Jump to content


Photo
- - - - -

Mikoze i ostale zoonoze


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#16 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 06:36

Ne znam sta da radim. Nisam bas bez posla da bih se posvetila lecenju macke. Imam osecaj da mi gori celo lice, i glava pocinje da me svrbi. Kazem, bila sam kod lekara, izvadili bris-0sastrugali-lekar rekao da je veoma zarazno. radim s ljudima, u kuci mi bolesnik, kome samo fale jos i mikoze. lekar mi rekao da mogu da ocelavim zauvek.
sta jos treba ?
na macki se ne vide promene, mislim nisu tako vidne, ali, mislim da je cela SITUACIJA PRILICNO JASNA.

MOzda ih prijavim i sanitarnoj inspekciji. pogotovu tu spodobu koja se predstavlja kao suzana i koja mi je sve ovo i priredila, predstavljajuci se kao da je ispred orke, a ovamo uvaljujuci mi mikoznu macku preko sos animals . pritom, vidim, pomaze toj galji u ordinaciji, za koju je rahela rekla da ona radi pri sos animalsu gorana paskaljevica. ja zaista ne znam i ne znam koga da pitam. jurila sam po sajtovima i nisam nigde nasla kontakt.
mislim, sta je ovo, nemam reci.

nemam vremena da odem ni na sopstvenu kontrolu posle operacije od uganuca noge i raznih drugih budalastina.
sta, treba da izgubim posao jer sam nekog zarazila , jer sam zarazena isla na isti. ?

ceo svoj zivot imam macke i nikad nisam imala nikakvu bolest od njih. a i one su bile zdrave /sa ulice/ uzete, pa i9m nista nije falilo. ako nesto i zafali, odem kod veta, platim i izlecim, ali ovo je nesto drugo. ovo je prevara i bezobrazluk.
kako oni smeju davati bolesne zivotinje na udomljenje, da bi meni posle naplacivali lekove za tu bolest, koju su sami bili duzni da izlece pre nego sto daju zivotinju bilo kome.

nikad vise od veterinara, nista. ni od svratista i cuvalista za macke.
mislim, zasto se lazno predstavljaJU. ako ta suzana nema posao, nek izvoli na drugi nacin da ga nadje, a ne prevarom i bezobrazlukom.

pokusala sam da dodjem u komtakt sa tim sos animalsom, ali sajt se radi, a telefona nema. probacu preko 988.
ja ne odgvaram samo za svoj zivot. mislim, vec se brinem jos o nekome ko je star i bolestan.

#17 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 07:56

sta je to cnr program za macke ? link

mozda to znaci udomljavati macke koje imaju mikozu koja se prenozi na ljude i VEOMA je zarazna, a moze i sva kosa da ti opadne ? :) :D

pod donacijama francuske drzave. :ph34r:


kad ovako rade na sitno, sta li rade sa donacijama na krupno??? mogu misliti...

Edited by shivaja, 02 December 2008 - 08:06.


#18 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 02 December 2008 - 10:32

sta je to cnr program za macke ? link


cnr program znači "uhvati, steriliši, pusti" i jedna je od mera strategije za smanjivanje broja napuštenih životinja.

Nego, jesi li se čula sa veterinarkom?

#19 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 11:14

jeste, pa da mi naplati i to sto je van radnog vremena. radi od 12.

#20 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 02 December 2008 - 11:16

Imala sam slicno iskustvo pre nekih 5 - 6 godina. Izvadila sam mace iz jedne rupe u kojoj je bilo nekoliko dana. Prosla sam i cula mjaukanje, ali sam mislila da joj je mama tu. Medjutim i sutra sam prosla pored istog mesta i opet cula mjaukanje, tako sam shvatila da je maca sama.
Bilo je leto i spavala sam sa macom u sobi, a ona mi je ulazila u krevet i posle nekog vremena su mi se javili pecati po rukama i nogama.
Dermatolog mi je dao kremu, secam se da sam je mazala dugo, posto gljivice imaju svoj ciklus rasta i razvoja, pa je potrebno da prodje vreme da bi se promene na kozi izlecile. Meni je savetovao da macu sklonim od sebe, ali naravno da nism mogla tako bolesnu da je je dam nekom, jer je jadnica boraveci u rupi zaradila sve moguce infekcija, bas sam je dugo noslia kod veterinara i lecila.
Na kraju sam se izlecila, a izlecila sam i macu i onda je udomila :ph34r: .
Shvatam tvoje ogorcenje, ja sam sama kriva sto sam se zarazila - bila sam neoprezna i spavala sa macom, a ti si dobila macu koja je bolesna.
Ovo ti pisem da bi videla da je lecenje, i tvoje i macino moguce, samo treba biti uporan.

