Jump to content


Photo
- - - - -

Rat, laži i video trake


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
480 replies to this topic

#151 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 23 October 2008 - 14:26

...Nama je sada mozda lako da fantazujeme citav dan jer evo sedimo kuci, pijemo kafu i lepo razmisljamo i najvece fantazije.

Sve u svemu tesko je odgovoriti na mnogo pitanja koje nemaju nikakvu logiku bez obzira na stavove koje imamo.
Nije tu stvar da se neko brani ili napada. Stvar je da se pokusava ocistiti ljaga koju nije moguce ocistiti na ocvakav nacin. Svi oni koji su cinili zlocine ma s koje strane bili moraju da odgovaraju za zlocine....


Evo najzad neshto razumno da se kazhe...
Ali nemoj kafu... ja samo qaj... ne onaj pravi, ali ajt'...
i nemoj da "fantazujeme" citav dan... ja ne mogu... moram da radim...

Lepo je to shto si najzad smogao snage da kazhesh da "Svi oni koji su cinili zlocine ma s koje strane bili moraju da odgovaraju za zlocine...."
To je prvi znak uspostavljanja dijaloga... ja te podrzhavam...
Tako govori pravi chovek, a ne kao tu neki... ispravno... bravo...

#152 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 23 October 2008 - 14:26

Sećam se objašnjenja koje je dao Guri (Goran Radosavljević) u BBC dokumentarcu. On tvrdi da je sve bilo regularno, da su ljudi ubijeni u borbi, mesto je zauzeto tj. stavljeno pod kontrolu, a onda su se jedinice povukle i ostavljena su samo dva stražara koji su se u uplašili i napustili položaj :ph34r: , što su pripadnici OVK iskoristili, došli u selo i napravili "scenu" koju su zatekli Voker i novinari.
Ili su ludi ili glupi ili su namerno ovo uradili u dogovoru sa Vokerom (mislim na policiju, tj. pojedince) - četvrta opcija ne postoji.

#153 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 23 October 2008 - 14:27

Naravno da banda kriminalaca ne moze da ima tako inteligentnu taktiku.

Golim okom se vidi da je citava stvar vodjena (i jos uvek se vodi) sa strane - omakne se po neko ubistvo, miniran autobus ili 17. mart - ali, u sustini, neko drugi drzi albansko uzde jos od '94 )ako ne i ranije).


Pa koja je istina onda? Dobro, neko ih je ucio sa strane. I ti pripadnici UCK-a su pripremili sebe da ih prvo policija pobije pa onda ko ostaje ziv bude neki supermen skida uniformu svome kolegi i obuce civilnu uniformu, tako bar kaze izvestaj YU vlasti.
http://www.vreme.com...html/431/2.html

"Jugoslovenske vlasti ostaju pri tvrdnji da je svih 40 Albanaca poginulo naoružano u borbi, većina i u uniformi, i da su u toku noći presvučeni u civilnu odeću."

Dakle ti ljudi dobrovoljno su se zrtvovali za Kosovo. Da li ovo hoces da kazes? Jer prema tvojoj tezi valjda neko ih ucio i rekao da ce vas malo policija pobiti, vi malo pucate, malo se ubijte pa onda presvucite vase kolege i prikazite to kao civilne zrtve.

Ili druga verzija da su ti sa strane znali sve (da ce biti napada na Racak) i pripremili sve. Ali ti sa strane imaju te naprave da cuju sve pa i razgovor Sainovica i Lukica gde se Lukic brinuo kako predstaviti taj konflikt.

