Jump to content


Photo
- - - - -

GP Brazila-završnica šampionata


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
217 replies to this topic

Poll: GP Brazila-završnica šampionata (32 member(s) have cast votes)

Pobednik trke?

  1. Hamilton (3 votes [11.54%])

    Percentage of vote: 11.54%

  2. Massa (13 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

  3. Raikkonen (6 votes [23.08%])

    Percentage of vote: 23.08%

  4. Alonso (3 votes [11.54%])

    Percentage of vote: 11.54%

  5. Kubica (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Neko od nenavedenih (1 votes [3.85%])

    Percentage of vote: 3.85%

Šampion?

  1. Massa (7 votes [26.92%])

    Percentage of vote: 26.92%

  2. Hamilton (19 votes [73.08%])

    Percentage of vote: 73.08%

Vote Guests cannot vote

#31 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 November 2008 - 00:42

Za sad se prognoza ostvaruje. MAS sigurno uzima trku, HAM je dosta da zadrži P4 sa starta. Ovde može veliku ulogu da odigra ALO, ali ni to neće biti dovoljno da spreči HAM da uzme titulu - eventualni pad na P5. Takodje je pitanje da li TRU može da sačuva visok plasman. Realno u cilju sutra MAS, RAI, HAM, ALO, TRU, KOV.

Konstrukterska titula ide u Maranello.

Biće dobra i zanimljiva trka, Sao Paulo je izvrsna pista.

Edited by alberto.ascari, 02 November 2008 - 00:43.


#32 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 02 November 2008 - 03:10

Za sad se prognoza ostvaruje. MAS sigurno uzima trku, HAM je dosta da zadrži P4 sa starta. Ovde može veliku ulogu da odigra ALO, ali ni to neće biti dovoljno da spreči HAM da uzme titulu - eventualni pad na P5. Takodje je pitanje da li TRU može da sačuva visok plasman. Realno u cilju sutra MAS, RAI, HAM, ALO, TRU, KOV.

Konstrukterska titula ide u Maranello.

Biće dobra i zanimljiva trka, Sao Paulo je izvrsna pista.



u potpunosti se slazem sa prognozom za kraj, Masa mi deluje kao da mu u Brazilu niko ne moze nista, Kimi ce ga pratiti od pocetka do kraja (nadam se da ce pasti jos jedan najbrzi krug, cisto da skine taj rekord :ph34r: )i nadace se da Hamilton kiksira negde. Ukoliko dodje do duela Alonso-Hamilton bice zanimljivo, preporucio bih Luisu u tom slucaju da propusti Alonsa bez prevelike borbe, jer mu ti bodovi ne bi bili potrebni a u takvoj borbi bi mogao mnogo da izgubi

#33 banecare1

banecare1
  • Members
  • 677 posts

Posted 02 November 2008 - 04:05

ako hamilton prezivi prvu krvinu, predpostavljam da ce taksirati do kraja za 4-5 poziciju. zasto rizikovati bez potrebe...

#34 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 02 November 2008 - 05:26

Moja prognoza je da ce Hamilton biti previse nervozan i dekoncentriran, i da ce napraviti neku kardinalnu gresku, mozda vec u samom startu. Ne bi me cudilo da izgubi 5 -6 mjesta i da jos tijekom utrke dodatno zariba stvar. :ph34r:

Osim toga, Massa ima podrsku vecine vozaca, sto je za ovoga dodatno otezavajuca okolnost.

#35 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 02 November 2008 - 06:45

Moja prognoza je da ce Hamilton biti previse nervozan i dekoncentriran, i da ce napraviti neku kardinalnu gresku, mozda vec u samom startu. Ne bi me cudilo da izgubi 5 -6 mjesta i da jos tijekom utrke dodatno zariba stvar. :ph34r:

Osim toga, Massa ima podrsku vecine vozaca, sto je za ovoga dodatno otezavajuca okolnost.


Cini mi se da si u pravu za podrsku vecine vozaca, ali mislim da bi Luis ove godine mogao da odrzi smirenost tokom trke. Ako sacuva poziciju u prvom krugu mislim da ce smireno odvesti trku do kraja osim ako mu Alonso ne pomrsi racune. Mislim da Alonso ne bi voleo da mu neko preuzme titulu najmladjeg pobednika svih vremena i da ce uciniti sve da deskoncentrise Luisa. Prosle godine samo zato sto njih dvojica nisu mogli da se dogovore, titula je otisla Kimiju u ruke (sasvim zasluzeno, ali cinjenica je to da da se Meklaren odlucio za Alonsa kao prvog vozaca titula bi 99% bila u njegovim rukama i pre poslednje trke)
Dakle dosta zavisi i od Heikija, da li ce uspeti dovoljno dugo da drzi Alonsa iza sebe.

#36 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 02 November 2008 - 09:08

F1 fan who bet on a 13-year-old Lewis Hamilton to win world title is revving up to pocket £125,000

By Daily Mail Reporter
Last updated at 1:07 AM on 02nd November 2008


A Formula 1 fan who placed a bet on Lewis Hamilton to win the World Championship, when the driver was only 13, is revving up to pocket £125,000.

Hamilton, 23, needs to finish no lower than fifth to capture his first title at today’s Brazil Grand Prix..

In 1998, when Hamilton was just 13, a punter from Peterborough bet £100 with Ladbrokes that he would win the World Championship by the age of 25.

The mystery bidder, whose son used to race karts against Hamilton, said: ‘I just had a hunch he’d go on to bigger and better things.’

