Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Opste diskusije


  • Please log in to reply
8723 replies to this topic

#1 OCTAVIAN

OCTAVIAN
  • Members
  • 251 posts

Posted 20 October 2008 - 15:27

Predlažem da ovdje pišemo o temama koje su nam interesantne, a predstavljaju spam na aktuelnim temema. Primijetio sam da često odlutamo u diskusijama, pa nepotrebno zatrpavamo ostale teme. Sam naziv teme znači da ovdje nema spama :ph34r:

Podstakla me na ovo ponajvise prica o navijackim strastima na temi "Jesen stize dunjo moja", pa cu o tome poceti svoje pisanije o tome ko za koga navija, zasto navija, zasto ne voli (mrzi) druge tenisere i sl. Ocigledno je da postoje dvije vrste navijaca:

1. Navijaci kojima su prilikom stvaranja navijackih simpatija bitniji sportski aspekti - nacin igre, tehnika, atraktivnost
2. Navijaci kojima su prilikom stvaranja navijackih simpatija bitnije licne karakteristike igraca - nacionalna pripadnost, frizura, misici, muskost-zenstvenost i sl.

Ja u potpunosti pripadam prvoj grupi navijaca. To ne znaci da me ne interesuju neki licni aspekti tenisera za koje navijam, vec da mi je prije svega bitno kakav je neko teniser. A sasvim je u drugom planu sve sto ima veze sa necijom licnoscu, ponasanjem, zemljom porijekla... I smatram da svi istinski ljubitelji ove prelijepe igre spadaju u ovu prvu grupu (ovo naravno ne vazi samo za tenis, vec za sve sportove).

Ja sam veliki Federerov fan, i to je iskljucivo zbog toga sto obozavam nacin na koji on igra tenis. Da sam u ovoj drugoj grupi vjerovatno bih bio Nadalov fan, ali to na srecu nije tako. Zato su mi pomalo pateticni i smijesni komentari nekih likova (ne samo na ovom forumu, vec uopste) o tome kako ga ne vole jer je arogantan (a drugi teniseri nisu uopste, ne ne), feminiziran, ima debelu djevojku i sl. A posebno je me je nasmijao kad je neko napisao da ga ne voli jer je previse savrsen. Mislim stvarno, moze li biti gore od toga
  • 0

#2 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 20 October 2008 - 15:34

Divno što je otvorena ova tema.Ovde uvek možemo da se preselimo kad nam se priča o stilovima, tehnikama i svemu što može da ne prija ostalim učesnicima na aktuelnim temama.

Oslobodio si kida odgovornosti, a lepo sam ga obavezala da on otvori ovu temu :ph34r: :) .Šalim se, sve je ok-bitno da je otvorena.Kasnije ću da kažem ponešto.
  • 0

#3 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 20 October 2008 - 16:18

Hm.... Ja sam od onih koji uvek navijaju za naše. To znači izmedju tenisera A koji je iz Srbije i tenisera B koji nije iz Srbije uvek ali uvek navijam za tenisera A. I u fudbalu je isto . Mogu Argentina i Brazil da igraju najbolji , najlepši , najefikasniji , naj...(dopuni po želji ) fudbal , ali kada igraju protiv Srbije ja navijam za Srbiju.
Ne volim da me se naziva ljubiteljem tenisa drugog reda samo zato što mi je prvi i osnovni kriterijum navijanja to da li neko dolazi iz moje zemlje ili ne!
  • 0

#4 OCTAVIAN

OCTAVIAN
  • Members
  • 251 posts

Posted 20 October 2008 - 16:47

Hm.... Ja sam od onih koji uvek navijaju za naše. To znači izmedju tenisera A koji je iz Srbije i tenisera B koji nije iz Srbije uvek ali uvek navijam za tenisera A. I u fudbalu je isto . Mogu Argentina i Brazil da igraju najbolji , najlepši , najefikasniji , naj...(dopuni po želji ) fudbal , ali kada igraju protiv Srbije ja navijam za Srbiju.
Ne volim da me se naziva ljubiteljem tenisa drugog reda samo zato što mi je prvi i osnovni kriterijum navijanja to da li neko dolazi iz moje zemlje ili ne!