Deputy Prime Minister Nikola Šainović and Interior Ministry General Sreten Lukić reportedly expressed concern about reaction to the Račak assault and discussed how to make the killings at Račak appear to be the result of combat between government troops and KLA rebels. On the day of the attack on Račak, Sainović was aware that the assault was underway and asked how many people had been killed. Lukić replied that as of that moment the tally stood at 22. Following the international uproar about the killings, Sainović told Lukić to re-enter Račak and retrieve the bodies. He also told Lukić that the ICTY prosecutor Louise Arbour was not to be allowed into the country.

http://en.wikipedia..../Racak_incident

Sa onima sa strane nema mnogo sale. Oni salju robota 300 milijuna KM sa planete zemlje da vide da li na planeti Mars ima vode i to su otkrili. A neko ovde na planeti zemlji veruje da moze njima da pravi neke predstave!!!




#154 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 23 October 2008 - 14:28

Terorista Adem Jashari nije ubijen u svojoj kuqi, nego u bunaru koji se nalazio oko 50 metara od njegove kuqe...
Jedino tamo nisam bio....
Ali nagledao se slika i snimaka...
On je od uniforme imao jedino brkove... to mu nije smetalo da ubija sve shto mu dodje pod nishan...


Koliko se ja secam tadashnja tv Prishtina je u jednom trenutku prikazala ubijenog Adema Jasharija...nije imao brkove i bio je u uck uniformi.

BTW..po kazivanju bivsheg shefa bezbednosti na Kosovu(Yutube), bezbednosne strukture na Kosovu su bile postavile kameru blizu Jasharijeve kuce i tacno su znale kada Jashari ide na akcije i kada se vraca.znachi mogli su da ga smaknu kad god su hteli..pa onda zashto se cekalo toliko dugo da bi zatim citava jedna mala vojska krenula na njegovu kucu da pobiju njega i gotovo sve clanove njegove porodice???!!!
Zaista nerazumljivo..Divanjol, Perkose jer imate neku teoriju? Zashto?

#155 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 23 October 2008 - 14:32

Selektivno je tvoje pamcenje,mada bice ipak da je u pitanju podmetanje jer se dobro zna moje pisanje o stradanju albanaca za vreme rata
no kad nema vise argumenata najbolje je napasti iz svih mogucih oruzja.
Kazes da je Jashari ubijen u svojoj kuci,ali i ti i ostali tvoji saborci tvrditie da su i ovi iz Rachka ubijeni kod svojih kuca,mada doduse bilo je tu i puno nekih gostiju iz okolnih sela pa i poneki iz opstine S.reka,Glogovac no poznati su ovi bili po gostoprimstvu.
ja sam znao poprilicno ljudi koji su bili clanovi UQK sad posle rata ispada da ih je puno vise bilo u civilu nego onih koji su nosili uniformu i bili clanovi neke formacije,moji lapjani su bili prilicno aktivni ali retko ko je bio u uniformi,tek posle rata kad je trebalo da defiluju po Pristini dobili su kompletne uniforme da bi licili na vojsku.


Posle rata ima puno vojnika....

Ovo sto si napisao nema veze s time da u Racak jeste bio masakr pocinjen od "organa" drzave Srbije. Dali je bilo gostiju iz okolnih sela ili ne, nema nikakve veze s tom cinjenicom.

Izvini, ali nisam nikad procitao post u kojem eksplicitno opisujes stradanja albanaca i lociras krivca za to kod srpske drzave.,,,. To ne znaci da ti to nisi napisao, ali ja nisam takvo nesto primetio. Ako je to moja greska, linkuj mi jedan takav tvoj post na PMu- i ja cu ti se izviniti - i nikad te vise necu prozivati zbog toga.

A video sam post u kojem kazes da nisi video i ne verujes pricama o progonu albanaca iz pristine, iako si tamo ziveo, i da znas da je srpski vojno-policijski aparat radio pljacku nad poedinim albancima - itd, itd, i puno slicnih postova...

inace ja nemam tu saboraca, jer nisam borac - samo da to rascistimo. Ako ti u sebi gledas borca, to je tvoja stvar.

Edited by LordLights, 23 October 2008 - 14:36.


