Jump to content


Photo

BU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
98 replies to this topic

#91 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 24 November 2002 - 19:48

the sushi club:
Pa zvuci kao katastofa taj BU - zacarani krug - ne znam kako bi se to resilo - ljude ne mozes da promenis - ali mozda mozes da ih ubedis da pogledaju stvari sa drugog ugla :grin:

Ne mozes da ih "ubedis" Sushi, u tome je kvaka 22 . Iz razloga sto je lakse i udobnije ziveti po principu-malo napora, puno privilegija. Kako ces da obrnes u puno napora, malo privilegija. Alhemija, nego sta. Znaju oni vrlo dobro taj pogled iz drugog ugla, samo sto im taj pogled nije u interesu i zato sve one koji su drugaciji, kao ta moja koleginica iz Holandije, dozivljavaju kao strano telo koje treba odbaciti ili oblikovati po njihovom. Pravilo je jasno: ako nisi sa njima, protiv njih si i zato oni koji se ne mogu oblikovati moraju da odu. Nije to samo moj zakljucak, nego i zakljucak mnogih mojih prijatelja koji su otisli. Oni koji su ostali su pristali na "oblik".
Mali crnjak, da citiram moju prijateljicu iz Chichaga: ma kakvi da se vratimo, pa nas bi sestro slatka tukli.

Ja imam sto hiljada ideja ali to nije poenta - treba biti na licu mesta tamo  - a moguce da je promena u okviru BU Sizifov posao :grin:

Nisu problem ideje, to ne manjka. Problem je kako ih oziveti, sa kojim ljudima?

Kada sledeci put planiras da budes u Bgu ?

Ne znam. Kada god pomenem Beograd i da me mozda nema mesec dana, moj mentor se narogusi-kako sada, znas da smo planirali...
Eto vidis, kad je rad, onda je rad, a kad je maskenbal onda je maskenbal. Tako je to ovde :grin:

#92 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 24 November 2002 - 20:18

natasha: Ne mozes da ih "ubedis" Sushi


Hm - ako si vec tako sigurna da ne mozes onda cemu ova diskusija o necemu sto ne moze da se promeni ?

#93 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 25 November 2002 - 06:21

the sushi club:

natasha: Ne mozes da ih "ubedis" Sushi


Hm - ako si vec tako sigurna da ne mozes onda cemu ova diskusija o necemu sto ne moze da se promeni ?

Diskusija se odnosi na moje utiske sa BU, neobradjene i istinite.
Jako bih volela da se promeni stanje, ali nisam optimista.

#94 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 25 November 2002 - 06:32

Think positive :grin:

#95 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 25 November 2002 - 06:38

Sushi:
Hiljadu puta sam pomislila koliko bi mi zivot bio laksi kada bih mogla da verujem da je dva i dva pet. Ne mogu, prokleta da sam. Kod mene je uvek dva i dva cetiri.

#96 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 January 2003 - 01:30

Setih se ove teme kad mi danas stize novi vjeruju za godinu gospodnju 2003-cu ... to nam nasi lideri reinterpretiraju Gandhija:


A student is the most important visitor on our premises.

He is not dependent on us. We are dependent on him.

He is not an interruption of our work. He is the purpose of it.

He is not an outsider in our business, he is part of it.

We are not doing him a favour by educating him.

He is doing us a favour by giving us the opportunity to do so.

---
Sve je igzaktli suprotno od tretmana koji smo nekad imali na BU...

#97 jama

jama
  • Members
  • 177 posts

Posted 16 January 2003 - 17:47

Evo da vam kaze nesto o BU student tog istog Univerziteta koji je za sada dao godinu za godinu ( 3. godina) i koji se upinje da faks zavrsi u roku ! Ja sam studentkinja Opste , svetske ili kako god knjizevnosti i recimo da je sam naziv dovoljan da ukaze da se tezi sticanju nekog malo sireg znanja sto mozda pruza dobru osnovu za neko kasnije studiranje ili usavrsavanje ! Ali ne lezi vraze ! Kada vi npr. na trecoj godini imate da procitate negde oko 60 000 strana , ali ne Alana Forda vec dela najvecish svetskih romanticara i realista ( Gete , Dostojevski , Tolstoj , Balzak i ostala bratija ) onda vam postaje jasno o cemu se tu radi , a da ne pominjem ispit koji polazete posle tri godine bez ikakvog kolokvijuma icega ! Ovaj mali primer vam govori o tome da je glavni problem neseg Univerzitetea to sto se studenti zatrpavaju tonama i tonama informacija , ne daje im se prostor da razmislaju i samostalno zakljucuju na osnovu nekakvih podataka ve cse sve ssvodi na memorisanje !Tako imate u Srbiji ljude koji zavrse fakultete a ostanu poluobrazovani i 'sirovi' a nazivaju se nekakvim intelektualcima , a za njih su cobani doktori nauka !

Slozila bih se takodje sa Natashom , mislim da su njena opazanja prilicno tacna !

A to da je skolovanje besplatno , to bas i nije tako jer sau pojedini fakulteti pronasli nacina da studentima uzimaju debele pare !

#98 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 16 January 2003 - 18:05

Samo mi nesto nije jasno mala... sto si ti citala prije nego sto si dosla do trece godine "svjetske" knjizevnosti... Samo Alana Forda?
Ako nisi do sada padala ni jedan razred ni godinu trebalo bi da znas da citas vec ~14 godina... da si koliko toliko sposobna da procitas i nesto ozbiljno zadnjih 5~6... i da ti je vec ako si vec htjela da upises ideja za to pala citajuci dobar dio od 60.000 strana...

Sem toga 60.000 strana je posao od ~200 dana... taman jedna godinica...

#99 jama

jama
  • Members
  • 177 posts

Posted 19 January 2003 - 19:08

Pa veliki sta da ti kazem vidi se da nisi obavesten kao nas predsednik ! Citanje je jedan veoma konpleksan proces tako da nije isto procitati knjigu tipa Zlocin i kazna sa 18 i sa 50 godina zbog razloga koje ti ovde necu objasnjavati a koje su svakom upucenijem coveku jasne ! Drugo citati kao obicna publika i kao student knjizevnosti nije isto jer na fakultetu ucis neke stvari koje ti pomazu da uocis i dublji smisao tako da ti predhodno citalacko iskustvo bas i ne koristi mnogo ! I pored tih recimo 60000 strana za koje si ti izracunao da mi treba godinu dana ja imam i druge ispite , recimo estetiku pocevsi od Platona do Krocea ako znas sta taj period obuhvata !  
Jr:
Samo mi nesto nije jasno mala... sto si ti citala prije nego sto si dosla do trece godine "svjetske" knjizevnosti... Samo Alana Forda?
Ako nisi do sada padala ni jedan razred ni godinu trebalo bi da znas da citas vec ~14 godina... da si koliko toliko sposobna da procitas i nesto ozbiljno zadnjih 5~6... i da ti je vec ako si vec htjela da upises ideja za to pala citajuci dobar dio od 60.000 strana...

Sem toga 60.000 strana je posao od ~200 dana... taman jedna godinica...