Jump to content


Photo
- - - - -

Rat, laži i video trake


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
480 replies to this topic

#181 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 23 October 2008 - 20:12

Malo je komplikovanije, nego shto mislish...
Morash da znash mnogo chinjenica da bi o ovome postovali, bez uvrede....
Ja choveka znam puno godina... obeqano mu je mnogo...
pazhljivi posmatrach qe uochiti kako ga potpisuju....kao chlana DS...
zato na gledanje...
pa qemo muhabet...
ali samo ako se pricha o Rachku...
On tamo nije bio...
U sledeqem javljanju pricham Vam o Rachku...
...brzo ste neshto preskochili moju prichu o Lens Jonsonu iz OSCE... i njegovom Al.... partneru...

Divanyol
Ja licno znam Stiju i svaki je komenta suvisan i ne zelim da o tome sada spekulisem.
Znam takodje i to veoma dobro njegovu druzinu,kao Bobana Cvetkovica(bio mi komsija)malog Ljubu( ista generacija,ali masinski smer)Vasica,itd.
Oni jesu tada radili za DB, i znamo kako si zaposljavani. A takodje znam kojim su se rabotama i bavili.
Ima tu puno prljavog vesha, preprljavog............

#182 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 23 October 2008 - 22:24

....Da se razumemo: Ja nisam nacionalist kao ti. Kad bi bio, ne bi trosio nijedan sekund mojeg vremena da opstim ni sa srbima ni sa srbovima - to isto vreme bi trosio negde drugde - verovatno po nacionalistickim albanskim forumima. Ja ne krivim srbe kao narod za ono sto se desilo na KS - vec srpsku drzavu... Srbi koji su mi prijatelji u RL, mogu to potvrditi.


@King of Darknessssssssss....
Da se razumemo...
Ti se to ko pravdash da nisi nacionalist kao @steinsfild....
Dooobra fora...
Poverovaqe svi prvenstveno "Srbovi"...

#183 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 October 2008 - 23:00

Da se razumemo: Ja nisam nacionalist kao ti. Kad bi bio, ne bi trosio nijedan sekund mojeg vremena da opstim ni sa srbima ni sa srbovima - to isto vreme bi trosio negde drugde - verovatno po nacionalistickim albanskim forumima. Ja ne krivim srbe kao narod za ono sto se desilo na KS - vec srpsku drzavu... Srbi koji su mi prijatelji u RL, mogu to potvrditi. Ja ne gledam apriori popreko na nijednog srbina, bez razlike na to sto sam mozda izgubio nekoga pre 9 godina. Za razliku od toga ti krivis mene kao albanca zato sto ti je neki bandit albanske nacionalosti tamo pre 100 godina ubio dedu u Kicevu. To je osnovna razlika medju nas....

That being said, slazem se da SM nije igrao na hearts and minds, da nije investirao u PR i lobiranje, da je racunao na vojnu silu kao fundamentalni i jedini faktor pri ratovanju. Ne slazem se da on trebao ubediti pucanstvo - jer je na pocetku ratova to pucanstvo u 65% glasovalo za nacionalisticku opciju u Srbiji. Njega ste voleli i opevali ste tu ljubav uzduz i popreko. Sto po mitinzima, sto u narodnim epskim tvorbama.....

Zasto je srpska policija i/ili (para)vojska radila ono sto je radila kod racka, vukovara, srebrenice, itd... i time dugorocno zahebala srpsku kauzu je pitanje za vas srpske nacionaliste. Negiranje tog zlocina , koristeci retoricko pitanje nelogicnosti takve operacije, nije nacin da se na to pitanje odgovori. Jer dokazi za racak postoje, i o njihovoj validnosti postoji konsenzus svugde osim kod vas. Ima drugih odgovora. TRazite ih, nadjite ih, to se nikoga sad ne tice osim vas. Zasto morate socijalizirati ovo pitanje sa onima koji su bili zrtva te politike?


Bah znao sam .... :ph34r:
bolje da nisam nista ni rekao.....nevermind, zaboravi poslednji post,....
Poenta moje price je da je SM najmanje trebao zlocin u Racku, u vreme kada se dogodio.

#184 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 24 October 2008 - 04:05

Poenta moje price je da je SM najmanje trebao zlocin u Racku, u vreme kada se dogodio.


sto nije nikakav dokaz da to nije bila rabota srpske vojske/policije - to sto SMradu to nije odgovorilo, ne znaci da u vojsci i policiji nije postojala kultura ubijanja civila kao reperkusija za "nelojalnost". SMrad nije naredjivao svako ubistvo - nije on bio Stalin - ali on je stvorio i dozvolio da se u drzavnom aparatusu, a posebno u onim delovima koji imaju naoruzanje - stvori kultura paljenja, srusenja, silovanja pa i ubijanja nevinih civila. on i drzava srbija imali su '90tih dugu istoriju takvog ponasanja - nije se recak ili kosovo uopste dogodilo u jednom vakuumu.

kultura ubijanja je bila duboko u korenima tadasnje vojske i policije i ta kultura se eksponirala i u recak-u.

