Jump to content

Photo
* - - - - 1 votes

Opste diskusije

• Please log in to reply
7662 replies to this topic

#31 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,851 posts

Posted 14 November 2008 - 19:50

Da zabelezimo - jedna karijera

Jonas Bjorkman završio karijeru
Švedski teniser Jonas Bjorkman odlučio je da posle 17 godina profesionalnog bavljenja tenisom završi karijeru.

Posted Image

Bjorkman je svoju odluku objavio odmah posle poraza u poslednjem kolu "zlatne" grupe u konkurenciji dublova gde je sa svojim partnerom Kevinom Ulijetom poražen od poljske kombinacije Fristenberg/Matkovski rezultatom 2:1.
Bjorkman i Ulijet su na taj način ostali bez plasmana u polufinale ovogodišnjeg Mastersa u Šangaju.
"Nadali smo se ulasku u polufinale, ali svejedno mislim da je sjajno što sam karijeru završio na najvećem teniskom događaju ove godine. Srećan sam što sam izdržao tako dugo. Počelo je kao hobi, a pretvorilo se u posao koji sam radio u prethodnih 17 godina", rekao je Bjorkman i istakao da jedva čeka nove izazove nevezane za tenis.
Bjorkman je rođen u švedskom gradiću Alvesta 1972. godine, a profesionalnim tenisom bavio se od 1991. godine. Tokom karijere istakao se i u singlu i u dublu, mada je daleko više uspeha ostvario u igri parova.
Osvajao je sva četiri Grend slem turnira ukupno devet puta, ima 54 titule i zabeležio preko je 700 pobeda. Jula 2001. godine bio je i prvi teniser sveta u konkurenciji dublova.
Što se tiče singla Bjorkman je osvojio šest titula i zabeležio po jedan nastup u polufinalu Vimbldona i USA opena, a 1997. godine zabeležio svoj plasman karijere na ATP listi - četvrto mesto.
Bjorkman će ostati upamćen i kao teniser sa najviše nastupa za reprezentaciju Švedske sa kojom je osvojio tri Dejvis kupa (1994, 1997, 1998).

Izvor
  • 0

#32 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,851 posts

Posted 19 November 2008 - 00:12

Videla sam delove ove egzibicije na ES 2

ATP Tour - Federer downs Blake in exhibition

Posted Image

Roger Federer scraped past James Blake in a one-set exhibition game in Kuala Lumpur, showing no signs of the back strain or stomach bug that hampered him at last week's season-ending Masters Cup.

Izvor
  • 0

#33 tamara15

tamara15
  • Banned
  • 1,230 posts

Posted 19 November 2008 - 10:30

Roger Federer scraped past James Blake in a one-set exhibition game in Kuala Lumpur, showing no signs of the back strain or stomach bug that hampered him at last week's season-ending Masters Cup.

Izvor

Moram malo pakosno da prokomentarisem: prethodne sedmice se toliko kukalo kako je eto Federer em povredjen em bolestan, pa je zbog toga izgubio od Simona i Marija (pa se zbog toga ponovo komentarise kako je Novakova titula osvojena u "nerergularnim uslovima" jer su eto i Federer, a i Nadal (samo sto njegove razloge za odsustvo ne dovodim u pitanje) povredjeni, a Mari bio previse iscrpljen), a samo par dana potom nista od bolova u ledjima! Izgleda da Fed pati od sindroma "ne umem da gubim" (sore loser). No, razumem njegove razloge da odigra ovu egzibiciju: Blejk mu je stalna musterija i dobar za podizanje morala (kad ga vec mladi lavovi ne zarezuju ni 5%).

A evo sta je jos rekao Fed:

Roger Federer has said he is not that bothered about Serbia's Novak Djokovic closing in on his ranking as world number two.
"I'm going to sleep well for a month. He (Djokovic) is not going to pass me anytime soon," Federer said.
"For me, honestly, ranking two, three, four, five, 25, it doesn't really matter a whole lot, you know. For me it is either number one or being in the main draw," added the Swiss.

Last week Federer, complaining of injury and a stomach bug, lost to Briton Andy Murray at the Masters Cup in Shanghai.
Reuters

Ako ovakve izjave nisu arogantne ja ne znam koje su. Da je nesto ovako rekao Novak usledile bi salve protesta i pljuvanja po njemu. Sad mozemo da uporedimo ovo i Rafinu izjavu proletos kada ga je Novak bio sustigao. Takodje, prosle sedmice se Federer bunio sto ga predstavljaju kao #2, smatra da ili treba da ga predstavljaju kao #1 ili kao osvajaca GS.

