Jump to content


Photo

Kosovo, MSP, Srbija itd


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
247 replies to this topic

#1 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 14 October 2008 - 20:53

Dragi Citaoci,

Kao sto znamo nakon te takozvane diplomatske pobede Srbije u UN, da se trazi misljenje MSPa, ako je jednostrano proglasenje nezavisnosti od strane institucija Kosova legalno, svedoci smo novih priznanja kako regionalnih, evropskih a od danas 14 Okt 08, i od prve Arapske zemlje sto na neki nacin oznacava i pocetak priznavanja Republike Kosovo od strane zemalja Arpske Lige.

Ja licno mislim da se to desava zbog sledecih razloga:
1. Ni jedna zemlja na svetu nije proglasila nezavisnost bilateralno, ili multilateralno te zbog toga Kosovo nije drugacije, i vecina nezavisnih zemalja to razumeju.

2. Svaki put kada neko prizna Kosovo, Srbija pravi veliku zurbu, ako je to "slaba zemlja, koja bi trebala da bude potcinjena velikoj zemlji Srbiji" onda Srbija postaje veoma agresivna i preuzima "duple mere protiv njih" i onda shavata da je to sve sto moze i onda se frustrira. Tako dosla u polozaj neki, da vecina zemalja ne shvataju kao neku racionalnu i ozbiljnu drzavu.

3. Gledaju ljudi kako Srbi (pricam ja o onim pravim, Arijanske rase.(sarkazam je ovo)) nacisticke orijentacije setaju i vladaju po Beogradu pa cak imaju i neku simpatiju od akademskih krugova..pa ja kao Albanac budala i pitam se...pa zar nisu SS jedinice pravili Jasenovac? I Zar nije "Finalni Plan" Hitlera trebalo da Germanizuje neki broj slavenskih narodi a vecina da se protjeraju tamo negde na Sibir? Da li je moguce da ti Srpski Nacional Nacisti budu na neku koaliciju sa Waffen SS 21st Scanderbeg Divisijom??? I ja tako dosao do konkluzije....pobogu AKO SRBI SAMI NE ZNAJU STA JESU I STA HOCE, PA KO CE KOJI MURAC DA RAZUME NJIH...Ja ne mogu!

Ja nisam ni nacista, niti nacionalista, niti hocu da vredjam nikoga...ali pobogu nek mi neko objasni to logicno...i bez predrasuda.

Zahvaljujem

#2 misko2

misko2
  • Members
  • 214 posts

Posted 14 October 2008 - 21:00

sve sve, ali ovo sa SS si mog'o da preskocis. to ti ne treba da govoris na forumu, ima ko ce.

tako da nemoj da dozvolis da ti politicari prave od Srbije bauka, tu smo mi negde po toleranciji, a i moracemo nesto zajedno da radimo kad-tad. sve dok ostane na frustraciji Bgda dobro je za sve nas.

toliko ti je od mene, sad ce da preuzme Cow-Boy :ph34r:

#3 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 14 October 2008 - 21:16

[quote name='misko2' date='14.10.2008, 22:00' post='2153330']
sve sve, ali ovo sa SS si mog'o da preskocis. to ti ne treba da govoris na forumu, ima ko ce.

Sto da se to preskoci brate, ti kazes ima ko...koji taj? Kako se zove?

tako da nemoj da dozvolis da ti politicari prave od Srbije bauka, tu smo mi negde po toleranciji, a i moracemo nesto zajedno da radimo kad-tad. sve dok ostane na frustraciji Bgda dobro je za sve nas.

Ja se uvek nadam da cemo moci da saradjujemo i radimo zajedno...Sir Winston Churchil rekao "Ne moras da se menjas, prezivljavanje nije obevezna"


toliko ti je od mene, sad ce da preuzme Cow-Boy :ph34r:

Ne znam ko je Cow-Boy....nisam gledao broke back mountain :)

#4 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 14 October 2008 - 21:18

...toliko ti je od mene, sad ce da preuzme Cow-Boy :D


:)

.... hvala kolega.

Dakle, Jeton - Srbija ti je slika i prilika gubitnika. Gubitnik je obicno pod psihozom - sto ga tera u nove gubitke.

Da skratim: niko ne voli da gubi, a da bi se izaslo iz gubitnickog zacaranog kruga, potrebno je puno snage.

Pre svega, samopouzdanje - a Srbija ga, ocigledno, nema puno (SRS je, do skora, bila najveca stranka u Srbiji).

