Jump to content


Photo
- - - - -

Beograd sad ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#1 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 19 November 2008 - 07:36

Mene na primer interesuje zasto su autobusi u Beogradu uzasno bucni, zasto s prljavi, zasto se sve duze cekaju, zasto je sve veca guzva , zasto su u vecini autobusa zablokirani prozori, zasto u vecini autobusa nema grejanja, zasto su sedsta plasticna /hladna/ u vecini autobusa i zasto oko autobusa cesto promice neki sumnjiv dim ?
E, sad me interesuje zasto ce sve to, mislim takva ne/ usluga da poskupi ?

Edited by shivaja, 19 November 2008 - 07:37.


#2 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 November 2008 - 12:56

Mene na primer interesuje zasto su autobusi u Beogradu uzasno bucni, zasto s prljavi, zasto se sve duze cekaju, zasto je sve veca guzva , zasto su u vecini autobusa zablokirani prozori, zasto u vecini autobusa nema grejanja, zasto su sedsta plasticna /hladna/ u vecini autobusa i zasto oko autobusa cesto promice neki sumnjiv dim ?
E, sad me interesuje zasto ce sve to, mislim takva ne/ usluga da poskupi ?



Zato sto niko ne placa kartu, krade se na sve strane, podmece, vara, pa nema novca da se kupe bolji autobusi...
Pare ne padaju sa neba...

I zato sto sve u sustini boli uvo za gradjane... GSB je nista drugo nego jos jedno preduzece odakle se muzu pare a na cije celo dolaze partijski ljudi.

#3 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 19 November 2008 - 13:48

I zato, kada na spicama raznih emisija, serija takozvanog javnog servisa, vidis da su sponzori:

1. GSB

2. Zeleznice Srbije

3.EPS

4.Telekom

5. Razni vodovodi i kanalizacije...

Ne pitaj ''za kim zvona zvone''....

Zvone po dzepovima poreskih obveznika Srbije. 


Edit: jeste da se to sada zove marketing. Ali ima i drugih, mnogo primerenijih naziva. Pljacka, na primer.

Edited by fender_bender, 19 November 2008 - 13:50.


#4 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 28 November 2008 - 21:15

Posted Image

#5 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 28 November 2008 - 22:14

Posted Image


Pa u cemu je problem? Vidis da je civilizacijski napredak ocigledan: natpis je radjen na kompjuteru, nekada su komsije to radile flomasterima. A koliko vidim nema ni mnogo gresaka. Dakle, hardver se popravio. Sa softverom ide malo teze  :ph34r:

#6 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 28 November 2008 - 22:16

Beograd po meri njegovih gradjana!!!

Da se ne lazemo, bolje ne zasluzujemo. Ne poricem da nema dobrih ljudi u ovom gradu, ali oni su u takvoj manjini da mogu stati pod, necu reci jednu sljivu, ali jedan jasen bi bio dovoljan.
Gledao sam veceras emisiju na Studiju B, gde je gost bio gradonacelnik Beograda Dragan Djilas. Koliko je on isfrustriran bio, ljudi moji , da ste to samo mogli da vidite! Na kraju se ispostavila tacnom moja konstatacija, da najveci problem Beograda nije "sitan" budzet, nedostatak mostova, vrtica, metroa,..., vec nekultura i bezosecajnost Beogradjana.Drago mi je da Dragan Djilas to sada zakljucuje. Steta sto ostali politicari to ne shvataju. Beogradu je potrebno 50 hiljada policajaca i inspektora svih profila, koji bi savesno radili svoj posao, da bi doveli koliko-toliko Beograd u red. Ustvari, najbolje je da imamo dva policajca po jednom stanovniku.

Edited by ilke_etf, 28 November 2008 - 22:18.


#7 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 30 November 2008 - 03:04

moju malenkost interesuje jedna sitnica - zasto na autobusima nekad pise koji su broj, nekad ne pise, nekad pisu razliciti brojevi napred i pozadi ? pa moja malenkost taman potrci za autobusom i skapira da to ustvari nije 17, vec 258 na primer... za koji nikad nije ni cula...
mislim, kako to moze biti ?

#8 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 30 November 2008 - 06:12

Beogradu je potrebno 50 hiljada policajaca i inspektora svih profila, koji bi savesno radili svoj posao, da bi doveli koliko-toliko Beograd u red. Ustvari, najbolje je da imamo dva policajca po jednom stanovniku.


Beogradu je prvo potrebna organizacija . Primer: Juzni bulevar. Lep ili ruzan, do rekonstrukcije, bio je FUNKCIONALAN. Imali smo drvoredekoji su nas koliko-toliko stitili od autobusa i trotoare na kojima je uvek bilo mesta za parking. Onda su drvece posekli i zasadili zivu ogradu na ostrvo izmedju automobilskih traka(?!), a trotoare isekli. Sada parkiramo jedni drugima na vrata i disemo na skrge.

Znam da za ovaj urbocid niko nikad nece odgovarati, ali projektantu zelim da do kraja zivota gleda samo u beton.