Edited by tamara15, 19 November 2008 - 10:59.

• 0

#34 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 19 November 2008 - 13:59

Ma da bre, tu se vidi koliko velicanstvo pati sto je svrgnuto sa trona, ali nema se viteske vrline da se to i kaze kako treba. Svejedno, providan je.
  • 0

#35 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 19 November 2008 - 14:15

Moram malo pakosno da prokomentarisem: prethodne sedmice se toliko kukalo kako je eto Federer em povredjen em bolestan, pa je zbog toga izgubio od Simona i Marija (pa se zbog toga ponovo komentarise kako je Novakova titula osvojena u "nerergularnim uslovima" jer su eto i Federer, a i Nadal (samo sto njegove razloge za odsustvo ne dovodim u pitanje) povredjeni, a Mari bio previse iscrpljen), a samo par dana potom nista od bolova u ledjima! Izgleda da Fed pati od sindroma "ne umem da gubim" (sore loser). No, razumem njegove razloge da odigra ovu egzibiciju: Blejk mu je stalna musterija i dobar za podizanje morala (kad ga vec mladi lavovi ne zarezuju ni 5%).

A evo sta je jos rekao Fed:

Ako ovakve izjave nisu arogantne ja ne znam koje su. Da je nesto ovako rekao Novak usledile bi salve protesta i pljuvanja po njemu. Sad mozemo da uporedimo ovo i Rafinu izjavu proletos kada ga je Novak bio sustigao. Takodje, prosle sedmice se Federer bunio sto ga predstavljaju kao #2, smatra da ili treba da ga predstavljaju kao #1 ili kao osvajaca GS.

evo je još jedna što pakosno komentariše, super ćeš se snaći na ovom forumu.
  • 0

#36 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 19 November 2008 - 14:21

samo treba praviti razliku izmedju pakosnih kometara i komentara na pakosne komentare koji se potom tumace pakosnim :ph34r:
  • 0

#37 tamara15

tamara15
  • Banned
  • 1,230 posts

Posted 19 November 2008 - 16:21

evo je još jedna što pakosno komentariše, super ćeš se snaći na ovom forumu.

Videla sam da si ti jedan od vatrenih Fedovih navijaca kome smeta svaka kritika na Federerov racun, osnovana ili neosnovana.
Stos je u tome da je Federer po dolasku u Shangaj izjavio kako je sve u redu s njegovim ledjima (zalecio se posle Pariza), da bi posle gubitka od Simona rekao kako nema veze, ovo je turnir na kome se i s jednim porazom moze pobediti , sto je on i uradio prosle godine (a ove godine Novak), da bi posle poraza od Marija odjednom ponovo krenula prica o ledjima i stomacnim problemima (secas se njegovih komentara proletos kada je izgubio od Endija u prvom kolu?). I sad igra egzibicione meceve (umesto da leci ledja). Ja da sam na njegovom mestu ne bih iz principa pominjala da me bole ledja, pa makar me rasturala, jer bi mi to bilo ispod casti i jer bih time direktno pljuvala po mom protivniku i njegovom uspehu. Mislim da je Federer ove godine za svaki poraz imao opravdanje, cak i za onaj na Wimbldonu (pao mrak), sto mu bas ne sluzi na cast. Ispada da njega protivnici samo pobedjuju kada je on bolestan ili povredjen, nikako zato sto su ga nadigrali (sto je takva arogantnost da ja ne mogu opisati). Ponovo cu napraviti poredjenje s Nadalom i njegovim komentarima kada izgubi meceve - on je primer kako sportski prihvatiti poraz i cestitati protivniku.

Takodje, da li bi mu falila dlaka s glave da je lepo rekao da se npr. raduje rivalitetu s Novakom, da ce naravno on dati sve od sebe ne samo da zadrzi to svoje 2. mesto nego i da se vrati na prvo itd. itd.? Da je super sto ima sve vise mladih tenisera koji su sve bolji i bolji, da je to dobro za sport, da je to i njemu izazov vise da se takmici s mladim lavovima, daje mu motivaciju i podstrek da se i dalje usavrsava i radi na sebi itd. itd.? Da li je to toliko tesko prevaliti preko usana? Ako je on pravi lider i promoter ovog sporta zar ne bi trebalo da misli malo i o samom sportu, a ne samo o sebi?

