Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Rafael Nadal


  • Please log in to reply
5439 replies to this topic

#31 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 October 2008 - 19:31

...da ga postuju i da mogu od njega dosta da nauce...

klon

spartanski nacin zivota

sajt - u komentarima koji se pisu ispod teniskih tema.

primer nekoga koji ima svoj identitet

na njegovu volju u ostvarenju svojih snova

I jos nesto,ja sam za svaku polemiku i uvazavam suprotno misljenje ,ali samo molim da me ne interpretirate pogresno,te da repliciram,ponavljajuci vec ono sto sam rekao.Potpuno je u redu da imamo razlicita misljenja,ali ti si svoje bazirao na nekim neosnovanim kritikama moga teksta.Ako jos jednom procitas isti,videces da smo ustvari govorili o istoj stvari. Pozz:)


Nije mi uopste bila namera da se svadjam ili te vredjam/omalovazavam tvoje misljenje ili ista slicno (zao mi je ako si tako shvatio moj post), vec da tvoj post iskoristim za malo polemike oko nekih stvari na kojima se u poslednje vreme (od kako je Nadal izbio na 1. mesto) toliko insistira. (Ovo je vise neki pogled iz drugog ugla na tematiku, cisto da razmrdamo mozdane vijuge i da ne ponavljamo standardne fraze i tumacenja)

Sto se tice „spartanstva“ to je pomenuto na prethodnoj strani u citiranom intervjuu Nadalovog ujaka. Moram da kazem da mi se njegova filozofija nije bas previse svidela. Covek je jednostavno rekao da je decka (maloletnu osobu) stavio pod strogu kontrolu i zahtevao uzasnu disciplinu da bi ga naucio kako se postizu dobri rezultati. Ako citamo izmedju redova – jednostavno je decku od malih nogu slomio svaku slobodnu volju i oblikovao ga onako kako je ON zamislio da treba. Ne bi mi se uopste svidelo da je neko tako pokusao da vaspitava mene.

Dalje, nije me odusevila ni Nadalova «pomirljiva» izjava (prethodna strana) da «kada izadjete na teren znate da ce jedan pobediti a drugi izgubiti – tako je to». Mislim, jeste to tako, ali prvenstveno za nas posmatrace (kojima ni iz dzepa niti u dzep, osim za one koji se klade :ph34r: ), a za same aktere meca bi to trebalo da ima malo vece znacenje, pa da onog koji pobedi to obraduje, a onog koji izgubi da rastuzi (ali ne i ubije u pojam), ali i da motiv za dalje usavrsavanje i rad na sebi – koji je smisao zivota ako ti je sve jedno da li ces nesto postici/ostvariti neki cilj ili ne? (zbog toga mi je bila simpaticna jedna Rodikova izjava posle nekog poraza kada su ga pitali kako se oseca, kada je covek iskreno rekao da je naravno razocaran i ne bas preterano srecan – mislim, sta drugo da odgovori?) Ovakva (Nadalova) filozofija uopste nije za preporucivanje drugima niti za uzor (po mom misljenju) i ako bi se svi iskreno drzali nje ne bi bilo bas nekog napretka (ni u cemu). Moras imati nekakvu glad za uspehom i zelju da budes najbolji, pa makar i u svojoj ulici (ako ne na svetu). Zbog toga me je pomalo nervirao i Nadalov stav prema Federeru i to «hvalisanje» da je sasvim zadovoljan svojim 2. mestom (nije nego!), a ovamo ga rasturi na sastavne delove na RG i jos se izvinjava posle meca – raskorak izumedju reci i dela.

Takodje ne mislim da je za neku specijalno pohvalu to sto zivi i dalje kod roditelja (a nije ni za osudu, naravno), a neki drugi su se preselili u razna Monte Karla (pa zasluzili kritiku :) ) – ti drugi su se ipak malo odvojili od roditelja i osamostalili na neki svoj nacin (donose samostalno odluke, ne mora majka da ih opominje da srede svoju sobu... :D ), sto takodje nije za podcenjivanje (cak je mozda pre za uzor). Nemam naravno nista protiv da neko, iako je zaradio prilicno novca, i dalje zivi normalno i ne preterano luksuzno i «ne izvodi besne gliste u setnju» izmisljajuci nacine da taj svoj novac spektakularno potrosi na gluposti, ali nesto bas i ne vidim da se i ostali teniseri izivljavaju s parama (osim Nalbandiana i njegovih trka :D )