1. Mozes ti citati stvari kako god zelis - nikoga nisam nazvao navijacem drugog reda, samo sam naveo razlicite nacine na koji navijamo, i to da ja pripadam jednom od njih, obrazlozio zasto je to tako, a nidje nisam naveo da su ovi drugi navijaci drugog reda.
2. Postujem ja kad teniseri igraju za reprezentaiju, ali kad igraju individualno to veze nema sa zemljom iz koje poticu, inace ne bi svi odreda bjezali iz Srbije zbog manjeg poreza (i ne samo iz Srbije, isto rade svi iz manje razvijenih zemalja). Jos ne vidjeh da neki teniser drzi zastavu svoje zemlje kad dize pehar na nekom turniru, niti majicu sa natpisom svoje zemlje. Oni igraju za novac, tako da je prica o zemlji za mene tu suvisna.
  • 0

#5 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 20 October 2008 - 17:12

Hm.... Ja sam od onih koji uvek navijaju za naše. To znači izmedju tenisera A koji je iz Srbije i tenisera B koji nije iz Srbije uvek ali uvek navijam za tenisera A. I u fudbalu je isto . Mogu Argentina i Brazil da igraju najbolji , najlepši , najefikasniji , naj...(dopuni po želji ) fudbal , ali kada igraju protiv Srbije ja navijam za Srbiju.
Ne volim da me se naziva ljubiteljem tenisa drugog reda samo zato što mi je prvi i osnovni kriterijum navijanja to da li neko dolazi iz moje zemlje ili ne!


Apsolutno isto vazi i za mene, bez izuzetka.

Kad teniseri igraju individualno, to itekako ima veze sa nacionalno pripadnoscu, inace to ne bi ni pisalo (ono u zagradi).
Kad neko osvoji RG onda sviraju nacionalnu himnu zemlje odakle pobednik dolazi a ne neku pesmu koja se npr. doticnom najvise dopada, pa kad je ''Boze pravde'' intonirana dok je Ana drzala pehar bilo je tu suza i kod Ane a bogami i kod mnogih u foteljama ispred TV-a. A Novak je dok je bio mladji i dok ga jos mnogi nisu bili napali k'o maltene drzavnog neprijatelja, redovno proslavljao svaku vecu pobedu sa tri prsta u vazduhu.
Toliko o tome da nema veze odakle su teniseri. Doduse, ko je iz zemlje gde i nema tenisera (pretpostavljam), onda naravno relativizuje nacionalnu pripadnost :ph34r:
.
  • 0

#6 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 20 October 2008 - 17:16

Podstakla me na ovo ponajvise prica o navijackim strastima na temi "Jesen stize dunjo moja", pa cu o tome poceti svoje pisanije o tome ko za koga navija, zasto navija, zasto ne voli (mrzi) druge tenisere i sl. Ocigledno je da postoje dvije vrste navijaca:

1. Navijaci kojima su prilikom stvaranja navijackih simpatija bitniji sportski aspekti - nacin igre, tehnika, atraktivnost
2. Navijaci kojima su prilikom stvaranja navijackih simpatija bitnije licne karakteristike igraca - nacionalna pripadnost, frizura, misici, muskost-zenstvenost i sl.

Ovo si batice mnogo lose diferencirao. Na ovom forumu nema apsolutno nikog ko spada u drugu grupu 'navijaca' sto moze videti svako ko je ovde proveo vise od sata i udubio se u ono sto cita. Kada zapocinjes temu, i zelis da ona obiluje kvalitetom, onda pises objektivno, a ne kategorizujes, jer ces na njoj dobiti diskusiju ispravke tvoje podele, pa se tek onda moze krenuti dalje.
Bitno je da si sebe svrstao. To je najvaznije.
  • 0

#7 OCTAVIAN

OCTAVIAN
  • Members
  • 251 posts

Posted 20 October 2008 - 17:22

Ovo si batice mnogo lose diferencirao. Na ovom forumu nema apsolutno nikog ko spada u drugu grupu 'navijaca' sto moze videti svako ko je ovde proveo vise od sata i udubio se u ono sto cita. Kada zapocinjes temu, i zelis da ona obiluje kvalitetom, onda pises objektivno, a ne kategorizujes, jer ces na njoj dobiti diskusiju ispravke tvoje podele, pa se tek onda moze krenuti dalje.
Bitno je da si sebe svrstao. To je najvaznije.


