Jump to content


Photo
- - - - -

Janko Tipsarevic


  • Please log in to reply
2214 replies to this topic

#31 *ja...

*ja...
  • Members
  • 846 posts

Posted 06 March 2009 - 09:47

...o,boze...
...vrlo cudan intervju sa novinarske tacke gledista...
...sta su pokusali?
  • 0

#32 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 13 March 2009 - 08:48

JoJ :D

Zamisljam Janka kao trenera na ''agrimes'' akademiji .........
Mlade, bogate, nabudzene (obrazovane taman toliko da budu idelna publika za Jankova bulaznjenja o smislu zivota :ph34r: ) mame sa sve netalentovanom decom, nadiru u buljucima. Janko, lagano dopingovan, tu negde pri ruci chivas sa ledom, pun sebe, prica zabezeknutim klincima : ''Kad sam ja ono igrao u pet setova sa Fedom, imao sam ga u saci, kontrolisao sam igru, mogao sam da ga dobijem, ali, njemu je toliko bilo stalo (za razliku od mene :) ), pa nisam hteo da ga rasplacem, a uostalom..... i cemu sve to? Itd, itd, i tako u beskonacnost .......
E to je savrsen zivot za Janka, a ne tamo neka smaranja po belosvetskim pustarama :D .
  • 0

#33 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 13 March 2009 - 09:25

JoJ :D

Zamisljam Janka kao trenera na ''agrimes'' akademiji .........
Mlade, bogate, nabudzene (obrazovane taman toliko da budu idelna publika za Jankova bulaznjenja o smislu zivota :ph34r: ) mame sa sve netalentovanom decom, nadiru u buljucima. Janko, lagano dopingovan, tu negde pri ruci chivas sa ledom, pun sebe, prica zabezeknutim klincima : ''Kad sam ja ono igrao u pet setova sa Fedom, imao sam ga u saci, kontrolisao sam igru, mogao sam da ga dobijem, ali, njemu je toliko bilo stalo (za razliku od mene :) ), pa nisam hteo da ga rasplacem, a uostalom..... i cemu sve to? Itd, itd, i tako u beskonacnost .......
E to je savrsen zivot za Janka, a ne tamo neka smaranja po belosvetskim pustarama :D .

:D
  • 0

#34 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 13 March 2009 - 09:32

JoJ :D

Zamisljam Janka kao trenera na ''agrimes'' akademiji .........
Mlade, bogate, nabudzene (obrazovane taman toliko da budu idelna publika za Jankova bulaznjenja o smislu zivota :ph34r: ) mame sa sve netalentovanom decom, nadiru u buljucima. Janko, lagano dopingovan, tu negde pri ruci chivas sa ledom, pun sebe, prica zabezeknutim klincima : ''Kad sam ja ono igrao u pet setova sa Fedom, imao sam ga u saci, kontrolisao sam igru, mogao sam da ga dobijem, ali, njemu je toliko bilo stalo (za razliku od mene :D ), pa nisam hteo da ga rasplacem, a uostalom..... i cemu sve to? Itd, itd, i tako u beskonacnost .......
E to je savrsen zivot za Janka, a ne tamo neka smaranja po belosvetskim pustarama :D .

Mlad, talentovan, a tako neambiciozan... :lol:
Sramota je za Janka da, na podlozi za koju se slobodno može reći da mu najviše odgovara, izgubi od dečka koji nije ništa više od talentovanog šljakaša - ovo je Bellucci-ju valja jedina pobeda u glavnom žrebu nekog ATP turnira na betonu (uz onu jednu na US openu, gde je u I kolu pobedio takođe šljakaša Oskara "Kinga" Hernandeza)... :D

Losa stvar kod ovih turnira je sto su prva 32 igraca slobodna na startu, a medju ostalim je malo onih koji motivisu Janka. :) U Majamiju brani cetvrtfinale i ako ne prodje dobro pasce na listi i morace igrati kvalifikacije za masterse na sljaci gde je lane takodje bio dobar, sto ce reci prosli RG je bio nosilac, a ovaj bi moago docekati van prvih 70.

Po onome što trenutno prikazuje, Janko i ne zaslužuje poziciju u prvih 70. Na poslednjih šest ili sedam turnira ispadao je već u I ili II kolu, Chennai je jedini izuzetak (stigao do četvrtfinala)... :D

Eво је Маша игра у дублу. Неки резултати код мушкараца за мене мало изненађујући, али добро бар је Хјуит добио :)
Има ли још неко овде, нећу да кажем да га воли, него да га не мрзи :P

Meni je Hjuitov tenis uvek bio atraktivan, volim da ga gledam... :P

Edited by LidAl, 13 March 2009 - 10:08.

