Jump to content


Photo
- - - - -

Sport na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
845 replies to this topic

#16 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 06 February 2009 - 22:41

Fetat Karebeg je ziveo preko puta gimnazije ILR.Inače je bio inventar u "Parnas" kod Xhemila Vraniqija.
Ehhhh dobra stara vremena


tu su ziveli svi karabegovi sinovi :ph34r: danas zivi u onom malom sokagjiku izmedju ILR i bivseg Lovca.

#17 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 February 2009 - 22:51

tu su ziveli svi karabegovi sinovi :ph34r: danas zivi u onom malom sokagjiku izmedju ILR i bivseg Lovca.

Ja im se kao klinac pomalo sećam i oca.Bio je visok rahmetlija, i pomalo suv.ON je bio otvorio berbernicu koju je kasnije skoro preuzeo Nexhat.Samo su Ibrahim i Đeljalj otkačili na njega visinom.Ferat je bio za razliku od njih"tikni"

#18 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 07 February 2009 - 01:34

Ja im se kao klinac pomalo sećam i oca.Bio je visok rahmetlija, i pomalo suv.ON je bio otvorio berbernicu koju je kasnije skoro preuzeo Nexhat.Samo su Ibrahim i Đeljalj otkačili na njega visinom.Ferat je bio za razliku od njih"tikni"


i Nevzat je takav, kao i njegov sin. :ph34r:

#19 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 07 February 2009 - 09:30

mogli bi stvarno da imamo temu i o sportu na Kosovu?

#20 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 07 February 2009 - 10:24

zasto se zovu Trepqa 89 iz kog razloga?
Rafet je bio dobar igrac samo poprilicno spor iako su njegove lopte imale oci


Trepca 89 je ekipa koja je derivat bivseg KF Rudara. U to vreme kad su nam zabranili da igramo promenili su ime u Minatori (Rudar) a posle rata u Trepca 89 (89 zbog dogadjaja sa rudarima iz rudnika Trepca).

#21 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 07 February 2009 - 11:25

mogli bi stvarno da imamo temu i o sportu na Kosovu?


Pa moze, sto da ne? Ti bi ionako bio najbolji kandidat za otvaranje. :ph34r:

#22 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 07 February 2009 - 12:48

Trepca 89 je ekipa koja je derivat bivseg KF Rudara. U to vreme kad su nam zabranili da igramo promenili su ime u Minatori (Rudar) a posle rata u Trepca 89 (89 zbog dogadjaja sa rudarima iz rudnika Trepca).

posle s'pravom kazu da sam VIP na ovom forumu :ph34r:
znaci to je bivsi Rudar,sto znaci da igraju na starom stadionu,bilo je mnogo dobrih igraca u tom klubu nekad,zanima me da li "torcida"prati taj klub ili orginalnu Trepqu i ako znas gde su i sta rade Duraku i Rahmani nekadasnji igraci Trepqe.

#23 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 07 February 2009 - 13:02

posle s'pravom kazu da sam VIP na ovom forumu :ph34r:
znaci to je bivsi Rudar,sto znaci da igraju na starom stadionu,bilo je mnogo dobrih igraca u tom klubu nekad,zanima me da li "torcida"prati taj klub ili orginalnu Trepqu i ako znas gde su i sta rade Duraku i Rahmani nekadasnji igraci Trepqe.


Ako mislis na Zhiku (Fahredina) Durakua, do kasno je bio trener Trepqe 89. A za Rrahmanija, ako mislis na Sadika, on je tu i drzi sportski butik. Cesto igramo mali fudbal sa njim. Torcida prati Trepqu 89 a ponekad i onu "originalnu" od zavisnosti sa kim ko igra.

#24 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 07 February 2009 - 13:08

Ako mislis na Zhiku (Fahredina) Durakua, do kasno je bio trener Trepqe 89. A za Rrahmanija, ako mislis na Sadika, on je tu i drzi sportski butik. Cesto igramo mali fudbal sa njim. Torcida prati Trepqu 89 a ponekad i onu "originalnu" od zavisnosti sa kim ko igra.

to su ta dvojica! igrali su u generaciji sa Golubicom,Radulovicem,onim Chibugdzija ili tako nesto,Abrashi vodio ih Sava Ganic
kojeg sretnem ponekad ovde u Beogradu,Rahmani je bio super igrac ali nije napravio neku karijeru,Zhika igra i za RAD ako se dobro secam dok je Golub stigao do Hajduka!

