Jump to content


Photo
- - - - -

Vrcin


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
144 replies to this topic

#31 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 24 January 2009 - 17:29

Yeah, vi ste moji idoli, a da sada neko piše nešto korisno? Ima li nekih moderatora ovde?
A ja naivan pomislih da je ovu temu možda otvorio neki stanovnik Vrčina, ili neko ko planira da se doseli tek, za željom da priča o nekim problemima/raspita se kako je tamo, ali biće samo da je prosečnim forumašima ponestalo tema za njihovu već brendiranu sprdnju... :ph34r:


@Ko ono beše pitao za prevoz...
Lasta drži dosta redovnu liniju za Šumica (stanica na uglu Ustaničke i Vojislava Ilića) autoputem, npr radnim danima u špicu saobraća na 20 minuta. Prvi polazak je u 4:40 (5:00 subotom, 4:50 nedeljom), poslednji je u 00:15.
Takođe, postoji linija sa Lastine stanice kod Starog savskog mosta, preko Avale, ali saobraća samo 4-5 puta dnevno (2 vikendom, čini mi se). Tu je i pomenuti GSP-ov 408 koji "kači" samo onaj deo Vrčina koji izlazi na Kragujevački put. A da, postoji i taj voz neki, ali to koriste uglavnom oni koji žive u blizini železničke stanice.

Eto, pošto je od skorašnjeg otvaranja kluba "Arena", u kome redovno gostuju neke od zvezda granda i drugih estradnih veličina, poraslo interesovanje urbanih Beograđana za Vrčin, možda ovo zapravo i bude nekome od koristi... :)

@MAGRIPA65 Biće da si pomešao Vrčin i VML City.

Edited by Perfect_Stranger, 24 January 2009 - 17:32.


#32 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 January 2009 - 17:53

Yeah, vi ste moji idoli, a da sada neko piše nešto korisno? Ima li nekih moderatora ovde?
A ja naivan pomislih da je ovu temu možda otvorio neki stanovnik Vrčina, ili neko ko planira da se doseli tek, za željom da priča o nekim problemima/raspita se kako je tamo, ali biće samo da je prosečnim forumašima ponestalo tema za njihovu već brendiranu sprdnju... :ph34r:


Jasta nego ima moderatora. Ta sam!

Ne budi naivan nego otvori temu o Zelenjaku i Buvljaku pa da budemo malo korisni (mislim, da uporedjujemo cene) :)

Seriously, bas dobro sto si se (po)javio sa konkretnim informacijama. Scubiusu je to i trebalo. Davaj jos ako ista znades.

I da ti kazem nesto ... ajd nemoj da nam zameras ...

... shalimo se, fakat! Ali zlo ne mislimo. Veruj na rec. Inace bih ja odmah odma´ batalila ovomoje gently moderisanje i sa svima zajedno krenula u cosak. Obecavam! :D

Edited by cyberwor/L/d, 24 January 2009 - 17:54.


#33 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 January 2009 - 19:11

Steta sto niko ne otvori temu o MOM gradu. Sto bi tu tek bilo sprdnje :) , a ja bih vodila kolo, dok me mo(n)deratorka ne banuje. Ipak mi ne ide da je ja otvaram, kad ne zivim tamo pa bi moglo pogresno da se shvati.
Inace, kad neko iz mog grada kupi kucu u Vrcinu (a biva to) onda kazu "kupio kucu u Beograd" :ph34r:

Edited by vilhelmina, 24 January 2009 - 19:12.


#34 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 January 2009 - 19:16

Inace, kad neko iz mog grada kupi kucu u Vrcinu (a biva to) onda kazu "kupio kucu u Beograd" :ph34r:


Inace, kada te neko od nasih u inostranstvu (ovom mom) pita odakle si a ti kazes da si iz Beograda onda ti odmah postave kontrolno pitanje "A jel bash iz Beograda?" :)

#35 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 25 January 2009 - 01:45

Ima jedna stvar. Postoje Dorcolci, Zemunci... Vrcinci. Vrcinci su ponosni sto su to sto jesu, to sam odmah primetio. To je ta razlika o kojoj govorim. Stanovnik Zuca, Pinosave ili Rusnja, ili cak Vracara nema taj identitet.

Neshvatljivo mi je zasto je Vrcin tako losepovezan sa centrom. MI sa autokomande idemo do tamo za 15 min. kolima.

#36 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 January 2009 - 21:09

Ima jedna stvar. Postoje Dorcolci, Zemunci... Vrcinci. Vrcinci su ponosni sto su to sto jesu, to sam odmah primetio. To je ta razlika o kojoj govorim. Stanovnik Zuca, Pinosave ili Rusnja, ili cak Vracara nema taj identitet.


