Jump to content


Photo
- - - - -

PARIZ


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
190 replies to this topic

#166 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 23 February 2010 - 18:38

u avgustu Indijana Jones park nio bio otvoren. licno smo bili 2 dana tj oba dana oba parka.prvi dan ceo dan tj od 10 ujutru do ponoci, popadali mrtvi naravno- u stvari ja ,momci se bolje drzali,drugi dan ponovo ista tura-naravno kraca- ali sa prioritetima,tj samo atrakcije koje su im bile interesantne. objektivno ima puno atrakcja za bas malu decu koje smo samo prosli prvi dan,ali da nismo obisli sve ne bi znali na sta da se sutradan fokusiramo.imali smo karte i za dan br.3 ali momcima nije bilo vise atraktivno ,prosto nisu hteli a ja se nisam bunila.

taktike su razne mi smo iskoristili ovu,neko mozda neku drugu.jedan od parkova je fokusiran na dizni junake- miki,silja,bajke... tj mladji uzrast, dok je drugi koncipiran reklo bi se -za stariju decu-odrasle.sad da sam isla prvi dan samo u jedan park a drugi u drugi ne bi bilo ponavljanja omiljenih voznji a i nije fer jer je jedan park veci tj sadrzajniji od drugog pa sad treba se odluciti na kom parku malo zakinuti. ovako sa mogucnoscu setkanja tamo i nazad u toku dana birali smo gde nam vise pase.

najbitnije deo su cekanja u redovima tj to je ono sto je nas odbilo treci dan. malo pre pariza bili smo u legolendu u kopenhagenu i deca su nesvesno uporedjivala. zakljucili smo da vec u maju odemo na jos jednu produzeni vikend turu u legolend.

prevoz do diznilenda je savrseno organizovan,vozovi idu posle zatvaranja a to je negde oko pola 12 ili mozda i kasnije tako da ne treba da mislite o tome.

#167 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 23 February 2010 - 18:45

i ako bas zelite deci da napravite uzitak onda dodajte i turu Asterix park- jedan dan dovoljno. mojoj deci se vise dopalo od Diznilenda,mada mislim da je pre svega zbog uzrasta. Mislim da smo malo okasnili sa Diznilend turom, trebalo ih je voditi kad su imali 5 i 7 godina- moje misljenje naravno. nasa tura je bila fokusirana na deciji uzitak i pozitivno sam se iznenadila da je diznilend bio tek na 3 mestu kad smo ocenjivali sta im je bilo najlepse.prvo pariz-ulice,setnje,restorani,muzeji, pa asterix park pa tek onda diznilend.

#168 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 23 February 2010 - 19:09

i ako bas zelite deci da napravite uzitak onda dodajte i turu Asterix park- jedan dan dovoljno. mojoj deci se vise dopalo od Diznilenda,mada mislim da je pre svega zbog uzrasta. Mislim da smo malo okasnili sa Diznilend turom, trebalo ih je voditi kad su imali 5 i 7 godina- moje misljenje naravno. nasa tura je bila fokusirana na deciji uzitak i pozitivno sam se iznenadila da je diznilend bio tek na 3 mestu kad smo ocenjivali sta im je bilo najlepse.prvo pariz-ulice,setnje,restorani,muzeji, pa asterix park pa tek onda diznilend.




diznilend nije za tinejdzere definitivno (iskreno diznilend bi preporucio tinejdzeru samo u periody helloween-a), ali za sve ostale svakako jeste.

#169 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 23 February 2010 - 19:21

U Lovre nikako ne idite ponedeljkom kada je ulaz free obzirom da je tada ekstremna guzva a takodje ni Utorkom kada je Luovre zatvoren (ulaz je 9 EUR za odrasle - deca ne placaju)...


Louvre je free samo prve nedelje (dana nedelje, ne sedmice) u mesecu:
Free admission for all visitors on the first Sunday of each month and on July 14. - podatak sa zvanicnog sajta.

Ja sam ga tako posetila dva puta, a dva puta sam isla danima kada se placa. Free danima ima mnogo ljudi, mada ne mnogo vise nego ovim drugim, ali ima i mnogo prostora, tako da nisam ni primetila guzvu. Sto se tice ostalih povlascenih kategorija za ulazak, pogledajte ovde http://www.louvre.fr...ifs.jsp?tarif=1

Sto se ulaska tice, red naravno izgleda ogromno, ali smo mi cekali celih 15 min da udjemo. Jako brzo ide.

