Jump to content


Photo
- - - - -

Priče o psima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#16 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 November 2008 - 15:14

Poslalo mi moje dete na mail i upropastilo mi dan. :ph34r:


Prva nedelja: Danas punim nedelju dana. Kako je lepo biti deo ovog Sveta...

Prvi mesec: Majka se odlično stara o meni. Zaista je majka za primer...

Dva meseca: Danas su me odvojili od majke. Ona je bila veoma uznemirena zbog toga i ispratila me je tužnim pogledom. Nadam se da će moja nova ljudska porodica brinuti o meni toliko dobro kao ona.

Četiri meseca: Odrastao sam veoma brzo i sve mi privlači pažnju.U mojoj kući žive i mala deca koja su mi kao mlađa braća. Često se igramo, oni mene vuku za rep a ja ih u igri povremeno malo gricnem.

Pet meseci: Danas su vikali na mene. Gazdarica je ljuta pošto sam se ispiškio u kući ali mi nikad nisu rekli gde bi trebalo to da radim. Sada spavam u hodniku. To mi se nimalo ne dopada.

Osam meseci: Ja sam jedan veoma srećan pas! Imam toplinu doma, i osećam se veoma sigurno i zaštićeno...Mislim da me moja ljudska porodica zaista voli. Celo dvorište je moje pa ja često prevaziđem sebe kopajući zemlju kao što su to radili moji preci da bi sakrili hranu. Moji i ne pokušavaju da me nauče novim stvarima pa je verovatno ovo što radim sasvim u redu.

Dvanaest meseci: Danas punim godinu dana. Odrastao sam pas. Međutim moji vlasnici kažu da sam porastao više nego što su oni očekivali.
Kako li su samo ponosni na mene!

Trinaest meseci: Danas su me vezali. Skoro da nisam mogao ni da se mrdnem, na sunce kada mi je hladno ili u hlad kada je vrućina. Kažu da će da me posmatraju i da sam nezahvalan. Ništa ne razumem.

Petnaest meseci: Sve se promenilo... Drže me zaključanog na terasici. Jako sam usamljen. Moja porodica me više ne želi. Ponekad čak zaborave da sam žedan ili gladan. Kada pada kiša, nemam ni krov nad glavom.

Šesnaest meseci: Danas su me sklonili sa terase. Bio sam siguran da su mi sve oprostili da sam skakao od sreće. Rep mi radi kao navijen. Štaviše, mislio sam da me vode u šetnju!!! Krenuli smo u pravcu autoputa kada su odjednom zaustavili auto, otvorili vrata i izašli napolje. Bio sam srećan misleći da ćemo ceo dan provesti u prirodi. Ne shvatam zašto su naglo zatvorili vrata i otišli. Stanite!!! Lajao sam! Bili su me zaboravili...Trčao sam za automobilom iz sve snage. Moja tuga je rasla kako sam ostajao bez daha a oni ubrzavali...Na kraju sam shvatio šta se desilo... Napustili su me.

Sedamnaest meseci: Uzalud tražim put kući, sâm i napušten. Lutajući tako, naišao sam i na neke dobre ljude koji su se sažalili na mene i dali mi nešto hrane. Očima im pokazujem zahvalnost iz dubine duše. Nadam se da će me usvojiti, bio bih poslušan kao nikada do tada!!! Nažalost oni samo sležu ramenima i kažu nešto kao - jadan mali, verovatno se izgubio.....

Osamnaest meseci: Pre neki dan sam prolazio pored škole i video mnoštvo dece nalik mojoj braći iz porodice. Prišao sam im bliže a jedna grupica je počela da me gađa kamenjem, glasno se smejući. Takmičili su se ko će me preciznije pogoditi. Jedan kamen me je pogodio pravo u oko i od tada više ne vidim na njega.

Devetnaest meseci: Neverovatno! Kada sam lepše izgledao, ljudi bi se i sažalili na mene. Sada sam veoma slab i izgledam užasno. Izgubio sam jedno oko i ljudi me teraju kada pokušam da se odmorim u njihovoj blizini.