Vrčincu bi mogao po tom tako specifičnom identitetu da parira samo Ritopekar.

Čak ni Surčinac nema takve vrednosti.

#37 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 January 2009 - 05:46

Boze shta pijan chovek moze da napishe .... mislim na sebe, ne na nekog drugog ... :ph34r:

Edited by down with the sickness, 26 January 2009 - 06:43.


#38 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 26 January 2009 - 08:49

Ima jedna stvar. Postoje Dorcolci, Zemunci... Vrcinci. Vrcinci su ponosni sto su to sto jesu, to sam odmah primetio. To je ta razlika o kojoj govorim. Stanovnik Zuca, Pinosave ili Rusnja, ili cak Vracara nema taj identitet.

Neshvatljivo mi je zasto je Vrcin tako losepovezan sa centrom. MI sa autokomande idemo do tamo za 15 min. kolima.


Jeli a kako se zovu stanovnici gorepomenutih mesta - mislim Vrcinci ok a ostali?

Cisto me interesuje...

#39 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 26 January 2009 - 11:39

Stanovnici pomenutih mesta ne govor nikada o sebi kao Zeunci, Dorcolci ili Vrcinci. Zemun i Dorcol su delovi grada, a Vrcin je selo, a ipak i pored antiseljacke propagande Vrcinci svoje poreklo isticu s aponosom.
To je nesto.

#40 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 January 2009 - 12:53

Stanovnici pomenutih mesta ne govor nikada o sebi kao Zeunci, Dorcolci ili Vrcinci. Zemun i Dorcol su delovi grada, a Vrcin je selo, a ipak i pored antiseljacke propagande Vrcinci svoje poreklo isticu s aponosom.
To je nesto.


Ponosan treba biti. Sve dok covek ima necim da se ponosi. Svako ima (po)nesto dobro da istakne.

Kada kazes "antiseljacka propaganda" mislis na ... sta?

#41 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 26 January 2009 - 13:01

MIslim na negativnu sliku o seljacima kojapostoji u Srbiji i ex-yu vec godinama.Mislim an nadmen odnos urbanih spramneurbanima i nipodastavanje kulture neurbanih. Mislim na unistavanje neurbanog nacina zivota itd.

teku novije vremem bilo je pokusajada se prigradska omladina organizuje izvan dualiteta kafane na magistrali - beogradski kafici i stvori svoj identitet. Svi se secamo casopisa Neradnik (http://en.wikipedia.org/wiki/Neradnik)

#42 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 January 2009 - 18:48

MIslim na negativnu sliku o seljacima kojapostoji u Srbiji i ex-yu vec godinama.Mislim an nadmen odnos urbanih spramneurbanima i nipodastavanje kulture neurbanih. Mislim na unistavanje neurbanog nacina zivota itd.

teku novije vremem bilo je pokusajada se prigradska omladina organizuje izvan dualiteta kafane na magistrali - beogradski kafici i stvori svoj identitet. Svi se secamo casopisa Neradnik (http://en.wikipedia.org/wiki/Neradnik)


Paj sad Scubi, ta urbanost u nas je prilicno rastegljiv pojam. Socijalizam gradio i izgradio fabrike pa kud Turci tu i Mali Mujo (mislim u urbanu sredinu). Nepravedna vlast bila prema selu, sta ces. Preselila perjanu zivad u solitere. Obrni okreni tu se pitanje identiteta malo promiksovalo pa ispade kashica koju niko ne moze da svari.

Nego (!) odlicna je ovo tema za jedan poseban topik!!!

#43 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 20 February 2009 - 20:53

Evo bio ja u BG,pa navratio da vidim posebne ljude i usput Dom zdravlja koji je u stvari Zdravstvena stanica.Attached File  IMG_1485.JPG   875.66KB   42 downloads

#44 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 20 February 2009 - 20:58

kazu da uVrcinu zive posebni ljudi.
Kazu da u ovom naselju postoji visoka ekoloska svest i da su se stanovnici uspesno pobunili protiv izgradnje asfaltne baze.
Kazu da je Vrcin svet za sebe.

sta vi znate o Vrcinu?

Raskrsnica :levo za groblje desno za zdravstvenu stanicu.Čista ekologija
Attached File  IMG_1496.JPG   840.22KB   56 downloads

#45 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 February 2009 - 21:40

Izgleda da su se stanovnici uspesno pobunili protiv komunalnih sluzbi