Jump to content


Photo
- - - - -

GP Kine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
52 replies to this topic

Poll: GP Kine (23 member(s) have cast votes)

Ko je pobednik?

  1. Massa (5 votes [23.81%])

    Percentage of vote: 23.81%

  2. Hamilton (9 votes [42.86%])

    Percentage of vote: 42.86%

  3. Raikkonen (1 votes [4.76%])

    Percentage of vote: 4.76%

  4. Kovalainen (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Kubica (2 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

  6. Alonso (4 votes [19.05%])

    Percentage of vote: 19.05%

  7. Neko od nenavedenih (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#16 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 18 October 2008 - 09:14

Zadovoljan sam 4. mestom al mislim da nema nista od podijuma za Alonsa sutra, 4. mesto maksimum, osim ako Hamilton opet ne napravi neko sranje na startu, al prilicno sam siguran da nece

:ph34r:

#17 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 18 October 2008 - 09:33

Dve stvari su prilicno upecatljive,kada su u pitanju konkurenti za titulu ove godine(Kubicu tu vise ne bi trebalo racunati,najverovatnije i na zalost):
1.Massa je veliki favorit kada krece sa p1(a najcesce je samo tako i pobedjivao)
2.Hamilton uopste nije favorit kada krece sa p1,koliko bi to bilo za ocekivati.
U svetlu prethodnih trka,ne mogu ni da pretpostavim sta se sve moze desiti na startu.
Jedno je izvesno,ako je verovati Alonsu,da Massa od njega ne treba da se plasi.
Za Hamiltona bi bilo najbolje da jako dobro potegne na startu i bar malo se odvoji.Bude li mu Kimi "duvao za vratom" i stvarao mu psihicku napetost(a to mu je jedina svrha sutra,uz obavezu da osvoji koji bod,cisto da se odrzi prednost),ne bih mu bio u kozi.Njihovi dueli ove sezone su cesto lose zavrsavali za obojicu,tokom trke ili posle nje.

#18 Allen Konigsberg

Allen Konigsberg
  • Members
  • 264 posts

Posted 18 October 2008 - 10:17

ah, 4 Weber je jopet bacio vracku..

#19 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 18 October 2008 - 10:47

Ovo ne mora da bude uopšte loše, P2 i P3, s obzirom da će biti relativno toplo, gume ne moraju da izdrže. Naravno, pod uslovom da iz prve krivine ne izadje ALO kao prvi, što je dosta moguće. Ferarri ima boli start od McL, pravac je dovoljno dugačak da RAI iako startuje sa prljave strane dodje prvi u desnu krivinu, a staza je dosta široka da se tu nadje mesto i za MAS. Onda ćemo videti ili blackout ili šampiona.

Čeka nas dobra i zanimljiva trka.


:ph34r:

#20 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 18 October 2008 - 13:07

Ima li neko ideju kako ce se Ferari postaviti sutra na startu. Hoce li Kimi krenuti na Luisa da ga pretekne ili ce se sve raditi za Masu, pa i na samom startu?

Po meni bi bilo logicno da Kimi krene na Hamiltona veoma agresivno, pa sta bude bice, nece Kimi mnogo izgubiti i ako ispadne neko sranje (ne znam koliko se u takvim situacijama ima u vidu konstruktorska titula :) ). Na osnovu tog duela imamo razvoj trke. Ako Kimi predje Luisa, sledeci je Masa koji ce to to isto pokusati, ako pak raspored ostane isti cenim da ce Kimi pustiti Masu posle par krivina, bio bi red. Takodje, nije mi neverovatno da Kimi opet ispegla na startu i padne na neko 4.-5. mesto.

No, neverovatno mi je da sve prodje mirno. Opet tripujem da ce biti nekog karambola iz kog ce Alonso smekerski da profitira :ph34r:

#21 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 18 October 2008 - 13:29

Ako Kimi predje Luisa, sledeci je Masa koji ce to to isto pokusati, ako pak raspored ostane isti cenim da ce Kimi pustiti Masu posle par krivina, bio bi red.

