Jump to content

Photo
* - - - - 1 votes

Opste diskusije

• Please log in to reply
7782 replies to this topic

#16 palobe

palobe
  • Members
  • 806 posts

Posted 20 October 2008 - 18:28

Postoji još i treća alternativa; to je da se navija protiv tenisera koji pripadaju nacijama koje nam nisu drage. Šalim se, Becker iako je Švaba (ustvari nije pošto je Jevrejin) je uvek bio moj omiljen teniser.
  • 0

#17 wyz

wyz
  • Members
  • 42 posts

Posted 20 October 2008 - 19:04

Postoji još i treća alternativa; to je da se navija protiv tenisera koji pripadaju nacijama koje nam nisu drage. Šalim se, Becker iako je Švaba (ustvari nije pošto je Jevrejin) je uvek bio moj omiljen teniser.

Palobe, to bi bila odlična ideja da nisu Nemci Gete i Hegel, Rusi Borodin i Bulgakov, Francuzi Molijer i Bodler, Amerikanci Fokner i Geršvin, Holanđani Rembrant i Van Gog... Ja sam beznadežan slučaj za bilo kakvo racionalno usmeravanje navijanja :ph34r:

EDIT: Ovaj forum mi se dopao baš zato što se poštuju tuđi stavovi i što postoji tolerancija (uz neke izuzetke). Otvaranje topika na sportskom pdf-u sa stavom "ja navijam za... i ko se ne slaže sa mnom, ne voli sport" je isključivo i izazivačko.

Edited by wyz, 20 October 2008 - 19:58.

• 0

#18 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 20 October 2008 - 22:46

Ja sam beznadežan slučaj za bilo kakvo racionalno usmeravanje navijanja

Takođe.
Mada postoji pravilnost da (generalno) volim francuske igrače :ph34r: .A mrzim francuski jezik.O Francuzima ne mislim ni bolje ni lošije nego o ostalima.Tako da ne znam u čemu je fora.

Ima i četvrta grupa navijača-oni koji obavezno navijaju protiv nekog.Ja uglavnom navijam protiv Federera, Rodika, itd.Spalite me na lomači, šta drugo :) ...
  • 0

#19 Vojislav YVR_BGD

Vojislav YVR_BGD
  • Members
  • 286 posts

Posted 20 October 2008 - 23:23

Takođe.
Mada postoji pravilnost da (generalno) volim francuske igrače :ph34r: .A mrzim francuski jezik.O Francuzima ne mislim ni bolje ni lošije nego o ostalima.Tako da ne znam u čemu je fora.

Ima i četvrta grupa navijača-oni koji obavezno navijaju protiv nekog.Ja uglavnom navijam protiv Federera, Rodika, itd.Spalite me na lomači, šta drugo :D ...

Kako mrzis francuski???? Mislim kako se to mrzi jezik?? Ako ne razumes/govoris francuski onda ti je to ko da mrzis papua-novogvinejanski, pa jel da? :) :D

A sto se navijanja protiv tiche ja uvek navijam protiv favorita i za autsajdere osim naravno ako su nasi u pitanju.
  • 0

#20 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 21 October 2008 - 09:40

Ne znam da li je ovo pravi topik, ali posto je Opsta diskusija, pretpostavljam da nece biti off
daklem, nas dragi prijatelj Mats Wilander se opet oglasio. upitan od Mr Boda da prokomentarise aktuelnu cetvoricu, posebno Mareja, ljubljeni Mats je naravno po staroj shemi hvalio svog novog ljubimca (secate se kako je obozavao Tsongu u vreme AO) Endija uz pomoc pljuvanja Novaka. Posto on cim otvori usta ne moze da ne kaze nesto ruzno o Djokovicu, moze se reci da je covek stvarno sada vec deklarisani hejter.
Evo tog dela:
"But I do I think Murray is the next most dangerous player (after Nadal) for Federer. He's much smarter than Djokovic. He's got a bigger repertoire. Murray isn't as as powerful, maybe doesn't move quite as well as Djokovic, but he'll play the game his opponents hate, whereas Djokovic has that pride, where he's like saying he's a specimen, he's. . . Djokovic.

