Jump to content


Photo
- - - - -

PARIZ


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
190 replies to this topic

#46 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 15 January 2009 - 14:24

S tim u vezi jos 1 hint, ulaz na 59. sprat tj tu terasu je 9 evra i pogled je stvarno fenomenalan i nikako ne propustiti.
E sad ako vam se pogled dopadne a blizu ste Montparnasse-a i opet bi se peli gore, onda ne morate svaki put davati 9 evra, ulaz u onu nazovi galeriju na 56. spratu je neverovatnih 50 centi! Uzmete neku od stolica koje se tamo nalaze, sednete uz staklo i kulirate uz pogled na Pariz sa 200 metara visine... :)


A ti si se ipak mogao javiti :ph34r:

#47 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 15 January 2009 - 17:44

A ti si se ipak mogao javiti :)

Jbg, takve su bile okolnosti... :ph34r:
Nista, moracu opet u Pariz da ispravim to... :D
Ako ti ne dodjes u Bg pre toga... :D

I daj ljudima neki insajderski pariski savet... :D

#48 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 15 January 2009 - 17:48

I da, pojasni ljudima koliko je frustrirajuce navijati za PSG... :ph34r:

Edited by Brazilac, 15 January 2009 - 17:50.


#49 Oceanida

Oceanida
  • Members
  • 7 posts

Posted 16 January 2009 - 23:57

Blago tebi ako ti nije skupo da platis 300E za noc u hotelu tipa Best Western i to sa grupnim popustom.U istom hotelu mozes da dobijes i sandwich za bagatelnih 17E.Sto se ljubaznosti tice tu se slazem jer nikada nisam imao lose iskustvo.
Kod koriscenja engleskog jos prvi put sam ukapirao da covek ima mnogo bolju srecu sa Arapima i crncima nego "original" Francuzima.Nisam nikada imao utisak da nece da govore engleski nego jednostavno ne znaju .


Jebiga, kad u Parizu nemaš drugoga izbora nego moraš spavati u Best Westernu za 300 eura; popust je spasio stvar. Ljudi, ne idite u Pariz, Best Western vreba na vas! :ph34r:

Ako si se htio pohvaliti da ne spavaš "svagdje", mogao si to i elegantnije učiniti, a ne mene trpati u Best Western, ni krivu a dužnu i bogu i vragu.

Edited by Oceanida, 16 January 2009 - 23:58.


#50 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 17 January 2009 - 07:44

Mi smo sa grupom u jednom od Ibis hotela (Defanse) plaćali noćenje s doručkom mnogo manje nego što je bila cena ispisana na ulazu.

Kad su ljudi sa milion kesa krenuli da napuštaju hote, menadzer je prokomentarisao (kroz smeh): "A nama kažete da ste siromašan narod, nemate para, da vam damo popust..."

#51 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 17 January 2009 - 12:57

Sve zavisi od sezone. Taj Ibis na Defanse-u je na dobrom mjestu jer ima i metro linija 1 a i RER A. Ibis na bastilji valjda kosta oko 80€. A imas milion malih hotela cija je cjena manja od 80€ i to u parizu.

Barem je tako bilo prije 10-ak godina (to jest malo vise) kada sam kao student radio u jednom malom hotelu :ph34r:.

#52 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 23 January 2009 - 22:08

kako ste se proveli kad ste bili u Parizu? jesu li parizani ljubazni, kakve su cene, hrana i shopping? hvala unapred!



Pariz je prvi na listi od best of EU gradova... definicija ljubaznosti Parizana po meni bi mogla da se ogleda u osecaju pozitivne atmosfere na apsolutno svakom mestu u gradu (za razliku od tmurne nam srbije)... hrana: za svakog i za svaki budzet bez osecanja da ces biti otrovan i pasti mrtav iza prvog coska... shoping: zavisno od toga sta trais... muzika i tehnika: poseti FNAC ili Virgin i iznenadices se koliko je puta kineska tehnika (Vivax) koju valjaju u srbiji skuplja od sony-a n.pr. ili n.pr. koliko su Apple proizvodi jeftniji u Parizu nego li u Com Trade shop-u

a da ne zaboravi da uzimas racune od kupljene robe (neophodno je da ti racunovere u radnji) kako bi ti bio vracen PDV (u Francuskoj PDV je TVA) od 19,6%

Edited by kaisersosa, 23 January 2009 - 22:09.


