Jump to content


Photo
- - - - -

SF/F


  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#31 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 March 2009 - 23:07

Pa evo, "meni" uzeli da ekranizuju A Song of Ice and Fire

WHAT???
  • 0

#32 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 25 March 2009 - 23:27

Čekaj, stvarno nisi znala ???
  • 0

#33 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 March 2009 - 00:33

ne pishe nishta konkretno, sem da je tv-series. shta im to znachi? da ce svaka knjiga biti serija za sebe?
  • 0

#34 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 26 March 2009 - 00:52

Ne koliko znam, jedna serija treba da pokrije sve knjige pa dokle se stigne... i onako nisu sve napisane.

Pilot epizoda je, kao, u produkciji. Što ne mora mnogo da znači ali je bolje nego ništa.

Nažalost, prvi draft scenarija koji se pojavio na netu je dosta njanjav. Ne ide se ritmom koji je Martin uspostavio, nego perspektiva skače malo u prestonicu, malo iza Zida, malo preko mora...kao da nije dovoljno konfuzno samo po sebi. :ph34r:
  • 0

#35 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 26 March 2009 - 00:59

Što ne mora mnogo da znači ali je bolje nego ništa.

Ne, samo je ništa bolje nego ništa :ph34r:

A što se tiče serije, biće kao svaka knjiga po jedna sezona. Draft scenarija koji se vuče po netu nisam ni htela da pročitam, talk to the hand. Hejtujem!
  • 0

#36 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 March 2009 - 01:58

Nažalost, prvi draft scenarija koji se pojavio na netu je dosta njanjav. Ne ide se ritmom koji je Martin uspostavio, nego perspektiva skače malo u prestonicu, malo iza Zida, malo preko mora...kao da nije dovoljno konfuzno samo po sebi.

ako je HBO producent, ne mora uopshte da znachi dace biti loshe. mada, epska fantastika stvarno zahteva budzet ako ne zelish da ispadne trashy.
anyway, nemam neki odnos prema ekranizaciji ASOIAF. eno knjige na polici; ne mogu izmeniti ni rech. :ph34r:
  • 0

#37 Looney Tunes

Looney Tunes
  • Members
  • 631 posts

Posted 26 March 2009 - 10:31

ako je HBO producent, ne mora uopshte da znachi dace biti loshe. mada, epska fantastika stvarno zahteva budzet ako ne zelish da ispadne trashy.
anyway, nemam neki odnos prema ekranizaciji ASOIAF. eno knjige na polici; ne mogu izmeniti ni rech. :)

Ja sam stao kod 'Gozbe za vrane' sa citanjem, nisam se vec vise od godinu dana pomakao ni stranicu - postalo je ubitacno dosadno, razvukao je radnju preko svake mjere. A glavni razlog je nacin placanja novela u Americi - po broju stranica.
Ekranizacija sage u vidu serije? Kladim se da ce i to biti Never Ending Story (ne mislim na onaj film za djecu iz 80-ih :ph34r: ). Doduse, ako se primi kod publike.

Srecom, Battlestar Galactica je konacno zavrsila. I nju su razvukli preko svake mjere, iako je dobro osmisljena i kompleksna serija, koja je poprilicno ispunila svoj ambiciozni cilj, i debelo nadmasila kao remake po ozbiljnosti onu seriju za djecu (koju sam volio kao klinac, priznajem) sa kraja sedamdesetih. Jos jednu sezonu da su snimili tesko bi se moglo podnijeti.
  • 0

#38 vanquish

vanquish
  • Members
  • 72 posts

Posted 26 March 2009 - 11:17

Svaka knjiga ce biti jedna sezona serije
  • 0

#39 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 March 2009 - 11:45

Ja sam stao kod 'Gozbe za vrane' sa citanjem, nisam se vec vise od godinu dana pomakao ni stranicu - postalo je ubitacno dosadno, razvukao je radnju preko svake mjere. A glavni razlog je nacin placanja novela u Americi - po broju stranica.
Ekranizacija sage u vidu serije? Kladim se da ce i to biti Never Ending Story (ne mislim na onaj film za djecu iz 80-ih :ph34r: ). Doduse, ako se primi kod publike.

nije A Feast For Crows nishta glomaznija od ostalih nastavaka (treca knjiga je daleko obimnija). mislim da je problem u odabiru POV's. meni je vecina tih likova dosadna, tj, svi su likovi iz samog kraljevstva. nishta o dogadjajima na Zidu i u zemljama preko Mora (jebote, jedva chekam A Dance With Dragons).

Srecom, Battlestar Galactica je konacno zavrsila. I nju su razvukli preko svake mjere, iako je dobro osmisljena i kompleksna serija, koja je poprilicno ispunila svoj ambiciozni cilj, i debelo nadmasila kao remake po ozbiljnosti onu seriju za djecu (koju sam volio kao klinac, priznajem) sa kraja sedamdesetih. Jos jednu sezonu da su snimili tesko bi se moglo podnijeti.

ok, to je samo Star Trek uspeo, da mu je rimejk grdji od originala, ali generalno, ne moze da bude loshe, samo posmatrajuci napredak filmske industrije, upotrebu kompjutera itd.
josh uvek mislim da je BSG religijsko djubre koje je pochelo kao dobra space pucachina (tu su nas navukli) a onda se svelo na njanjavu veru, religiju i (ma ne mogu dalje. iznervirah se).