#185 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 24 October 2008 - 08:35

Eh kako sad da ti odgovorim a da me ne shvatis pogresno, ...ajd ja cu da probam a ti ( ako mozes ) odbaci nacionalizam ( i moj i tvoj )
Vidi, slazem se sa namcorom, ali nije ovde bas milosevic donosio sam sve odluke. Ipak su se tu jos neki ljudi pitali. Nadalje ovde se radilo o elementarnoj logici, dakle nece se dati povod za bombardovanje. Demonstracija sile bi bio sam napad na Racak i to je i odradjeno, nezgrapno i po Ruski kako to samo srbi umeju. Ali bilo kakav masakr, streljanja, bilo kakav potez nad civilima u uslovima koji su tada vladali na Kosovu je bio van svake logike.
SM nikada nije igrao na hearts and minds zapada,....SM je, na zalost po Srbiju bilo mnogo bitnije da ubedi Srpsko pucanstvo ( i sam sebe ) u ispravnost svoje politike.... zato srpski lobi nikada nije ni postojao ( cini mi se da i danas ne postoji ), zato smo i prosli kako smo prosli. Sa druge strane, svaki pokusaj pridobijanja "zapada" na svoju stranu je iziskivao jedan minimum normalnog ponasanja i rezonovanja koji kod SM i njegove klike nikada nije postojao. Ko zna sta bi bilo da je postojao,...mozda bi bilo mnogo mnogo manje mrtvih .... :) .....i mozda bi nam futur bio kud i kamo izvesniji.... :ph34r:


steinsfild

Mislim da treba da te posetim na neke stvari koje nemaju puno veze sa temom ali vise sa tvojim stavovima o SM i logikom njegovog delovanja. Radi se naime o pocetku raspada SFRJ kada su se slovenci i hrvati napustili CK SKJ pa do njihovog predloga o asimetricnoj federaciji. Kao sto znamo slovenci i hrvati su predlagali asimetricnu federaciju tako sto Slovenija i Hrvatska bile u konfederalni status s ostatkom zemlje dok ostale jedinice u federalni status. I jos da dodam da Skupstina Kosova 2 Jula 1990 nije proglasila nezavisnost vec jednak status u federaciji/konfederaciji sa ostalim jedinicama SFRJ. U to vreme u svetu postojao je veliki otpor nezavisnosti bilo koje federalne jedinice SFRJ. Milosevic je to odbio i znamo posledice. Koliko znam Srbija jos uvek nije postigla nivo BDP-a od 1990. Pa sad ti sam razmisli da li je bilo logicno ponasanje tog coveka. Razmisli samo kada bi bio prihvacen predlog slovenaca, hrvata i albanaca koliko bi bilo sanse da se neko odvoji od tadasnje SFRJ. Ako nisi znao/zaboravio trebalo je 6 meseci da prva zemlja prizna Sloveniju i Hrvatsku od vremena kada su proglasile nezavisnost i ta zemlja Nemacka je to uradila sama uz veliki gnev ostalih clanica tadasnje Eevropske zajednice sadasnje EU.
Pa zato nemoj ocekivati logiku tamo gde nema jer bilo je moguce izbeci i rat i razaranja i bombardovanje da je bilo zdrave logike a ja ti kazem da sam ja ubedjen da se moglo sacuvati i bivsa SFRJ u vidu neke moderne federacije/konfederacije da je bilo te zdrave logike.

#186 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 24 October 2008 - 09:49

Zasto je srpska policija i/ili (para)vojska radila ono sto je radila kod racka, vukovara, srebrenice, itd...


Za razliku od Racka, srpska vojna mashinerija (citaj: majmuni) je Vukovar smatrala strateskim ciljem, kao i Srebrenicu. Sta su dobili "zauzimanjem" civilnog Racka (kako zauzeti selo u kojem nema vojnika?) ne mogu ni da naslutim.

Dakle, napili se jednog dana u stabu, uzeli olovku i bacili na mapu kosova - olovka se zabola u Rachak.

"Aj'mo u Rachak" povikase milicajci.


Zaista, koliko naive i ljubavi prema OVK covek treba da ima da bi ovako razmisljao?

Edited by CowBoy, 24 October 2008 - 10:12.