#53 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 26 January 2009 - 23:16

Kad sam ja nekad radio te stvari, mislim da sam račune uzete iz prodavnice overavao na carini, pri izlasku iz zemlje.
Tako su znali da je roba kupljena za korišćenje u inostranstvu i da je oslobodjena nekih poreza...

#54 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 30 January 2009 - 16:25

O Parizu moze da se isprica sve i svasta ali jedno je sigurno: ici tamo na manje od 3 meseca (sto je po meni minimum minimuma) okrnjeno je iskustvo. A kada se vratis ovde sve ti izgleda nekako jadno...

#55 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 January 2009 - 17:16

Hajde molim te reci mi koji si to hotel platio 300€ za noc i to Best Western?

To za engleski si u pravu.

Pariz skup? vjerovatno ali nama je London skuplji :ph34r: (sada je manje skup jer im moneta pada).


Onaj kod opere i pogresno sam napisao.Cena je bila u dolarima

Ako si se htio pohvaliti da ne spavaš "svagdje", mogao si to i elegantnije učiniti, a ne mene trpati u Best Western, ni krivu a dužnu i bogu i vragu.

Nemam sta da se hvalim jer nisam platio iz svog dzepa a i firma je izabrala hotel ne ja

Edited by MAGRIPA65, 30 January 2009 - 18:00.


#56 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 30 January 2009 - 19:52

O Parizu moze da se isprica sve i svasta ali jedno je sigurno: ici tamo na manje od 3 meseca (sto je po meni minimum minimuma) okrnjeno je iskustvo. A kada se vratis ovde sve ti izgleda nekako jadno...


jao, da.. to je tipican osecaj... sve mi je izgledalo tako maleno i neautenticno kada sam se vratila proslog leta iz Spanije.. ipak, trudim se da malo smanjim taj osecaj kod same sebe, jer jos uvek zivim ovde...

#57 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 31 January 2009 - 01:38

jao, da.. to je tipican osecaj... sve mi je izgledalo tako maleno i neautenticno...

Haotično, primitivno, neosmišljeno, nehumano, neracionalno, fušerski, neambiciozno, nedovršeno, neujednačeno, nemaštovito, neprecizno, šturo, bezidejno, loše kopirano, zakinuto, zapušteno, neproporcionalno, nefunkcionalno, neudobno, i nestandardizovano.

A sa druge stane...

Youtube Video ->Original Video

Edited by Bebler, 31 January 2009 - 15:05.


#58 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 03 February 2009 - 15:16

jao, da.. to je tipican osecaj... sve mi je izgledalo tako maleno i neautenticno kada sam se vratila proslog leta iz Spanije.. ipak, trudim se da malo smanjim taj osecaj kod same sebe, jer jos uvek zivim ovde...


pa za gimnazijalku nije loše.. samo putuj i upoznaj nove (stare) kulture, narode, običaje...

Paris... no1 u Europi po mom mišljenju i to bez konkurencije... Grad u kojem možeš naći apsolutno SVE... u zadnjih desetak godina je dosta poskupio, ali i dalje se nađu jeftinija mjesta... Iznad je EU prosjeka po cijenama svakako (ne stoji ono da je ista cijena otprilike i u Parizu, Beču, Barceloni..). Nije baš, Pariz je skuplji... u životu sam bio samo u jednom skupljem gradu - Moskvi. Moskva je bezobrazno skupa, dok u Parizu ako se potrudiš možeš ok proći..
Par ljudi je spomenulo latinsku četvrt za klopu i slažem se s njima! Definitivno najbolji dio grada za pojesti nešto, a da nije mekdrek i da ne košta 100 eura. Za 20 eura može se ručati!
Jeftinije od toga ostaju pečeni pilići kod Tunižana, Marokanaca i slične delicije 10 tak metro stanica od centra za 'naše' cijene, pa ko voli... :)


Galerie La Fayette za šoping... Dvije su iza Opere, jedna na Montparnassu...

Obavezno posjeti i La Defense... Možeš i tamo šopingirati ako želiš ima neki veliki mall...

