390 eura, automehanicar (minimalac na racun, ostalo na ruke), ne znam koliko je to u dinarima danas.

#15 Floridjanin

Floridjanin
  • Members
  • 128 posts

Posted 05 March 2009 - 23:15

Isti pomenut automehanicar je skoro ostao bez posla zbog blokiranog racuna. Ponudjen mu je posao nocnog cuvara za upola manju platu!? Sta reci!?