Jump to content

Photo
- - - - -

SF/F

• Please log in to reply
376 replies to this topic

#361 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 03 November 2017 - 20:14

Valerijan i carstvo hiljadu planeta (2017) - 8/10

MV5BMTkxMDAxNDUyNV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTc3

Odličan uradak s tematikom fantazije, vizualno prelep film sa pregršt izvrsnih vanzemaljskih vrsta. Iako okružen žestokim kritikama mene je skroz oduševio, glavna postava je isto tako kritikovana no meni ne smetaju. Uživao sam u svakoj sekundi filma. 

• 0

#362 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 04 November 2017 - 01:21

Svemirska Odiseja 2001 (1968) - 10/10

MV5BMTZkZTBhYmUtMTIzNy00YTViLTg1OWItNGUw

Remek delo, meni najbolji ikad naučno fantastični film s radnjom u svemiru. Pomalo dosadnjikav ali za masu koja voli svemir i svemirska putovanja film uopšte nije predugačak niti išta slično, dapače meni savršeno odgovara.

Svemirska Odiseja 2010 (1984) - 9/10

MV5BMTkzOTk4NTcyOV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTE4

Nastavak gornjeg filma završava na neki način priču koju je pod velikim znakom pitanja ostavila 2001. Pomalo zbrzana radnja ipak uspeva gledaocu objasniti značenje Monolita i sveg ostalog uz to. Sviđa mi se kako su uradili kraj. Obadva filma mogu gledati x puta a da mi ne dosade.

• 0

#363 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 04 November 2017 - 07:07

Ex Machina

11190916_ori.jpg

Odlican, intelektualni SF, meni cak i jedan od najboljih na temu vestacke inteligencije u poslednjih ne znam koliko godina.

Sjajna gluma, prelepa Alicia Vikander :wub: , prica pomalo sumorna, na momente jeziva...pa cak i donekle romanticna ali pre svega veoma intrigantna. Ovo je jedan od onih filmova o kojima se razmislja dugo nakon gledanja.

Dobar film, iznad mojih očekivanja. 

I još jedan tzv. intelektualni SF, meni se jako sviđa: 

• 0

#364 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 04 November 2017 - 16:58

Dolazak je fantastičan film, oprao sam oči s njime nakon Dana Nezavisnosti Nova Pretnja. Svaka im čast.

_____

Eks Mašina je neobičan ali vrlo pametno odrađen film. Gledao sam ga davno ali nisam ga zaboravio, pre par dana gledao sam još jedan odličan film u kojem se pojavljuje veštačka inteligencija. Zove se Beskonačna Komora (2016) i radi se o liku koji pokušava pobeći iz strogo čuvanog zatvora.

• 0

#365 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 05 November 2017 - 23:32

Virus Andromeda (1971) - 8/10

MV5BYzY4NGZkOTMtNTRjNy00NWY4LWI2ZmUtODc3

Virus Andromeda govori o nepoznatom obliku života koji je došao sa našim satelitom na Zemlju, zbog toga zaraženo je celo jedno meštance a jedini preživeli su jedna beba i stariji čovek. Vlada hitno pokreće akciju u cilju da se otkrije šta je to zapravo došlo na Zemlju..

Komotno može u preporuku. Mislim da se polako zaljubljujem u starije naučno fantastične filmove, volim kako je svemu posvećena pažnja do sitnih detalja. Instrumenti, dugmići, sve bukvalno. Radnje su obično spore ali baš to volim, usput ti sve lepo pojasne.

• 0

#366 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 06 November 2017 - 01:25

Tihi beg (1972) - 7/10

MV5BZmFhMWVkNDAtYTk0OS00M2Q4LWIwNjEtYTUx

Svemirski brodovi sadrže par kupola s vegetacijom koja je poslednja takva u Solarnom sistemu pošto na Zemlji više ne postoji. U jednom momentu vlada odlučuje da astronauti na misiji unište te kupole no jedan od njih ne želi uništiti vegetaciju...

Moglo je i bolje, ne znam koliki su budžet imali na raspolaganju ali svaka čast za ideju. "Zelembaći" sigurno hvale ovaj film na sva usta, no trebali bi i ostali. Film nosi snažnu poruku o očuvanju prirode i celokupna scenografija i gluma su samo školjka jedne ideje, nekima negledljivo ali sigurno je za "must watch". Oni Dronovi su baš slatki.