#25 Wolf G

Wolf G
  • Members
  • 805 posts

Posted 08 February 2009 - 10:16

Breaking news:
Dinamo odustao od utakmice. Namerno necu navesti jedan od razloga kako bi barem ova tema ostala politics free.

#26 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 08 February 2009 - 10:36

Breaking news:
Dinamo odustao od utakmice. Namerno necu navesti jedan od razloga kako bi barem ova tema ostala politics free.

Razlog je da se utakmica navodno ne uklapa u plan priprema a i zbog nadolazećeg derbija sa Hajdukom koji "modri" žele dočekati 100% spremni.

Verovatno ce kao alternativa gostovati Crvena Zvezda na stadionu pod Dragodanskim brdom :ph34r:

#27 Wolf G

Wolf G
  • Members
  • 805 posts

Posted 08 February 2009 - 10:51

Razlog je da se utakmica navodno ne uklapa u plan priprema a i zbog nadolazećeg derbija sa Hajdukom koji "modri" žele dočekati 100% spremni.

Verovatno ce kao alternativa gostovati Crvena Zvezda na stadionu pod Dragodanskim brdom :ph34r:

Marjan Vlak je prekjuce izjavio da im je ova utakmica dobrodosla upravo zbog derbija sa Hajdukom i da se odlicno uklapa sa njihovim terminima. Dakle to ne moze biti razlog.

#28 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 08 February 2009 - 10:55

Marjan Vlak je prekjuce izjavio da im je ova utakmica dobrodosla upravo zbog derbija sa Hajdukom i da se odlicno uklapa sa njihovim terminima. Dakle to ne moze biti razlog.

Ja sam samo preneo ono što je HRT-1 sinoć objavio.U svakom slučaju ovo je veoma neozbiljno od uprave Dinama. Malopre sam pokušao da doslovce prenesem vest ali je skinuta sa teletexta(str 500)Da dodam da su u jutarnjem dnevniku RTS ovo već izpolitizovali.I to sa velikom dozom ironije ,a osecalo se i neko skriveno zadovoljstvo kada je spikerka to pročitala, i to me ljezet.

Edited by Pristevac, 08 February 2009 - 10:56.


#29 mali Djokica

mali Djokica
  • Members
  • 161 posts

Posted 08 February 2009 - 11:02

Spikerka je procitala vest kao i svaku drugu, slusao sam, sad je RTS kriv???
http://www.rts.rs/pa...31/...штини.html
sve o tome;
http://www.google.co...LS_e...риштини

Edited by mali Djokica, 08 February 2009 - 11:04.


#30 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 08 February 2009 - 11:19

Spikerka je procitala vest kao i svaku drugu, slusao sam, sad je RTS kriv???
http://www.rts.rs/pa...31/...штини.html
sve o tome;
http://www.google.co...LS_e...риштини

Kao prvo ti na svim temama pokušavaš da uneseš tvoj neograničeni svađalacki potencijal.Gde da se god pojaviš posle samo par postova upadas u klinč sa svakim.Ja bih ti sa najboljom voljom preporucio jednu dužu terapiju kod nekog psihoterapeuta, jer je tvoje stanje zaista zabrinjavajuće.Ima puno stručnjaka po Beogradu koji uspešno terapeutišu osobe sa psihosociopatološkim smetnjama i emocionalno nezrelim osobama.
No kao što vec rekoh pored Dušice(spikerke) i predsednik FSS je bio dobrano aktivan pa se čak žalio i u UEFA.Više od igre je u Srbiji čak i sport.
I na kraju krajeva ča ćes ti na ovoj temi,kad nisi sa Kosova a pogotovu nisi iz Prištine :ph34r: :) :D :D :D :D
A jos se u sport razumeš kao Mara u onu rabotu