Jump to content


Photo

Kosovsko trolovanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
764 replies to this topic

#16 Fenixa

Fenixa
  • Banned
  • 267 posts

Posted 12 December 2008 - 11:21

Imas li uopste obraza pisati nesto o sakralnim objektima, koje si navodno maltertisala, a pojma nemas o istoriji koja im pripada?
Priznala si/priznao si da malo poznajes tu "materiju" i potom presla/presao na uobicajen tvoj stil, INTRIGE i samo INTRIGE, koje su tvoj izvorni stil.

Sta se uopste desilo sa Patrijarsijom ili Visokim Decanima 17.marta? Cula si/cuo si od Djure ili Pere?

Tvoji problemi sa prepoznavanjem pola, sve su ozbiljniji, mozda je zeleni caj resenje, i odmor, normalno...

Obnevideo od eklatantnog patvorenja istine u svim njenim izvornim oblicima, trudeci se, decacki nevesto, da nas ubedis u svoje dobre namere, ali nesto ne ide...

Ceo svoj radni vek provela sam radeci kao istoricar umetnosti, a odnedavno radim umetnicku pozlatu...
Ja sam malterisala Pecku Patrijarsiju isto onako kako si je ti cuvao i branio... a mozda i bolje...

Da li ja imam obraz... Nisam sigurna... Sigurna sam da ga ti nemas... ili je ogaravljen, garom sa, makar jenog srpkog zgarista...
Ti mi sigurno neces pricati o istoriji Pecke Patrijarsije, to budi ubedjen... vecno...
Zastitnice, neshvacenji, Pecke Patrijasije... Decana i ostalih srpskih sverinja...

Iz tvog tugaljivog pisanja, vidim da bi ti rado i da se uselis tamo...
Koliko znam, to mozes samo kao monah SPC, drugi nacin ne postoji... niti ce postojati...

Edited by Fenixa, 12 December 2008 - 11:24.


#17 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 12 December 2008 - 13:13

Tvoji problemi sa prepoznavanjem pola, sve su ozbiljniji, mozda je zeleni caj resenje, i odmor, normalno...


Iako sam liberal po ubedjenju, ko sto je Cow-boy po rodjenju, ipak, da izvines, nesto ne mirisem hermafrodite.

Obnevideo od eklatantnog patvorenja istine u svim njenim izvornim oblicima, trudeci se, decacki nevesto, da nas ubedis u svoje dobre namere, ali nesto ne ide...


Sto nisi objasnila tvom alter ego sta mu dodje "patvoren-nepatvoren" pa da ne postavlja blesava pitanja ko da vam je hrvatsko-srpski tako nepoznat.

Ceo svoj radni vek provela sam radeci kao istoricar umetnosti, a odnedavno radim umetnicku pozlatu...
Ja sam malterisala Pecku Patrijarsiju isto onako kako si je ti cuvao i branio... a mozda i bolje...


Srecom da malterisanje Pecke patrijarsije nisu obavili albanske malterdzije. Pomisli bi da su je namerno pretvorili u novogodisnju tortu.
Tako sada izgleda nekada lepa Pecka patrijarsija. O "lepom malterisanju" raspravlja se i po Srbiji.

Da li ja imam obraz... Nisam sigurna... Sigurna sam da ga ti nemas... ili je ogaravljen, garom sa, makar jenog srpkog zgarista...


iz zgarista moje kuce izvukao sam poluizgorelu knjigu "Cujte Srbi..." od Arcibalda Rajsa. Ogaravio sam se pokusavajuci izvuci jos po koju...

Ti mi sigurno neces pricati o istoriji Pecke Patrijarsije, to budi ubedjen... vecno...
Zastitnice, neshvacenji, Pecke Patrijasije... Decana i ostalih srpskih sverinja...


Kazes da si vrsni poznavalac sakralnih spomenika ali ne i srpskog pravopisa. Evo, i cirilicom, kako se ispravno pise:

" Пећка патријаршија" - a ne kao ti, Pecka Patrijarsija.

Iz tvog tugaljivog pisanja, vidim da bi ti rado i da se uselis tamo...
Koliko znam, to mozes samo kao monah SPC, drugi nacin ne postoji... niti ce postojati...