Orsay je takodje besplatan prve nedelje u mesecu i tamo smo cekali takodje 15 min, bila je malo veca guzva, ili je to samo utisak jer su hodnici uzi i neprohodniji.

Naravno, ako se ide sa klincima mozda je bolje da se ide danima kada se placa, i kada je verovatno manja guzva (osim mozda viikendom, kada je verovatno isto), ali sto se odraslih tice, ustedi se 10 evra, i sve se lepo vidi i za dzabe.

Edited by golosina, 23 February 2010 - 19:23.


#170 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 23 February 2010 - 20:46

Tako je, i kad je besplatan ulaz u Louvre, jeste velika gužva, ali nije nepodnošljiva s obzirom da je prostor ogroman. Najgore je kod, naravno Mona Lize, ali objektivno, tu ni nemate mnogo šta da vidite :ph34r:, ostatak muzeja stvarno možete na miru da pogledate i tada, samo se dobro organizujte i isplanirajte, to je najvažnije. Čeka se 15-ak minuta na ulaz jer prolazite samo onu malu sigurnosnu proveru, a posle gde hoćete. Ako uđete kroz Carrousel du Louvre onda se ne čeka ni pet minuta.

#171 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 23 February 2010 - 21:19

Najgore je kod, naravno Mona Lize, ali objektivno, tu ni nemate mnogo šta da vidite :D

:)

slazem se :D

za moj ukus, a misilm da je to zanimljivo i deci, je onaj egipatski deo, i uopste istocnjacki, mada s druge strane uvek pomislim jadni egipcani kako su ih opljackali francuzi pa se iznerviram... :ph34r:

#172 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 14 March 2010 - 08:29

:ph34r:

slazem se :)

za moj ukus, a misilm da je to zanimljivo i deci, je onaj egipatski deo, i uopste istocnjacki, mada s druge strane uvek pomislim jadni egipcani kako su ih opljackali francuzi pa se iznerviram... :angry:u


Jedno pitanjce...

Za koje sve muzeje i atrakcije deca imaju besplatan ulaz.Imam razne informacije,ba bih da razjasnim...

#173 janez1982

janez1982
  • Members
  • 240 posts

Posted 14 March 2010 - 12:20

Ja se izvinjavam ako je neko vec pisao slicno ranije.....

Interesuje me da li neko ima licnog iskustva sa bookiranjem hotela online(npr. za Pariz) iz Srbije? Da li je sve proslo glatko i koji tip kartice mi je potreban(neka on online platnih kartica ili neka od standardnih?)

Isto pitanje za bookiranje aviona?

I na kraju, sta je sada potrebno za bezvizno putovanje? Da li moram da pribavim neku vrstu pozvinog pisma ili slicno od hotela i da li je dto dovoljno, ili je dovoljno da samo strpam crveni pasos u dzep?

Hvala svima unapred.

#174 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 17 March 2010 - 16:06

Ja se izvinjavam ako je neko vec pisao slicno ranije.....

Interesuje me da li neko ima licnog iskustva sa bookiranjem hotela online(npr. za Pariz) iz Srbije? Da li je sve proslo glatko i koji tip kartice mi je potreban(neka on online platnih kartica ili neka od standardnih?)

Isto pitanje za bookiranje aviona?

I na kraju, sta je sada potrebno za bezvizno putovanje? Da li moram da pribavim neku vrstu pozvinog pisma ili slicno od hotela i da li je dto dovoljno, ili je dovoljno da samo strpam crveni pasos u dzep?

Hvala svima unapred.



online booking je svakako bolji nego da od agencije kupis neki "sklj" apartman po ceni hotela sa 5 *****... preporucujem http://www.booking.com standardne platne kartice (MasterCard / VISA), uz pasos povratna karta i kopija rezervacije hotela prevencije radi (nisam cuo da su nekome na CDG trazili da pokaze povratnu ili hotelsku rezervaciju od ukidanja viza).

sto se tice aviona. prelistaj prethodne strane gde mozes pronaci uglavnom sve bitnije informacije vezane za letove

Edited by kaisersosa, 17 March 2010 - 16:07.


