Jump to content


Photo

Zdravlje & Paranoja & SPB & HPV


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 08 November 2002 - 14:26

Zdravlje - znamo svi sta je zdravlje.
Paranija - e pa znamo svi i sta je paranoja.
SPB - Seksualno prenosive bolesti? Kakve veze imaju sa zdravljem i paranojom?

Moja nepogresiva intuicija ukazuje da se stravicno povecan procenat svih mogucih seksualno prenosivih obolenja. Najvise HPV-a. (kondomi ne sprecavaju zarazu!!!!)

Toga pre nije bilo toliko. Posle rata ga sad ima kolko hoces i to virusa u mutiranom obliku. ( sic!)

Svio da obratite paznju jer ste mozda zarazeni sa nekim od 100 tipova (napravilo se batjo u laboratoriji da se ima) HP virusa ( humani papiloma virus) i da se vodite prema toj mogucnosti.

HP virus izaziva polne bradavice - kondilome, al tu nije kraj. Kao vecna pretnja po vase zdravlje (zalecivo, il bolje reci, neizlecivo), kao uzasan estetski problem, otkriveno je da je uzrocnik raka kod 90 % zena kojima je Pap- testom utvtrdjeno postojanje nekog od tipova HPV-a.

Sto se muskarci ne spominju nije mi bas jasno.

Dakle. Da rezimiramo. Braca (takoreci) iz pakla nastanjena negde u belom korumpiranom i pohlepnbom svetu su uzgojila, genetski promenila Humani virus koji izaziva male bradavicice i pretvorile ga u opakog i tihog, ubicu (ne u svim slucajevima). Na koji nacin vas (nas) zasipaju sem sto zarazene osobe to sire dalje ja neznam. Sumnjam na smrad koji osecam ponekad u raznim delovima grada. (ne nisam ja :smile:

Kako sebi pomoci?

Ako znate da to imate, ne mozete se ponasati promiskuitetno i siriti bolest dalje. ( drugim recima ubijati ljude) vec ce te morati organizvoati HPV dating. Slobodno. Psotoji HPV user grups na Yahoo za primer.

Pazite za sta se sve hvatate rukama po autobusima,taksijima, restoranima, kaficima, stanovima, firmama , kucama.

Fight back, il ce te svi pocrkati od bolesti i smrada , moja, ekonomski, moralno i pismeno zaostala braco srbi i ostali.

Zaleciti se moze, al med. nauka jos nije provalila sve u vezi ovog virusa tako da i dalje svasta lupetaju i "kako i sta" i teorije u vezi ovog virusa se razlikuju od instituta do instituta. Na webu sam nasao mnogo oprecnih informacija.

Izvolite prokomentarisite i ako ste spremni pokrenite HPV dating.

Ako niste, onda back to stone age.

Ja sam sam kriv sto nisam bio upucen u ova pitanja i sto sam pomislio da ce kondom spreciti zarazu sa "tom" devojkom. Al u principu mrzim one osobe koje su u stanju da lazu da su zdravi i koji su zarazili druge preko kojih ej to doslo do mene.

Ja sam kul. Moj imunitet je pobedio virus i nemam vise nikakve simptome. U porodici mi nije bilo cancera. Mnogi od vas nece mozda imati tu srecu. (neki koji su medju 30% svih)

#2 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 November 2002 - 17:32

>>Ja sam sam kriv sto nisam bio upucen u ova pitanja i sto sam pomislio da ce kondom spreciti zarazu sa "tom" devojkom. Al u principu mrzim one osobe koje su u stanju da lazu da su zdravi i koji su zarazili druge preko kojih ej to doslo do mene.

Ja sam kul. Moj imunitet je pobedio virus i nemam vise nikakve simptome. U porodici mi nije bilo cancera. Mnogi od vas nece mozda imati tu srecu. (neki koji su medju 30% svih)<<

i ti si fasovao taj virus?
ako me pamcenje dobro sluzi, tj, ne znam kako se zove virus, mislis na onaj koji izaziva kod zena pojavu bradavica na polnom organu?
koliko znam, taj virus je savrsheno izlechiv.

shto se tiche kancera, nema svaki virus sposobnost da izazove malignu alteraciju.
retrovirusi, kao npr HIV mogu, ali da ne zalazimo sad u to.

to shto ti u familiji niko nije imao kancer ne znachi ama bash nishta
od kancera je siguran samo onaj koji se josh mucka u tatinim jajima i sazreva u maminim jajnicima.
svi ljudi mogu da dobiju kancer

shto se tiche "velikih svetskih zavera u stvaranju humanih virusa" plizzzz mani nas toga

#3 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 08 November 2002 - 17:40

Ma ja vas manem. Nije to frka. nego spominjem da ne pojede "cutnja".