Svaka knjiga ce biti jedna sezona serije

super! :) svakako je to vishe prostora nego shto je imala, recimo, adaptacija Gospodara Prstenova.
  • 0

#40 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 26 March 2009 - 11:59

josh uvek mislim da je BSG religijsko djubre koje je pochelo kao dobra space pucachina (tu su nas navukli) a onda se svelo na njanjavu veru, religiju i (ma ne mogu dalje. iznervirah se).

Ja se već nerviram zbog toga, a sinoć sam gledala s02e06 :ph34r:

A Song of Ice and Fire je za mene najnavlakačkiji serijal koji sam ikad pročitala, prosto rečeno orgazam :) Ali naravno da ne može svako da deli moje mišljenje, de gustibus, tralala... Jedna drugarica je počela da čita, i stala je kod venčanja Deni i Droga, uz komentar: "Zgadilo mi se. Ne mogu da čitam knjige u kojima se žene maltretiraju na takav način" (mislila je prevashodno na tradicionalno dotračko venčanje na kojem plemeska predstava za mladence uključuje borbe na smrt i silovanja).
  • 0

#41 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 26 March 2009 - 13:28

Ja sam stao kod 'Gozbe za vrane' sa citanjem, nisam se vec vise od godinu dana pomakao ni stranicu - postalo je ubitacno dosadno, razvukao je radnju preko svake mjere.

Slazem se sa konstatacijom, radnja se prosirivanjem na prevelik broj likova rasplinula i usporila. Meni je prica jos uvek zanimljiva ali plasim se da GM jednostavno nece biti u stanju da je privede kraju.

Sto se tice ekranizacije, nemam nameru da je gledam; radije bi da mi likovi ostanu u secanju takvi kakvim sam ih ja zamislio nego da mi mozak bude kolonizovan slikama iz serije. Pogresio sam gledajuci LotR, nece se ponoviti.
  • 0

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 March 2009 - 13:56

Ja se već nerviram zbog toga, a sinoć sam gledala s02e06 :ph34r:

A Song of Ice and Fire je za mene najnavlakačkiji serijal koji sam ikad pročitala, prosto rečeno orgazam :) Ali naravno da ne može svako da deli moje mišljenje, de gustibus, tralala... Jedna drugarica je počela da čita, i stala je kod venčanja Deni i Droga, uz komentar: "Zgadilo mi se. Ne mogu da čitam knjige u kojima se žene maltretiraju na takav način" (mislila je prevashodno na tradicionalno dotračko venčanje na kojem plemeska predstava za mladence uključuje borbe na smrt i silovanja).

:D
znachi nije prochitala prvu brachnu noc? kolko se secam, Drogo tamo od svih mushkih isp'o najbolji ljubavnik :D
slazem se da je navlaka. sad bash trazila knjige pa se setila da sam ih dala drugaru josh pre godinu dana. totalno sam navuchena.

Slazem se sa konstatacijom, radnja se prosirivanjem na prevelik broj likova rasplinula i usporila. Meni je prica jos uvek zanimljiva ali plasim se da GM jednostavno nece biti u stanju da je privede kraju.

ma ja se plashim da ce GM da pandrkne pre kraja. ova pauza izmedju 4. i 5. knjige je straobalna. ako mu tolko bude trebalo i za 6. i 7. nastavak, veca je shansa da ce ga deknuti neka koronarna problematika nego da cemo mi chitati kompletnu sagu.
a glede rasplinjavanja, taj Feast for Crows vishe kontam kao intermeco nego kao bilo shta drugo.

Sto se tice ekranizacije, nemam nameru da je gledam; radije bi da mi likovi ostanu u secanju takvi kakvim sam ih ja zamislio nego da mi mozak bude kolonizovan slikama iz serije. Pogresio sam gledajuci LotR, nece se ponoviti.

moj drugar upravo iz tog razloga nikad nije hteo da gleda LOTR (jedva sam ga naterala da pogleda segment sa Balrogom). ja nisam imala problem sa LOTR. svakako ekranizacija ne moze da pokvari ili modifikuje sliku stechenu chitanjem.

Edited by Dunadan, 26 March 2009 - 13:57.

  • 0

#43 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 26 March 2009 - 14:46

moj drugar upravo iz tog razloga nikad nije hteo da gleda LOTR (jedva sam ga naterala da pogleda segment sa Balrogom). ja nisam imala problem sa LOTR. svakako ekranizacija ne moze da pokvari ili modifikuje sliku stechenu chitanjem.

Stajaznam, kad neko spomene Frodoa meni se sad prvo ukazuju plave okice i tuzna faca E. Wood-a. Isto vazi i za ostale likove i glumce koji ih tumace.
  • 0

#44 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 26 March 2009 - 16:21

LOTR filmovi su patetični i teatralni. Svaka čast na kostimima, efektima, nekim glumcima, pa i priče su se držali uglavnom, ali ne mogu da se otmem utisku da je cela trilogija ništa drugo do pretenciozna crapola. Ali većina SF/F filmova je takva u poslednje vreme... :D Slow motion, *ebo ih slow motion... Svuda ga ima, kao pošast. :ph34r:

edit:

veca je shansa da ce ga deknuti neka koronarna problematika nego da cemo mi chitati kompletnu sagu.

Posted Image
:)

Edited by Mildred, 26 March 2009 - 16:23.

  • 0

#45 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 26 March 2009 - 19:15

Od kad nisam gledao ovaj film.Ne sjećam se kad ga je prikazala neka regionalna televizija.

Posted Image
  • 0