#175 Soma

Soma
  • Members
  • 6 posts

Posted 18 March 2010 - 21:11

koji tip kartice mi je potreban(neka on online platnih kartica ili neka od standardnih?)

Isto pitanje za bookiranje aviona?


Za kupovinu avionskih karata dovoljna je i debitna kartica ili kartica za placanje preko interneta. Za rezervaciju smestaja je potrebna kreditna kartica, da bi se osigurali u slucaju da rezervises smestaj a na pojavis se.

#176 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 18 March 2010 - 23:21

Za kupovinu avionskih karata dovoljna je i debitna kartica ili kartica za placanje preko interneta. Za rezervaciju smestaja je potrebna kreditna kartica, da bi se osigurali u slucaju da rezervises smestaj a na pojavis se.

Ne mora. Može bilo koja kartica kojom je moguće plaćanje preko neta. Debitna, kreditna, internet, electron, šta god da prolazi.

#177 Soma

Soma
  • Members
  • 6 posts

Posted 19 March 2010 - 16:44

Ne mora. Može bilo koja kartica kojom je moguće plaćanje preko neta. Debitna, kreditna, internet, electron, šta god da prolazi.


Super bi bilo ako je tako, meni stvarno nikad nije uspevalo ni sa jednom karticom osim sa kreditnom. Doduse ja sam rezervisala na booking.com i hrs.com i na sajtovima hotela. I kad bih probala sa debitnom uvek bi se javljali iz hotela par sati posle rezervacije i prijavljivali da kartica nije prosla...

#178 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 19 March 2010 - 17:57

Hm, ja sam na booking.com rezervisao hotel sa internet karticom (znači debitna) na kojoj je u trenutku rezervacije, (kao i danima nakon toga) stanje bilo 0. I prošlo je. Posle sam tu rezervaciju otkazao jer mi je trebala samo zbog vize. A znam i mnoge druge koji su to radili bez problema. Milsim da to više zavisi od hotela nego od sajta.

#179 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 20 March 2010 - 13:03

Super bi bilo ako je tako, meni stvarno nikad nije uspevalo ni sa jednom karticom osim sa kreditnom. Doduse ja sam rezervisala na booking.com i hrs.com i na sajtovima hotela. I kad bih probala sa debitnom uvek bi se javljali iz hotela par sati posle rezervacije i prijavljivali da kartica nije prosla...



svi hoteli prihvataju debitnu prilikom rezervacije ili placanja. tokom chek-ina u hotelu ce svakako traziti kreditnu karticu kao garanciju ali se placanje na krau opet moze regulisati debitnom karticom. sto se tice rezervacije avio karata preko interneta u 99% slucajeva karta se odmah mora i platiti i opet ostaje mogucnost da se to uradi debitnom ili kreditnom...

#180 Александар С

Александар С
  • Banned
  • 9 posts

Posted 23 February 2013 - 01:18

Ја волим Париз!  :D

 

У Паризу сам се нашао тако рећи случајно (дуга је то прича) за новогодишње празнике 2010/2011. и боравили смо пет дана, што је мислим минимум за овај град... Шта да кажем, ево и сада се предивно осјећам када само помислим на тај боравак у том граду... Зима, облачно вријеме, повремено магловито - ништа није могло да поквари прелијепе утиске, могу само да замислом како је у прољеће, када све озелени и процвјета... 

 

Град јесте јако скуп, кафу сам рецимо платио 4,40 евра, у ресторане нисам улазио, али у хотелу сам имао доручак а нашло би се за појести нешто с ногу што је прихватљиво за 5-6 евра, или још боље, куповина у самопослугама (за оне који немају за претеран луксуз)... 

 

Један дан смо ишли у Версајски дворац, други дан у дворац Фонтенбло (један маље познати али предиван дворац), поподне би обишли нешто по граду... Базилика Сакр Кер, Тријумфална капија,, Палата Инвалида, Нотр Дам, Лувр, шетња чувеним Јелисејским пољима, вожња ријеком Сеном, незаобилазна Ајфелова кула... Све је тако грандиозно, тако прелијепо за око, невјероватно...

 

Енглески ми није јача страна, али сам зато на сваком кораку срео неког нашег човјека, или сам био тако срећан, или не знам шта је у питању...

 

Свакако, препорука за путовање од свег срца!