Cisto da se zna. Posebno da znaju ljudi koji vole da se muvaju preko neta.

I to za kondome.

Nemozemo uvek na sve teme da se samo smejemo i smejemo bez prestanka.

#4 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 November 2002 - 23:32

2 Neutrino
.............

Secas li se vica o pustinjskoj ruzici i mravu?
.......................

Davala /davao , ne davala / ne davao - uvenuces / uvenuces!
Uvenuces, uvenuces ......

#5 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 November 2002 - 00:55

2 neutrino
............

2 mali & maleshni neutriiiiiiiinoooooooooo.........

Halo, Man, who are You ....?

>>Zdravlje - znamo / ne znamo SVI sta je zdravlje!
Paranija - e pa znamo / ne znamo SVI sta je paranoja.
SPS / SPB / SRS = Sexualno ......... bolesti ..... stanja.
Kakve veze oni imaju sa Zdravljem i Paranijom?

Define Tvoja nepogresiva intuicija pre i posle STANJA!!!! ...
[i]Kondomi ne sprecavaju desease!!!!
- Sta sprecava? Brain? Ciji?

Kad ga nije bilo toliko?
Kada?
Godina, datum, mesto?
Posle kog rata, ga, - ima kolko' hoces, i u kom obliku?
Posle kog rata???

>>Svio, da ne obratite paznju, jer ste mozda zarazeni nekim od 100 tipova (87-im po redu kome niko ne zna ime) iz tajanstvene laboratorije HP (16 ppm, 1200 dpi) antihumani $ virus paper & toner - da se provodite prema toj (HP) mogucnosti.<<

>>Sto se muskarci ne spominju nije mi bas jasno.<<
Pa jasno je - to je za ... neke druge.

Kako Neutrinu pomoci?
Fuck & Kill 'em all! Slobodno.
>>Psotoji HPV user groups na Yahooo<< - tamo ga karajte! ,,,

>>Pazite se, koga sve citate po forumima, postovima ....<<

Ma, pazimo.
Fight 'em back, il ce Vi podavi od smora, - moja, ovde, - ekonomski, moralno i pismeno (& nepismeno) napredna (il' mozda "nazadna" braco) i ostali srbi.

Zaleciti se ne moze. Al' med. nauka nema leka protiv ovog neutrino-virusa, tako da i dalje svasta proklejmuje i "kako i sta" njegova teorija u vezi ovga, razlikuje se od mesta do posta...

Nemojte komentarisati, DAJTE MU HPV dating!!! Ako niste, onda back to STONE, pa ponovo!

>>Ja sam kriv sto nisam ..... blah, blah, blah, ... sa "tom" devojkom .... Ali, u principu mrzim one osobe koje su u stanju da lazhu ........<<

Ja isto.

>>Ti si kool-ov. Tvoj imunitet je pobedio ... i vise nemas simptome. U porodici ti nije bilo korisnika condoms.
Mnogi od nas ce imati / nece imati tu decu. Neki su medju 100%.

...................

>>Male bradavice na zenskim spolnim organima...<<?
Ma da ti ne trazis adrese web-sajtova sa slikama u koloru? Shame, shame on you, you felthy ...
Naterao si Dunadan, da napregne sve svoje majcinske rezone i pokusa da ti fino, neutrialno, objasni stvari o "pcelama i polenu" - hebo te!!! (Na moj uzas...)

Get lost!...
Have you ever heard about "Ko uzme, kajace se - ko ne uzme, kajace se..!
Uzimaj, pametno, bre!!!!

Sio mu ga Djura.
It sew George Taylor.

........................................

Uvek mozemo, i uvek trebamo da se smejemo bez prestanka.
Posebno ze tesne i nekvalitetne condoms!
I obratno.