#187 quaid22

quaid22
  • Members
  • 505 posts

Posted 24 October 2008 - 10:17

Za razliku od Racka, srpska vojna mashinerija je Vukovar smatrala strateskim ciljem, kao i Srebrenicu. Sta su dobili "zauzimanjem" civilnog Racka (kako zauzeti selo u kojem nema vojnika?) ne mogu ni da naslutim.

Dakle, napili se jednog dana u stabu, uzeli olovku i bacili na mapu kosova - olovka se zabola u Rachak.

"Aj'mo u Rachak" povikase milicajci.


Zaista, koliko naive i ljubavi prema OVK covek treba da ima da bi ovako razmisljao?

Što je dobila hrvatska vlast time što je početkom 90-tih Glavašu i ostalim štakorima dopuštala da krstare gradovima i ubijaju srpske civile? Ništa, samo štetu i narušen image u krajnje delikatnoj poziciji za državu.

Ali ona je (vlast) omogućila pojavu raznih Glavaša i Merčepa i ona je za njihova djela odgovorna, čak i kada ta djela izgledaju kao direktna sabotaža hrvatske države. Ima i takvih teorija, npr. da je sve to Hrvatima podvalila UDBA. To je jednostavno nemoralna relativizacija.

#188 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 October 2008 - 10:47

Koliko se ja secam tadashnja tv Prishtina je u jednom trenutku prikazala ubijenog Adema Jasharija...nije imao brkove i bio je u uck uniformi.

BTW..po kazivanju bivsheg shefa bezbednosti na Kosovu(Yutube), bezbednosne strukture na Kosovu su bile postavile kameru blizu Jasharijeve kuce i tacno su znale kada Jashari ide na akcije i kada se vraca.znachi mogli su da ga smaknu kad god su hteli..pa onda zashto se cekalo toliko dugo da bi zatim citava jedna mala vojska krenula na njegovu kucu da pobiju njega i gotovo sve clanove njegove porodice???!!!
Zaista nerazumljivo..Divanjol, Perkose jer imate neku teoriju? Zashto?

Stvarno nemam pojma zasto je policija krenula na jasharija i njegovu familiju,mozda se to moze otkriti na nekim snimcima koje prikazuju da je taj Jashari sebe dozivljavao kao sherifa ya drenicki kraj,meni tu nije jasno nesto drugo,zasto porodici Jashari nije niko od susednih porodica
peiskocio u pomoc,bliyu su bili i Nura,pa Selimi Sultan,nije daleko ni Zmija Thaqi da ne govorim o mestanima Prekaza poznatog po ubistvu policajaca Saveynog Mup-a jos od 1981 ali niko nije pomogao Ademu i njegovima da se izvuku,sad im pevaju pesme,dizu spomenike i koriste ih u propagandu,cak je i Pozoriste u pristini nazvano po Ademu Jasahriju ali kad je trebalo ostavili ih na cedilu.

Edited by perkos, 24 October 2008 - 10:49.


#189 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 24 October 2008 - 10:51

To je jednostavno nemoralna relativizacija.



da, cijela ova prica o slucaju Racak - jest to - nemoralna relativizacija, slazem se!

#190 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 24 October 2008 - 11:00

da, cijela ova prica o slucaju Racak - jest to - nemoralna relativizacija, slazem se!


Ko relativizuje, Helena Ranta?

 

#191 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 24 October 2008 - 11:21

Ko relativizuje, Helena Ranta?


ne vala no ti .. otvaranjem ovake teme .. iznova, ako cemo iskreno.
jer sto i da je Helena u pravu za Racak?



*mene sve ovo podsjeca na pricu iz rata kako je snajper pucao s krova bolnice pa - zato - temeljito sravnavanje bolnice.


ps


no to ne znaci da sa relativizacijom treba prestati .. kome pase .. ja samo rekoh da i meni sve to izgleda tako .. kao nemoralno.

#192 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 24 October 2008 - 11:30

Što je dobila hrvatska vlast time što je početkom 90-tih Glavašu i ostalim štakorima dopuštala da krstare gradovima i ubijaju srpske civile? Ništa, samo štetu i narušen image u krajnje delikatnoj poziciji za državu.

Ali ona je (vlast) omogućila pojavu raznih Glavaša i Merčepa i ona je za njihova djela odgovorna, čak i kada ta djela izgledaju kao direktna sabotaža hrvatske države. Ima i takvih teorija, npr. da je sve to Hrvatima podvalila UDBA. To je jednostavno nemoralna relativizacija.