#156 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 23 October 2008 - 14:38

Fahok , ne bih se prepucavao sa tobom, tim pre sto si zaista korektan sagovornik. Kada sam napisao ovo:

Golim okom se vidi da je citava stvar vodjena (i jos uvek se vodi) sa strane - omakne se po neko ubistvo, miniran autobus ili 17. mart - ali, u sustini, neko drugi drzi albansko uzde jos od '94 )ako ne i ranije).



... nisam mislio samo na racak, vec na citavu stvar od pocetka. A za ove dole, koji imaju tako dobru tehnologiju:

Sa onima sa strane nema mnogo sale. Oni salju robota 300 milijuna KM sa planete zemlje da vide da li na planeti Mars ima vode i to su otkrili. A neko ovde na planeti zemlji veruje da moze njima da pravi neke predstave!!!



... reziranje i izvodjenje predstave Rachak je pis of kejk.

Edited by CowBoy, 23 October 2008 - 14:39.


#157 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 23 October 2008 - 14:46

Fahok , ne bih se prepucavao sa tobom, tim pre sto si zaista korektan sagovornik. Kada sam napisao ovo:




... nisam mislio samo na racak, vec na citavu stvar od pocetka. A za ove dole, koji imaju tako dobru tehnologiju:




... reziranje i izvodjenje predstave Rachak je pis of kejk.


A jel ti imash neku o teoriju na pitanje postavljeno Divanjolu i Perkosu?

#158 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 23 October 2008 - 15:03

Reqak/ Racak A-Z


bibi

#159 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 23 October 2008 - 15:08

A jel ti imash neku o teoriju na pitanje postavljeno Divanjolu i Perkosu?



Ne teoriju, fakti govore: iz Racka se pucalo. OVK je pruzala otpor.

Vec sam rekao - akcija policije je tako izvedena da je bilo civilnih zrtava. Za to niko (u MUP-u) nije odgovarao - kao ni za likvidaciju Jasharijeve porodice.

Voker inace, jos prilikom obilska terena, daje svoj sud o celom dogadjaju koji je postao i zvanican: "masakr nad civilima". Foreznicara komislije koja ispituje tela zrtava Voker gadja polomljenom olovkom. Takodje, foreznicari mailom dobijaju ucestale debrifove na svoje izvestaje - gde se trazi da izvestaji budu glasniji.

Rachak je posluzio kao inicijalna kapisla za jednom vec odlagano Bombardovanje.

To je, otprilike, sled dogadjaja. Taj sled dogadjaja ima direktne veze sa pitanjem koje sam besomucno postavljao na topiku Tachiju: "koji su bili ciljevi OVK i koji su bili metodi da do tih ciljeva dodje".

Meni je, kao coveku (nikada, ali nikada sebe ne vidim kao srbina - jer ne hvatam sta to tacno znaci: biti srbin/hrvat/albanac za mene licno i moj sistem vrednosti.) neopisivo odbojna svaka pomisao da je svesno zrtvovanje zivota za politicki cilj opravdano. Zato mi je, valjda, citava prica oko OVK i njihovog cilja - a i metoda udri/po/Milosevicevoj/policiji/pa/bezi/medju/civile poprilicno neprihvatljiva - tim pre sto se citav posao radi zarad promene zastave nad teritorijom suverene zemlje.



edit: pretpostavimo da sam ja bio pripadnik OVK. Pretpostavimo da sam, sa dva saborca, pucao po policiji (a zasto bih pucao - da ih "ukinem"? pa, nece se oni iseliti sa Kosova ako ih ja sa prijateljima bockam. Uradice nesto drugo, sto je za ocekivati). Pretpostavimo da su na osnovu toga locirali selo/bazu OVK. Pretpostavimo da su opkolili selo... ja zaista ne mogu da zamislim kako jedan zreo i normalan covek moze da ostane u busiji i puca na MUP (poznat posvojoj 'takticnosti") dok su iza njega neke zene i deca - citavo selo... znajuci da konjica ne moze da stigne tako brzo.

A u konjici je poenta.

Edited by CowBoy, 23 October 2008 - 15:20.


