Jump to content


Photo
- - - - -

Priče o mačkama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#1 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 13 December 2008 - 06:28

Ovu pricu sam procitala u Politikinom zabavniku, koji sad izlazi kao podlistak Politike i u celosti je bio posvecen mackama.
Tamo je bilo jos detalja, npr. umiruca pacijentkinja je imala stenozu kvnog suda na jednoj nozi i slabiju cirkulaciju, Oscar je legoa bas na to mesto i zagrevao ga sve dok nije umrla.
Mozda ce nekima prica delovati pomalo zastrasujuce, ali kao sto i u tekstu pise, dolazak Oscara u sobu nekog od pacijenata u termilanoj fazi omogucava da se obavesti rodbina pacijenta, a ako je rodbina suvise daleko da bi stigla za zivota ili je pacijent nema, on svoje poslednje trenutke ne provode sam.

http://badcat-henna....edvia-smrt.html

Mačak Oscar ima vidovnjačke moći jer svaki put kada se bliži smrt nekom pacijentu iz Reahabilitacionog centra za brigu o bolesnim i nemoćnim u Engleskoj, Oscar se priljubi uz umirućeg i provede s njim posljednje sate. Medicinsko osoblje tvrdi da kada Oscar dođe kod nekog pacijenta, to znači da mu je ostalo najviše 4 sata života.

Osoblje iz Rehabilitacionog centra za brigu o bolesnim i nemoćnim tvrdi da mačak Oscar može osjetiti kada se nekom od pacijenata bliži smrt. Oscar je već u 25 slučajeva predvidio smrt pacijenata, pa medicinari sada, čim Oscar legne kraj nekog pacijenta, zovu bolesnikovu porodicu jer znaju da mu je ostalo još malo vremena.

"Oscar ne griješi. Izgleda da tačno osjeti kada će neki pacijent umrijeti“, napisao je dr. David Dosa u svom članku objavljenom u engleskom magazinu Journal of Medicine, a prenosi AP.

"Većina porodica je zhavalna što imamo Oscara, jer tako mogu posljednje sate provesti sa svojim najbližima“, nastavlja Dosa koji je inače profesor na Univerzitetu Brown.

Oscar ima samo dvije godine, a osoblje Centra ga je usvojilo nakon što ga je odbacila majka. Nakon šest mjeseci uposlenici Centra su primijetili da i sam Oscar ide u svakodnevne vizite posjećujući najteže slučajeve. Tokom svoje posjete Oscar posmatra pacijente, a kada kraj jednog od njih legne i kada se priljubi uz njega, ljekari znaju da se pacijentu bliži kraj.

Još niko od stručnjaka ne može sa sigurnošću naučno objasniti Oscarovo ponašanje.

Posted Image


Mačka se vratila kući posle 9 godina

http://www.vuxi.net/...-posle-9-godina

Bračnom paru u Britaniji vraćena je mačka koja je nestala pre devet godina, saopštilo je Kraljevsko društvo za zaštitu životinja (RSPCA). Riđa mačka Diksi, stara 15 godina, nestala je 1999, a njeni vlasnici su bili uvereni da je bila žrtva saobraćajne nesreće, pošto im je u to vreme rečeno da je stradala jedna mačka koja odgovara njenom opisu. Diksi je nađena na pola kilometra od doma u Birmingemu, kada je jedna stanovnica tog kraja prijavila RSPCA da tuda već mesecima luta mršava i raščupana mačka. Predstavnik društva Alan Pitavej proverio je njen mikročip koji je potvrdio identitet mačke, i� u roku od pola sata je� vraćena vlasnicima Alanu i Džili Dilejni."Za 29 godina koliko radim u RSPCA nisam video nikog toliko uzbuđenog i srećnog kao gospođu Dilejni", ispričao je Pitavej. "I sam sam bio ushićen što sam vratio mačku kući� i mogu samo da zamislim kako su se oni osećali kada su je videli nakon 9 godina. Nadam se da će ova priča ohrabriti i mnoge� druge� da stave mikročip na svoje ljubimce, jer u tom slučaju ne možete izgubiti nadu da će vam se izgubljeni ljubimac vratiti". "Diksina ličnost, ponašanje i osobenosti nisu se ni malo promenile. I dalje je srećna i zadovoljna maca koja samo želi da sedi pored vas na sofi i da prede", rekla je Džili Dilejni. "Mislim da nije prestala da prede od kad je prešla kućni prag. Lepo se smestila i navikava se na to da sada deli kuću sa ostale tri mačke".