#9 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 05 December 2008 - 07:45

Mozda postoji neki poseban, specijalan razlog zasto su ulice pune rupa, pa pesaci cak ni na pesackom prelaziu ne smeju da skrenu pogled sa tzv. betona po kome hodaju...
mozda je razlog isti kao u logorima u poslednjem ratu. Secam se da sam gledala neki prilog verovatno sa b92, posto drugo skoroi i ne gledam :ph34r: :D o srpskim logorima u kojima su drzani Hrvati. /valjda...mislim, nacije niwsu ni bitne sad, bitan je postupak. E, pa tim ljudima je bilo naredjeno da gledaju stalno dole, u pod, i ruke skrste na ledja...kao znak da su poslusni i mirni.


mislim, moje poslednje uganuce noge /trece po redu/ je bilo na pesackom prelazu kod Doma omladine, gde je neverovatan TALASAST asfalt. :)

inace, stalno gledam u pod, van svog stana. :D

#10 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 05 December 2008 - 10:40

Meni u Beogradu najvise smeta sto su svi nervozni. Po autobusima, u kolima, na shalterima, u prodavnici, ma gde god zakoracis. Lep mi je Beograd, mozda sam i navikla pa vise i ne mogu da kazem da mi je ruzan i da mi sve smeta. Da smeta mi guzva, al recimo kad iz ovoga odete u jednu Rusiju, pa vidite one ogromne pesacke trotoare, velike ulice i koliko god ljudi da ima sve vam deluje nekako pusto( ne govorim o Moskvi), onda mi Beograd dodje tako nekako intimno skucen :ph34r:
Ne volim nekulturu, pljuvanje po ulici, bacanje otpadaka, ali mozda to kaznama oshtrijim i moze da se resi.
I mrzim parkiranje :)

Edited by Blue Lady, 05 December 2008 - 10:40.


#11 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 13 December 2008 - 23:14

definitivno sam ustanovila da ako hoces normalno da slusas mp3 , moras da se ratosiljas prednjeg dela autobusa, jer je buka toliko velika, da ni najjaci zvuk na mp3-u ne moze da je nadjaca.

samo, biti daleko od vozaca ima i svoje mane- strasno je hladno i sedista su strasno hladna, ali mp3 se moze slusati . :ph34r:
dakle, stojis, da ne bi dobio upalu besike ili vec cega, od sedenja na ledenicama, pozatvaras sve dzepove da te ne pokradu, naslonis se dobro, da ne padnes od blagorukog cimanja vozaca , zatvoris oci i slusas mp3. malo samo zmirnes da vidis gde si , ali i u mislima mozes da odredis stanice i bez otvaranja ociju. sto bi otvarao oci na tolikoj hladnoci...

jos me interesuje, kojem je manijaku palo na pamet da na autobuskim stanicama , u onim stanicnim zaklonima, postavi klupe od metala , koji je leti vreo, a zimi led ledeni ?
sta je falilo obicnom drvetu ?

#12 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 14 December 2008 - 02:42

Možda zato šta people of Japan više nema namjeru financirati beogradski javni prevoz? Nigdi nije savršeno ja kad moram na autobus čekam jedno 15 min...i onda dođu dva u isto vrijeme.

#13 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 14 December 2008 - 08:17

a posebna prica je prevoz nedeljom.skoro pa ga nema . kao da nedeljom ljudi nigde i ne treba da idu, sto bi...oni postoje samo kao robovi za rad preko nedelje. sta ce da se muvaju tamo-vamo subotom i nedeljom ?

nasi, iz robovlaSNICKE kaste imaju kola ili imaju pare za taxi, pa, prema tome, robove ko sisa... nek sede kod kuce. nasi nisu ugrozeni, to je bitno.
a stoka ce da radi preko nedelje za dzab-dzabe i jos ce stalno da gleda u asfalt , da ne bi uganula nogu u nekoj rupi na asfaltu. moj komsija je prosle godine upao u rupu u asfaltu, valjda za podrum, saht, sta li i slomio rame. rupa je naravno bi;la neobelezena.
ko mu kriv kad je zverao okolo. :ph34r:

#14 RaleRale

RaleRale
  • Members
  • 1,304 posts

Posted 14 December 2008 - 09:35

:ph34r:

Edited by Rale84, 14 December 2008 - 09:39.


#15 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 14 December 2008 - 23:34

Приметио сам да аутобуси варирају од линије до линије. За четири и по године, од како свакодневно користим 24 или 26, никада нисам налетео на аутобус пун семенки и смећа, чак, просто ме страх да кажем, нисам доживео ни да неко смрди попут твора, као ни пијанце и бабе које једу лук док се возе и све тако даље у том стилу. Јесте да има и крш-возила, али иако су кршеви, бар су некако далеко чистији и подношљивији од неких других.
Све ово чега нема, или бар мене заобилази на овим двема линијама, свакодневна је појава нпр. у трамвају 2.

Преживећу и да се мало смрзнем и да ми мало тутњи у глави, али нечистоћа и смрад ми заиста сметају.

Edited by Marqueau, 14 December 2008 - 23:35.