Sta smo jos ovde imali? Da, pecanje. Ne znam zbog cega bi izbor pecanja, kao metode za odmor i relaksaciju, bio nesto specijalno pohvalan i dokaz nekakve skromnosti ili cega vec. Potom, golf, makar i u dobrotvorne svrhe, mi nesto ne ide bas uz ostatak imidza skromnog momka, zar ne? :D (Ovo sve pisem ne da kritikujem Nadala ili njegov izbor bilo koje od ovih aktivnosti, vec potrebe ljudi da aminuju i proglasavaju za „apsolutnu istinu“ i najpametniju stvar na svetu sve sto ovaj decko uradi ili kaze)

Sto se tice postovanja – ne treba samo da se postuje rad i trud Nadala, vec i ostalih tenisera (sportista, kao i ostalih ljudi u drugim profesijama) koji nisu bas toliko uspesni kao on, ali se trude da daju svoj maksimum (osim Janka, zvanog JoJ :D , samo sto je i to njegov izbor, pa kao takvog treba da ga (izbor) postujemo (ali ne mora da (nam) bude uzor)). Razliciti ljudi imaju razlicite predispozicije, mislim da nije u redu da se samo APSOLUTNI rezultati postuju, vec treba i RELATIVNI (u odnosu na ono sto im je majka priroda podarila pa koliko su oni uspeli da izvuku iz svega toga)

(Oduzi se prica)

Samo jos jednom na kraju da napomenem (da neko ne shvati pogresno) da izuzetno cenim i postujem sve sto je Nadal postigao, kao i mnoge druge stvari vezane za njega, samo me malo nervira ponasanje "okoline", tj. navijaca.
  • 0

#32 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 23 October 2008 - 19:36

Dalje, nije me odusevila ni Nadalova «pomirljiva» izjava (prethodna strana) da «kada izadjete na teren znate da ce jedan pobediti a drugi izgubiti – tako je to». Mislim, jeste to tako, ali prvenstveno za nas posmatrace (kojima ni iz dzepa niti u dzep, osim za one koji se klade :ph34r: ), a za same aktere meca bi to trebalo da ima malo vece znacenje, pa da onog koji pobedi to obraduje, a onog koji izgubi da rastuzi (ali ne i ubije u pojam), ali i da motiv za dalje usavrsavanje i rad na sebi – koji je smisao zivota ako ti je sve jedno da li ces nesto postici/ostvariti neki cilj ili ne? (zbog toga mi je bila simpaticna jedna Rodikova izjava posle nekog poraza kada su ga pitali kako se oseca, kada je covek iskreno rekao da je naravno razocaran i ne bas preterano srecan – mislim, sta drugo da odgovori?) Ovakva (Nadalova) filozofija uopste nije za preporucivanje drugima niti za uzor (po mom misljenju) i ako bi se svi iskreno drzali nje ne bi bilo bas nekog napretka (ni u cemu). Moras imati nekakvu glad za uspehom i zelju da budes najbolji, pa makar i u svojoj ulici (ako ne na svetu). Zbog toga me je pomalo nervirao i Nadalov stav prema Federeru i to «hvalisanje» da je sasvim zadovoljan svojim 2. mestom (nije nego!), a ovamo ga rasturi na sastavne delove na RG i jos se izvinjava posle meca – raskorak izumedju reci i dela.

više mi se sviđa takav raskorak nego novakove vrste koji govori više nego što pruža na terenu
  • 0

#33 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 23 October 2008 - 19:38

ExFed... !? nešto mi govori da ne voliš federera... u svakom slučaju nije izgledao Ex kada se prošetao do us open titule.