Dvadeset meseci: Jedva se krećem. Danas su me kola udarila kada sam pokušao da pređem ulicu. Bio sam na pešačkom prelazu. Nikada neću zaboraviti zadovoljan izraz lica vozača koji me udario. Bolje da me na mestu ubio. Ovako mi je samo slomio zadnje noge! Bol je neizdrživ! Noge me ne drže. Jedva sam se dovukao do trave pored puta. Deset dana sam bio na suncu, kiši i hladnoći bez imalo vode i hrane. Nisam više u stanju da se pomerim. Sve me mnogo boli. Nalazim se na veoma vlažnom mestu i čini mi se da i dlaka počinje da mi opada. Neki prolaznici se prave da me ne vide, dok drugi govore jedni drugima da ne prilaze.


***

Skoro da sam bez svesti ali sam nekom unutrašnjom snagom uspeo da otvorim oči. Njen topli glas me probudio. "Jadni mala kuco, kako su te to ostavili". Sa njom je bio i jedan čovek u belom koji me pogledao izbliza i rekao: "Žao mi je, ali ne možemo ga spasiti. Najbolje da mu skratimo muke". Devojka je pristala dok su joj suze išle niz lice. Uspeo sam nekako da pomerim rep, pogledam je i zahvalim joj se što mi je pomogla da konačno pronađem mir.

U momentu dok sam osećao sitni ubod igle, pre nego što sam pao u večni san, pomislih:- Zašto sam se uopšte rodio kada me niko nije želeo?



#17 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 21 November 2008 - 15:34

Poslalo mi moje dete na mail i upropastilo mi dan. :ph34r:


Imam i ja nešto - kad ti je već propao dan ... Odavno sam pronašla na netu. Prevod je moj, pa ako ima nečeg nelogičnog - do mene je.

Priča o Lei

Ne znam mnogo o mestu na kome sam rođena. Bilo je tesno i mračno i nikada se niko nije igrao sa nama. Sećam se mame i njenog mekog krzna, ali i da je često bila bolesna i jako mršava. Imala je jako malo mleka za mene i moju braću i sestre. Većina njih je iznenada uginula.
Kada su me odvojili od mame, bila sam strašno uplašena i veoma tužna. Moji mlečni zubići su tek počeli da probijaju i mama mi je bila jako potrebna. Jadna mama, bila je tako bolesna. Ljudi su rekli da je sad vreme da nešto i zarade i da im naša igra i vriska već ide na živce. I tako su nas jednog dana stavili u kutiju i poneli sa sobom. Stisli smo se jedna uz drugu i osećali kako drhtimo, skoro obamrle od straha. Niko nije došao da nas uteši.
Svi ti čudni zvuci, a tek mirisi - obreli smo se u „Petšopu“, jednoj prodavnici sa mnogo različitih životinja. Neke su mjaukale, neke pištale a druge zviždale. Čuli smo i tiho cviljenje drugih štenaca. Moja sestra i ja smo se čvrsto privile jedna uz drugu u malom kavezu. Ponekad su dolazili neki ljudi da nas gledaju, često sasvim mali ljudi koji su nas veselo gledali kao da su hteli da se igraju sa nama.
Dane i dane smo provele u tom kavezu. Često su nas uzimali u ruke, podizali i zagledali sa svih strana. Neki su bili ljubazni i mazili nas, drugi grubi i pričinjavali nam bol. Često smo čule da neko kaže „O, kako su slatki, baš takvog jednog hoću“, ali onda su jednostavno odlazili.
Noćas je moja sestra uginula. Naslonila sam glavu na njeno meko krzno i osećala kako život polako ističe iz njenog mršavog telašca. Kada su je ujutro izneli iz kaveza, čula sam kako kažu da je bila bolesna i da bi mene trebali da prodaju po manjoj ceni da bi me se što pre otarasili. Niko nije obraćao pažnju na moj tihi plač dok sam gledala kako mi bacaju sestru.

