Jump to content

Photo
- - - - -

WTA i ATP lista

• Please log in to reply
2313 replies to this topic

#31 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 26 March 2009 - 17:01

Izmenila sam listu nakon što sam se par nedelja izvlačila...Ipak, tek nakon IW-a došlo je do zanimljivih promena.

Rodik i Verdasko napredovali za po jedno mesto, Marej nikad bliži- sve u svemu-loše vesti iz moje perspektive...
  • 0

#32 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 06 April 2009 - 10:28

Posle Majamija je vreme za prvo podvlacanje crte. Novak ce definitivno izgubiti trecu poziciju, ali i sa ovakvom ce u prvih 5 ostati jos veoma dugo, posebno zato sto oni koji ga "ugrozavaju" ce na sledecim turnirima morati da za turnir ostvare dve ili tri pobede nad top4 igracima. Moze se desiti jednom, ali vise puta u nizu - tesko.

Viktor je na renkingu karijere - 36. , ali dalji napredak ce ici izuzetno tesko jer su mu najslabiji rezultati od 45 poena http://www.atpworldt...l...r=T840&ss=y , a ispadanje u prvom kolu Monte Karla gde moze igrati odmah sa devetim na svetu mu odnosi poene, sa prolazom u drugo kolo je na nuli, a poene tek dobija sa trecim kolom sto je strasno tesko na turniru gde je broj lakih protivnika cak i za najbolje izuzetno mali.

Janko je krenuo sa padom, a jos mu sledi nekoliko turnira na kojim je lane bio dobar pa je izvestan i dalji pad, "pozitivna" stvar u odnosu na Viktora je sto on kao 56. nece imati obavezu da igra neke masterse na sljaci nego ce moci uzimati poene na turnirima klase 250 (mada i tu vise nece biti nosilac) i 500.

Ana gde je tu je, a Jelena je po rezultatima iz 2009. na 25. mestu tako da je konkurencija za masters vec prilicno odmakla. Ima jos vremena, ali mora se podici nivo igre.

I kod najmladjih situacija nije briljantna u odnosu na pocetak sezone. Filip je igrao mnogo turnira na kojim ili nije prosao kvalifikacije ili prvo kolo, dok Tomic i Georgijev odmicu (mada sinoc je dobio jakog igraca u drugom kolu kvalifikacija za 250 turnir i jos jedna pobeda ga deli od ATP debija). Za razliku od njega Bojana uopste i ne igra, valjda je povredjena, ali pauza je vec preduga.
  • 0

#33 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,851 posts

Posted 09 April 2009 - 10:51

Safina prva tenisačica svijeta!

Posted Image
Dinara Safina i Marat Safin prvi su brat i sestra kojima je uspjelo
doći na broj jedan teniskih ljestvica

Ruska tenisačica Dinara Safina prvi će puta biti na broju jedan WTA ljestvice najboljih igračica svijeta, kao 19. tenisačica u povijesti i tek druga Ruskinja nakon Marije Šarapove.

Mlađoj sestri Marata Safina taj je uspjeh omogućio poraz dosadašnjeg prvog reketa Amerikanke Serene Williams od Čehinje Klare Zakopalove u Marbelli, pa će Ruskinja na najnovijoj WTA listi konačno zauzeti vrh.

Serena Williams je nakon poraza kritizirala WTA sustav bodovanja jer je ona u godinu dana osvojila Australian Open i US Open, te bila u finalu Wimbledona, dok Safina još čeka prvi Grand Slam naslov.

Net.hr/Hina
09.04.2009.
  • 0

#34 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 09 April 2009 - 11:10

Serena Williams je nakon poraza kritizirala WTA sustav bodovanja jer je ona u godinu dana osvojila Australian Open i US Open, te bila u finalu Wimbledona, dok Safina još čeka prvi Grand Slam naslov.

jeste, najbolje bi bilo iz fotelje kad bi mogla da igra i te slemove i da bude prva :ph34r:
  • 0

#35 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 09 April 2009 - 11:10

Safina prva tenisačica svijeta!