Nije da ga ne volim, mada izmedju njega i Nadala biram Nadala. Ipak, poštujem ga i mislim da itekako zaslužuje poštovanje. Majstor je majstor. Ali ipak, u ovom trenutku, zaslužuje i taj nadimak. Jbg, ako je ponosno nosio nadimak FedEx, kada je stvarno to i bio, sad treba istrpeti i ovo :ph34r: Moraš priznati, koliki god bio navijač Federera, da ovo nije FedEx.
  • 0

#34 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 October 2008 - 19:39

više mi se sviđa takav raskorak nego novakove vrste koji govori više nego što pruža na terenu

Pa u vreme kad je tako govorio pruzao je vise na terenu, zar ne? (a je l´mora Novak u svakoj corbi da bude mirodjija, tj. moramo li uvek da ga pominjemo o cemu god da pricamo?)

Edited by wwww, 23 October 2008 - 19:49.

  • 0

#35 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 23 October 2008 - 20:20

Pa u vreme kad je tako govorio pruzao je vise na terenu, zar ne? (a je l´mora Novak u svakoj corbi da bude mirodjija, tj. moramo li uvek da ga pominjemo o cemu god da pricamo?)

nije. tačno se sećam jedne njegove rečenice pred wimbledon kako će federer morati da se pomuči da osvoji još neki slam sad kada je on (novak that is) i ostatak mladih snaga tu. baš su ga namučili na us openu. :ph34r: pomenuo sam ga jer je on, po mom mišljenju, antipod rafi u tom smislu, i lično mi se mnogo više sviđa rafin pristup da govori samo svojim reketom.
  • 0

#36 Benigni

Benigni
  • Members
  • 140 posts

Posted 23 October 2008 - 20:26

@wwww
Naravno da nema nikakve ni uvrede ,ni ljutnje,nisam to tako shvatio.Zalim,ako je replika izgledala tako.Mislim da se ova tema prosirala sa teniskog metoda-kako doci do uspeha,na opsti pogled na stvari.Razumem da mnogi od nas vole da sve bude opusteno,pomalo hedonisticki,ali bojim se da vrhunski rezultati(na svetskom nivou) zahtevaju malo vise discpline,nego sto bismo mi voleli;).Nekim ljudima to mozda i ne pada tesko,jer ne znaju za drugacije,tako su vaspitani,nauceni...
A moram da pomenem i ovo sto momak zivi sa roditeljima(ocito iz razloga jer ih ne vidja cesto,a verujem i da ne zive u 30 kvadrata,te se moraju gurati;))..Kada tim roditeljima donosi milione i svi zive od njegovog rada(a on u svojih 20 zaradio toliko),vise je nego samostalnost;)..I jos nesto,ne verujem ni ja tim intervjuima toliko..U njima se uvek taktizira,nastoji da sarmira pubilika,istice nesto sto mozda i nije bas tako kako izgleda..Ima tu i medijske manipulacije,hiperbolisanja u svakom smislu.Moj utisak o Nadalu je pozitivan kada govorim o njemu kao teniseru,na terenu.Slusao sam i gledao i neke njegove intervuje.Ne mogu na osnovu toga zakljuciti kakav je ,niti to moze bilo ko od nas..Ali odaje utisak skromnog i ok momka.Po meni se njegove najbolje osobine(ukljucujuci i fer plej i respekt kolega )najvise vide na terenu.
I da zaboravih.. Nadalove izjave da je zadovoljan drugim mestom vidim kao mogucu varijantu da je momak samo zeleo da skine pritisak sa sebe..Licno bih tako postupio..Mozda nije ispravno,ne znam..pretpostavka.
EDIT:A izjava da jedan mora da pobedi ,a drugi da izgubi,mislim da nije pomirljiva filozofija(bar ne Nadalova)...Na terenu izgara i veoma se raduje kad pobedi.Mislim da cete se sloziti samnom da je momak primer pobednickog duha ..Mozda je izjava relativizirana-u smislu,to se na kraju svodi na to,pobednik-gubitnik..Ali ako gledamo Nadalovu filozofiju,onda je ona-Daj sve od sebe da ti budes taj koji ce pobediti..

Edited by Benigni, 23 October 2008 - 22:29.

  • 0

#37 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 October 2008 - 20:31

nije. tačno se sećam jedne njegove rečenice...

više mi se sviđa takav raskorak nego novakove vrste koji govori više nego što pruža na terenu

prilično me začuđuje način na koji si (veoma brzo) prezreo Novaka čim je ušao u igračku krizu (istovremeno je i prestao da daje samouverene izjave).nekako mi ne liči na tebe.