  • 0

#35 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 13 March 2009 - 10:15

JoJ :D

Zamisljam Janka kao trenera na ''agrimes'' akademiji .........
Mlade, bogate, nabudzene (obrazovane taman toliko da budu idelna publika za Jankova bulaznjenja o smislu zivota :ph34r: ) mame sa sve netalentovanom decom, nadiru u buljucima. Janko, lagano dopingovan, tu negde pri ruci chivas sa ledom, pun sebe, prica zabezeknutim klincima : ''Kad sam ja ono igrao u pet setova sa Fedom, imao sam ga u saci, kontrolisao sam igru, mogao sam da ga dobijem, ali, njemu je toliko bilo stalo (za razliku od mene :) ), pa nisam hteo da ga rasplacem, a uostalom..... i cemu sve to? Itd, itd, i tako u beskonacnost .......
E to je savrsen zivot za Janka, a ne tamo neka smaranja po belosvetskim pustarama :D .

:D fenomenalno.
  • 0

#36 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 March 2009 - 10:36

A sta ce, mucenik.
  • 0

#37 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 13 March 2009 - 10:45

A sta ce, mucenik.

Kako sta ce :ph34r: ?
Ima da izadje na teren sa stisnutom pesnicom i kaze sebi: ''Ja cu danas da pobedim ovoga lika, zato sto sam ja bolji teniser od njega!" I tako i uradi. End of story!
  • 0

#38 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 13 March 2009 - 11:05

Kako sta ce :ph34r: ?
Ima da izadje na teren sa stisnutom pesnicom i kaze sebi: ''Ja cu danas da pobedim ovoga lika, zato sto sam ja bolji teniser od njega!" I tako i uradi. End of story!

Tačno! :)
  • 0

#39 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 13 March 2009 - 11:59

E, ali gde je u tome filozofija? :)
Ne, stvarno, nekad mi je zao sto se ovoliko segacimo sa Jankovim likom i delom, ali on u gro slucajeva ne ostavlja prostora i izbora za nesto drugo :ph34r:
  • 0

#40 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 13 March 2009 - 12:03

Kako sta ce :ph34r: ?
Ima da izadje na teren sa stisnutom pesnicom i kaze sebi: ''Ja cu danas da pobedim ovoga lika, zato sto sam ja bolji teniser od njega!" I tako i uradi. End of story!

Sve bi to bilo lepo da se ne kosi sa njegovom zivotnom filozofijom, koja je vise u fazonu "a sto bi ja pobedjivao ovog lika danas?"
sto rece delester, zestoko se sprdamo sa JoJ, ali nije mi jasno kako neko sa toliko malo takmicarskog duha zamislja sebe u pro sportu.
  • 0

#41 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 March 2009 - 12:44

Zato je on meni, aj necu da kazem idol, ali jedna figura koja mi je okupirala paznju jos od kad sam klinac bio. Mozda jer se isto zove Janko :ph34r: Ali stvarno, kako covek koji nema takmicarski duh, koji je destruktivan, koji ima neke fiks ideje, ipak opstaje u vrhu svetskog tenisa, koji je gladijatorski sport? Mozda ne u samom vrhu, ali imamo sampione poput Hjuita koji su prsli, a motivacija im ni sad ne fali. Uvek ce da bude fenomen za mene...
  • 0

#42 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 13 March 2009 - 12:53

E, ali gde je u tome filozofija? :D


Sve bi to bilo lepo da se ne kosi sa njegovom zivotnom filozofijom, koja je vise u fazonu "a sto bi ja pobedjivao ovog lika danas?"