"Murray, he's more like I was. I knew was going to be a pain in the ass when I played against a guy, and I didn't care if people recognized me or not. Sure it's fun (to be 'a star'), but that's not why we play tennis. Murray clearly enjoys the problem-solving aspect of tennis, like I did. The name, Andy Murray? I don't think he cares, he'd play under Joe Schmoe. He's not trying to be a brand, or a label. The other three guys, they're like Superheroes: Federer, Nadal, Djokovic. . . Andy's he's just like. . .a guy. But he's going to be posing lots of problems for those three guys. He's my new favorite; I love watching him play."

:ph34r:
i to sve o coveku koji je objavio svoju autobiografiju pre nego sto je osvojio i jedan vazniji turnir. olicenje skromnosti.
ostatak http://tennisworld.t...thin-hes-g.html
Mekinro je rekao svoje misljenje. I on se osvrnuo na N.DJ. posto se trenutno svi pitaju sta se dogadja sa njim. rekao je nesto zanimljivo, ono sto smo i mi ovde primetili, da vise ne uziva u igri.
But seeing how that went, it made you realize he's not so happy-go-lucky anymore. He doesn't seem to be having a whole lot of fun out there at the moment, and he's going to have to come right back in Australia to defend his title. Djokovic would be well served if he had a strong tournament in either Paris or Shanghai, it would take a little stress out of his return to Australia. If he doesn't do that, he's going to start worrying about things a little bit.

Edited by enamat, 21 October 2008 - 09:55.

• 0

#21 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 21 October 2008 - 11:57

Murray je sada ono sto je Djokovic bio 2007. Isto sto su pisali za njega tada sada pisu za Murraya, predpostavljam da ce uskoro poceti i najave da ce sledece godine postati No1 itd.
Vec vidjeno, verovatno ce i ishod biti kao sa Novakom.
  • 0

#22 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 21 October 2008 - 14:54

Kako mrzis francuski????

Veoma prosto.Mislim da ne postoji čovek koji voli sve jezike.Neki ti zvuče dobro, neki ne.Učila sam francuski i nikad mi se naročito nije sviđao.Taj utisak je dodatno pojačala očajna francuska kinematografija u poslednjih 10-ak ili više godina (čast izuzecima).

Ne znam da li je ovo pravi topik, ali posto je Opsta diskusija, pretpostavljam da nece biti off

Oktavian rekao da ovde ništa nije off.

Šta reći o Macu?Čoveku koji je rekao za Congu da je GOAT :ph34r: ?Nije ništa objektivniji od nas običnih navijača.
Ne mogu da kažem da Marej u ovom trenutku ne izgleda opasnije za prvu dvojicu:Ali to je samo ovaj trenutak.Takođe se slažem da ako se Đoković sada posmatra, izgleda kao da baš i ne igra naročito pametno.Igra nešto slično Matjeu (bez mozga).Što se ne bi moglo reći za prethodnih godinu i po dana, naprotiv, važio je za jednog od pametnijih u igri.
Opet naglašavam da Marej toliko zaostaje za Rafom (4000 poena), pa i za Novakom, da neke dalekosežnije zaključke možemo da izvedemo tek na kraju naredne sezone.Nije on u toku cele 2008. bio perfektan i pitanje da li će biti u 2009.

Slažem se sa Mekinroom.Strpljivo ćemo čekati dalja dešavanja sa Đokovićem.

Edited by M.S.25., 21 October 2008 - 15:15.

• 0

#23 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 22 October 2008 - 23:26

diskusija o filmovima, tj francuskoj kinematografiji prebačena je na off topic o svačemu po malo i mnogo ni o čemu :ph34r:
  • 0

#24 OCTAVIAN

OCTAVIAN
  • Members
  • 249 posts

Posted 24 October 2008 - 12:23

Murray je sada ono sto je Djokovic bio 2007. Isto sto su pisali za njega tada sada pisu za Murraya, predpostavljam da ce uskoro poceti i najave da ce sledece godine postati No1 itd.
Vec vidjeno, verovatno ce i ishod biti kao sa Novakom.