Ne bi mi se uopste svidelo da je neko tako pokusao da vaspitava mene.

takođe.

Nadalove izjave da je zadovoljan drugim mestom vidim kao mogucu varijantu da je momak samo zeleo da skine pritisak sa sebe..Licno bih tako postupio..Mozda nije ispravno,ne znam..pretpostavka.

ne bih se složila.nema čoveka koji se bolje nosi sa pritiskom od Nadala.

Edited by M.S.25., 23 October 2008 - 20:33.

  • 0

#38 Benigni

Benigni
  • Members
  • 140 posts

Posted 23 October 2008 - 20:51

@M.S.25
Pa meni je Rafa i favorit zbog te vrline kako se tako mlad nosi sa pritiskom.To cini najbolje na turu.Psihicki element je svakako vrlo vazan za formiranje teniske licnosti,a on taj kvalitet ima.Medjutim,ako si citala njegove intervuje,on vrlo cesto zna da pomene cinjenicu da oseca psihicki umor(narocito je na tome insistirao posle Wimbledona).To je potpuno normalno.Pa,i sama cinjenica da je pominjao da ne juri Feda,je jedna vrsta nosenja sa pritiskom..Nadal je u tome bez premca,samo ocito koristi razlicite metode..Nekada to nije samo dobar servis na break loptu,nekada je to i neka izjava..

Edited by Benigni, 23 October 2008 - 20:58.

  • 0

#39 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 October 2008 - 21:00

slažem se, to je njegova velika prednost.
  • 0

#40 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 23 October 2008 - 21:25

prilično me začuđuje način na koji si (veoma brzo) prezreo Novaka čim je ušao u igračku krizu (istovremeno je i prestao da daje samouverene izjave).nekako mi ne liči na tebe.

nikada mi se to nije sviđalo kod njega, i drago mi je što je prestao sa samouverenim izjavama, samo još da vrati igru... ne mislim da su te stvari uopšte povezane, mladić o kom se ovde priča je primer.
  • 0

#41 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 October 2008 - 21:41

@wwww
Naravno da nema nikakve ni uvrede ,ni ljutnje,nisam to tako shvatio.Zalim,ako je replika izgleda tako.Mislim da se ova tema prosirala sa teniskog metoda-kako doci do uspeha,na opsti pogled na stvari.Razumem da mnogi od nas vole da sve bude opusteno,pomalo hedonisticki,ali bojim se da vrhunski rezultati(na svetskom nivou) zahtevaju malo vise discpline,nego sto bismo mi voleli;).Nekim ljudima to mozda i ne pada tesko,jer ne znaju za drugacije,tako su vaspitani,nauceni...
A moram i da pomenem i ovo sto momak zivi sa roditeljima(ocito iz razloga jer ih ne vidja cesto,a verujem i da ne zive u 30 kvadrata,te se moraju gurati;))..Kada tim roditeljima donosi milione i svi zive od njegovog rada(a on u svojih 20 zaradio toliko),vise je nego samostalnost;)..I jos nesto,ne verujem ni ja tim intervjuima toliko..U njima se uvek taktizira,nastoji da sarmira pubilika,istice nesto sto mozda i nije bas tako kako izgleda..Ima tu i medijske manipulacije,hiperbolisanja u svakom smislu.Moj utisak o Nadalu je pozitivan kada govorim o njemu kao teniseru,na terenu.Slusao sam i gledao i neke njegove intervuje.Ne mogu na osnovu toga zakljuciti kakav je ,niti to moze bilo ko od nas..Ali odaje utisak skromnog i ok momka.Po meni se njegove najbolje osobine(ukljucujuci i fer plej i respekt kolega )najvise vide na terenu.
I da zaboravih.. Nadalove izjave da je zadovoljan drugim mestom vidim kao mogucu varijantu da je momak samo zeleo da skine pritisak sa sebe..Licno bih tako postupio..Mozda nije ispravno,ne znam..pretpostavka.