Ma kakva crna filozofija :D ?
Teza da je Janko ''dubokomisleci teniser'' je najobicniji urbani mit ciji su tvorci taman obrazovani koliko i Janko :ph34r: , tj. malo vise od nikako.
Jedan prosecan gimnazijalac (iz mog vremena, za ovo sada i ne znam) bi takve (u oblasti filozofije i eto, knjizevnosti.... Dostojevski ili sta je vec JoJ procitao :) ) pojeo za dorucak.
Pisala sam vec ranije da poznajem gospodju kod koje je Janko polagao knjizevnost. Doticna se krstila i levom i desnom kad je videla te price o ''intelektualnom'' Janku.
Dakle, covek koji se vata za nesto za sta nije sposoban, a ne forsira do maksimuma Bogomdani i ocigledni talenat je ili lud ili glup, treceg nema. Doduse, mozda i ima, uz talenat je potrebna i celicna volja a i to mora biti dato, tesko se stice, tako da priznajem da smo verovatno i nepravedni prema Janku, al' on prosto izaziva takve reakcije, jer takav manjak volje uz takav talenat se retko vidja :D .

edit: Sto se tice Jankovog ''filozofskog potencijala'', evo jedan komentar sa mtf-a:

Expected. Tipsy should really go back to his "Philosophy for Dummies" library.


Edited by djordja, 13 March 2009 - 13:09.

  • 0

#43 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 13 March 2009 - 13:01

Ma ne mislim ni ja da iza njegovog lika i dela postoji neka velika filozofija. To sto je citao Nicea, ne cini ga nekim velikim poznavaocem, samo odudara od prosecnog sportskog profila, pa se napravila velika fama od toga. Ali istina je da on na teren cesto izlazi bez motiva za pobedu. ako mu pobeda sama po sebi nije dovoljna motivacija , onda sport stvarno nije za njega. ili ta motivacija dodje i prodje. U vreme kada je Nole eksplodirao, njega je to podstaklo i zapeo je da se dokaze. bas je rekao da razmisljao "kad moze on mogu i ja". ali svako cudo za tri dana, proslo ga i to..
mislim nije on jedini, ima dosta takvih na turu, talenat je tu, ali volja nedostaje, pa tako tavore u drugoj polovini prvih sto... sto i nije lose, ako nemaju ambiciju za vise, sto da ne...
  • 0

#44 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 13 March 2009 - 13:53

Ma kakva crna filozofija :D ?
Teza da je Janko ''dubokomisleci teniser'' je najobicniji urbani mit ciji su tvorci taman obrazovani koliko i Janko :ph34r: , tj. malo vise od nikako.
Jedan prosecan gimnazijalac (iz mog vremena, za ovo sada i ne znam) bi takve (u oblasti filozofije i eto, knjizevnosti.... Dostojevski ili sta je vec JoJ procitao :) ) pojeo za dorucak.
Pisala sam vec ranije da poznajem gospodju kod koje je Janko polagao knjizevnost. Doticna se krstila i levom i desnom kad je videla te price o ''intelektualnom'' Janku.
Dakle, covek koji se vata za nesto za sta nije sposoban, a ne forsira do maksimuma Bogomdani i ocigledni talenat je ili lud ili glup, treceg nema. Doduse, mozda i ima, uz talenat je potrebna i celicna volja a i to mora biti dato, tesko se stice, tako da priznajem da smo verovatno i nepravedni prema Janku, al' on prosto izaziva takve reakcije, jer takav manjak volje uz takav talenat se retko vidja :D .

edit: Sto se tice Jankovog ''filozofskog potencijala'', evo jedan komentar sa mtf-a:


:D лепо речено. Једино што је сигурно да је Јанко био таленат а сада да је квалитетнији од својих противника од којих губи у првим колима више нисам ни сигуран. Нема мотивацију, па ово сад постаје веће оправдање него било које је икада Новак рекао. Да ли си ти био мотивисан, да ли си пао у депресију пре меча или те је оставила девојка или си био повређен то се нигде не пише, пишу се и памте резултати а Јанко нема ни један. Мислим и за мене је он јако занимљив лик али стварно приче о њему полако постају митови
  • 0

#45 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 13 March 2009 - 14:20

Ma ne mislim ni ja da iza njegovog lika i dela postoji neka velika filozofija.

Ma znam ja to, nisam mislila ni na koga ovde, nego izgleda Janko misli o sebi malo.... hm..... pa recimo, neadekvatno :ph34r:!

Једино што је сигурно да је Јанко био таленат а сада да је квалитетнији од својих противника од којих губи у првим колима више нисам ни сигуран. Нема мотивацију, па ово сад постаје веће оправдање него било које је икада Новак рекао. Да ли си ти био мотивисан, да ли си пао у депресију пре меча или те је оставила девојка или си био повређен то се нигде не пише, пишу се и памте резултати а Јанко нема ни један. Мислим и за мене је он јако занимљив лик али стварно приче о њему полако постају митови

Tuzna istina (po Janka) nazalost !
  • 0