Pecka patrijarsija je zenski manastir, ne bi me primili, iako je moj deda bio nasilno preveden u pravoslavlje 1913. godine, bas u ovom manastiru.Ali ja nisam vere pravoslavne. Tako da tvoja plemenita preporuka nije ostvarljiva.

Edited by Lorenz, 12 December 2008 - 15:10.


#18 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 12 December 2008 - 13:30

Ceo svoj radni vek provela sam radeci kao istoricar umetnosti, a odnedavno radim umetnicku pozlatu...
Ja sam malterisala Pecku Patrijarsiju isto onako kako si je ti cuvao i branio... a mozda i bolje...


Cekaj cekaj.... Hoces da kazes da si ti istovremeno istoricar umetnosti, zlatar i gradjevinski radnik -majstor malterdzija?

#19 Fenixa

Fenixa
  • Banned
  • 267 posts

Posted 12 December 2008 - 16:11

Cekaj cekaj.... Hoces da kazes da si ti istovremeno istoricar umetnosti, zlatar i gradjevinski radnik -majstor malterdzija?

Zlatari ne rade pozlatu...
Bice ti tesko da shvatis... napregni se...
ako ni to ne uspe... evo link
http://e-insitu.net/...ent/view/82/28/
Ja ne malterisem, niti sam to ikada izjavila...
Ako mislis da provociras od****

Edited by Fenixa, 12 December 2008 - 16:40.


#20 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 12 December 2008 - 16:16

Zlatari ne rade pozlatu...
Bice ti tesko da shvatis... napregni se...
Ja ne malterisem, niti sam to ikada izjavila...
Ako mislis da provociras od****



Ne nego istoricari umetnosti to rade.... :ph34r:

psovanje cu ti odbiti na prostocu i nedostatak domaceg vaspitanje, i proslediti ovo modetorima na procenu.

#21 Fenixa

Fenixa
  • Banned
  • 267 posts

Posted 12 December 2008 - 16:17

iz zgarista moje kuce izvukao sam poluizgorelu knjigu "Cujte Srbi..." od Arcibalda Rajsa. Ogaravio sam se pokusavajuci izvuci jos po koju...

Ti si sve nesto izvlacio iz zgarista... sta si ti... vatrogasac...
Verujemo mi tebi, nema problema, sta si jos izvukao iz tog zgarista... da se tu nije zatekao koji Srbin, pa da ga spases, da bi bajka bila kompletna, mora da ima hepiend...

Pokrstili ti dedu nasilno '913...
Srbi pokrstavaju '913. po KiM... to je tema o kojoj moras da nam pricas, cim nam bude dosadno...

#22 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 12 December 2008 - 22:40

Ti si sve nesto izvlacio iz zgarista... sta si ti... vatrogasac...


A ti koji se prodajes kao "malterdzija", bio regrutovan u jedinice koje su ovo radile?

Najgore je upravo u sredinama kao sto je Pec koji je potpuno razrusen grad i to ne od NATO bombardovanja, vec od sistematskog paljenja i unistavanja imovine. Svi ljudi koji su tamo ziveli, dolazili, videli sta se desava, znali su o cemu se radi. To je tuzna istina o Kosovu i Metohiji, o kojoj je retko ko spreman da govori, ali sa kojom se srpski narod mora suociti i sto pre uciniti ono sto je potrebno.

NIN, jul 1999.

Fenixa @
Verujemo mi tebi, nema problema, sta si jos izvukao iz tog zgarista... da se tu nije zatekao koji Srbin, pa da ga spases, da bi bajka bila kompletna, mora da ima hepiend...


Malterisuci crkve izgleda da si najvise malterisala/malterisao svoj obraz, pa zato ne crveni kada pise ovakve odvratnosti. A sasvim je jasno da si sa Kosova, ali "malter" ti branio da vidis dela svojih:

Masovne grobnice sa nastradalim Albancima o kojima se pise u zapadnim medijima nisu samo proizvod propagande?

Mislim da ce medjunarodna zajednica, koja pre svega podrazumeva organe UN sa profesionalnim timovima, ustanoviti sta se sve desavalo. Smatramo da ce istina o tome biti potpuno razotkrivena. Koliki je broj ljudi tacno stradao, koliko je tih masovnih grobnica i gde se sve nalaze. To cemo saznati ovih dana. Sada to vise nije pitanje propaganade nego pitanje materijalnih dokaza koji se svakodnevno pronalaze - izvestaji, fotografije, filmovi se snimaju na tim stratistima, mnogi lesevi, nazalost najvise zena i dece. Srpski narod mora da zna za tu tragicnu istinu

Isto, NIN, jul 1999.
Al' sto bi to ti citala/citao kad si proso' tuda?