Hamilton narrowly missed out on winning the World Championship in the final race of last season.

He is 7-1 on to win today's contest and become F1’s youngest ever champion.

Posted Image

#37 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 November 2008 - 11:22

Ima tu još jedna vrlo bitna stvar, koju nismo spomenuli. Borba za treće mesto izmedju RAI i KUB, ako pretpostavimo da će RAI stići na P2 i uzeti 8 poena (ukupno 77), onda KUB mora da napadne minimalno P6 - 3 poena (ukupno 78) da bi održao konačnu P3 u vozačima. A s obzirom da će KUB da vozi na jedan pit stop, a HAM na 2, KUB ne može da uzme plasman preko boxa, nego na pisti. A pošto će razlika u odlasku u box izmedju HAM i KUB biti cca 10-15 krugova (HAM pit 1: cca 22.-23. krug, pit 2: cca 45.-48. krug a KUB jedini pit oko 35 kruga +/-), može tu svašta da se desi, KUB će možda morati da atakuje (Hamiltonovu!) P5 da bi bio siguran na potrebnim bodovima kad se HAM vrati iz drugog pit stopa na pistu! (Ovo sve ne važi ako RAI nešto posere i padne na P4 - P5 na startu, što je malo verovatno).

Druga stvar, borba za konačnu P8, VET u svakom slučaju mora stići u cilj pre TRU, jedino to mu garantuje P8 u šampionatu, znači ima sve razloge da ide agresivno i atakuje sve vozače ispred sebe da bi stigao i prestigao TRU.

I na kraju, ne baš tako mala šansa da ALO uzme kanačnu P5 u vozačima, što znači da mu treba P2 u trci, s tim da HEI završi najbolje na P8 - uopšte nije nemoguće. Verujem da u slučaju da ALO bude imao šansu da pobedi, da će da pusti 1 Ferrari ispred sebe, dva su mnogo, pokvariće mu plasman.

Jedva čekam popodne, ova trka nije za pivo, nego za dooobro vino, samo se još dvoumim izmedju Italije i Čilea.

Dobru zabavu, i da prodje bez incidenta!

#38 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 02 November 2008 - 11:31

Hamilton car refit cost $7m - Ron Dennis

Posted 02 November 2008 at 09:42 GMT

McLaren achieved the most expensive tenth-and-a-half improvement in the British team's long history, by working meticulously on Lewis Hamilton's car between the Chinese and Brazilian grands prix, according to Ron Dennis.

After Hamilton qualified fourth for the decisive round of the 2008 championship that, the team's boss revealed that technicians at Woking had been tasked after Shanghai two weeks ago with checking and servicing every single component of the 23-year-old's MP4-23 racer.

At 3000 individual parts, the week-long task would have cost McLaren about $7m, the Daily Mirror newspaper said.

"It's the most expensive 0.15 of a second in our history. We have checked every single part and even eliminated the infant mortality of new parts," Dennis said.

#39 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 02 November 2008 - 12:43

...A s obzirom da će KUB da vozi na jedan pit stop...

Jedva čekam popodne, ova trka nije za pivo, nego za dooobro vino, samo se još dvoumim izmedju Italije i Čilea.


Veliki problem za Kubicu, ako ide na jedan pit, će predstavljati degradacija mekših guma na koju se svi žale. Biće to jaaako dugačak prvi stint za sve koji se odluče za ovu varijantu. Inače, Interlagos ima najduži ulaz-izlaz iz boxa u odnosu na dužinu staze.

Mislim da će Hamilton, ako mu dobro prođe prvi krug, ići na tvrda-meka-tvrda kombinaciju i za završnicu ostaviti najsigurniju varijantu.

Ja sam 2005. pre trke u Brazilu visio sa plafona. Bila je to nervoza gotovo za primer u medicinskim udžbenicima. :ph34r:
Za Renault navijam od 1980. i nihovo povlačenje iz F1 bez osvojene titule bila je velika "rupa" u mom navijačkom biću. Posle prvog naslova osetio sam da su neke stvari dobile potpuni smisao. :)

#40 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 02 November 2008 - 12:51

Alonso - Masa - Truli - Kimi. Hamilton deveti.


Moze!

#41 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 02 November 2008 - 13:23

Olaksavajuca okolnost za Hamiltona je sto mu je Heiki odmah iza. Kapiram da ce Finac na samom startu ici odmah na zatvaranje Alonsa. Na kraju ce ispasti da ce najvecu pomoc Heiki moci da pruzi na poslednjoj trci.

A sta mislite o tome da u zaru borbe Kimi cukne Hamiltona? Tu bi lepo obojica popila po kaznu, a Masa izasao kao profiter :ph34r: Lepo Krimi krene da gradi Hamiltona, ovaj prednjim krilom zakaci Kimija, posle cega bi morao jedan put vise u boks. Skandal nevidjenih razmera, ali ne bi Ferariju bio prvi put :)

Btw. koliko vidim trenutno u Sao Paolu je suvo ali su predvidjanja da je mogucnost za padavine 90%.

vreme

#42 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 02 November 2008 - 15:08

Trenutno rominja-sipi kiša. Tako bar javljaju na f1-live.com.

#43 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 November 2008 - 15:21

Valjda ce stati do pocetka trke...ima celih 2.5h fore... :ph34r:

#44 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 02 November 2008 - 16:11

Rajko prvi, Masa 2, Ham tehnika zataji... :)


iz tvoje tastature u bozije usi :ph34r:

#45 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 02 November 2008 - 16:48

E nikada mi dan nije bio duzi!