Pa da joj čestitamo.
Zanimljivo je da smo, otkada se Enan povukla, a tome nema ni godina dana ( sredina maja 2008.) imali 5 "brojeva 1" u ženskom tenisu, ako nisam neku preskočila
Maša
Ana
JJ
Serena
Dinara
Nadala sam se da će naše devojke duže ostati na tim pozicijama, ali bar su se za početak "zapljunule" što bi rekli klinci.
Dalje spekulacije o tome koliko će se Safina zadržati na ovom mestu i kada ćemo dobiti igračicu koja će se na njemu duže zadržati i koju ( ne isključujući Safinu) ostavljam drugima.
Edit :

dok Safina još čeka prvi Grand Slam naslov.

Sad mogu da je prozivaju u paru sa našom Jecom.

Edited by Uma, 09 April 2009 - 11:29.

• 0

#36 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 54,184 posts

Posted 09 April 2009 - 11:31

jeste, najbolje bi bilo iz fotelje kad bi mogla da igra i te slemove i da bude prva :ph34r:

he he , upravo je htedoh to da napišem...
  • 0

#37 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 09 April 2009 - 11:47

Sad mogu da je prozivaju u paru sa našom Jecom.

I vec su i poceli :ph34r: !

edit:

Jankovic didn't lose to Stosur and actually looked like a top-10 player unlike Dinara "How in hell did I get to the Oz final??!" Safina.

Edited by djordja, 09 April 2009 - 11:52.

• 0

#38 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 09 April 2009 - 16:51

Liste su na prvoj strani izmenjene.
Iskreno, da mi je neko pričao pre 4-5 godina da će Safina biti prva igračica sveta, smejala bih se.I pored stalne priče o tome da je ženski tenis slab, Serena ne uspeva da održi prvu poziciju, iako se "batrga" i, za nju neuobičajeno, leti s kraja na kraj sveta...

Edited by M.S.25., 09 April 2009 - 16:52.

• 0

#39 *ja...

*ja...
  • Members
  • 846 posts

Posted 09 April 2009 - 18:52

ne prestaje da me iznenadjuje sto je dosla u Evropu pred Carlston, ali eto, imace prilike da se prilagodi :ph34r:
  • 0

#40 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 09 April 2009 - 19:14

Vratice se Serena kad Dinara ne odbrani titulu na sljaci i finale RG-a iz prosle godine.
  • 0

#41 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 09 April 2009 - 19:18

Vratice se Serena kad Dinara ne odbrani titulu na sljaci i finale RG-a iz prosle godine.

Serena : I'll be back !
  • 0

#42 *ja...

*ja...
  • Members
  • 846 posts

Posted 09 April 2009 - 19:45

valjda nece...
mada, svirena jeste ispala u trecem kolu RGa, bice bolja sigurno ove godine...
  • 0

#43 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 09 April 2009 - 20:36

pa dokle će više da se vraća?čak i fed je na zalasku, očekujem njenu penziju već 3-4 godine...
  • 0

#44 tuta bugarin

tuta bugarin
  • Banned
  • 750 posts

Posted 09 April 2009 - 20:42

nume serona

lutajući reporter tuta bugarin
nežno šapće sneguljici
dok patuljci ruju
u rudnici
  • 0

#45 blesica

blesica
  • Members
  • 617 posts

Posted 09 April 2009 - 20:45

pa dokle će više da se vraća?čak i fed je na zalasku, očekujem njenu penziju već 3-4 godine...

Ja očekujem još jedno uzdizanje Venus do prvog mesta ( i to ove godine) a nakon toga mislim da će se obe povući. Nešto mi se tako čini. Dugo one već otaljavaju tenis, iako i sa takvim stavom igraju dobar tenis.
Nešto mi se tako čini, a možda je to samo još jedan pogrešan scenario u mojoj glavi :ph34r:
  • 0