Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije...


  • Please log in to reply
34591 replies to this topic

#31561 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 14 June 2018 - 15:34

Vox populi je potpuni promasaj. Ajde ok ono oko izbora ali nisam se nadao da ce potrajati. Samo svadje i nervoza, a politika se preliva i na druge topike (primjera radi napusavanja Kwaka na kkcz topiku jer je snsovac).

 

Ne vidim zasto o svemu tome ne bi moglo da se diskutuje na gornjim spratovima. Ah da, tamo vlada jednoumlje. Al zato ovdje se prihvataju druga misljenja u pm. :D

 

Bitno da je tata lose uticala na pdf. Tamo je makar bilo dobre zajebancije ponekad.

Nije gore jednoumlje nego nama iz podruma nije dozvoljeno isto što i njima koji pišu tamo. Ovde kao što vidiš svi dobiju banove :D 


  • 0

#31562 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 14 June 2018 - 17:48

Kada se ovde bude razumelo da se čoporativno/osećajno ne određuje šta se može nazivati nacizmom, bez obzira na sva promašena poređenja i propratne mistifikacije - možda će se nešto nekada i naučiti.

Primitivizam, odsustvo ljudskosti, manjak empatije, surova bahatost, laž, lopovluk i dvoličnost, nedostatak osnovnog morala, te etike rada & odgovornosti su obrazac koji dobro opisuje srpsko društvo i njegovu elitu, uključujući i ovu, političku. Nije to od juče.

Nacizam je bio nešto drugo.

Ravnanje jednog s’drugim je svojevrsni intelektualni nitkovluk, naročito kada je u upotrebi za lično prepucavanje i odstrel ‘(ne)istomišljenika’.
  • 5

#31563 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 15 June 2018 - 07:54

Naravno da si dobio argumentovan odgovor a to sto ti ne odgovara to dovoljno govori o tebi  ;)

 

Naci necemo je spominjati da se kakva mutava glava ne bi nasla uvredjena.

 

To je sto se mene tice omasena poenta, ko hoce moze da nadje druge i pouzdane izvore informisanja ne mora neko na sportskom pdfu da mu ''drzi'' bukvicu sta se desavalo.

 

Situacija se posmatra iz vise ugla i kako sa jedne strane trebas spreciti kako neko ne bi napisao postove zbog kojih bi se vecini prevrnuo stomak isto tako treba poraditi na tome da ne dodje do tih postova. A ti ljudi pisu zato sto su isprovocirani, previse osetljiva tema gde ce obe strane da reaguju burno i granica ce veoma brzo biti pregazena. Naravno da je jedno od resenja je da se zabrani pricanje o ratu u Bosni zbog brace sa druge strane Drine koji imaju drugacije vidjenje dogadjaja(sto vecini smeta). Ne moramo vise da gledamo ovakve dogadjaje, kada na dosta mesta se ne prica o tome. XOXOXO ako treba da dobije ban treba nesto sto je u domenu sporta, ne tako sto se nadovezao na jednu bolnu politicku temu koja je trebala da bude prekinuta u startu.

 

Dropkick je odmah skapirao na sta sam mislio.


  • 1

#31564 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 15 June 2018 - 08:15

 

 

Pricanje o toj temi na forumu je otvaranje Pandorine kutije. Naravno da XOXOXOXO treba da dobije ban i da bi to trebao da bude poslednji ban na tu temu kako takvih situacija ne bi bilo ubuduce. Ne odobravam to sto je napisao, ali u neku ruku mogu da razumem da je bio isprovociran i to se ne bi desilo da je zabranjeno pricati o Srebrenici. Nego svi gledaju iz svog ugla sa veoma malo razumevanja za sagovornika, zbog cega se sve i svasta ispise.

 

nisam primetio da se ovde tako fakultativno pominje srebrenica - dakle, zašto zabranjivati nešto ako se zapravo i ne dešava

 

drugo i važnije - uz svo dužno poštovanje, srebrenica je slučaj u kojem nema nekog drugog ugla i to svaka dalja diskusija gubi smisao.

možeš mi biti izistinski ili internet drugar 100x, sigurno neću prećutati pokušaj sagledavanja toga iz neke druge vizure

 

uz svu medijsku orkestriranost miloševićevog režima 90ih, nedelju dana nakon događaja je bilo jasno šta se desilo

 

 

stvarno mi nije jasno šta pokušavaš

"nemojte pominjati ovaj zločin zato što postoje naši drugari koji imaju negde neko opravdanje za to što se desilo pa ih provocirate"?