#6 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 11 November 2002 - 09:20

Jel ti dobro?

#7 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 11 November 2002 - 12:39

daklem, iako mi se tok diskusije cini cudnim, mislim da je neutrino pokrenuo zanimljivo & znacajno pitanje: seksualnost u dobu raznoraznih virusa od kojih je HPV mozda i jedan od banalnijih. HIV je svakako mnogo veca nocna mora, iako prenos istog nije bas tako lak... HPV je jedan od najvise rasprostranjenih virusa koji se prenose seksualnim putem (zarazeno ~75% populacije, po nekim izvorima).

btw: koliko mi se cini, trenutno misljenje je da HPV itekako moze da bude, ako nista drugo, barem bitan ko-faktor za nastajanje karcinoma na grlicu materice. HPV se ne moze "izleciti" jer on ostaje u celijama u uspavanom stanju i moze se reaktivirati i godinama nakon izlecenja samih bradavica, slicno kao herpes.

#8 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 11 November 2002 - 12:42

Odavno sam ja rekao da Kiniku treba strucna lekarska pomoc....

#9 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 11 November 2002 - 15:34

Mislio sam da nema neopterecenih i finih ljudi koji nece da se isprepadaju na ovakvu "tesku" temu vec da ce me napasti neki bolesnici koji misle da sve treba da bude smesno i bezazleno a da je sveo on sto zvuci upozoravajuce nepotrebno i plod necije paranije (sindrom projekcije).

Za kolegu normalnog sagovornika. :smile:
Izuciti deo nepregledne biblioteke podataka na interneta na bilo koju temu nama nije tesko i ja naravno podrzavam da se pre svake ponudjene teme za raspravu ljudi malo okoriste tom bibliotekom da bi bili spremniji za samu temu, ali...

... mene zapravo interesuje kad svi sve vec jednom saznamo i naucimo, sta cemo onda.

A i nekako pristaje ova tema da bude tu negde uz onu temu "sve oko sexa.."

Odakle sad to u ovlikoj kolicini a da pre toga nije bilo.

Moguci uzroci:

Sex - ljudi se vole na sve strane a ovo prelazi i sa kondomom.

Kometa - Prosla pa posejala

Rat - Stalno sam razmisaljo zasto su tako ladno prizlali da koriste osiromaseni uranijum. Na kraju sam ukapirao. Recimo, ti si mali decak i osto si sam kod kuce da cuvas brata. Prvo si zapalio namestaj u sobi, a posle si razbio staru kinesku vazu. Kad su ti dosli roditelji na sav glas si odmah priznao " Razbio sam vazu!!!". ( o namestaju si mudro cutao)

- slucaj: Zena se javlja u blic i tvrdi, pomalo cak ljutim tonom, Majka sam dvoje dece, nisam, stupala u odnose van braka,lekari su mi konstantovali Kondilome. Kako sam ih dobila?

lekar odgovara neke nebuloze tipa genetska mutacija virusa, zagadjenje, ratovi, novi tipovi virusa da na kraju reko nista. ( znaci, pravi lekar, prava neka seljacina koja radi privatno)Kad bi meni tako lekar haludzao udario bih mu sljagu.

Zasto sve ovo od mene. Onako. Smaram vas.

Necu da vam kazem. Otkrijte sami.

#10 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 11 November 2002 - 16:34

ne, mene ove teme uopste ne smaraju, naprotiv - i sam sam nakon poslednje hiv/aids konferencije u bcn pokrenuo temu o tome kako ljudi dozivljavaju seksualnost u svetlu ne bas malih rizika kojima se izlazu. medjutim, i tada niko nije reagovao na temu iz cega bi se moglo zakljuciti da ucesnici: a) uopste nemaju seks, B) bas ih briga za rizike ili c) imaju seks samo sa jednim zdravim partnerom. iskreno receno, ni jedna od ovih opcija mi ne izgleda prihvatljivo :smile:

e, sad, evo mog misljenja o tvojim pitanjima:

zasto sada ima vise oboljenja nego ranije?

verujem da smo, generalno gledano, seksualno aktivniji nego ranije, odnosno da imamo vise razlicitih partnera. uz sve to i mnogo vise putujemo nego u proslosti, ljudi se mesaju itd - eto veselja za bilo koje uzrocnike zaraznih bolesti.