Edited by Rahel, 15 December 2008 - 09:11.


#2 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 20 December 2008 - 22:26

Evo nekoliko citata o mackama, a u mnogima prepoznajem moju Mayu. :ph34r:

''Prije tisuću godina mačke su štovane poput bogova. Mačke to nikada nisu zaboravile''. Nepoznat autor

''Mačke su pametnije od pasa. Ne možete natjerati osam mačaka da vuku saonice kroz snijeg''. Jeff Valdez

''Svaki vlasnik zna da nitko ne posjeduje mačku''. Ellen Perry Berkeley

''Psi vjeruju da su ljudi. Mačke vjeruju da su bogovi''. Nepoznat autor

''Psi se odazovu kada ih pozovete; mačke prime poruku i jave vam se kasnije''. Mary Bly

''Neki ljudi kažu kako su mačke podmukle, zle i okrutne. Istina, i imaju još mnogo drugih dobrih osobina''. Missy Dizick

''Ima mnogo inteligentnih vrsta na svijetu. Svima njima gospodare mačke''. Nepoznat autor

''Mačke žive po principu da nikada ne škodi tražiti ono što želiš''. Joseph Wood Krutch

''Kada moje mačke nisu sretne, ja nisam sretna. Ne zato što mi je stalo do njihovog raspoloženja već zato što znam kako sjede i razmišljaju kako da mi vrate''. Penny Ward Moser

''Problem kod mačaka je što imaju isti pogled kada vide moljca i ubojicu sa sjekirom''. Paula Poundstone


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Youtube Video ->Original Video

Edited by Ziza, 20 December 2008 - 22:27.


#3 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 22 December 2008 - 11:37

''Svaki vlasnik zna da nitko ne posjeduje mačku''. Ellen Perry Berkeley

''Neki ljudi kažu kako su mačke podmukle, zle i okrutne. Istina, i imaju još mnogo drugih dobrih osobina''. Missy Dizick

''Problem kod mačaka je što imaju isti pogled kada vide moljca i ubojicu sa sjekirom''. Paula Poundstone


:ph34r: jako zanimljivo i vrrrrlo tacno!Ova prva recenica,sto sam je navela,mi se posebno svidja.I ne samo za macke,ja verujem tako za sve kucne ljubimce.Oni treba da zive SA nama,a ne ZBOG nas..

#4 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 24 December 2008 - 11:48

Meni je ova dobra

''Psi vjeruju da su ljudi. Mačke vjeruju da su bogovi''.


Moja maca je skroz looda. :ph34r: Jede kruh!

Edited by Ziza, 25 December 2008 - 06:28.


#5 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 25 December 2008 - 11:44

Mačka preživjela pad s 34. kata
Sydney, 24.12.2008., 08:03 | M.D.

Obično se kaže da mačke imaju devet života, a mačak Voodoo u Queenslandu u Australiji 'potrošio je' jedan kad je preživio pad s 34. kata, javio je australski ABC radio.
Vlasnik sedmogodišnjeg mačka primijetio da njegovog ljubimca nema, a mačkovo omiljeno mjesto bila je prozorska daska. Vjerojatno se previše nagnuo da pogleda ili mu je nešto drugo odvuklo pozornost i pao je s daske.

'Imao je dovoljno sreće da padne u grmlje koje mu je spasilo život', prenosi radio uz napomenu da je mačak prošao s nekoliko ogrebotina i natučenom šapom.



:ph34r:

#6 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 25 December 2008 - 13:34

'Imao je dovoljno sreće da padne u grmlje koje mu je spasilo život', prenosi radio uz napomenu da je mačak prošao s nekoliko ogrebotina i natučenom šapom.[/i]


:ph34r:


:D ovo sa sapicom zvuci slatko.Al znam da mi ne bi bilo cute da se radi o mojoj macki :)
(A za hleb,moja nece nista osim njenih "kamencica" (tako ih moj decko zove :D ),nekad mi je bas krivo,ono kao u filmovima,ja jedem pa delim sa njom :D )

#7 Zlica

Zlica
  • Banned
  • 118 posts

Posted 25 December 2008 - 15:50

(A za hleb,moja nece nista osim njenih "kamencica" (tako ih moj decko zove :D ),nekad mi je bas krivo,ono kao u filmovima,ja jedem pa delim sa njom :) )