Fenixa @
Pokrstili ti dedu nasilno '913...
Srbi pokrstavaju '913. po KiM... to je tema o kojoj moras da nam pricas, cim nam bude dosadno...

Sveznadar Kosova pobegao sa casa istorije kada se ovo stidljivo priznalo, sta je sve radjeno sa Albancima nakon "oslobodjenja Kosova"?
Ili tvoje obrazovanje se sastoji od mistrije, peska i kreca?

Da slucajno ne kvarim tvoju i takvim kao ti, idilicnu sliku o Srbima iz "'913", koji su samo sirili kulturu po "oslobodjenom Kosovu", ali nikako i oslobodilacki drzavni teror?

Istoricar Dr Branko Babic:

Tako, isledna komisija je utvrdila da je u Peci bilo obrazovano tajno drustvo, odnosno "liga" za propagiranje pokrstavanja. Ovo drustvo je bilo sastavljeno od mesnih trgovaca, posto se smatralo da je bolje da inicijativa za to potece od njih nego od vlasti.Ono je u pocetku imalo zadatak da informise o raspolozenju i ponasanju mestana, o skrivanju oruzja, o pripremanju buna protiv organa vlasti. Kasnije mu je pridodato i propagiranje pokrstavanja. Clanovi drustva su objasnjavali pojedincima-muslimanima "da su njihovi stari bili vere pravoslavne, da su gradili Decane i Patrijarsiju" i da treba da budu srecni sto su oslobodjeni i sto se slobodno mogu vratiti u pravoslavlje-"pradedovsku veru koju su napustili usred azijatskog zuluma".

................................................................................
.....................

Komisija je ustanovila da "izricitog i neposrednog prinudjavanja na pokrstavanje nije bilo. No, u zalbama, kojih je u Peci i Rugovi bilo 32 (ne samo pojedinacnih nego i pojedinih sela, pa i opstina), navodi se da je pokrstavanje bilo nasilno, i to povezano sa razoruzavanjem.I poverljivi izvestilac Vrhovne komande srpske vojske, P. Gavrilovic, konstatuje da je bilo pojava nasilnog pokrstavanja



E sad malo u Vecernju skolu, jer lepo gladjena "istina" ima i drugu, rapavu stranu! Ona ne odgovara tvojoj kratkovidosti!

Edited by Lorenz, 12 December 2008 - 22:44.


#23 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 12 December 2008 - 23:00

...E sad malo u Vecernju skolu, jer lepo gladjena "istina" ima i drugu, rapavu stranu! Ona ne odgovara tvojoj kratkovidosti!

Ajt' na qesmicu...

#24 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 12 December 2008 - 23:03

Ajt' na qesmicu...


Kaze alterego Fenixa!

#25 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 13 December 2008 - 00:39

Kaze alterego Fenixa!

Ti koji si boravio u Peqkoj Patrijarsiji, kako kazhesh zhenskom manastiru, nekom neshto prebacujesh...
Jel si bio prerushen u kaludjericu...
Nije mi sasvim jasno, moraqemo pismom da se obratimo Eparhiji Rashko-Prizrenskoj... za potvrdu tvoje priche...
Ja licno mislim da se iza toga neshto krije... i to ozbiljno...
Dobro je da do Hilandara nisi stigao, neko reche, sreqa...

#26 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 13 December 2008 - 00:43

A ti koji se prodajes kao "malterdzija", bio regrutovan u jedinice koje su ovo radile?

NIN, jul 1999.



Malterisuci crkve izgleda da si najvise malterisala/malterisao svoj obraz, pa zato ne crveni kada pise ovakve odvratnosti. A sasvim je jasno da si sa Kosova, ali "malter" ti branio da vidis dela svojih:


Isto, NIN, jul 1999.
Al' sto bi to ti citala/citao kad si proso' tuda?