#21 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 11:26

poenta je u tome sto sam dobila macu koja je bolesna KOD VETERINARA.

a onu spodobu suzanu koja ne znam sta je, ali me je uvalila u sve ovo sam cula juce i rekla da cu vratiti macu, a ona je opet pocela da prosipa svoje lazi i da me ubedjuje.

kao sto rekoh, mrzim lazi, mrzim da mi neko nesto uvaljuje, ceo zivot pomazem zivotinjama.
nemam vremena, snage ni novca , ni umeca da lecim ovu macku. kako da je kupam, kako da je samponiram, kako da je susim fenom, kad ona bezi od njega. da ne pricam od vode.
ovo je sve cist bezobrazluk i nevaspitanje.
mrzim lazljive face, kakvu ima ta suzana. kako zine, tako slaze.
neka zaradjuje na necemu drugom. kod mene nece.
a i nemam para.
a i jos mi je muka od leka koji sam juce popila. imam hiljadu razloga.
nije macka kriva, krivi su neodgovorni skotovi.

vec imam osobu koju kupam, hranim i sve ostalo. a koja je mozda isto zarazena i koja mozda i ne sme da popije onaj uzasni lek.
:ph34r: :) :D :D

#22 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 12:40

ljudi su stoka neopevana. stoka i stoka neodgovorna. vratila sam macu. ne mogu da se smiriom od placa i ne znam kako cu uopste na posao.

ljudi su stoka.

i macka mi je bila traumirana. i tako je p
razan stan./
izvinila sam joj se i rekla da nije krivica do nje ili do mene, vec do stoke ljudske neodgovorne.
i otisla sam.
valjda ce se za nju pobrinuti. :ph34r: :) :D
ne mogu da verujem medju kakvom stokom zivim.

Edited by shivaja, 02 December 2008 - 12:54.


#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 02 December 2008 - 12:48

Mozda kucni ljubimci i sluze da olaksaju takve trenutke. Macke su prilicno nezahtevne.

nezahtevne su samo utoliko shto ne morash da ih shetash.
ako bash hoces nezahtevnog ljubimca, lepo nabavish tigricu jer se lako odrzavaju (za razliku od ribica gde krv propljujesh na akvarijume i propratnu opremu), ni hrana nije skupa, a ako im se stvarno posvetish mozesh da dobijesh istu kolichinu ljubavi kao kod psa. + se retko razboljevaju.

#24 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 12:56

uh, stro je tesko. nisam ni znala koliko sam se vezala.

#25 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 02 December 2008 - 17:51

ljudi su stoka neopevana. stoka i stoka neodgovorna. vratila sam macu. ne mogu da se smiriom od placa i ne znam kako cu uopste na posao.

ljudi su stoka.

i macka mi je bila traumirana. i tako je p
razan stan./
izvinila sam joj se i rekla da nije krivica do nje ili do mene, vec do stoke ljudske neodgovorne.
i otisla sam.
valjda ce se za nju pobrinuti. :ph34r: :) :D
ne mogu da verujem medju kakvom stokom zivim.


Uz svo suosjecanje, neke stvari su mi nejasne; isla si, kako tvrdis tamo otkud si uzela macu, pa su ti rekli da nije nista opasno i platila si silne novce za cijepljenje. Nakon toga si pokusala pronaci njihov broj, pa ti nije uspjelo. (a zasto, ako si vec bila tamo?). I ok, mozda si bila u shoku, pa nisi znala kako da se postavis. Ali danas tvrdis da si vratila macu tamo otkud si je dobila, a sto znaci da si ponovo bila u kontaktu s ljudima koji su ti je dali i koji su te preveslali, ali nisi bila u stanju da im ista zamjeris, nego si jedino usprkos svojoj bolesti, maci i bolesnoj familiji, uspjela i dalje 90% svog vremena provesti placuci na internetu. E pa jebiga. Sama si kriva.

#26 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 20:19

mislis da sam dzabe na netu ? ne bih rekla.

#27 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 02 December 2008 - 20:58

mislis da sam dzabe na netu ? ne bih rekla.


Da, mislim da jesi, i da se tvoji problemi, ukoliko su uopce istiniti, ne rjesavaju guzicom na netu. Jedino sto si napravila, jest da si se rijesila macke, a upitno je je li te ona uopce zarazila. Da si se imalo osvrtala na to sto ti ljudi pisu, mozda bi ti doprlo do mozga sto trebas poduzeti. Rijesila si se macke, pa si sad mirna i to bi ukratko bilo to.

#28 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 02 December 2008 - 21:21

ma da, ja se zarazena rodila.
lekar rekao. sad cu valjda tebi da verujemn.
a nesto nemam ni snage.
obavestila sam koga treba o svemu ovom, pa cu videti. oni ne smeju tako da se ponasaju.

#29 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 02 December 2008 - 21:40

Pa nista, kad malo prezdravis, uzmi nekog manje zahtevnog, zdravog kucnog ljubimca. A ovu losu epizodu zaboravi

#30 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 02 December 2008 - 21:58

Pa nista, kad malo prezdravis, uzmi nekog manje zahtevnog, zdravog kucnog ljubimca. A ovu losu epizodu zaboravi


Znam da si dobro mislio, ali ovde moram da se umešam. Izvini, ispada da se nekako uvek prelomi na tebi :ph34r:, ali zaista nema veze s tim. Samo si mi dao šlagvort.

Kućni ljubimac je živo biće, nije igračka ili predmet koji možeš da šetaš tamo vamo, kako ti se svidi ili u zavisnosti od toga u kakvom si trenutno psihofizičkom stanju. Prihvatanjem životinje u kuću, preuzimaš odgovornost za njen život. Mačke mogu da žive 20 godina, psi od 10 do 15. Postoji velika verovatnoća da će se u tom periodu ponekad razboleti. Ako znaš da nemaš živaca, vremena, strpljenja ili novca za lečenje ljubimca - od srca preporučujem plišane igračkice.