Sad cu napraviti poredjenje i s Djokovicem. Njemu je bilo izuzetno vazno da dovede jedan ATP turnir u Srbiju, stalo mu je do razvoja sporta (u kom se on takmici) u njegovoj zemlji i potrosio je deo svoje energije i na to (a uopste nije morao), dakle nesto je uradio i globalno, ne samo za sebe. Potom, u svojim izjavama je uvek pominjao i druge tenisere i njihov napredak i kako je to dobro za sport (pocev od Marija proletos, a sada i Tsonge, Del Potra, Simona), a sto mu je zamerano (zaboga, ne postuje Boga Feda!). Sad je i u pobednickom govoru istakao kako je Davidenko jedan od najkonstantnijih igraca i da je poslednjih 3-4-5 godina proveo u prvih 5 - sve u svemu vrlo lepo. (Da li da podsecam na to sta je rekao o Tsongi posle sva tri poraza ove jeseni?)
  • 0

#38 Vojislav YVR_BGD

Vojislav YVR_BGD
  • Members
  • 286 posts

Posted 19 November 2008 - 17:16

Videla sam da si ti jedan od vatrenih Fedovih navijaca kome smeta svaka kritika na Federerov racun, osnovana ili neosnovana.
Stos je u tome da je Federer po dolasku u Shangaj izjavio kako je sve u redu s njegovim ledjima ......

Potpis
  • 0

#39 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 19 November 2008 - 17:54

Stos je u tome da je Federer po dolasku u Shangaj izjavio kako je sve u redu s njegovim ledjima (zalecio se posle Pariza), da bi posle gubitka od Simona rekao kako nema veze, ovo je turnir na kome se i s jednim porazom moze pobediti , sto je on i uradio prosle godine (a ove godine Novak), da bi posle poraza od Marija odjednom ponovo krenula prica o ledjima i stomacnim problemima (secas se njegovih komentara proletos kada je izgubio od Endija u prvom kolu?). I sad igra egzibicione meceve (umesto da leci ledja). Ja da sam na njegovom mestu ne bih iz principa pominjala da me bole ledja, pa makar me rasturala, jer bi mi to bilo ispod casti i jer bih time direktno pljuvala po mom protivniku i njegovom uspehu. Mislim da je Federer ove godine za svaki poraz imao opravdanje, cak i za onaj na Wimbldonu (pao mrak), sto mu bas ne sluzi na cast. Ispada da njega protivnici samo pobedjuju kada je on bolestan ili povredjen, nikako zato sto su ga nadigrali (sto je takva arogantnost da ja ne mogu opisati). Ponovo cu napraviti poredjenje s Nadalom i njegovim komentarima kada izgubi meceve - on je primer kako sportski prihvatiti poraz i cestitati protivniku.

kao što rekoh, lepo ćeš se ti ovde uklopiti. sve si lepo navela, zaboravila si da pomeneš samo rogerovu navodnu mononukleozu. hmmm, imaš li ti primerke tih federerovih govora ili pričaš po sećanju, ono što se tebi čini da je federer rekao? a federer je rekao da je sve u redu s njegovim leđima ali da je malo trenirao prethodnih dana što se sigurno oseća u igri. još, čovek je imao i stomačne probleme, šta ti je tu čudno!? s jednim porazom se može pobediti na turniru, šta tu nije istina? daj molim te, nadal poslednjih par meseci pominje da je umoran - eto ti izgovora. mislim, kako federer sebi da objasni da gubi dva puta protiv shit igrača kao što je simon... !? mora da nešto nije u redu s rogerom... a naš vrli novak je ponovo uzeo medical time-out zbog umora... eto, možemo ovako da se prepucavamo do januara. nastavi.
  • 0

#40 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 19 November 2008 - 18:16

sto je takva arogantnost da ja ne mogu opisati

To koliko je Federer arogantan, ne vide samo njegovi navijači.Subjektivno slepilo je opšta kategorija, poput pakosti.

Opaska da mu ne odgovara da ga nazivaju brojem dva je patetična, pa šta je Rafa u toj priči, slučajni prolaznik?Izjava da ga Novak neće uskoro stići je takođe naduvena, ali je nešto logičnija-naime, Novak brani mnogo na početku godine, a Federer malo sve do sezone šljake (ako me sećanje dobro služi).Ups, ipak me ne služi.Federer ima sasvim solidne rezultate i u IW-u i u Majamiju, tako da je sve otvoreno.