Sveznadar Kosova pobegao sa casa istorije kada se ovo stidljivo priznalo, sta je sve radjeno sa Albancima nakon "oslobodjenja Kosova"?
Ili tvoje obrazovanje se sastoji od mistrije, peska i kreca?

Da slucajno ne kvarim tvoju i takvim kao ti, idilicnu sliku o Srbima iz "'913", koji su samo sirili kulturu po "oslobodjenom Kosovu", ali nikako i oslobodilacki drzavni teror?

Istoricar Dr Branko Babic:




E sad malo u Vecernju skolu, jer lepo gladjena "istina" ima i drugu, rapavu stranu! Ona ne odgovara tvojoj kratkovidosti!

Da ti nisi cuvao i onaj najveqi privatni park u Peqi, ne znam qiji beshe... koji je sada u rushevinama...
Pa cela Drenica je bila Srpska, imash Turske popise iz XIV veka... ne pravi se lud...

#27 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 December 2008 - 14:15

A ti koji se prodajes kao "malterdzija", bio regrutovan u jedinice koje su ovo radile?

NIN, jul 1999.



Malterisuci crkve izgleda da si najvise malterisala/malterisao svoj obraz, pa zato ne crveni kada pise ovakve odvratnosti. A sasvim je jasno da si sa Kosova, ali "malter" ti branio da vidis dela svojih:


Isto, NIN, jul 1999.
Al' sto bi to ti citala/citao kad si proso' tuda?


Sveznadar Kosova pobegao sa casa istorije kada se ovo stidljivo priznalo, sta je sve radjeno sa Albancima nakon "oslobodjenja Kosova"?
Ili tvoje obrazovanje se sastoji od mistrije, peska i kreca?

Da slucajno ne kvarim tvoju i takvim kao ti, idilicnu sliku o Srbima iz "'913", koji su samo sirili kulturu po "oslobodjenom Kosovu", ali nikako i oslobodilacki drzavni teror?

Istoricar Dr Branko Babic:




E sad malo u Vecernju skolu, jer lepo gladjena "istina" ima i drugu, rapavu stranu! Ona ne odgovara tvojoj kratkovidosti!

Ok je ovo Lorenz, ali nisi napomenuo nesto, Pec je 1913 bio u sastavu Crne Gore, a ne Srbije. Drugo ja sam ranije pisao o ovom nasilnom pokrstavanju muslimana (dakle ne iskljucivo Albanaca), tako da je bila poznata anegdota kada sretnu muslimana i pitaju ga koje mu je novo krsteno ime on kaze - Ne znam, pitaj mog kuma.
Nasilnog pokrstavanja na tadasnjoj teritoriji Srbije nije bilo.....A postoje i dokumenti gde Pasic salje protesnu notu crnogorskoj vladi zbog ovog pokrstavanja.

#28 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 14 December 2008 - 00:02

Da ti nisi cuvao i onaj najveqi privatni park u Peqi, ne znam qiji beshe... koji je sada u rushevinama...




Obicno se, iz navodnog lepog ponasanja, pocinje sa "zao mi je sto nisi upoznat"... Tebi cu reci sasvim iskreno, da te je sram sto, prvo, nimalo ne poznajes istoriju naroda sa kojim si proveo dobre godine svoga zivota, i drugo, i ono sto znas o tom narodu, upotrebljavas u vec vidjenom maniru ponizavanja. Iz toga proizlazi da ste svoj opstanak na Kosovu zasnivali na polozaju gospodara kojeg albanska raja mora bezpogovorno slusati a bogami i dobro se povinovati.

"Najveci privatni park u Peci", do skoro, pripadao je porodici Rajevic, predratnim (WWII) sopstvenicima hipotekarne banke, koji su svoje bogatstvo stekli vrlo sumnjivim hipotekama tada. Od veceg dela njihovog bogatstva lisila ih je "Narodna vlast", kao i u svim drugim krajevima nekadasnje DFJ-FNRJ.
Naslednici predratnog bankara Zivka Rajevica, izmedju ostalih su Ninoslav-Nino Rajevic, advokat, predsednik SPO za Pec (do juna '99. u Peci, sada verovatno izmesten u Beogradu) i poslanik u Skupstini Srbije, koji je u predveceje NATO intervencije izrekao u toj uvazenoj Skupstini, cuvenu misao oslanjajuci se na "dostignuca" Furera: "Ako treba da bude rat, neka bude ali brz" U prevodu na srpski "Blietz Krieg" ali na Kosovu.