Procitaj dva posta iznad tvog i jasno ces vidjeti da ljudi pisu kako uvijek navijaju za svoje. Ili mozda zelis da kazes da osobe koje su to pisale ne postoje? :ph34r:
  • 0

#8 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 20 October 2008 - 17:23

Skupovi, podskupovi, elementi. Elementi cine celinu, ali je ni jedan ne odredjuje. I zbog toga, ne generalizovati i ne frljati se sa kategorijama.
  • 0

#9 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 20 October 2008 - 17:23

Aj da te demantujem nekoliko puta posto mi je dosadno:
Prvo i prvo, nije lepo da generalizujes stvari i delis navijace u 2 grupe. JA NE PRIPADAM NI JEDNOJ. Gmboki je u pravu u samom nacinu na koji si postavio stvari, mozda nisi upotrebio reci da je druga grupa navijaca ona drugog reda, ali si svakako predstavio 2 grupu ljudi kao povrsne neandertalce. Tu ima toliko nijansi, i svako ima svoju kombinaciju razloga zasto navija za nekoga, a ti si sve predstavio crno-belo.

Procitaj dva posta iznad tvog i jasno ces vidjeti da ljudi pisu kako uvijek navijaju za svoje. Ili mozda zelis da kazes da osobe koje su to pisale ne postoje?

Pa da oni su rekli da navijaju za ljude iz svoje zemlje, ali se svakako ne uklapaju u ostatak tvog opisa druge grupe, ne navijaju za nekoga zbog frizure, misica , itd :ph34r: . Te stoji, da si napravio losu podelu.

Jos ne vidjeh da neki teniser drzi zastavu svoje zemlje kad dize pehar na nekom turniru, niti majicu sa natpisom svoje zemlje.

Pa onda ocigledno nisi mnogo gledao Novaka. Slike su iz Indian Wellsa ove godine, Adelaida 07 i Estorila 07. (namerno nisam stavljala one sa OI jer se tu podrazumeva da je igrao za drzavu)

. Postujem ja kad teniseri igraju za reprezentaiju, ali kad igraju individualno to veze nema sa zemljom iz koje poticu

I jos nesto, da je treci igrac sveta nekim slucajem Podgoricanin mozda bi poceo da navijas prvenstveno za njega. prema tome ne znas kako je to biti u kozi ljubitelja tenisa ciji sugradjani tamo u svetu igraju vrhunski tenis.

Edited by enamat, 20 October 2008 - 17:27.

  • 0

#10 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 20 October 2008 - 17:31

Procitaj dva posta iznad tvog i jasno ces vidjeti da ljudi pisu kako uvijek navijaju za svoje. Ili mozda zelis da kazes da osobe koje su to pisale ne postoje? :D

E ti stvarno sve pobrkao.
Evo da ti pojasnim. Recimo, mnogo volim Marata (iako nije savrsen :ph34r: ). Savrsen je FED, OK, jel' to znaci da svi treba da navijajamo za njega? Dakle, za Marata uvek navijam osim kad igra sa nekim od nasih.
Opusti se bre covece, kakvo je sad to klasifikovanje navijaca. Navijanje je jedna potpuno subjektivna stvar, sto ljudi sto cudi, svi se opredeljuju prema svojim afinitetima i to je bas super inace bi sve bilo monotono dozlaboga.

p.s. Gde si bre Tuto da opalis neki prigodan haiku na sve ovo :) !
  • 0

#11 Vojislav YVR_BGD

Vojislav YVR_BGD
  • Members
  • 286 posts

Posted 20 October 2008 - 17:35

Predlažem da ovdje pišemo o temama koje su nam interesantne, a predstavljaju spam na aktuelnim temema. Primijetio sam da često odlutamo u diskusijama, pa nepotrebno zatrpavamo ostale teme. Sam naziv teme znači da ovdje nema spama :)

Podstakla me na ovo ponajvise prica o navijackim strastima na temi "Jesen stize dunjo moja", pa cu o tome poceti svoje pisanije o tome ko za koga navija, zasto navija, zasto ne voli (mrzi) druge tenisere i sl. Ocigledno je da postoje dvije vrste navijaca:

1. Navijaci kojima su prilikom stvaranja navijackih simpatija bitniji sportski aspekti - nacin igre, tehnika, atraktivnost
2. Navijaci kojima su prilikom stvaranja navijackih simpatija bitnije licne karakteristike igraca - nacionalna pripadnost, frizura, misici, muskost-zenstvenost i sl.