sta da radimo kada se informisemo?

pa, mislim da ovde nema nekog generalnog saveta. ja mogu da ti kazem moje vidjenje, ali uopste ne pretendujem na to da treba svako da ga prihvati. vidis, seks u ovim uslovima sigurno znaci i izlaganje riziku. medjutim, ljudi se svakodnevno izlazu raznoraznim rizicima ne razmisljajuci puno o tome; cak i obican prelazak ulice se moze nazvati rizikom, ipak niko ni ne pomislja da prestaje da prelazi ulice, zar ne? isto vazi i za putovanja avionom, autom itd. daklem: svako mora da se informise, shvati kako (i da li) moze da se zastiti i pronadje dozu rizika kojoj je spreman da se izlozi. na taj nacin mozes i da smanjis rizik, a i da uzivas u sexu jer si manje opterecen strahovima :smile:

[ Izmena poruke: quasar na dan 2002-11-11 16:34 ]

#11 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 12 November 2002 - 10:02

Vidis, i ja sam na vise strana pronasao informaciju da je HPV -om zarazeno gotovo 75 % celokupnog stanovnistva. Medjutim, Taj virus strasno mutira i uvek pronalazi nove nacine da pobedi imunitet ( eh sad, kako on to tako sam), posebno kad je imunitet oslabljen. Znam za sebe da sam bio cist ko beba pre nego sto sam poceo da "sharam" sa Beogradskim cicama.

U svaklom slucaju... novi podaci su da je vakcina i trecoj fazi testiranja i da ce biti odobrena od FDA za koju godinu sto je meni jako vazno jer sam pored svega zdrav i lep mladic te nebih zeleo da taj virus ( iako pobedjen on ipak ostaje u telu, a naucnici i doktori se spore oko toga dal se on kao takav moze preneti na drugu osobu il ne) prenesem i nekoj mojoj buducoj deci.

...al ako sam ja poludeo od takve sitnice, sta ljudi onda rade kad shvate da ih je neko ubio prenevsi im HIV, ili neki od tipova HPV-a za koje je sa 100% sigurnoscu utvrdjeno da izaziva rak.

Zato moje upozorenje ostaje, a onaj retki srecnik koji ce biti upozoren procitavsi ovakav post moze slobodno da razmislja o tome da pokvari svaki svoj romanticni,ili strasni sastanak sa nekom nepoznatom devojkoom insistirajuci da mu saopsti dal je apsolutno zdrava , il nije, a naravno pre toga se ozbiljno informise da mu se ne desi kao meni, da pomisli da su kondomi spas od tih stvari.

A analizirajuci pomalo prosecnog srpskog coveka u ovakvoj situaciji otkrio sam da oni ljudi ciji polozaj nalaze da brinu o ovakvim stvarima,a oni to ne rade uglavnom negiraju ozbiljnost ovih (epidemioloskih pojava) i umanjuju njegov znacaj, dok oni koji od toga imaju direktnu zaradu, ( vlasnici mnogobrojnih ordinacija koji nude ne bas jeftine tretmane za uklanjanje nuspojava ovog virsa ) zadovljno trljaju ruke, otimaju velike kolicine novca od neobavestenog naroda, ( virus je neizleciv, a ordinacija se reklamira sa "trajnim izlecenjem":wink: i veoma ozbiljno shvataju ovu pojavu.


A da je epidemija u pitanju shvatio sam kad sam prosle godine svratio do gradske klinike za venericen bolesti gde se uvek bilo prepuno ljudi koji cekjau u redu na Azot od treceg sprata do prizemlja, kao na pokretnoj traci)

Hvala.

A sto se tice HPV datinga kakav ima u svetu, mislim da u Srbiji nece to jos dugo, ukljucujuci i mene jer ni ja necu to, odvratno je.

#12 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 12 November 2002 - 11:22

> ...al ako sam ja poludeo od takve sitnice, sta ljudi onda rade kad shvate da ih je neko ubio prenevsi im HIV, ili neki od tipova HPV-a za koje je sa 100% sigurnoscu utvrdjeno da izaziva rak.