 

 

 

mislim, preskočio sam juče diskusiju al' vidim da ne odustaješ od te ideje..


  • 4

#31565 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 15 June 2018 - 08:18

Jos nismo saznali ko je Arkanu davao kintu.
  • 1

#31566 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 15 June 2018 - 14:33

@uini

 

Generalno ceo rat o Bosni, ako ce ovde da se to koristi mamac kako bi se neko navuko na ban onda odredjen deo ljudi ne treba da visi ovde jer nisam jedini kome to smeta. Meni je to izmedju ostalog bas slepacki sto se dozvoljavaju takve stvari.

 

Ja nemam vecih problema sa neistomisljenicima dok ne krenu da mi nabijaju neke stvari na nos, a u ovom slucaju obe strane mi se gade i radije bih da ne citam takve postove uopste. Kakva god misljenja imaju ljudi iz RS, najbolje neka zadrze za sebe. Mozda ima i do toga sto su forumi gde sam bio regionalni i znao se neki red. Ovde bas zna da bude tesko rasulo u pojedinim momentima.

 

Cinjenica je da ja veci deo tema na forumu posmatram kao oazu, ali ako cu ja ovde vise da trosim na zivce nego na poslu i van posla treba da odjebem od par tema.

 

Ne bih zeleo da vidim idiotske banove koji se dobijaju zbog rata iz devedesetih, izgleda da me malo ljudi kapira.

 

Ok mi je da se spomenu aktuelna politicka desavanja u Vox Populi pogotovo kada nemam puno vremena i dovoljno mi je samo da preletim preko par postova da vidim o cemu se radi. Neko vodi bolju evidenciju od mene, ali ovo sa Kwakom je tek prvi tezi prekrsaj u Vox Populiju. Budu vredjanja i dizanja tenzija, ali Kwak je tek sada podigao visoku lestvicu.


Edited by Zetterberg, 15 June 2018 - 14:37.

  • 1

#31567 K.Dot

K.Dot
  • Members
  • 2,360 posts

Posted 15 June 2018 - 14:36

Zatvoriti VP. Ima na ovom forumu tema gde se pise o politici. Takvim temama nije mesto na sportskom PDF-u.


  • 3

#31568 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 15 June 2018 - 17:34

Vi se ljudi sprdate ili ste ozbiljni? Nema nikakvog problema da se zatvori, ja ga nisam ni otvorio, već je neko uzeo prvi post i izvukao ga u posebnu temu. Razvitak teme mi je sa druge strane, bio fascinantan. Ovo je meni i dalje sjajna oaza normalnosti koja ne može drugde da se nađe na srpskome sajberprostoru... Pokazalo se nekako da je potreban jedan jak spoljašnji kohezioni faktor (u ovom slučaju - košarka), kako bi stvorio preduslove da ljudi koji inače ne bi komunicirali jedan sa drugim o svakodnevnom životu, problemima i fenomenima (a to je politika) da nema tog drugog faktora. To je prva opservacija i prvi utisak - razmena mišljenja i deljenje bizarnih informacija o svakodnevici. Tako da, barem za mene, ne postoje druga mesta za ovakvu, suštinski jako pozitivnu, razmenu i komunikaciju o politici. A sve je politika, hteli mi to da priznamo ili ne, i o svemu imamo svi neko mišljenje. Ja konkretno na primer ne uspevam od prošle sezone da imam bilo kakvu pozitivnu emociju prema klubu na čije sam utakmice išao od 1987me godine, zbog politike. A druga komponenta je zdrav razum, pristojnost, common sense, Da se sranju kaže da je sranje.

 

Na kraju, ne postoje politički funkcionalni pdfovi na ovom forumu - gornji spratovi su besmisleni i vođeni su ili potpuno nesposobnim ili zlonamernim ljudima kojima je svakako i cilj da ugase svaki smisleni diskurs. Ova cela priča, sa Kwakom i pokušajima uravnilovke se nekako lepo i jako nesrećno poklopila sa ovim događajima sa novinarom iz Palanke. Možemo mi da se pravimo da je sve do jaja i normalno, da pričamo o basketu i ostalo, ali ne znam da li je to poenta?