Dalje, zdrav razum - Srbija ga jos dugo nece imati (LDP jedva prosao cenzus, DS se bacio u najcrnji populizam).

I, na kraju ovog skracenog spiska - najbitnija stvar za izlazak iz zacaranog kruga gubitnistva - svest o sebi, svojim realnim mogucnostima i svom realnom mestu u svetu.

Koliko je Srbija (mislim pre svega na srpski narod, ne na politicare - demagoge) daleko od ovog najbitnijeg uslova za osvescenje, govori i cinjenica da vecina srba (mislim oko 70%) otvorenih ociju sanja da ce Kosovo ipak jednog dana da se vrati u sastav Srbije. Tu nadu svakodnevno podgrevaju svi politicari sem onih iz Gradjanske opcije. Danas je Cheda imao odlican interviju na B92 - ali verujem da ga je slabo ko od ovih 70% razumeo.



Dakle, Jeton - i ova "diplomatska ofanziva" je samo morfijum ubrizgan umirucoj ideji srpskih nacionalista (i ne samo nacionalista, na zalost) da je Kosovo u pravnom smislu u sastavu Srbije. Realnost svakodnevno demantuje ovu ideju, i ostaje nam da se nadamo da ce realnost biti sve realnija.

Moje misljenje - ono sto mi mozemo da uradimo po ovom pitanju - da razvijamo (makar i "na crno" :ph34r: ) ekonomske (realne) odnose. Tako ce realnost da ima realniji upliv u Srbiju.





edit: Jeton, za multiquote: copy/paste ceo quote, pa ga paste-ujes u celini a brises nepotrebno iz quotea, zavisno od odgovora. Ovako sa boldovima ti je nepregledno.

Edited by CowBoy, 14 October 2008 - 21:25.


#5 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 14 October 2008 - 21:35

Dakle, Jeton - Srbija ti je slika i prilika gubitnika. Gubitnik je obicno pod psihozom - sto ga tera u nove gubitke.

Da skratim: niko ne voli da gubi, a da bi se izaslo iz gubitnickog zacaranog kruga, potrebno je puno snage.


Pa pobogu sta je iko izgubio? Zasto da se iko oseca pobednikom ili gubitnikom? Znate svaki problem, ustvari nije problem vec sansa za nova resenja...tako treba da se gleda i na Kosovo.

edit: Jeton, za multiquote: copy/paste ceo quote, pa ga paste-ujes u celini a brises nepotrebno iz quotea, zavisno od odgovora. Ovako sa boldovima ti je nepregledno.


Cow Boy ..Hvala za ovaj TIP...i bila je to mala sala sa "broke back mountain" LOL!

#6 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 14 October 2008 - 21:49

Pa pobogu sta je iko izgubio? Zasto da se iko oseca pobednikom ili gubitnikom? Znate svaki problem, ustvari nije problem vec sansa za nova resenja...tako treba da se gleda i na Kosovo.


Tako bi gledao Pobednik. Srbija ne moze da gleda na to tako i to ... hm ... moras da prihvatis :)

Prvo je zapocela rat u Hrvatskoj - i izgubila ga, sa puno izbeglih, raseljenih, a bez teritorije na koju je bacila shapu.

Pa je posle "dobila" Republiku Srpsku - ni drzava ni pokrajina.

Danas, eto - izgubila je (svojom krivicom) i ono sto je de fakto bilo u njenom sastavu - Kosovo.

Ako mene pitas - Srbija bez Kosova jeste pobednicka kombinacija i za Srbiju i za Kosovo (doduse, sve je izvedeno na katastrofalan nacin). Ali daleko od toga da svi u Srbiji misle tako.

Cow Boy ..Hvala za ovaj TIP...i bila je to mala sala sa "broke back mountain" LOL!


:ph34r: meni je trebalo par nedelja dok nisam skapirao ove 4rumske funkcije tipa bold, quote ...

#7 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 14 October 2008 - 22:01

Dragi Citaoci,

Kao sto znamo nakon te takozvane diplomatske pobede Srbije u UN, da se trazi misljenje MSPa, ako je jednostrano proglasenje nezavisnosti od strane institucija Kosova legalno, svedoci smo novih priznanja kako regionalnih, evropskih a od danas 14 Okt 08, i od prve Arapske zemlje sto na neki nacin oznacava i pocetak priznavanja Republike Kosovo od strane zemalja Arpske Lige.

Ja licno mislim da se to desava zbog sledecih razloga:
1. Ni jedna zemlja na svetu nije proglasila nezavisnost bilateralno, ili multilateralno te zbog toga Kosovo nije drugacije, i vecina nezavisnih zemalja to razumeju.