Danas je došla jedna porodica i kupila me! Od sada će sve biti dobro! Veoma su ljubazni, i stvarno su se odlučili baš za MENE. Usput su kupili i dobru hranu i lepu posudicu, a njihova mala devojčica me je nežno ponela u rukama. Njeni tata i mama kažu da sam baš slatka i dobra devojčica. Sada se zovem Lea.
Svoju novu porodicu smem čak i da ljubim. Ljubazno me uče šta smem a šta ne smem, dobro me paze, dobro me hrane i mnogo, mnogo me vole. Ništa više od toga i ne tražim, već samo da se tim divnim ljudima dopadnem i ništa nije lepše od igre sa njihovom devojčicom.
Prva poseta veterinaru. Čudno neko mesto, sva sam se naježila. Moja najbolja drugarica, ćerkica mojih vlasnika, nežno me je zagrlila i rekla da će sve biti u redu i tada sam se opustila. Izledalo je kao da veterinar mojim voljenim vlasnicima govori nešto strašno, izgledali su zaprepašćeno. Čula sam nešto o teškim manama, srcu i displaziji E. Pričao im je o divljim odgajivačima i da moji roditelji nikada nisu bili zdravstveno testirani. Ništa mi nije bilo jasno, ali bilo je strašno gledati moju porodicu tako tužnu.
Sada sam stara šest meseci. Moji vršnjaci su divlji i jaki, a mene svaki, i najmanji pokret strašno boli. Bolovi nikada ne prestaju. Osim toga, kada se samo kratko poigram sa devojčicom, dobijem probleme sa disanjem i moram da prekinem. Tako bih htela da budem snažan pas, ali, jednostavno ne uspevam. Čujem da pričaju o meni. Srce mi se cepa kada ih vidim tako tužne. U međuvremenu, često odlazimo kod veterinara i uvek samo čujem „genetski“ i „tu se ne može ništa“. Želim da budem napolju na toplom suncu i da se igram sa svojom porodicom, želim da trčim, skačem. Ali ne mogu. Prošle noći je bilo gore nego ikad. Nisam čak mogla da ustanem ni vode da pijem i samo sam zavijala od bolova.
Nose me u auto. Svi plaču. Tako su čudni, šta se desilo? Da nisam uradila nešto loše? Da se, na kraju, ipak nisu naljutili na mene? Ne, nemoguće, tako me nežno maze i tepaju mi. Ah, kada bi samo ovi prokleti bolovi prestali! Nemam snage ni da poližem suze sa lica devojčice, ali bar sam uspela da je liznem po ruci. Sto kod veterinara je tako hladan. Plašim se. Svi plaču u moje krzno, osećam koliko me vole. Uz veliku muku uspevam da ih liznem po rukama. Danas veterinar ima dosta vremena za nas i veoma je ljubazan, a i bolovi su se malo smanjili. Devojčica me nežno drži, osećam blagi ubod ... hvala Bogu, bolovi prestaju. Osećam duboki mir i zahvalnost.
Sanjam: vidim svoju mamu, braću i sestre na velikoj zelenoj livadi. Zovu me da im se pridružim, kažu da tamo nema bolova, samo mir i sreća. I tako, svojoj ljudskoj porodici kažem doviđenja, na jedini meni mogući način: kratkim mahanjem repa.
Mnogo srećnih godina sam želela da provedem sa vama, ali nije mi se dalo. Umesto toga sam vam donela samo brigu. Žao mi je, ali bila sam samo obična roba za prodaju.

Lea



#18 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 21 November 2008 - 16:00

Cuo sam da je u ratu bilo nekoliko ovakvih slucajeva, ali za ovaj sam siguran. U Hrasnom, dakle dijelu Sarajeva koji je jako granatiran ima osnovna skola Ivan Goran Kovacic u koju sam i ja nekad davno isao. E u ratu je sluzila za magacin crvenog krsta i raspodjelu hrane starim licima. Pri crvenom krstu je radio i jedan moj drug iz osnovne skole. U krugu skole je bio i neki hidrant gdje su dolazile zene iz okolnih zgrada da napune vode. Jedan dan je iznenada doletila granata, poranjavala nekoliko zena i usmrtila djecaka od nekih 10-ak godina. U blizini je bio i taj moj drug koji je hranio psa lutalicu, dakle nikakav rasni pas, jednostavno ulicar, kojeg je taj moj drug hranio nekim mrsavim ostacima hrane. U momentu eksplozije je pas skocio na prijatelja i pokupio gelere, tako da je ovaj moj drug samo bio lakse ranjen u prst na ruci. Pas je bio skoro presjecen na pola. Dosao sam nakon 3-4 minute od eksplozije, pomogao oko odvoza ranjenih i vidim drug plache. Mislio sam da je u shoku pa sam mu prisao a on mi je onda pokazao na mrtvog psa i sve ispricao. E sad je li to bio pseci instinkt da odbrani onoga ko ga hrani ili nesto drugo, ali cinjenica je da mu je mozda i zivot spasio tim skokom.

#19 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 21 November 2008 - 20:25

Poslalo mi moje dete na mail i upropastilo mi dan. :ph34r:



E vala i ti si nama. pa josh petak ...... kud ne sacheka do ponedeljka.