Nemoj da ti bude krivo. Moja nece "kamencice", ali nece ni ono sto ja jedem (osim ako u pitanju nije belo meso, zlatiborska slanina ili pecenica). Svinje i junad ni u kom slucaju! I nece dva dana za redom istu hranu. :D Jos malo pa cu ja jesti kamencice ispod stola, a ona djakonije za stolom. :ph34r:

#8 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 25 December 2008 - 16:51

Ma moja isto jede macju hranu, inace joj ni ne dajem drugu, ali svar je u tome sto hoce probati sve sto jedem. Kad god jedem, evo nje kod stola, prednjim sapicama na moja koljena i trazi "griz". Ponudim joj meso - nece. Koricu kruha - mljac! :ph34r:

#9 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 26 December 2008 - 10:27

Kad god jedem, evo nje kod stola, prednjim sapicama na moja koljena i trazi "griz". Ponudim joj meso - nece. Koricu kruha - mljac! :)


Bas slatko :D :ph34r:

#10 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 29 December 2008 - 18:04

MAČAK KLEPTOMAN

Crni mačak Frenki iz Svindona u Velikoj Britaniji ukrao je čak 35 plišanih medvedića i drugih mekanih igračaka iz susednih kuća u poslednjih godinu dana. Svaku od njih uneo je kroz svoj otvor na vratima i položio na isto mesto u dnevnoj sobi kao trofej.
Njegova vlasnica Džuli Bišop (52) kaže kako je Frenki uvek jako zadovoljan sobom kad stigne s poklonom u zubima.
-Počeo je da donosi igračke otkad smo ga pustili da šeta unaokolo. Uvek su tu neke igračke za mačke, a 15 od njih su isti leopardići – kaže ponosna vlasnica.
U njegovoj kolekciji našao se i jedan gumeni hamburger koji cvili kada se stisne. Im tu i nekoliko pari čarapa, te dve glave veštica, verovatno od proslave Noći veštica.
- Ne igra se baš s njima, samo ih ostavi i ide da traži nove – kaže Džuli, koja je oblepila svoju kuću plakatima kako bi pronašla prave vlasnike igračaka.

Izvor : Novosti, 29. 12. 2008.

#11 larkin

larkin
  • Members
  • 57 posts

Posted 29 December 2008 - 23:03

evo link da vidite fotke frenkija kleptomačora :ph34r:

... klik

#12 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 29 December 2008 - 23:15

Ova slika zaslužuje da stoji na temi, nadam se da nemaš ništa protiv što sam je okačila.
Posted Image
:ph34r:

Edit : Imate još 3 slike obavezno kliknite na link :)

Edited by Uma, 29 December 2008 - 23:18.


#13 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 29 December 2008 - 23:51

Obično se kaže da mačke imaju devet života, a mačak Voodoo u Queenslandu u Australiji 'potrošio je' jedan kad je preživio pad s 34. kata, javio je australski ABC radio.
Vlasnik sedmogodišnjeg mačka primijetio da njegovog ljubimca nema, a mačkovo omiljeno mjesto bila je prozorska daska. Vjerojatno se previše nagnuo da pogleda ili mu je nešto drugo odvuklo pozornost i pao je s daske.


Vidi kak dobra pudlaaaaaaaaaaaaaa

Sve sve al prozorska daska, suicidan bese sto posto

#14 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 30 December 2008 - 11:57

Posted Image
Nije baš priča, ali je zanimljivo, naučno je dokazano da mačke imaju lica u ubliku pravilnog petougla.
Verovatno postoji i objašnjenje za svaki od ovih trouglova, ima pravouglih, jednakostraničnih, ali pošto je ovo pre svega zabavna tema zadržaćemo se na pentagonu.

#15 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 January 2009 - 11:31

Pa sad, ako cemo o "pentagonu", u pitanju je OBRNUTI pentagram pa bi to moglo da znaci.......nije fer prema mackama.
Evo slicice koju jako volim, snimljena pre 2 meseca. Moje mladje dete se vratilo iz skole, prvi radni dan, od umora i uzbudjenja nije mogla da prica, uzela je nasu Debelu u narucje ione su se pola sata samo gledale, posle je usledilo ceretanje o utiscima. Na slici vidim samo ljubav i veliko prijateljstvo.

Attached Files