... sta da ti kazem na ovo. nije lako, svakako, a i ne uspe bas svako da se aranzira sa tako teskom vesti poput saznanja da imas HIV... ima ih i koji izvrse samoubistvo, mada je taj procenat daleko manji nego sto bi covek u prvom trenutku pomislio. ima ih kod kojih, koliko god to paradoksalno zvucalo, takva vest izazove pozitivne promene u zivotu, barem u odnosu na to kako shvataju i dozivljavaju isti...

> A analizirajuci pomalo prosecnog srpskog coveka u ovakvoj situaciji otkrio sam da oni ljudi ciji polozaj nalaze da brinu o ovakvim stvarima,a oni to ne rade uglavnom negiraju ozbiljnost ovih (epidemioloskih pojava) i umanjuju njegov znacaj, dok oni koji od toga imaju direktnu zaradu, ( vlasnici mnogobrojnih ordinacija koji nude ne bas jeftine tretmane za uklanjanje nuspojava ovog virsa ) zadovljno trljaju ruke, otimaju velike kolicine novca od neobavestenog naroda, ( virus je neizleciv, a ordinacija se reklamira sa "trajnim izlecenjem" i veoma ozbiljno shvataju ovu pojavu.

ne poznajem dovoljno prilike u yu, pa ne mogu da kazem da li je ovo tacno ili ne. medjutim, uopste me ne cudi da ima ljudi koji bi da iskoriste priliku za zaradjivanje novca, koliko god to nama izgledalo amoralno, lose itd.

> A sto se tice HPV datinga kakav ima u svetu, mislim da u Srbiji nece to jos dugo, ukljucujuci i mene jer ni ja necu to, odvratno je.

koja bi onda bila alternativa ako se prenosenje ne moze zaustaviti ni kondomom, a ti neces da siris zarazu? mislim, ni meni dating na bazi HPVa ne deluje bas romanticno, ali sta je - tu je... u HIV okruzenju to uopste nije cudna stvar, cesto bas ljudi koji su pozitivni sami ne zele negativne partnere, kako zbog mogucnosti prenosenja virusa, tako i zbog razlicite zivotne situacije. mislim da treba imati obe mogucnosti, pa svako neka izabere sta mu licno odgovara. ja ovo za kondom i HPV zaista ne znam - da li virus prolazi kroz sam kondom ili se radi o tome da je prisutan i na delovima tela koji nisu pokriveni istim?

#13 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 12 November 2002 - 12:49

Nema "Nenzash" dok si kod konektovan na Internet valjda je to jasno i prosto.


A za alernativu... nema je.

#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 November 2002 - 22:17

Osecam se .... sjajno.
Posebno kad procitam neke postove.
.......

"Zivot ljudima oduzima isuvise mnogo vremena". S.J. Lec
"Ako ljudozder jede viljuskom - da li je to progres?!" S.J. Lec

Sta na ovo dodati?
Neko je resio / la da "ga", da "je" negde "uturi" i kasa je zvrcnula i ispljunula cek?
So what?? Aaaa-a. Mora da se plati? Pa tako je uvek bilo.
Neces da platis - pa nemoj da ga / da je "turas"!
Plac i cmizdrenje, ali posle "......" - nema kajanja!


2 neutrino
..........

Koliko % covecanstva je zarazeno "gluposcu"? Koliko?
Hebote, ..... please, pa o kojim kondilomima to stalno jecas?
(procitaj citate S.J. Leca)
Za postojecu populaciju u Srbiji mnogo veci civilizacijski izazov su - higijenski uslovi, redovno kupanje, sapun i topla voda !!!
Wau!

Nema "Neznash" dok zivis - hebo Internet, - valjda je to jasno i jednostavno (niposto "prosto":wink:! A za zhivot - ima alternative. Ali - tamo negde.
Pa onda zhivish ga .... dok ga ima.
Finita la comedia.
Fuj.



2 YC
....

Opet moram da te kinjim.

Seti se pesme P.Gabriela o .... Mankiju.
Za Tebe, Mladog, skoro Naucnika sa BU - je, skoro, poucna.
...
Jos ces posle da kazes da sam neuljudan.
Pa sve sam, skoro, napisao velikim slovima.

#15 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 November 2002 - 02:08

ne znam da li sam ja u pitanju ali svaki tvoj post mi se chini kao nesuvislo nabacane rechenice