Jump to content


Photo

Zenskadija vise voli bad boys


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
110 replies to this topic

#1 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 December 2008 - 15:23

On se ne javlja kad ona zove, ona pada u nesanicu i vreba ga i dalje umesto da ga nogira direktno. A on kao bubreg u loju, zna da mu se moze. Ovo je naravno generalizovano ali pocesto je scenario takav.

Da zenskadija pali vise na bad boys je naucno dokazano, prema onome sto sam procitala.

Peter Johansson sa New Mexico State University i David Schmitt sa Bradley University su pronasli dokaz da u celom svetu, bez razlike, da postoji veza izmedju “mracnih strana” muskadije i njihovog uspeha kod zenskadije. Kazu da se muskarcima isplate narcisoidne i impulsive osobine + da iskoriste druge. Takvi imaju vise uspeha kod zena. Kazu naucnici da je to evoluciona istina.

Od cega to zavisi? Istrazivanja pokazuju da zene vole ono sto je tesko dobiti. Reaguju instiktivno na “opasne poglede” i padaju kao kruske. Onda uhvate pa ne pustaju. Pa mu zvocaju jer je zaboravio da kupi cvece za rodjendan, da se javi, da ovo, da ono … pa onda nekada i uspeju nesto da iznude pa malo odahnu i tako u krug.

Tu mi pada na pamet ona rasprostranjena osobina u zena da pokusavaju da menjaju svoga partnera i njegove osobine. Zivotni projekat bez rezultata, of course.

Sve ovo nam govori vise o zenama nego o muskarcima. Kad ima potraznje ima i odgovarajuce robe.

Ja mislim da se mnoge zene sa godinama i iskustvom nauce pa ljuste takve “badze” kao pomorandzu za dorucak. Barem ja tako mislim.

Edited by cyberwor/L/d, 21 December 2008 - 15:25.


#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 21 December 2008 - 15:29

Ih, sajbervorld. Ti tvoji naucnici kaskaju za ovim forumom. Imali smo mi ovde svojevremeno forumasicu, vrsnog, premda za mnoge iritirajuceg intelekta, koja je odlucno odbijala pozive na muvanje od bilo kog forumasa koji nije barem jednom bio banovan.

#3 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 21 December 2008 - 19:26

On se ne javlja kad ona zove, ona pada u nesanicu i vreba ga i dalje umesto da ga nogira direktno. A on kao bubreg u loju, zna da mu se moze. Ovo je naravno generalizovano ali pocesto je scenario takav.

Da zenskadija pali vise na bad boys je naucno dokazano, prema onome sto sam procitala.

Peter Johansson sa New Mexico State University i David Schmitt sa Bradley University su pronasli dokaz da u celom svetu, bez razlike, da postoji veza izmedju “mracnih strana” muskadije i njihovog uspeha kod zenskadije. Kazu da se muskarcima isplate narcisoidne i impulsive osobine + da iskoriste druge. Takvi imaju vise uspeha kod zena. Kazu naucnici da je to evoluciona istina.

Od cega to zavisi? Istrazivanja pokazuju da zene vole ono sto je tesko dobiti. Reaguju instiktivno na “opasne poglede” i padaju kao kruske. Onda uhvate pa ne pustaju. Pa mu zvocaju jer je zaboravio da kupi cvece za rodjendan, da se javi, da ovo, da ono … pa onda nekada i uspeju nesto da iznude pa malo odahnu i tako u krug.

Tu mi pada na pamet ona rasprostranjena osobina u zena da pokusavaju da menjaju svoga partnera i njegove osobine. Zivotni projekat bez rezultata, of course.

Sve ovo nam govori vise o zenama nego o muskarcima. Kad ima potraznje ima i odgovarajuce robe.

Ja mislim da se mnoge zene sa godinama i iskustvom nauce pa ljuste takve “badze” kao pomorandzu za dorucak. Barem ja tako mislim.


nahhh... been there, done that, fuck that.... sto se mene tice, to se u jednom periodu svakako prevazidze; kase kool em fin momak nadze, sve se lakse dise :ph34r:

#4 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 22 December 2008 - 01:09

Ja mislim da se mnoge zene sa godinama i iskustvom nauce pa ljuste takve “badze” kao pomorandzu za dorucak. Barem ja tako mislim.



poneke ... ponekog ... ponekad ... ali ne uvek

(al' u stvari, ne bih znao jer ne spadam ni u zhenskadiju ni u bed bojze)

#5 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 December 2008 - 10:15

Od cega to zavisi? Istrazivanja pokazuju da zene vole ono sto je tesko dobiti.