• 0

#367 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 23 November 2017 - 22:38

Napravio sam konačno vodenu prizmu od DVD kutijice za gledanje 3D filmova koji imaju stereografski prikaz odnosno dve slike u jednom. Prvi film skojim sam probao skalameriju je Gravitacija iz 2013. i mogu vam reći da se trud isplatio. Ovo je inače najjeftiniji način da doživiš iskustvo 3d filma, tutorijal i nacrte možete naći OVDE

XiEHTVVl.jpg

Gravitacija je vrlo čudna biljka, scenario je odličan. Svemir prelepo prikazan (u 3d je 100 bolje naravno) ali nekako mi je skripta tanka odnosno radnja. Ali koga briga, dajem ovom filmu ocenu 9/10 zbog svega prikazanog. Čak me je uvatila panika u jednom momentu, mislim WTF zamislite situaciju da si preživeo potonuće broda i da si sam u beskrajnom okeanu. No u ovom filmu sam si u hebenom svemiru! Svaka čast za ideju.

• 0

#368 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 12 December 2017 - 21:04

Opet odgledao Dolazak . Zašto pobogu se rasplačem ko mala beba na onim zadnjim scenama (u poslednje vreme me pogađaju ovakvi filmovi). Mišljenja sam da bi Džesika Čenstejn bolje ovo odigrala ili teško haluciniram. Odličan film, pogledao sam ga minimum 5 puta.

• 0

#369 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 3,676 posts

Posted 01 January 2018 - 21:07

Melanholija (2011) - 8/10

MV5BMTk4NjM0MjI3MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjcx

Wow, prvi utisak filma. Odakle početi... Zaista se ističe od ostalih filmova u kojem planeta Zemlja biva kompletno uništena i pristup ovoj temi je prilično nekonvencionalan od svih filmova koje sam pogledao na ovu temu. Nema tipičnog blokbasterskog preterivanja niti bilo kakvih ostalih besmislica nego te film smesti unutar te vile i primorava te da proživljavaš polako dolazak smaka sveta. To će se desiti po svaku cenu a na gledaocu je da to proživi na način na koji bi to i zaista proživeo da se to zaista i desilo. Film je na mene ostavio veliki utisak jer taj pristup je do sada najrealniji koji sam gldeao do sada.

Blokbasteri uvek nabace neku jeftinu patetiku koju retko ko "puši" i jednostavno nemaš empatiju prema likovima a vizuelni efekti su jedini koji bi te "šokirali".

Zadnja scena je najsnažnija scena smaka sveta koju sam pogledao do sada.

• 2

#370 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,098 posts

Posted 08 January 2018 - 12:36

• 0

#371 Janne240

Janne240
  • Members
  • 5,567 posts

Posted 13 January 2018 - 13:19

sjajan izvadak! :+1:

• 0

#372 Janne240

Janne240
  • Members
  • 5,567 posts

Posted 13 January 2018 - 13:22

Ovo je sjajno ne samo Luk i Dart Veder, vec ova izmedju Obi Vana, Obi Lajama Nisona i Dart Maula...narocito je efektan Dart Maul sa ovim duplim secivom-kopljem a i maska mu je najbolja od svih Sita...da,fale ove nove epizode sa Kajl Renom.

Edited by Janne240, 13 January 2018 - 13:29.

• 0

#373 spooky_bn

spooky_bn
  • Members
  • 167 posts

Posted 25 January 2018 - 20:39

MV5BODYxZTZlZTgtNTM5MC00N2RhLTg3MjUtNGVk

http://www.imdb.com/title/tt0139809/

Naleteh, ne znam ni sam kako, na ovaj film iz 1999. Pogledam ocene na rotten tomatoes-u i vidim da ga je kritika isekla nacisto. Ipak, resim da ga pogledam i nisam zazalio.

Zanimljiva prica, radjena po romanu Simulacron - 3, by Daniel F.Galouye, 1964. 

"The Thirteenth Floor" has a basic premise which is somewhat similar to "The Matrix," but that's where the similarity ends. While "The Matrix" is a pure action film, "The Thirteenth Floor" is more of a murder mystery combined with science fiction and philosophy.

• 2

#374 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,397 posts

Posted 25 January 2018 - 21:57

MV5BODYxZTZlZTgtNTM5MC00N2RhLTg3MjUtNGVk

http://www.imdb.com/title/tt0139809/

Naleteh, ne znam ni sam kako, na ovaj film iz 1999. Pogledam ocene na rotten tomatoes-u i vidim da ga je kritika isekla nacisto. Ipak, resim da ga pogledam i nisam zazalio.

Zanimljiva prica, radjena po romanu Simulacron - 3, by Daniel F.Galouye, 1964. 

"The Thirteenth Floor" has a basic premise which is somewhat similar to "The Matrix," but that's where the similarity ends. While "The Matrix" is a pure action film, "The Thirteenth Floor" is more of a murder mystery combined with science fiction and philosophy.

Da, to ti je underground cult classic u tom zanru ;) 

• 1

#375 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,922 posts

Posted 05 February 2018 - 18:37

Izašao danas “The Cloverfield Paradox” u produkciji “Netflix”- a. Ne izgleda loše. http://imdb.com/title/tt2548396/
  • 0