Ok. mislim da smo se ipak razumeli. :D
Kao sto rekoh, izuzetno cenim i postujem Nadala zbog svega sto je postigao kao i mnogih drugih stvari (fer pleja, korektnih izjava, nekih fenomenalnih poteza i udaraca na terenu itd.). Samo me pomalo nervira svo preterivanje novinara i navijaca ovih dana (idolopoklonstvo). A i razmisljam o jos par stvari, onako usput. Pa je jedna od njih i granica izmedju podrske (oslonca) koju roditelji/rodbina daju mladim ljudima da istraju u onome sto rade (recimo da se ovo odnosi i na nasu vodecu tenisku trojku) i "isterivanje svojih hirova i zamisli" (pisano nesto o tome na temi da li dati decu na tenis), izmedju slobodnog razvoja licnosti deteta, odredjenog stepena (prave doze?) usmeravanja deteta i "gvozdene discipline" i potiskivanja prave licnosti (sto moze dovesti do svakojakih negativnih posledica).
Sto se tice Nadalovih ranijih izjava da je zadovoljan brojem 2, ja ga potpuno razumem - decko je shvatio da mu je to pametnije da kaze u svoj Federer-maniji koja je vladala (a i video je kako su se svi obrusili na Novaka jer se USUDIO (EJ!) da kaze da mu je zivotni san da bude #1 - kao da je nekoga time uvredio ili ne daj boze nesto gore!) pa da ga ostave na miru (a i sam zna da mu je cilj #1) - svako pokusava da skine s svojih ledja sto vise nepotrebnog tereta. Dakle, ne "krivim" ga za ovaj makijavelizam :ph34r: samo bas ne mora to da mi se prodaje (novinari, navijaci) kao nesto drugo. :) E sad, kao sto me je tada nerviralo idolopoklonstvo prema Federeru (ma koliko bio gotovo pa savrsen teniser) tako me sada nervira i preterivanje u vezi Nadala, a i kasnije ce kada neko drugi preuzme prvu poziciju (ma ko to bio) kada se za tog nekog krene preterivati.

Da, moram jos nesto da dodam. Upravo me je "slucaj Nadal" i njegovi rituali (flasice koje moraju bas uvek da stoje na jedan odredjen nacin i sve ostalo) pomalo naterao da pomislim na ono da je mala granica izmedju genijalnosti i ... (ne znam koji bas termin da napisem, a da neko ne protumaci kao uvredu). Mislim da smo na jednoj temi pre nekoliko meseci vec pisali o tome, o potrebi tenisera (vrhunskih sportista ili drugih izuizetno uspesnih/genijalnih ljudi) da se nekako zatvore u svoj svet i izoluju (na neki nacin) od okoline i njenih uticaja (razviju nekakvu vrstu autizma recimo, uslovno receno) da bi uspeli da ostvare/kreiraju... neke stvari koje ostale ostavljaju bez daha. Ne znam bas koliko je to bas nesto sto bi svako pozeleo (verovatno bi svi zeleli da uzivaju samo u zvezdanim trenucima, ali ne i u onim drugim, mnogo duzim a ne bas tako privlacnim).

Edited by wwww, 23 October 2008 - 21:54.

  • 0

#42 Benigni

Benigni
  • Members
  • 140 posts

Posted 23 October 2008 - 21:54

Potpuno razumem o cemu govoris i slazem oko toga koliko je tesko naci pravu meru,dozirati i kada znati da je predjena granica i da roditelji vise odmazu nego pomazu.Razumem i ovo idolopoklonstvo o kome govoris.Hvalili su nasi Noleta do besvesti,hvalili su i Federera,ostale redje...Svo to vreme ,ja sam bio besan sto Nadal ne dobija onoliko hvale koliko zasluzuje;) vec je samo KING OF CLAY..I valjda sada,oprosticete mi,doslo i moje vreme,kao njegovog navijaca..Pa mi ne smeta sva ta hvala,jer tek je od 18.avgusta N1.Fed je bio cak 4 godine.:ph34r:.
Ne treba preterivati,slazem se sasvim.
  • 0

#43 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 October 2008 - 22:02

nikada mi se to nije sviđalo kod njega, i drago mi je što je prestao sa samouverenim izjavama, samo još da vrati igru... ne mislim da su te stvari uopšte povezane, mladić o kom se ovde priča je primer.