Ne bih se slozila da je to exkluziva koja se odnosi na zene. Muskarci vjerojatno jos vise vole ono sto je tesko dobiti.


Tu mi pada na pamet ona rasprostranjena osobina u zena da pokusavaju da menjaju svoga partnera i njegove osobine.


Prije bih rekla da je to ljudska, a ne zenska osobina.

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 December 2008 - 10:33

Ne bih se slozila da je to exkluziva koja se odnosi na zene. Muskarci vjerojatno jos vise vole ono sto je tesko dobiti.


Da, ali radi se o tome da zene vise privlace bad boys (prema istrazivanju) a muskarce ne verujem bas da vise privlace bad girls. Dapace!

Zeni moze lako da se desi da se uda za barabu ali muskarac se bas ne zeni nekom opevanom dronfuljom.

Edited by cyberwor/L/d, 22 December 2008 - 10:36.


#7 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 December 2008 - 12:19

Zeni moze lako da se desi da se uda za barabu ali muskarac se bas ne zeni nekom opevanom dronfuljom.

Ponekad cine tako lepe parove. :ph34r:

#8 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 22 December 2008 - 12:53

Ponekad cine tako lepe parove. :ph34r:


Ludi covece :)

Ja mislila da ces Grejs Keli i knjaza iz Monaka da stavish kao idealan par.
Dodushe i ona je bila "mangup" :D

#9 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 December 2008 - 14:13

Ja mislila da ces Grejs Keli i knjaza iz Monaka da stavish kao idealan par.
Dodushe i ona je bila "mangup" :)


E, ali Grejs ti je od one sorte sto je uvijena u oblande.

A ono sto Indy prilozi, to ti je tipican slucaj kad lonac nadje poklopac. Dakle, ravnopravan brak. :ph34r:

#10 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 December 2008 - 17:19

Da, ali radi se o tome da zene vise privlace bad boys (prema istrazivanju) a muskarce ne verujem bas da vise privlace bad girls. Dapace!


Zapravo imam mali problem s tim pojmom bad boys. Stavila bih ga pod navodnike, jer u protivnom moze asocirati na kriminalce i generalno, najnizi drustveni sloj, a sto zene (bar prema skromnom saznanju koje imam iz dosad procitanih pop-znanstvenih knjiga) u principu ne vole. Mozda bi terminoloski vise odgovoralo nesto poput frajer, mangup, tj. netko tko je popularan, karizmatican, mocan i utjecajan u drustvu. Mnogima ce zvucati nespretno, ali "alfa muzjak" je otprilike poanta, a oni su cesto svjesni svoje, nazovimo ju, "trzisne cijene" pa se u skladu s tim ponasaju i traze sebi dostojnu partnericu. (Kao i one uostalom)
A inace, neovisno o blagodatima civilizacije i modernom drustvu, metro -muskarcima, etc. - cini mi se da u sustini muskarci i danas vole izigravati lovce, a zene plijen, i kad zbog raznih drustvenih utjecaja i trendova ta iskonska igra bude poremecena, onda dolazi do kratkog spoja i nesporazuma tipa - "tko treba prvi nazvati i tko ce koga pocastiti vecerom" ili, kako to pojedinci vole reci, vrlo lako se sklizne u situaciju kad vise ne znas tko je tu musko. Drugim rijecima, ako on ne zove i ne trudi se, a osobito na pocetku veze, to u vecini slucajeva znaci samo da u vidu ima i bolju kombinaciju. Ima tu jos jedna sitnica, a to je da se cesto zaljubljujemo u nekog tko nam realno nije "par".
To je otprilike rezime onog sto sam procitala i sto mislim, ukoliko vec idemo u generalizacije, a ne treba pritom zaboraviti da uvijek postoji odredjeni postotak koji se ne uklapa u slagalicu.

Zeni moze lako da se desi da se uda za barabu ali muskarac se bas ne zeni nekom opevanom dronfuljom.


Opet ovisi sto podrazumijevas pod pojmom baraba, dok mi je ovo opevana dronfulja mnogo jasnije :ph34r: i potpuno se slazem da muskarci ne vole lake zene, osim mozda za jednokratni sex. Za zenidbu nikako. (U vecini slucajeva).

Sto uostalom kazu istrazivanja, zasto zene vole "bad boys"?

Btw, interesantna tema.

#11 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 December 2008 - 18:07

On se ne javlja kad ona zove, ona pada u nesanicu


Eh, sa drugog topica, ali savrseno se uklapa u temu i sve je jasno..

Youtube Video ->Original Video

:ph34r:

Edited by Ziza, 22 December 2008 - 18:10.