Edited by M.S.25., 19 November 2008 - 18:26.

• 0

#41 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 19 November 2008 - 18:17

Pa dobro Moke, zar se ne sme nesto tako napisti i za NKV :ph34r: ?
Pa ovde se pisalo i o tome kako Novak (kao i Rafa uostalom) u poslednje vreme stalno nesto kuka kako je umoran, cak je neko i imenovao tu fazu (sad se vise ne secam kako).
Feder ima poveliku dozu arogancije i istina je da se ne polomi hvaleci mlade snage. Ljudski je sto trazi neke druge razloge za poraze, al' mog'o bi nekad i da prizna recimo da je nadigran. Pa jel' to nesto sramotno?
Takodje, iako je ovo pdf gde pise najvise ljudi iz zemlje Srbije, kritikovana je i Jelena sto se stalno zali na povrede i mnogi ovde su se slozili da mora da prekine sa tom pricom ako pretenduje da uradi nesto vise i da je cene.
Nesto ne mogu da zamislim da bi na nekom forumu gde se sastaju Sviceri mogla ikakva kritika da se uputi na ime Roger Federer (a izgleda ne moze ni ovde :) ).
A zar nije normalno da se na ovom mestu (gde ima najvise navijaca srpskih tenisera) Novaku, Jeleni, Ani i ostalima (nasima) vise gleda kroz prste, a drugima ne? Opet ta ista prica o navijacima. Navijaci su subjektivni i to se verovatno nikada nece promeniti, a da li bi trebalo ?
  • 0

#42 tuta bugarin

tuta bugarin
  • Banned
  • 750 posts

Posted 19 November 2008 - 18:28

bijo sam
slucajno zgreskom
na nekom nigeriskom forumu
aoni jopet kazu
ofako

Courtesy of Eurosport blog, topic: Federer now, Mr. Mba E wrote:
(Copy)

it seems to me that federer have lost some weight which is causing him lots of headache, toothache, eye-ache, ear-ache including back-pain and front-pain, my advice for him is to change his diet immediately and start eating some Nigerian delicious food with low calories like pounded yam with well prepared egusi soup or with vegetable soup, and also nice pepper soup, ugba, okporoko and mkwobi etc, i bet you before the next season u will gain enough weight and strength to face the challenges coming up for the next season, there are lots of upcoming aggressive young tennis players warming up to take federer back top 20 if he don't improve better. so the only solution is for him to take my advice, his girl friend can contact me so that i will teach her how to prepare those delicious food free of charge. lol

Mba E
(end of copy)

tuta the nigerian
gentle whispering to snow white
in her careful listening organ
while dwarfs are mining
and digging in the dark
  • 0

#43 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 19 November 2008 - 18:30

To koliko je Federer arogantan, ne vide samo njegovi navijači.Subjektivno slepilo je opšta kategorija, poput pakosti.

meni je razumljivo da federer priča kao što priča, jer on praktično 3-4 prethodne godine nije nadigran van šljake. izgubio je tu i tamo par tesnih mečeva, nekoliko puta od dosadnih pushera (naravno da federer veruje da je uvek mogao da dobije te mečeve, npr. protiv simona, canasa) i nekoliko mečeva kada je bio umoran/povređen. verujem da on veruje da i dalje može da dobije bilo koga van šljake i sve osim nadala na šljaci, a to je zato što... se pokazalo da može.
  • 0

#44 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 19 November 2008 - 18:33

Po meni to je i problem , on jos uvek u to veruje a to vise nije realnost.
  • 0

#45 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 53,589 posts

Posted 19 November 2008 - 18:34

meni je razumljivo da federer priča kao što priča, jer on praktično 3-4 prethodne godine nije nadigran van šljake. izgubio je tu i tamo par tesnih mečeva, nekoliko puta od dosadnih pushera (naravno da federer veruje da je uvek mogao da dobije te mečeve, npr. protiv simona, canasa) i nekoliko mečeva kada je bio umoran/povređen. verujem da on veruje da i dalje može da dobije bilo koga van šljake i sve osim nadala na šljaci, a to je zato što... se pokazalo da može.

Naravo da može da pobedi bilo koga van šljake i sve osim Nadala na šljaci ali takodje može da izgubi od dosta njih , što se pokazalo u više navrata.
  • 0