Jump to content


Photo
- - - - -

Vrcin


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
144 replies to this topic

#136 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 22 September 2009 - 08:54

Bio sam ponovo i Vrcinu. ne mogu da se naviknem na nedostataktrotoara. Vreme izuzetno lepo, U Zklopaci beremo jabuke. IZnenadjen kako Vrcinci cuvaju i odrzavaju skolu.

#137 shemale^

shemale^
  • Members
  • 233 posts

Posted 26 November 2009 - 12:51

...

Edited by shemale^, 26 November 2009 - 12:55.


#138 zirko1980

zirko1980
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 January 2011 - 00:15

Kad se gradilo nije bilo mnogo bolesnih,a ni onih na kolicima.Tamo žive posebni ljudi -Vrčinci. :ph34r:


Samo se vi izmotavajte i nipodastavajte,mi vrčinci smo takvi kakvi smo,ne stidimo se sebe,svog mesta,ponosimo se Vrčinom!
Mozda nije idealan,ali je naš,i za mene ne postoji bolje mesto na svetu!
Beograd postaje velika selendra,doseljavaju se sa svih strana,donose svoju kulturu,obicaje.
Da vam nije sela,djavola bi ziveli,eto vam BEograd pa jedite kaldrmu,i klupe po parkovima.
Nije u redu da tako govorite,a ne znate kakvi ljudi ovde zive,cim vredjate tudje,znaci ni da svoje ne postujete mnogo.
Toliko od mene.
Pozdrav svima!

#139 zirko1980

zirko1980
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 January 2011 - 00:23

eto kad trazis nemoj posle da kukas :) Scubi isporucio


a ovo je naravno kako povezano sa danasnjim selom? ja znam dosta malih sela ali Vrchin je posebno selo, mislim da se to svodi pod selendra? Vidim po zadnjim slikama da se nije mnogo izmenilo.Svaki put kad sam prosla pitala sam se kako ne srede malo naselje...


Izvini te,molim Vas!
Vrcin selendra?Mesto koje se nalazi na 20 km od Beograda,i ima preko 15 000 stanovnika teško moze biti selendra.
Mi konstantno radimo na poboljsanju zivota u Vrcinu!Ozganizovali smo grupu gradjana"Slozno za VRčin"koja vec par godina uspesno deluje,i bar pokusava da resi neke od problema sa kojim se suocavamo!
Najlakse je kuditi tudje!Odakle ste vi,ako smem da pitam?

#140 zirko1980

zirko1980
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 January 2011 - 00:32

Bio sam jednom u Vrcinu negde 2002.

Pricalo se da su Vrcinci posebna sorta.
Pricalo se da domacini peru prozore sekirama i ubijaju zivotinje golim rukama
Pricalo se da na groblju postoji odeljak za neznane junake koji su zeleli da saznaju kako izgledaju devojke iz Vrcina
Pricalo se...

U stvari selo kao selo. Odumire kao i mnoga druga sela u Srbiji. Tuzno ali istinito. NI pogled nije nesto. Ako bih vec ziveo van Bg, pre bih otisao u Sopot ili Mladenovac.


Hahaha vecu glupost nisam cula,Vrčin odumire?Strasno,pricate selo,selo,kao da smo na 100 km od Bg-a..
Jesmo selo pa sta,ponosimo se!

#141 zirko1980

zirko1980
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 January 2011 - 00:34

Nema na čemu,bez i drugi put.
Lepo do bola,oni žive,mi ne.Sivi Beograd,Vrčin pun boja.Ekolozi i arhitekte.Stanica.

Odakle ti samo informacija o 20.000 žitelja?
Povuci potegni max.400 kuća x ajde 4 stanovnika u proseku = 1600. :ph34r:


hahaah čuj njega 1600??:blink:
Stvarno ste biseri!!!Raspitaj se malo batice moj,pa onda pricaj,Vrcin je po teritorij najveci u opstini Grocka,a po stanovnistvu mislim 2 ili treci,posto je Kaludjerica nesumnjivo prva...

#142 zirko1980

zirko1980
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 January 2011 - 01:00

http://www.blic.rs/V...iz-Vrcina/print

http://www.ossvetisava.org/ -OŠ Sveti Sava

Attached Files



#143 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 January 2011 - 01:02

Spoiler

Vrcin selendra?Mesto koje se nalazi na 20 km od Beograda,i ima preko 15 000 stanovnika teško moze biti selendra.
Spoiler



Spoiler
..
Jesmo selo pa sta,ponosimo se!


Odluci se, ili je selo, ili nije. Da pomognem, da li ima industriju? Ako ima industriju, da li se pretezno izdrzava industrijom, ili poljoprivredom?

hahaah čuj njega 1600??:blink:
Stvarno ste biseri!!!Raspitaj se malo batice moj,pa onda pricaj,Vrcin je po teritorij najveci u opstini Grocka,a po stanovnistvu mislim 2 ili treci,posto je Kaludjerica nesumnjivo prva...



Kolika je ta Grocka? Ja se secam bilo par divnih restorana, na obali one reke sto protice pored/kroz Grocku. Da li je to ta Grocka, imali su divne kechige.
Ta Kalidjerica, cini mi se da se tamo sve ono gradilo bez dozvole. Dobise li dozvole?



#144 zirko1980

zirko1980
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 January 2011 - 01:26

Odluci se, ili je selo, ili nije. Da pomognem, da li ima industriju? Ako ima industriju, da li se pretezno izdrzava industrijom, ili poljoprivredom?




Kolika je ta Grocka? Ja se secam bilo par divnih restorana, na obali one reke sto protice pored/kroz Grocku. Da li je to ta Grocka, imali su divne kechige.
Ta Kalidjerica, cini mi se da se tamo sve ono gradilo bez dozvole. Dobise li dozvole?



Licno Grocku ne volim preterano,prema podacima sa wikipedie,ima oko 75 000 stanovnika.Pored Dunava ima par restorancica,nisu losi.Idem,samo kad moram,do policije,socijalnog ili komunalnog.Kaludjerica je po broju stanovnika stvarno velika,znam da su mnogi predali zahteve,za legalizaciju,ali ne znam dokle je stigao ceo proces.Generalno su ulice jako uske,ne pravilno rasporedjene zbog divlje gradnje,a stanovistvo je najvecim delom tu doseljeno posle ratova,im dosta bosanaca,rumuna,i bugara,ima i kosovara.Neka ih nek zive ljudi svoj zivot,snasli se :)


Naravno da Vrcin jeste selo,ali kazem da nije bas najgora selendra.
Malo se ljudi u Vrčinu još uvek bavi poljoprivredom,pretezno ljudi rade po firmama,i uopste vecina ih je zaposlena u Bg-u

Edited by zirko1980, 23 January 2011 - 01:28.


#145 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 June 2012 - 16:26

bio u Vrcinu, multikulturno mesto, ima KIneza