#20 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 10 December 2008 - 09:04

Youtube Video ->Original Video


#21 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 10 December 2008 - 09:25

Ovo je bas tuzan topic :ph34r:

#22 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 10 December 2008 - 09:34

Ovo je bas tuzan topic :)


evo ti da se razveseliš :ph34r:

#23 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 10 December 2008 - 09:44

evo ti da se razveseliš :D

Hehheheh, ovo mi je tako poznato :) Uh. Slatke muke. Hvala.
Jutros izlazim iz stana i preko puta vrata, kod moje kume, kucence u kutiji. Jao, srce mi se steglo. Spava, ne primecuje nas. Molim Boga da ga je ona donela i da ce ga udomiti i da ga neko nije ostavio(Inace kuma vec ima retrivera, mi macku, koja nije stalno kod nas, shecka po komsiluku, vesela macka :ph34r: ) Vec pravim plan u glavi sta cu s njim. A ima ogrlicu. Sva sreca evo kuma javlja da ce ga udomiti i prvo pokusati da nadje vlasnike. Ma idi, od ranog jutra. Pao mi kamen sa srca kad mi javila.

#24 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 December 2008 - 10:19

Youtube Video ->Original Video

Mama mi je baš sinoć ili preksinoć pričala o ovoj kuci. Vervatno je videla prilog na TV-u, a i uklpa se, na You Tube je postavljen pre 8 dana.
Sada mnogi žele da udome ovoga psa, ali rečeno je da ne mogu da ga nađu.
Nadam se da će ga ipak pronaći, a on dobiti dom i ljude koji će ga voleti i brinuti o njemu.

#25 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 10 December 2008 - 11:04

Snimak bullterrier-a, koji spasava coveka koga je napao bull :ph34r:
Youtube Video ->Original Video


#26 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 13 December 2008 - 13:08

Zanimljivosti
Čiuaua spasila dijete od napada čegrtuše

Malešna čiuaua u američkoj je državi Colorado pokazala da može biti pravi pitbull kada je odbranila jednogodišnjeg unuka svojih vlasnika od napada čegrtuše.
Jednogodišnji Booker West kupao se početkom jula u malom bazenu u dvorištu svojih djeda i bake kada je zmija dopuzala do njega, zveckajući repom spremna za napad.
No, kujica Zoey ispriječila se pred zmiju koja ga je ugrizla.
"Zoey je stala između Bookera i zmije, i tada sam čuo njezin jauk", izjavio je dječakov djed Monty Long.
Iako su psićeve šanse da će preživiti ugriz otrovnice bile male, Zoey se oporavila
Posted Image

#27 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 December 2008 - 13:43

:ph34r: malo
:)

#28 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 23 December 2008 - 09:24

Attached File  kerusica.jpg   130.12KB   56 downloads

Keruša spasila bebu od smrzavanja

Ženka psa lutalice u argentinskoj La Plati pre nekoliko dana* spasla je gotovo sigurne smrti čovečju bebu. Ona je po ciči zimi dovukla ostavljeno novorođenče u svoj 50 metara udaljen brlog i hranila uz šestoro štenadi. Kada su ljudi pronašli bebu, videli su da je u dobroj kondiciji i da je preživela hladno vreme. Bebu je kao neželjenu odbacila maloletna devojka. Keruša je posle objavljivanja vesti u medijima po popularnosti začas pretekla argentinske fudbalere koji su na Olimpijadi u Pekingu odbranili zlatnu medalju.


* pronašla sam isečak koji je neko sačuvao u jednoj od knjiga koje sam pozajmila i ne znam iz kojih je novina i kad je objavljena ali se sećam da se letos o tome pričalo

#29 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 20 January 2009 - 20:59

November 5, 2008
Stray Pit Bull Saves Woman, Child from Attacker

Attached File  news_straydogsaveswomanchildheldatk_765eb8cc30e071a_175.jpg   10.45KB   44 downloads

A dog came out of nowhere and stopped a knife-wielding robber from accosting a mother and her young son on Monday afternoon. (Pet Pulse Illustration by Tim Mattson)

PORT CHARLOTTE, Fla. -- The wandering 65-pound Pit Bull mix might have seemed menacing to some passerby, but one woman will always remember him as her "guardian angel."

The dog, which authorities think is lost and not a stray, successfully thwarted a robbery attack on a mother and her 2-year-old son, who were held at knifepoint Monday afternoon.