2. Svaki put kada neko prizna Kosovo, Srbija pravi veliku zurbu, ako je to "slaba zemlja, koja bi trebala da bude potcinjena velikoj zemlji Srbiji" onda Srbija postaje veoma agresivna i preuzima "duple mere protiv njih" i onda shavata da je to sve sto moze i onda se frustrira. Tako dosla u polozaj neki, da vecina zemalja ne shvataju kao neku racionalnu i ozbiljnu drzavu.

3. Gledaju ljudi kako Srbi (pricam ja o onim pravim, Arijanske rase.(sarkazam je ovo)) nacisticke orijentacije setaju i vladaju po Beogradu pa cak imaju i neku simpatiju od akademskih krugova..pa ja kao Albanac budala i pitam se...pa zar nisu SS jedinice pravili Jasenovac? I Zar nije "Finalni Plan" Hitlera trebalo da Germanizuje neki broj slavenskih narodi a vecina da se protjeraju tamo negde na Sibir? Da li je moguce da ti Srpski Nacional Nacisti budu na neku koaliciju sa Waffen SS 21st Scanderbeg Divisijom??? I ja tako dosao do konkluzije....pobogu AKO SRBI SAMI NE ZNAJU STA JESU I STA HOCE, PA KO CE KOJI MURAC DA RAZUME NJIH...Ja ne mogu!

Ja nisam ni nacista, niti nacionalista, niti hocu da vredjam nikoga...ali pobogu nek mi neko objasni to logicno...i bez predrasuda.

Zahvaljujem



1. Nažalost, ne razumem. Šta (po tebi) znači proglasiti nezavisnost bilateralno, multilateralno?

2. Ako ti nemaš predrasuda, a malo pročešljaš istoriju, shvatićes da ono što se dešava sa našom zemljom predstavlja presedan od kad postoji medjunarodno pravo. Deo teritorije samostalno je proglasio nezavisnost od ostatka, a veliki broj zemalja (medju njima najbitnije) tu nezavisnost je podržao. Srbija se od toga brani tako što prema malim državama (Crna Gora, Makedonija) nastupa rigoroznije, a ja se nadam da će uslediti i jače (diplomatske) sankcije, jer ove države od Srbije imaju više no što Srbija dobija od njih. ,,Velikim'' državama potrebno je drugačije pristupiti, jer, paradoksa li, mi istovremeno uz diplomatsku borbu sa njima, takođe pokušavamo i da im se dodvorimo. Jer one od Srbije dobijaju manje, no što mi dobijamo od njih.

3. Vlada Republike Srbije zabranila je skup nacista, a u toku je i postupak pred Ustavnim sudom da se jedna od vodećih organizacija tog tipa zabrani. Naravno, ovo je trebalo uraditi još davno, davno, ali je kašnjenje pre posledica toga što se u Srbiji sve radi jako sporo, nego što ima veze sa društvom i zvaničnom politikom prema tim kretenima. To je što se tiče institucionalne, državne borbe protiv ovakvih nemilih pojava, koje u Srbiji i nemaju značajnu podršku. Što se građana tiče, jedan broj je sazvao skup antifašista na isti dan kad su nacisti planirali ,,patrolirati'' gradom. Napadnuti su od grupice ljudi, koje je MUP Srbije priveo, a među izgrednicima polovina su bili stranci. U velikoj većini, ljudi Srbije se zgražavaju nad (deklarisanim) nacistima, jer se dobro sećamo kakve su zločine oni nad nama činili, nema potrebe ze podsećanjem.

#8 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 14 October 2008 - 22:09

Pre svega, samopouzdanje - a Srbija ga, ocigledno, nema puno (SRS je, do skora, bila najveca stranka u Srbiji).

Dalje, zdrav razum - Srbija ga jos dugo nece imati (LDP jedva prosao cenzus, DS se bacio u najcrnji populizam).

I, na kraju ovog skracenog spiska - najbitnija stvar za izlazak iz zacaranog kruga gubitnistva - svest o sebi, svojim realnim mogucnostima i svom realnom mestu u svetu.

Koliko je Srbija (mislim pre svega na srpski narod, ne na politicare - demagoge) daleko od ovog najbitnijeg uslova za osvescenje, govori i cinjenica da vecina srba (mislim oko 70%) otvorenih ociju sanja da ce Kosovo ipak jednog dana da se vrati u sastav Srbije. Tu nadu svakodnevno podgrevaju svi politicari sem onih iz Gradjanske opcije. Danas je Cheda imao odlican interviju na B92 - ali verujem da ga je slabo ko od ovih 70% razumeo.