Ja u potpunosti pripadam prvoj grupi navijaca. To ne znaci da me ne interesuju neki licni aspekti tenisera za koje navijam, vec da mi je prije svega bitno kakav je neko teniser. A sasvim je u drugom planu sve sto ima veze sa necijom licnoscu, ponasanjem, zemljom porijekla... I smatram da svi istinski ljubitelji ove prelijepe igre spadaju u ovu prvu grupu (ovo naravno ne vazi samo za tenis, vec za sve sportove).

Ja sam veliki Federerov fan, i to je iskljucivo zbog toga sto obozavam nacin na koji on igra tenis. Da sam u ovoj drugoj grupi vjerovatno bih bio Nadalov fan, ali to na srecu nije tako. Zato su mi pomalo pateticni i smijesni komentari nekih likova (ne samo na ovom forumu, vec uopste) o tome kako ga ne vole jer je arogantan (a drugi teniseri nisu uopste, ne ne), feminiziran, ima debelu djevojku i sl. A posebno je me je nasmijao kad je neko napisao da ga ne voli jer je previse savrsen. Mislim stvarno, moze li biti gore od toga

Pazi ovako kad koristis atribute kao frizura, misici, muskost-zenskost i to kombinujes sa naciaonalnom pripadnoscu onda su to navijachi drugog reda, a ti sad mozes da pises sta god hoces....
A to sto ti obozavas RF to je izraz koji koriste siparice kada razglabaju o pevacicama turbo folka, ili mozda moze da se koristi u krevetu sa zenom/muskarcem ali obozavati tenisera hm hm hm hm.....


2. Postujem ja kad teniseri igraju za reprezentaiju, ali kad igraju individualno to veze nema sa zemljom iz koje poticu, inace ne bi svi odreda bjezali iz Srbije zbog manjeg poreza (i ne samo iz Srbije, isto rade svi iz manje razvijenih zemalja). Jos ne vidjeh da neki teniser drzi zastavu svoje zemlje kad dize pehar na nekom turniru, niti majicu sa natpisom svoje zemlje. Oni igraju za novac, tako da je prica o zemlji za mene tu suvisna.


Ima veze sa zemljom itekako. Mnogi sprotisti igraju za novac ( otuda i izraz profesionalni sport :ph34r: ) pa i dalje predstavljaju svoju zemlju. To ne mora da se radi tako da nose zastavu zemlje ili majcu sa natpisom iste jer se uvek zna ko je odakle (amerikanci itekako sada naglasavaju da je monika Seles "njihova" a i RF itekako daje do znanja da je 'made in Switzerland").

Ergo, da ne elaboriram, malo si nezgodno pocheo temu.... meni je nacionalno obelezje mojih sunarodnika izuzetno bitno. Ja cu uvek, ali uvek navijati za njih protiv svih (narochito izblaziranog RF, da ne upotrebim jachi izraz).. ja se bavim tenisom (pratim, gledam, igram) preko 30 godina i za sve to vreme ne videh nikoga ko ne navija za svoje sunarodnike.....

edit: ooops pretekose me mnogi..... sporo kucam.....

Edited by Vojislav YVR_BGD, 20 October 2008 - 17:39.

  • 0

#12 wyz

wyz
  • Members
  • 42 posts

Posted 20 October 2008 - 17:54

Za naše mi je bitno, a za druge me baš briga odakle su. Drugim rečima, navijam za one iz moje zemlje skoro uvek, a Fed - i da je iz Uzbekistana ili Ugande - oduševljavala bi me njegova igra i strahovito išla na živce njegova persona.