Meni osobno najdraži dio grada je Montmarte... Popni se gore do crkve ili idi uspinjačom (vrijedi ona karta za metro 1,10 eura). Za razliku od Eiffela i Montparnassa ovdje nema gužve a pogled je super također...
Dio između Montmarta i Pigalla, ex boemski dio grada podsjeća na Malu Stranu u Pragu...
Istina je da na Pigallu ima dosta sconto dučana.. posjeti muzej erotike na Pigallu.. Upad 8 eura, navodno bolji od onog u New Yorku (bar mi je tako frend rekao dok smo bili u pariškom)... čak se i djevojci jako dopao :ph34r:

sve u svemu grad koji češ zavoljeti...

btw.. Latinska četvrt ti počinje u blizini Notre Dame...

ne propusti vožnju Seinom (10 eura sat vremena) ak nije prehladno...

Trocadero za pogled na Eiffel i da vidiš zmiju ljudi oko istog pa odustaneš od penjanja na isti :D ...

Edited by trotter80, 03 February 2009 - 15:18.


#59 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 04 February 2009 - 16:50

pa za gimnazijalku nije loše.. samo putuj i upoznaj nove (stare) kulture, narode, običaje...

Paris... no1 u Europi po mom mišljenju i to bez konkurencije... Grad u kojem možeš naći apsolutno SVE... u zadnjih desetak godina je dosta poskupio, ali i dalje se nađu jeftinija mjesta... Iznad je EU prosjeka po cijenama svakako (ne stoji ono da je ista cijena otprilike i u Parizu, Beču, Barceloni..). Nije baš, Pariz je skuplji... u životu sam bio samo u jednom skupljem gradu - Moskvi. Moskva je bezobrazno skupa, dok u Parizu ako se potrudiš možeš ok proći..
Par ljudi je spomenulo latinsku četvrt za klopu i slažem se s njima! Definitivno najbolji dio grada za pojesti nešto, a da nije mekdrek i da ne košta 100 eura. Za 20 eura može se ručati!
Jeftinije od toga ostaju pečeni pilići kod Tunižana, Marokanaca i slične delicije 10 tak metro stanica od centra za 'naše' cijene, pa ko voli... :)


Galerie La Fayette za šoping... Dvije su iza Opere, jedna na Montparnassu...

Obavezno posjeti i La Defense... Možeš i tamo šopingirati ako želiš ima neki veliki mall...

Meni osobno najdraži dio grada je Montmarte... Popni se gore do crkve ili idi uspinjačom (vrijedi ona karta za metro 1,10 eura). Za razliku od Eiffela i Montparnassa ovdje nema gužve a pogled je super također...
Dio između Montmarta i Pigalla, ex boemski dio grada podsjeća na Malu Stranu u Pragu...
Istina je da na Pigallu ima dosta sconto dučana.. posjeti muzej erotike na Pigallu.. Upad 8 eura, navodno bolji od onog u New Yorku (bar mi je tako frend rekao dok smo bili u pariškom)... čak se i djevojci jako dopao :ph34r:

sve u svemu grad koji češ zavoljeti...

btw.. Latinska četvrt ti počinje u blizini Notre Dame...

ne propusti vožnju Seinom (10 eura sat vremena) ak nije prehladno...

Trocadero za pogled na Eiffel i da vidiš zmiju ljudi oko istog pa odustaneš od penjanja na isti :D ...

e, pa , hvala puno na korisnim informacijama... pozdrav!

#60 montokuc

montokuc
  • Members
  • 50 posts

Posted 04 February 2009 - 19:35

Bio sam 2006 u Parizu,hotel je kostao 50 €,hrana kako gdje,ima izbora,divan grad,kao sto su rekli ljudi,6 dana je malo! :ph34r:

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   566.06KB   22 downloads
  • Attached File  2.jpg   518.13KB   25 downloads
  • Attached File  3.jpg   510.76KB   22 downloads
  • Attached File  4.jpg   433.57KB   26 downloads
  • Attached File  5.jpg   500.85KB   23 downloads
  • Attached File  6.jpg   611.97KB   23 downloads
  • Attached File  7.jpg   430.89KB   24 downloads
  • Attached File  8.jpg   621.63KB   30 downloads
  • Attached File  10.jpg   1.25MB   28 downloads
  • Attached File  11.jpg   440.54KB   21 downloads