I bi tako! Ispred njegove kuce, nekada ulica Borisa Kidrica, potom u jeku srbizacije Kosova, Patrijarsijska, stajao je tenk koji je 27.marta '99. tukao naselje Kapesnica, prekoputa njegove kuce i Parka mu, koje razdvaja reka Bistrica. Kapesnica je jos bila puna njegovih stanovnika a Nino je obukao uniformu zamenika komandira policijske stanice "Puhovac". Tako se zove deo grada gde je on ziveo, do sredine juna '99.
Prodaju tog "najveceg privatnog parka u Peci" od 60 ari po ceni od 25.000 evra po jednoj takvoj jedinici (ar), obavili su sem Ninoslava Rajevica, advokata, jos i njegova braca po stricu, Stevica i Branko Rajevic, jedan od njih inzenjer-tehnolog. Kao i njihov bliski rodjak Zoran Zekovic. Park je kupio "kontraverzni biznismen" i " saradnik Brace Karic" , Ekrem Luka, kao sto mozes izracunati, za sasvim pristojan iznos u evrima. Ipak park nije na Dedinju vec u zabacenoj Peci. Niko nije pre toga unistio park ili pretvorio "u rusevinama", kako ti "iz pouzdanih izvora saznao" vec ce pecki Berluskoni tu graditi blokove stanova za prodaju.
Inace stvarni najveci gradski park u Peci je Karagac, uobicajeni turski toponim u ovom kraju, nekadasnje muslimansko groblje, krcenjem pretvoren u park. Kao i "Dugacko groblje"ili "pehlivan mejdan", pretvoreno u futbalski stadion. Trece groblje se zvalo Kakaric. Sada se sahranjujemo malo dalje od pravoslavnog groblja.
"Krcenje groblja", muslimanskog naravno, je bila drzavna mera nakon "oslobodjenja" Kosova. Sve u sklopu "Iseljavanja Arnauta", pogadjas kojeg autora!

Pa cela Drenica je bila Srpska, imash Turske popise iz XIV veka... ne pravi se lud...


O ovoj drugoj temi malo sutra (ne "malo morgen", vec sutra 14. decembra, bese neki praznik nekad?)

#29 Fenixa

Fenixa
  • Banned
  • 267 posts

Posted 14 December 2008 - 09:41

Obicno se, iz navodnog lepog ponasanja, pocinje sa "zao mi je sto nisi upoznat"... Tebi cu reci sasvim iskreno, da te je sram sto, prvo, nimalo ne poznajes istoriju naroda sa kojim si proveo dobre godine svoga zivota, i drugo, i ono sto znas o tom narodu, upotrebljavas u vec vidjenom maniru ponizavanja. Iz toga proizlazi da ste svoj opstanak na Kosovu zasnivali na polozaju gospodara kojeg albanska raja mora bezpogovorno slusati a bogami i dobro se povinovati.

Da li ce biti tako???
http://www.novosti.r...atum=2007-11-12

#30 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 16 January 2009 - 01:26

Pa evo, ja priznajem - tvoji su saveti zlata vredni. Uvek. I u ovo zimsko vece.


Ma samo primecujem da se termin "oslobodjenje" osim ovde koristi jos na Stromfrontu verovatno - u toj varijanti za "izgubljene" srpske teritorije. |Govorim o nivou komunikacije i shvatanja pojmova rat/terorizam/represija/rezim/oslobodjenje... hocu reci, sve to moze da se razvlaci kao zvaka, od Brane Crncevica do Lorenza.

A istine i razuma nigde. Ni Jazz-a, too.


Znaci priznajes da si propustio cinjenicu da je na Kosovu ipak bilo organizovanog odbrambenog (da ne kazem oslobodilackog jer ce C-boy da se naljuti) rata ...


:ph34r: opet se ljutim :)

koga je, bRe, odbranila OVK? Od cega, kojim metodama, na koji nacin - kojom tehnologijom? Koliko je bilo zrtava pre OVK a koliko posle OVK?

Odbranila?

Kazem, u rasponu od Brane do Lorenza - tacka gde balkanski krug pocinje i zavrsava se. Na zalost.

Edited by CowBoy, 16 January 2009 - 01:30.