#160 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 23 October 2008 - 15:16

Vec sam rekao - akcija policije je tako izvedena da je bilo civilnih zrtava. Za to niko (u MUP-u) nije odgovarao - kao ni za likvidaciju Jasharijeve porodice.


Izgleda da nisi razumeo moje pitanje!
Zashto je trebalo da se u Prekaze poshalje jedna mala armija da bi se pobila jedna citava familija kada se moglo sa Jasharijem obracunati bez civilnih zhrtava.A da je moglo to da se ucini imash svedocenje bivsheg nachelnika sluzhbe DB Prishtina.
Odgovori na ovo ukoliko imash neku teoriju a tek onda predji na Rachak?
ili kazhi brate ..ne znam!

#161 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 23 October 2008 - 15:21

Fahok , ne bih se prepucavao sa tobom, tim pre sto si zaista korektan sagovornik. Kada sam napisao ovo:

... nisam mislio samo na racak, vec na citavu stvar od pocetka. A za ove dole, koji imaju tako dobru tehnologiju:

... reziranje i izvodjenje predstave Rachak je pis of kejk.

Ja ponavljam da necu nikoga da napadam ili branim. Jednostavno ne mogu da trpim nelogicne stvari i pokusaj skrivanja istine. Niti hocu da kazem da neko ne moze da izrezira bilo koju scenu. U ovom slucaju radi se o napadu srpskih bezbednosnih snaga na jedno selo. I to prema zrtvama najzesci napad ikada izvodjen do tog datuma. I bez obzira na "reziju" ti ljudi (pripadnici OVK) prosto nisu imali takav kapacitet da izvrse predstavu jer se pretpostavlja da su pretrpeli zestok napad i veliki broj zrtava. Pa kome bi tada pao na pamet da nesto radi u takvim okolnostima? U takvim okolnostima glavu bi izgubio i najhrabriji covek na planeti. Bilo kako bilo i sama OVK priznala gubitke (koliko ja znam 13 ubijenih pripadnika) ali svakako da su ostali bili civili odnosno vise od 40 njih.

#162 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 23 October 2008 - 15:22

Izgleda da nisi razumeo moje pitanje!
Zashto je trebalo da se u Prekaze poshalje jedna mala armija da bi se pobila jedna citava familija kada se moglo sa Jasharijem obracunati bez civilnih zhrtava.A da je moglo to da se ucini imash svedocenje bivsheg nachelnika sluzhbe DB Prishtina.
Odgovori na ovo ukoliko imash neku teoriju a tek onda predji na Rachak?
ili kazhi brate ..ne znam!



Ne znam.

Daj link na to svedocenje. Meni se cini obrnuto: da se ovaj gosa iz bunara ne bi sam predao. Nije im takva praksa, nisu oni od tog materijala. Barabe su to.


edit: beshe, sve to zbog ubijenih policajaca? Vljada se Jashari i druzina opirali hapsenju pa ubili dva policajca? Sad cu da proverim, ali cini mi se da je tako inicirano.

o kakvom se coveku radi, u jeku napada policije mecima i granatama: " Adem supposedly kept the spirits' of the family up by entertaining them with Albanian folk songs"...


tuga.



edit edit: nisu se opirali hapsenju, vec krenuli u akciju.

Edited by CowBoy, 23 October 2008 - 15:35.


#163 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 23 October 2008 - 15:33

Ne znam.

Daj link na to svedocenje. Meni se cini obrnuto: da se ovaj gosa iz bunara ne bi sam predao. Nije im takva praksa, nisu oni od tog materijala. Barabe su to.


edit: beshe, sve to zbog ubijenih policajaca? Vljada se Jashari i druzina opirali hapsenju pa ubili dva policajca? Sad cu da proverim, ali cini mi se da je tako inicirano.


