Jump to content

Photo
- - - - -

WTA i ATP lista

• Please log in to reply
2229 replies to this topic

#2221 ciao

ciao
  • Members
  • 3,007 posts

Posted 24 November 2016 - 23:14

Svakako mislim da je izazov za njega da makar pokusa da stigne Rafu i Samprasa po broju slemova. Za ostalo, videcemo koliko je moguce i izvodljivo. Bilo bi zaista fenomenalno da sledece godine ponovo eksplodira i uzme 3 slema i vrati Mareja na pravo mesto .....................

a cetvrti slem da uzme ili Rafa ili Fed ili jos bolje neko peti naprimer Delpo ili qqlele Wawa pa ima vise od Endija jupiiiii

masterse da podele svi medjusobom sem Endija, i tako vrate Endija na mesto, on moze neku 500 i 250, puna kapa :wicked: :rolleyes: :D

Edit : a mogao bi skupljajuci sve 250 i 500 da zadrzi prvo mesto, nemam nista protiv . jel postoji teorijska sansa za takvo nesto - da on igra kao Tim pa jos malo vise i naravno izgubi sve GS a masterse a osvaja ove manje i ostane number 1 ?

Edited by ciao, 24 November 2016 - 23:17.

• 0

#2222 wwww

wwww
  • Members
  • 12,360 posts

Posted 25 November 2016 - 01:20

Evo da se malo igramo brojevima:

jedan scenario:

Endi izgubi u finalu svakog GS i mastersa i osvoji 6 500 turnira. Tada bi imao 12600 bodova, sto je vise nego sada.

Pitanje je ko bi osvojio GS-ove i masterse, jedan ili nekoliko igraca.

Ako npr. Novak osvoji 2 GS a u preostala 2 igra SF, osvoji 4 mastersa a u preostala 4 igra SF imao bi 10880 bodova i falilo bi mu 1720 bodova za prvo mesto. To bi morao da nadoknadi igranjem na manjim trunirima (sto nije verovatno jer Novak obicno ne igra puno malih turnira).

drugi scenario:

Endi izgubi u finalu 2GS i u 2 SF, + u finalu 4 mastersa i SF preostala 4 mastersa. Uz 6 titula sa 500 turnira to bi bilo 10680 bodova.

Ako bi Novak imao prethodno opisani ucinak imao bi 200 bodova vise od Endija i bio #1.

• 2

#2223 ciao

ciao
  • Members
  • 3,007 posts

Posted 25 November 2016 - 13:19

znaci Endi u teoriji moze da igra manje turnire i osvajanjem istih bude prvak, nesto mi se cini da bi njemu to vise odgovaralo.

Sto se mene tice navijam za par GS ova 2-3 a bez prvog mesta za Novaka, mada ko zna da li je to moguce. To je i Fed pokusavao poslednjih godina ali nije uspevao, mislim da bi i Novak to voleo, ali sam je rekao posle Pariza koliko se secam da je naucio da je za uspeh potreban kontinuitet.

Ajd videcemo sta ce da smisli.

• 0

#2224 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,149 posts

Posted 25 November 2016 - 16:15

Da se ne zavaravamo, Novak nije tip koji ce doci na GS i odjednom pokidati. Njegova igra treba da dodje do odredjenog nivoa koji se postize igranjem meceva. Pitanje je da li moze i na AO samo da se pojavi bez ikakvih meceva, za ostala 3 mora da bude u ritmu, pogotovo RG i USO, a mogao bi da razmisli i da pred Vimbldon nesto odigra jer je sada duza pauza. Ovako ce dosta da zavisi od zreba, ako ga potera kao na USO ode do kraja, ako mu uleti neka "koska" kao na OI moze odmah da zavrsi turnir.

• 0

#2225 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 4,031 posts

Posted 25 November 2016 - 16:20

Jedino mu je za RG potrebno da odigra (a pozeljno i da osvoji) dva mastersa na sljaci jer je igra na sljaci fizicki najzahtevnija, za US Open mu je do sada uglavnom bio dovoljan jedan, definitivno je problem sto pre Vimbldona ne igra nista (ja sam bio fasciniran kako je prethodnih godina uzimao taj prestizni turnir bez ijednog odigranog turnira na travi koja nije njegova prirodna podloga). A AO je do sada uglavnom uzimao na svezinu i kvalitet.

Edited by jevrem69, 25 November 2016 - 16:23.

• 0

#2226 wwww

wwww
  • Members
  • 12,360 posts

Posted 25 November 2016 - 17:30

Ja navijam da ubaci Halle pred W :D

Obicno, osim Feda, konkurencija i nije neka.

A ako predje kod Nike bas mogu lepo u duetu da reklamiraju firmu :D

• 0

#2227 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,281 posts

Posted 28 November 2016 - 14:40

Nekako se kristalise da Vimbldon drzi taj jezicak na vagi koji odluci ko je najbolji igrac.

Kao kad uz mnostvo turnira na zemlji I betonu postoji taj dodatni bonus u tenisu.

Kad pogledamo poslednjih 10 (15) god, po pravilu (uz neki izuzetak) igrac koji osvoji W

postaje tada ili kasnije te godine prvi na listi.

Izuzetak je samo 2013, kada je Rafa zario I palio (a nije mogao protiv RDKB

(Rosol-Darcis-Kirgios-Brown) jednacine)

• 0

#2228 mcekovic

mcekovic
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 January 2017 - 23:04

Elo Rating:
Elo Rating je bolji nacion bodovanja od ATP-a, koji uzima u obzir protiv koga se igra.
Nedeljna Elo Rating Lista moze se naci na http://tennis-strang...Type=ELO_RATING
Vise detalja o Elo Ratingu moze se naci na istoj stranici.

• 0

#2229 diplodok

diplodok
  • Members
  • 459 posts

Posted 20 April 2017 - 20:33

Race lista je tako retro   :)

Attached File  ATPRACE.jpg   90.14KB   4 downloads

• 1

#2230 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,149 posts

Posted 24 April 2017 - 17:13

Ovo mora da se zabelezi. Teniserka koja je odigrala 6 turnira u poslednjih godinu dana je broj 1 na listi (bila bi cak prva i bez tog sestog). Da li cestitati Sereni ili ostatku WTA turu, pitanje je sad.

• 0