Dobar post. Ovde se stice utisak da je rat situacija u kojoj se ljudi uvek ponasaju sasvim logicki, proracunato i imajuci celokupnu cituaciju u vidu. Tako obicno pricaju ljudi koji nisu videli ni r od rata ili oni koji to cine da bi sve relativizovali u svoju politicko-ideolosku korist. Rat je uopsteno kao fenomen nesto sto ide protiv elemetarne ljudske logike, situacija koja izvlaci ono najgore iz coveka i bazira pre svega na na mesavini smrtno opasnog koktela emocija.

Da je Voker kontroverzna licnost koja je poslata na Kosovo sa zadatkom eksploatacije gluposti, sovinizma, bezobzirnosti i neodgovornosti srpske vlasti je jasno. To sto su OVK i Voker uspesno iskoristili tu glupost i neodgovornost za svoje (medijske) ciljeve nije njihov problem vec nas problem.

#193 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 24 October 2008 - 11:35

Za razliku od Racka, srpska vojna mashinerija (citaj: majmuni) je Vukovar smatrala strateskim ciljem, kao i Srebrenicu. Sta su dobili "zauzimanjem" civilnog Racka (kako zauzeti selo u kojem nema vojnika?) ne mogu ni da naslutim.

Dakle, napili se jednog dana u stabu, uzeli olovku i bacili na mapu kosova - olovka se zabola u Rachak.

"Aj'mo u Rachak" povikase milicajci.

Zaista, koliko naive i ljubavi prema OVK covek treba da ima da bi ovako razmisljao?


Mislim da je jasno da policija je preduzela akciju u Racku protiv pripadnika OVK. Niko ne predstavlja pitanje i zasto se borila ta policija protiv OVK. Pitanje je zasto su stradali civili? I nije samo Racak. To bar mi na Kosovo znamo vrlo dobro. Bilo da je rec o Racku, Suvoj Reci, Krusi, Djakovici kada su ubijeni civili to su strasni zlocini. U Suvoj Reci recimo nije bilo nikakve akcije protiv OVK. Jednostavno civili (uglavnom zene i dece) su sakupljani u jedan kafic i na njih su bacane bombe. Jedna prezivela Syhrete Berisa je cak svedocila u Hag za taj slucaj a mislim da se u Beograd vodi postupak protiv pocionioca tog zlocina.
Istina je da u Racak je stradalo i vise pripadnika OVK, cak koliko znam njih 13. Ovaj broj nije ukljucen u onih 45 koji su bili civili. Jednostavno prica o nekoj reziji da se ti ljudi predstave svetu kao civili mada su navodno bili vojnici spada u "virtual reality" i tesko je izvodljivo za normalna ljudska bica pogotovo u okolnostima u kojima su bili ti ljudi. A ja ponavljam ko god zeli moze da se uveri da ta 45 lica ubijenih su sahranjeni Racku i imaju tamo svoja groblja koje posecuje ko god zeli pa i njihove porodice u Racku. Svake godine masa od nekoliko desetina hiljada ljudi ide na spomen tog dogadjaja u Racak i posecuje groblja stradalih i njihove porodice.

#194 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 24 October 2008 - 11:40

ne vala no ti .. otvaranjem ovake teme .. iznova, ako cemo iskreno.
jer sto i da je Helena u pravu za Racak?



*mene sve ovo podsjeca na pricu iz rata kako je snajper pucao s krova bolnice pa - zato - temeljito sravnavanje bolnice.


ps


no to ne znaci da sa relativizacijom treba prestati .. kome pase .. ja samo rekoh da i meni sve to izgleda tako .. kao nemoralno.




Svašta Slavene, sama je priznala da je vršen pritisak na nju, i to sad treba prećutati, a ceo slučaj je iskorišćen da bi se ušlo u bombardovanje Srbije?

ukucaj u google: casus beli i neke stvari će ti biti mnogo jasnije. Valjda...

#195 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 24 October 2008 - 11:56

Da je Voker kontroverzna licnost koja je poslata na Kosovo sa zadatkom eksploatacije gluposti, sovinizma, bezobzirnosti i neodgovornosti srpske vlasti je jasno. To sto su OVK i Voker uspesno iskoristili tu glupost i neodgovornost za svoje (medijske) ciljeve nije njihov problem vec nas problem.


Andurile, Voker nije imao samo medijske ciljeve. Voker je tražio povod za napad na SRJ. Pa ne bi slali veterana specijalnih operacija u balkansku vukojebinu da su imali druge ciljeve, zaboga miloga.

Za sve zločine koji su se desili na licu mesta odgovorni su trebali i treba da odgovaraju i to niko ne spori. Ovde pričamo o neviđenoj zloupotrebi, povodu za vojnu intervenciju, svojevremenom obrascu za upravljanje krizama koje se primenjuje od Salvadora do Kosova.

Edited by slowmotion, 24 October 2008 - 11:58.