Pusti ti Divanjola..nije on jedini koji je video te strashne slike sa Prekaza...nije to bio bunar vec rov..evo on kazhe da Jashari nije bio odeven u uniformi a ja se kao danas secam snimaka iz tv prishtine tog 17 marta cini mi se ili 5 Marta..bio obucen u kaki uniformu..jedino ukoliko su ga kasnije obukli .
za yutube morachesh malo da pricekash dok ne nadjem link..mislim da se zove svedocenja o Kosovu ili tako neshto gde covek kazhe da su imali Jasharija na tc svakog momenta i da su gledali kada odlazi u akcije i kada se vraca sa akcije

Edited by PRESHEVARI, 23 October 2008 - 15:34.


#164 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 23 October 2008 - 15:35

Evo najzad neshto razumno da se kazhe...
Ali nemoj kafu... ja samo qaj... ne onaj pravi, ali ajt'...
i nemoj da "fantazujeme" citav dan... ja ne mogu... moram da radim...

Lepo je to shto si najzad smogao snage da kazhesh da "Svi oni koji su cinili zlocine ma s koje strane bili moraju da odgovaraju za zlocine...."
To je prvi znak uspostavljanja dijaloga... ja te podrzhavam...
Tako govori pravi chovek, a ne kao tu neki... ispravno... bravo...


Mada sam nov na ovom forumu koliko sam citao pretpostavljam da si ziveo na Kosovo. I verujem da mozes da znas ako si vec ziveo na Kosovo da je stvarno tesko pa i nemoguce sakriti nesto na Kosovo. Secam se kako jeda srpski policajac (koga smo poznali) jednom rekao grupi od nas 5-6 u jedan restoran kako oni otkriju oruzje kod albanaca. Kaze pa nemoguce je da albanac ne proba svoj pistolj, ide u svoju njivu ili sumi i kada se vraca prica kako je pogodio sve mete. Ta informacija polako polako pa ide do policije i ode pistolj plus zatvor za nelegalno posedovanje oruzja.
Tako je i sa situacijom u Racku. Nemoguce je da 10 godina to drzi u tajni. Ako bi ti 45 ljudi bili pripadnici OVK nemoguce bi bilo da iz njihovih porodice ne iscure informacije da su oni zapravo bili pripadnici OVK pogotovo imajuci u vidu cinejnicu da se ljudi ponose time.
Zato ja kazem da na ovom forumu mozemo pricati, izmisljati i mozemo da fantazujemo koliko god hocemo ali ponavljam oni koji su cinili zlocine moraju da se odgovaraju ma s koje strane to ucinili. Braniti zlocince je zpravo ponavljanje zlocina.

#165 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 23 October 2008 - 15:39

Koliko se ja secam tadashnja tv Prishtina je u jednom trenutku prikazala ubijenog Adema Jasharija...nije imao brkove i bio je u uck uniformi.

BTW..po kazivanju bivsheg shefa bezbednosti na Kosovu(Yutube), bezbednosne strukture na Kosovu su bile postavile kameru blizu Jasharijeve kuce i tacno su znale kada Jashari ide na akcije i kada se vraca.znachi mogli su da ga smaknu kad god su hteli..pa onda zashto se cekalo toliko dugo da bi zatim citava jedna mala vojska krenula na njegovu kucu da pobiju njega i gotovo sve clanove njegove porodice???!!!
Zaista nerazumljivo..Divanjol, Perkose jer imate neku teoriju? Zashto?


Na zhalost, ne bih znao tachno da ti odgovorim na to...
To je sve chisto kao suza, monitoring kamera HiRes je uobichajena u uslovima koji su tada vladali...
Ta Grupa kuqa je bila opkoljena i dat rok da se predaju i drugi rok da puste druge da izadju iz zone borbe...
To je trajalo cele noqi i akcija je pochela kada se procenilo da je najbolje....

Ali sada trkom na Raqak... da nas Vesna ne pobije, vidish shta mi je uradila... josh ne mogu da se oporavim...
Aaaaaaaaaaa, ovde nije Vesna.... divota... ipak bezhim...