Nije mi jasno zbog cega ti smetaju samouverene izjave? Sta je strasno ako neko kaze da mu je zivotni san da bude #1? Ili da ce Federeru biti teze da osvoji naredne GS titule jer se pojavilo par mladih tenisera koji imaju sve vece sanse da ga pobede? Sta ti smeta u ovoj izjavi? Zaista mi nije jasno. (Znam da si Federerov fan, ali ipak!) Federeru bi cak trebalo da imponuje sto se ti mladi igraci trude da usavrse svoju igru dovoljno da bi mogli da mu pariraju. Valjda su sladje pobede nad boljim igracima (bez mane i straha :ph34r: ) a ne nad nekima koji se unapred predaju cim ga vide s druge strane mreze. To bi i njemu trebalo da da dodatnu motivaciju (pogotovu sto je u zivotu osvojio sve sto se dalo osvojiti i postoji velika opasnost da dodje do zasicenja i gubitka motivacije).
  • 0

#44 Benigni

Benigni
  • Members
  • 140 posts

Posted 23 October 2008 - 22:05

Da, moram jos nesto da dodam. Upravo me je "slucaj Nadal" i njegovi rituali (flasice koje moraju bas uvek da stoje na jedan odredjen nacin i sve ostalo) pomalo naterao da pomislim na ono da je mala granica izmedju genijalnosti i ... (ne znam koji bas termin da napisem, a da neko ne protumaci kao uvredu). Mislim da smo na jednoj temi pre nekoliko meseci vec pisali o tome, o potrebi tenisera (vrhunskih sportista ili drugih izuizetno uspesnih/genijalnih ljudi) da se nekako zatvore u svoj svet i izoluju (na neki nacin) od okoline i njenih uticaja (razviju nekakvu vrstu autizma recimo, uslovno receno) da bi uspeli da ostvare/kreiraju... neke stvari koje ostale ostavljaju bez daha. Ne znam bas koliko je to bas nesto sto bi svako pozeleo (verovatno bi svi zeleli da uzivaju samo u zvezdanim trenucima, ali ne i u onim drugim, mnogo duzim a ne bas tako privlacnim).

Ovo je jako lepo receno :D...I verovatno tacno kad se govori o ljudima koji su tako neobicni.Pretpostavljam da nemaju vremena za ljudske trivijalnosti :ph34r:..Ali nam je valjda zajednicko to sto smo svi sa planete Zemlje i od krvi i mesa :)..Utesno,zar ne? :D)))

Edited by Benigni, 23 October 2008 - 22:29.

  • 0

#45 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 October 2008 - 22:15

Potpuno razumem o cemu govoris i slazem oko toga koliko je tesko naci pravu meru,dozirati i kada znati da je predjena granica i da roditelji vise odmazu nego pomazu.Razumem i ovo idolopoklonstvo o kome govoris.Hvalili su nasi Noleta do besvesti,hvalili su i Federera,ostale redje...Svo to vreme ,ja sam bio besan sto Nadal ne dobija onoliko hvale koliko zasluzuje:ph34r: vec je samo KING OF CLAY..I valjda sada,oprosticete mi,doslo i moje vreme,kao njegovog navijaca..Pa mi ne smeta sva ta hvala,jer tek je od 18.avgusta N1.Fed je bio cak 4 godine.:).
Ne treba preterivati,slazem se sasvim.

vala i to sto kazes! :D
Ok, ja sam van zemlje, tako da ne dobijam te doze Novakomanije (cak naprotiv, citam neke sajtove gde ga bas za svaku sitnicu kritikuju, i kad treba i kad ne treba), ali zato Federomanija cveta na sve strane, prosto je covek nedodirljiv (zabranjeno prakticno reci i najmanju sitnicu o njemu koja nije hvalospev), a sad prenose te stvari na Nadala, pa mi se ne svidja to preterivanje. Meni je interesantno i da cujem "zivotne price" ostalih ne tako velicanstvenih tenisera, da odgledam i njihove dobre poteze (bilo mi je bas drago sto se Endi M sredio posle sve hajke britanskih novinara i sto postize sada dobre rezultate, ali sada dolazimo u drugu krajnost gde ti isti mediji preteruju u hvalospevima itd. - jednostavno nemaju mere!).
  • 0