#12 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 December 2008 - 18:15

Zapravo imam mali problem s tim pojmom bad boys. Stavila bih ga pod navodnike, jer u protivnom moze asocirati na kriminalce i generalno, najnizi drustveni sloj, a sto zene (bar prema skromnom saznanju koje imam iz dosad procitanih pop-znanstvenih knjiga) u principu ne vole. Mozda bi terminoloski vise odgovoralo nesto poput frajer, mangup, tj. netko tko je popularan, karizmatican, mocan i utjecajan u drustvu. Mnogima ce zvucati nespretno, ali "alfa muzjak" je otprilike poanta, a oni su cesto svjesni svoje, nazovimo ju, "trzisne cijene" pa se u skladu s tim ponasaju i traze sebi dostojnu partnericu. (Kao i one uostalom)
A inace, neovisno o blagodatima civilizacije i modernom drustvu, metro -muskarcima, etc. - cini mi se da u sustini muskarci i danas vole izigravati lovce, a zene plijen, i kad zbog raznih drustvenih utjecaja i trendova ta iskonska igra bude poremecena, onda dolazi do kratkog spoja i nesporazuma tipa - "tko treba prvi nazvati i tko ce koga pocastiti vecerom" ili, kako to pojedinci vole reci, vrlo lako se sklizne u situaciju kad vise ne znas tko je tu musko. Drugim rijecima, ako on ne zove i ne trudi se, a osobito na pocetku veze, to u vecini slucajeva znaci samo da u vidu ima i bolju kombinaciju. Ima tu jos jedna sitnica, a to je da se cesto zaljubljujemo u nekog tko nam realno nije "par".
To je otprilike rezime onog sto sam procitala i sto mislim, ukoliko vec idemo u generalizacije, a ne treba pritom zaboraviti da uvijek postoji odredjeni postotak koji se ne uklapa u slagalicu.



Opet ovisi sto podrazumijevas pod pojmom baraba, dok mi je ovo opevana dronfulja mnogo jasnije :ph34r: i potpuno se slazem da muskarci ne vole lake zene, osim mozda za jednokratni sex. Za zenidbu nikako. (U vecini slucajeva).

Sto uostalom kazu istrazivanja, zasto zene vole "bad boys"?


Pa u clanku (na engleskom) je bas pisalo bad boys pa ja tako i prenela. Rekoh gore da kazu (naucnici) da je to evoluciona stvar da zene privlace takvi. Mozda ih dozivljavaju kao snazne pa im to uliva sigurnost, ko ce ga znati.

A barabe su ti za moje pojmove svi muvatori i zavlakaci.

Za dronfulje se slazem. Njih muskarci rado malo provozaju ali nikada ne parkiraju u svoju garazu.

#13 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 December 2008 - 21:04

Pa u clanku (na engleskom) je bas pisalo bad boys pa ja tako i prenela.


Da, lako je moguce da oni taj pojam drukcije percipiraju. A cesto zbog takvih stvari i u prijevodima dolazi do fatalnih greski.


A barabe su ti za moje pojmove svi muvatori i zavlakaci.


Hmda, ali istovremeno mogu biti pametni, duhoviti, sarmantni, bogati (a sto je kod zena bitno, iako to nikad nece priznati). Bitno je da uzivaju povlasteni status; cim to izgube, gube na cijeni.

#14 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 23 December 2008 - 15:40

Vidim da su i ozbiljni mediji Tress&Fame koji imaju veliki uticaj na ovadšnju alfa mužjačku i žensku im pandan populaciju razradili ovu temu na primerima srpskih nedovršenih tipova i njihovih fasciniranih androidnih pratilja.

Nažalost ovdašnji su krimosi bili jako dugo deo otadžbinskog projekta pa ih pre vidim kao drčni povlašćeni čopor nego kao nekakve harizmatične Zoroe. Oni uglavnom balegare za državu i lome srca LMO&TMO nesrećnicama koje su spremne da zarad pažnje pomenutog čopora ugrade silikone i na leđima.

Žuti mediji od pomenutih sponzoruša stvaraju uzore uspešnih žena a od nepismenih siladžija superheroje. Jedna je stvar kada neko imponuje energičnošću, harizmom, elokvencijom i nekonvencionalnim nastupom a druga stvar kada bolid obožava bolida zato što je bolid. Pravo je pitanje šta je kojoj ženi bad boy i kojim se kriterijumima vodi kada nekog tako klasifikuje...

#15 PointTaken

PointTaken
  • Banned
  • 317 posts

Posted 23 December 2008 - 15:48

i nisam neko zensko, ali :ph34r: good boys.
i samo njih.