Ako je Hamilton pametan,borice se sa pavim konkurentom-Massom,a u tom duelu ne bi trebao imati problema,bar na startu,ako ne bude trosio vreme i brzinu na Kimija.
Ako ima goriva samo za krug vise od Masse i Kimija,kako ga ne bi zeznuli nakon prvog stinta kroz boks,LH moze ostati ispred Masse i prepustiti mu ulogu "napadaca",pa neka on vidi sta ce i kako ce.
Sa losom reputacijom i problematicnim startom iz Kine,Lewisu je najbolje da se sada primiri i zadrzi Massu iza sebe,mada ne vidim razlog da ga i Kimi mora neminovno prestici na startu.

#22 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 18 October 2008 - 15:54

Heidfeld given grid penalty
18 October 2008



Nick Heidfeld has been given a three-place grid penalty for tomorrow's Chinese Grand Prix after stewards ruled that he had hindered David Coulthard in today's qualifying session.


Coulthard dropped out of Q1 and complained that Heidfeld had slowed him down with an 'unsportsmanlike' move.

Heidfeld had qualified seventh, and after the penalty he will actually start ninth as ahead of him on the grid, Mark Webber is serving a ten-place grid penalty for an engine change.

#23 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 18 October 2008 - 16:43

Poredak prve četvorice na startu isti kao prošle godine.
Ne volim da radim ove stvari, ali da se malo igram. Evo kako mali Perica vidi start:
Prva krivina je dosta široka, odnosno cela kombinacija prve tri krivine daje dosta prostora za kombinacije i iznenađenja na startu. Kimi vuče Hamiltona levo(može i jako kasno da koči kako bi mu zatvorio prolaz u prvu krivinu)-Massa ide desno i pokušava da se ubaci i malo kasnije koči i namešta se ako je Kimi odradio zadatak-Alonso ide levo zatvarajući Kovalainena i čuva leđa Massi(reko čovek da će da pomogne :ph34r: )...ili...Hamilton super startuje i odere ih. :)

#24 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 18 October 2008 - 17:03

Kad je Gatuzo video kako Pirlo pimpla loptu, zapitao se da li ima uopste svrhe da dalje pika fudbal. E tako i ja, kada procitam neki tvoj post, se zapitam da li treba ovde vise da pisem.
Znas kad bih ja uzeo u obzir da ce ovaj levo, a onaj desno, jer je krivina siroka, a Alonso faca :ph34r:

#25 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 18 October 2008 - 17:45

...
ili...Hamilton super startuje i odere ih. :ph34r:

Nikad ne potcenjuj snagu šljunka kraj staze na levoj krivini pred ulaskom u pit lane :)

#26 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 18 October 2008 - 19:28

Kad je Gatuzo video kako Pirlo pimpla loptu, zapitao se da li ima uopste svrhe da dalje pika fudbal. E tako i ja, kada procitam neki tvoj post, se zapitam da li treba ovde vise da pisem.
Znas kad bih ja uzeo u obzir da ce ovaj levo, a onaj desno, jer je krivina siroka, a Alonso faca


Hvala 'lega na lepim rečima!! Ovo je ipak mnogo više mašta nego znanje. :D


Nikad ne potcenjuj snagu šljunka kraj staze na levoj krivini pred ulaskom u pit lane :)



Ma računao sam ja i na to, ali tokom jutrošnjeg treninga je već izleteo u toj krivini doduše produžio je na escape road a ne na šljunak. Jednom za godinu dana je ipak optimum. :ph34r:

#27 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 18 October 2008 - 22:19

Hvala 'lega na lepim rečima!! Ovo je ipak mnogo više mašta nego znanje. :)


Ma nije upuceno samo tebi, vec i ostalim starim morskim vukovima. Svaki put kad nesto napisem osecam kako me neko od vas spusti :ph34r:

#28 jsladja

jsladja
  • Members
  • 6 posts

Posted 19 October 2008 - 00:25

Hamilton loše reaguje kad je pod velikim pritiskom, a sutra će biti pod najvećim, tako da svašta može da uradi. Brzoplet je i mislim da će u prvom krugu da napravi neku grešku. Ne bi me čudilo ako za sobom povuče i Kimija i ako obojica ne završe trku.

#29 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 19 October 2008 - 08:34

17. krug, vec 6 sec razlike... Gotovo je... Cestitke Hamiltonu na tituli... Da i ja pogodim jednom...

#30 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 19 October 2008 - 09:42

Čestitke navijačima McLarena.