Vec sam negdje napisao da je marej veca prijetnja prvoj dvojici od Djokovica u ovom trentku. A da li ce tako biti i sledece sezone zavisi vise od Noleta nego od Mareja, tj. zavisi od toga oce li se Nole vratiti u svoju prepoznatljivu formu. ako uspije, onda ce biti mnogo opasan, prije svega sto Fed vise nije u vrhunskoj formi, a Nadal tesko moze bolje od ovoga.
  • 0

#25 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 24 October 2008 - 12:36

Vec sam negdje napisao da je marej veca prijetnja prvoj dvojici od Djokovica u ovom trentku. A da li ce tako biti i sledece sezone zavisi vise od Noleta nego od Mareja, tj. zavisi od toga oce li se Nole vratiti u svoju prepoznatljivu formu. ako uspije, onda ce biti mnogo opasan, prije svega sto Fed vise nije u vrhunskoj formi, a Nadal tesko moze bolje od ovoga.

Jedva čekam proleće da vidim da li je (i koliko) Andy M. unapredio svoju igru na šljaci. Bez toga neće moći (mnogo) dalje od ovog mesta na kome je sada, a do sad se na toj podlozi nije baš proslavio... :ph34r:
  • 0

#26 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 24 October 2008 - 16:36

Jedva čekam proleće da vidim da li je (i koliko) Andy M. unapredio svoju igru na šljaci. Bez toga neće moći (mnogo) dalje od ovog mesta na kome je sada, a do sad se na toj podlozi nije baš proslavio...

I to zavisi pomalo od Noleta.On je bio odličan na šljaci ove godine, ali ne mora da znači da će sa tim rezultatima da nastavi.

Edited by M.S.25., 24 October 2008 - 16:38.

• 0

#27 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 24 October 2008 - 16:57

I to zavisi pomalo od Noleta.On je bio odličan na šljaci ove godine, ali ne mora da znači da će sa tim rezultatima da nastavi.

Malo, mnogo više od njega samog (mislim na Lasicu, ne na Noleta).
Na 5 turnira na šljaci na kojima je igrao (MC, Barselona, Rim, Hamburg, RG) Andy nigde nije prošao III kolo. Gubio od Nadala i Noleta, ali i od Wawrinke, Almagra ( :ph34r: ) i Ančića.

link

Edited by LidAl, 24 October 2008 - 16:58.

• 0

#28 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,851 posts

Posted 02 November 2008 - 15:01

Ne znam da li je ovaj topic primeren sledecoj vesti, al' nisam znala gde bih je inace okacila...

Ana Ivanović diže glas protiv WTA

Najbolje teniserke sveta iskoristiće u Dohi priliku da izraze nezadovoljstvo promenama u takmičarskom kalendaru WTA turneje, najavila je Ana Ivanović.
Elita ženskog tenisa okupila se ovog vikenda u Kataru, gde u utorak počinje WTA šampionat, završni turnir sezone, a pored šanse da osvoje pobednički pehar i ček na 1,34 miliona dolara, najbolje teniserke sveta iskoristiće priliku da se požale na obaveze koje su im nametnute za sledeću sezonu.

Cela vest - B92
  • 0

#29 wwww

wwww
  • Members
  • 14,182 posts

Posted 02 November 2008 - 15:38

Svaka od vodećih teniserki moraće da nastupi na 10 od 20 najznačajnijih ATP turnira, neračunajući 4 gren slema, uz obavezno učešće u Indijan Velsu, Majamiju, Madridu i Pekingu.

Pa naravno da ce da se bune kad ih teraju da igraju muske turnire. :ph34r:

Ah, sto volim nase novinare i njihovu sklonost senzacionalizmu (naslov je sou)! Zbog toga i trazim relevantne informacije na stranskim sajtovima a ne nasim (mislim na novine).

Inace, pre Ane su se vec i druge bunile:
Link

Safina, Kuznjecova, Radvanska, sestre W...

Edited by wwww, 02 November 2008 - 15:42.

• 0

#30 jelenacg

jelenacg
  • Members
  • 83 posts

Posted 02 November 2008 - 18:03

Ma to je stara vijest
Negdje sam procitala da se Sveta bunila jer najvjerovatnije ako slede godine Jeca bude branila titulu u Moskvi samo jos jedna od prvih deset ce moci da igra na istom turniru tj nece moci da igra ni jedna ruskinja ili samo jedna na tom turniru
  • 0