  • 11

#31569 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 15 June 2018 - 17:46

Plus sto mi nije jasno zasto nekome smeta tema koju ne posecuje,ne otvara i nije zainteresovan da pise na njoj? Ja sam prilicno  aktivan na nekoliko sportskih pdf-ova,ali ne citam sve teme i ne pisem na njima. Pa mi ipak ne smetaju.
Okej - mozda analogija nije najsrecnija jer VP jeste sa pretezno drustveno-politickom tematikom,ali opet - kome smeta ima slobodan izbor da tamo ne zalazi.

Ja nisam trazio,agitovao da se takva tema otvori na kosarkaskom pdf,ali mi je super sto jeste i nisam za zatvaranje.


  • 0

#31570 SunZero

SunZero
  • Members
  • 8,304 posts

Posted 15 June 2018 - 18:48

pa ono, whats the point, hoce li se zamecivanjem bizarnih pojava u javnom zivotu nesto promeniti?

 

za dnevne izvestaje iz evropskog swazilenda i gafove NSSAP olosa moze da posluzi i kafana, VP je lagano mogao da se zakljuca posle izbora kada je splasnuo kakav-takav entuzijazam i nada da ce se stvari promeniti

 

ovako imamo topik koji je minsko polje na kome svako malo neko strada kada ode po loptu + sto se govna cesto izliju na citav pdf koji je ipak neka oaza i breathing room za sve kojima je preko glave sprkog zadruznog fuzbaljersko-politickog informacijskog smeca kojim su zatrpani u svakodnevnom zivotu

 

evo i primera sa razlicitim  teorijama o Srebrenici, postoji tema na forumu vezana za taj dogadjaj i tu joj je i mesto

 

VP je krivac sto na sportskom pdf-u moramo da citamo budalastine dodikovaca koji, kao direktno involvirani, jedini imaju pravo da za druge tumace rat u BiH, prodaju mooda umesto bubrega i propagiraju neku alternativnu obraz/1389 verziju dogadjaja

 

ja na kosarci stvarno ne zelim da citam o takvim stvarima za koje me realno boli qrac, niti zelim da mi neko namece neki osecaj krivice i duznost da ne ignorisem teske teme jer time guram stvari pod tepih - nemam ja nista sa tim burazeru, niti osecam sram i krivicu, to su cinili ljudi sa imenom i prezimenom koji su mnogo zla naneli i svim normalnim ljudima u mojoj zemlji


Edited by SunZero, 15 June 2018 - 18:50.

  • 3

#31571 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 15 June 2018 - 19:00

Plus sto mi nije jasno zasto nekome smeta tema koju ne posecuje,ne otvara i nije zainteresovan da pise na njoj?


Zato sto se pisanje sa te teme preliva na ostale tako sto se sagovornici omalovazaju time sto su simpatizeri (ili nesto vise) snsa. Tako se zaserava forum.
  • 0

#31572 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 15 June 2018 - 19:04

Iskreno, ja nisam primetio da se nešto izliva van VP. A svakako da sam protiv toga da se o takvim stvarima piše na Kafani.

Edited by djolesrb, 15 June 2018 - 19:11.

  • 1

#31573 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 15 June 2018 - 19:21

Krenuh da odgovorim ali sun zero je otprilike napisao sta mislim. Manje vise.
  • 0

#31574 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 15 June 2018 - 19:48

Zato sto se pisanje sa te teme preliva na ostale tako sto se sagovornici omalovazaju time sto su simpatizeri (ili nesto vise) snsa. Tako se zaserava forum.

 

Za razliku od uvazavanja ako su sagovornici navijaci rivalskog kluba.

Pali bre, sto ti se ne svidja, nemoj da citas.


  • 0

#31575 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 15 June 2018 - 19:49

Iskreno, ja nisam primetio da se nešto izliva van VP. A svakako da sam protiv toga da se o takvim stvarima piše na Kafani.


Nisi primetio da se Hamiltonu i Kvaku obracaju vezano za sns, a na drugim temama pa i partizanovoj?
  • 0