The Florida woman, who has been identified by authorities simply as "Angela," was leaving a playground with her toddler son in Port Charlotte when a man approached her in the parking lot with a knife and told her not to make any noise or sudden movements.

Angela didn't have to do either to protect herself and her child -- a dog mysteriously ran to the scene and charged the man, who quickly fled.

"I don't think the dog physically attacked the man, but he went at him and was showing signs of aggression, just baring his teeth and growling and barking. It was clear he was trying to defend this woman," Animal Control Lt. Brian Jones told Pet Pulse.

"I don't know what this man's intentions were, but it is very possible this dog saved her life."

The exceptional part of the story, Jones said, is that the dog had never met or even seen the people it quickly jumped to defend.

"You hear about family dogs protecting their owners, but this dog had nothing to do with this woman or her kid," Jones said. "He was like her guardian angel."

After the alleged thief ran away, Angela quickly placed her son, Jordan, in the car and tried to drive off. Before she could, though, the dog jumped into her backseat, waiting with her for the police and animal control officers to arrive at the scene.

The dog was transported to a local shelter and if his owners don't step forward within five days, Jones said, Angela and her family plan to adopt the savior she named "Angel."

Animal control officers and shelter workers believe Angel is lost, and not a stray, because of his good health, sturdy weight and mild temperament.

"It's funny, that someone's irresponsibility could have saved someone's life," Jones said of Angel's possible owners.

For Angela, it doesn't matter where the dog came from, just that he was there when she needed him most.

"I don't know what his [the thief's] intentions were -- I don't know why he did it, but I'm glad that -- we call him Angel -- I'm glad that Angel showed up because I don't know what would have happened," Angela told NBC2 News.

For a small town with a population of 46,452, animal control officers were kept busy Monday afternoon. Jones says they department also responded to a report about a boa constrictor in a church parking lot.

The snake found its way into a car engine and was able to be removed without being harmed. It took three people to move the massive, seemingly random placed snake.

"It's funny, because we aren't a big place," he said of the Gulf Coast town. "And we can go for four or five months without the media contacting us about a story. It's been a busy week."

Officers from the responding county sheriff's office canvased the area and were unable to locate the suspect described as being in his 20s, tall and dark haired.



Pet Pulse reporter Amy Lieberman and NBC-2.com contributed to this article.

#30 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 10 February 2009 - 01:28

17 dokaza da ste zavisnik!


1. Imate 32 različita nadimka za svog psa. Većina nema nakakvog smisla, ali on ih razume!

2. Vaš pas spava sa vama u krevetu.

3. Vaš pas uvek poliže ono što mačka povrati, ali mu vi i posle toga dozvoljavate da vas poljubi (naravno ne odmah, posle)

4. Sviđaju vam se ljudi kojima se sviđa vaš pas, a ostale prezirete.

5. Stalno nosite pseće keksiće u torbi.

6. Pričate o svom psu na način na koji drugi pričaju o svojoj deci.

7. Stavljate dodatno ćebe na krevet, kako bi vašem psu bilo udobnije.

8. Imate nekoliko pesmica koje pevušite svom psu, kad ih čuje uvek maše repom, čak i onda kada falširate.

9. Subotom uveče radije ostajete kod kuće i igrate se sa svojim psom, nego da idete u bioskop sa svojim prijateljima.

10. Smatrate da nije ni malo čudno da pola sata stojite na ulici i ponavljate " piški Lino " dok je njemu jedina stvar na pameti IGRA (a šta vaše komšije misle o tome - to je već druga priča)

11. Vi i vaš pas se istog dana prehladite, vaš pas naravno mora do veterinara, a vi se lečite iz kućne apoteke.

12. Vaš pas postaje star i manje pokretan, vi kupujete daske i pravite male stepenice kako bi on i dalje sam mogao da se popne.

13. Vi ste jedini idiot koji šeta dok napolju pljušti kiša kao iz kabla, vašem psu je potrebna šetnja.

14. Na poslu ostajete toliko dugo koliko morate i ni minut duže, jer morate kući kako bi bili sa svojim psom.

15. Nikada ne pojedete sve iz tanjira, jer vaš pas uvek dobija zadnji zalogaj.

16. Izbegavate da usisavate kuću koliko god je moguće, jer se vaš pas boji usisavača.

17. Nosite sliku svog psa u novčaniku.