Desilo se, doduše, i da navijam za rivala "naše" (tadašnje) DC reprezentacije, konkretno: meč Živojinović-Edberg. U redu je da se, kad igraš sa Mekinroom, ponašaš kao kreten, ali kad to radiš protiv Edberga... e pa, na pola meča sam počela da navijam za Šveda.

Iskreno, uopšte ne volem te klasifikacije i štatijaznam. Odnos prema igraču ili timu, uvek je spoj racionalnog i iracionalnog (neko navija za Zvezdu, a neko za Partizan), kao i osećanje povređenosti ako neko kaže/napiše nešto loše o igraču za kog navijaš.

Što se odnosa prema nacionalnoj pripadnosti igrača tiče, meni je draža moja kuća od komšijske i važnija ulica u kojoj ja živim od neke druge; ti krugovi se koncentrično šire i dolazimo do države...

P.S. Zdravo svima posle duuuuuggggeee pauze :ph34r:
  • 0

#13 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 20 October 2008 - 17:58

Za naše mi je bitno, a za druge me baš briga odakle su. Drugim rečima, navijam za one iz moje zemlje skoro uvek, a Fed - i da je iz Uzbekistana ili Ugande - oduševljavala bi me njegova igra...

:) :ph34r:
Potpis & Welcome back!
  • 0

#14 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 20 October 2008 - 18:00

I smatram da svi istinski ljubitelji ove prelijepe igre spadaju u ovu prvu grupu (ovo naravno ne vazi samo za tenis, vec za sve sportove).


1. Mozes ti citati stvari kako god zelis - nikoga nisam nazvao navijacem drugog reda, samo sam naveo razlicite nacine na koji navijamo, i to da ja pripadam jednom od njih, obrazlozio zasto je to tako, a nidje nisam naveo da su ovi drugi navijaci drugog reda.


Postoji implicitan i eksplicitan način izlaganja nečega. Iz ovog gore i moje tvrdnje da navijam za srpske tenisere , implicitno sledi da ja nisam istinski ljubitelj tenisa . E baš me zanima šta sam ja onda!? Lažni ljubitelj tenisa , ljubitelj tenisa drugog reda ili nešto treće.
  • 0

#15 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 20 October 2008 - 18:15

Uglavnom, htedoh da u pauzi napišem nešto na temu ove klasifikacije iz prvog posta, ali ste me svi pretekli :D .

Mnogi TMF-ovi navijači se ponašaju kao da su oni (a ne Federer) od boga dati i kao da im samima pripadaju ti trofeji.Kao da samo oni znaju šta je dobar tenis, kao da svi ostali navijaju zbog nekih bezveznih/drugorazrednih razloga koji sa njegovim veličanstvom Tenisom nemaju veze.

Za Novaka se navija zato što je Srbin, a za Rafu zato što je lep i mišićav (to su uglavnom predrasude vezane za njihove fanove).Eventualno se za Novakove navijače koji put napomene da su verovatno i nemoralni u privatnom životu.Mene do zla boga nervira kad Srbima počne da se spočitava po svetskim forumima kako su otkrili tenis sa Novakom.A zaboravlja se da su ga mnogi otkrili sa Federererom.Pa ni sa njim nije počeo tenis.

Nikad neću da zaboravim scenu koju sam možda ovde već opisala:sedimo moji roditelji i ja (imala sam možda 7-8 godina) u dnevnoj sobi, gledamo neki teniski meč i ja pitam ćaleta-a, kad ćemo mi da imamo igrača u prvih 10?I on mi odgovori kako smo mi mala i nerazvijena zemlja, nema šanse, bla, bla, bla.Pošto je moj detinji san bio da imamo top 10 igrača, logično je da mi je Novak omiljen (međutim, to je postao od prvog meča koji sam odgledala-odmah sam znala da će biti mnogo dobar).Janka s druge strane ne volim naročito.Trudim se, ali ne ide.Trudim se i da zavolim Del Potra, ali ni tu ne postižem značajne rezultate.Gaskea volim, može da pogubi sve mečeve od sad do kraja karijere.Nalbandiana isto.Pretpostavljam da je to zato što su zgodni i mišićavi :D :ph34r:

wyz, dobrodošla natrag :)
  • 0