Dakle, Jeton - i ova "diplomatska ofanziva" je samo morfijum ubrizgan umirucoj ideji srpskih nacionalista (i ne samo nacionalista, na zalost) da je Kosovo u pravnom smislu u sastavu Srbije. Realnost svakodnevno demantuje ovu ideju, i ostaje nam da se nadamo da ce realnost biti sve realnija.

Moje misljenje - ono sto mi mozemo da uradimo po ovom pitanju - da razvijamo (makar i "na crno" :ph34r: ) ekonomske (realne) odnose. Tako ce realnost da ima realniji upliv u Srbiju.


CowBoy
Bio je jedan topik na ovu temu oko MSP ali nastala velika tisina po tom pitanju. Ova tvoja analiza je izvanredna ali verujem da zasluzuje dopunu.
Pa evo danas i Profesor Tibor Varadi prica kako ce se pitanje Kosova ponovo otvoriti ako MSP "stao na stanovište da je proglašenje nezavisnosti Kosova suprotno međunarodnom pravu".
Pa kada prica ovako jedan profesor univerziteta sta moze da se ocekuje od obicnog sveta koji ne razume nista o tim rezolucijama, sudovima, poveljima i td.

Mislim da ljudima treba predstavljati stvari onako kako bi najbolje razumeli. Evo pitali bismo profesora Varadija kako on to zamislja otvaranje pitanje Kosova ako MSP daje misljenje u korist Srbije?
Pokusacemo onda sami da odgovaramo na ovakva pitanja ako profesor ne moze da nam da odgovor.

Hajde hipoteticki da kazemo da ce sud reci da proglasenje nezavisnosti Kosova nije bilo u skladu s medjunaordnim pravom. Sud nece reci nista oko priznanja nezavisnosti Kosova od suverenih drzava jer nije pitan za to.
I sta onda? Evo proces priznanja se nastavlja ali hajde da kazemo da ce to priznanje stati i nece vise niko priznati Kosovo.
Srpski drzavni vrh euforicno proglasava veliku pobedu. Poziva na nove pregovore. Ali ko je taj organ koji ce pokrenuti ponovo pitanje statusa Kosova?
Moze to da bude jedini svetski organ koji ima obavezujuci karakter - Savet Bezbednosti. Ali Savet bezbednosti nece pokrenuti nikakve pregovore oko Kosova jer tri stalne clanice s pravom veta u taj organ priznale Kosovo i smatraju da je pitanje Kosova zavrseno. Dobro je sto i sam srpski drzavni vrh priznaje da te mocne zemlje nece povlaciti priznanje Kosova. Ali taj isti drzavni vrh Srbije mora da kaze istinu narodu da cinjenicom da nema povlacenja priznanja nezavisnosti Kosova od strane tih velikih sila znaci da nema nikakvih pregovora oko statusa Kosova.
Zasto?
Odgovor je veoma jednostavan. Vecina na Kosovo odnosno albanci nemaju absolutno nikakav razlog da udju u nove pregovore sa Srbijom jer time oni bi se odrekli nezavisnosti. A to je zadnja stvar koja pada na pamet politicarima na Kosovo.
Dakle realno gledano ne postoji nikakva mogucnost da se pokrenu "novi pregovori" i samim tim i povratak Kosova. Rezolucija 1244 koju neki hvale u Srbiju je velika prepreka za bilo koju nadu o povratku Kosova. Ta rezolucija jasno je dala mandat medjunardonim bezbednosnim snagama (NATO-a) da spreci povratak srpskih snaga bezbednosti na Kosovo i to u neogranicenom vremenu. Pokretanje novih pregovora dakle je velika iluzija jer ne postoji bilo kakva realna sansa za to.



#9 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 14 October 2008 - 22:23

...
Dakle realno gledano ne postoji nikakva mogucnost da se pokrenu "novi pregovori" i samim tim i povratak Kosova. Rezolucija 1244 koju neki hvale u Srbiju je velika prepreka za bilo koju nadu o povratku Kosova. Ta rezolucija jasno je dala mandat medjunardonim bezbednosnim snagama (NATO-a) da spreci povratak srpskih snaga bezbednosti na Kosovo i to u neogranicenom vremenu. Pokretanje novih pregovora dakle je velika iluzija jer ne postoji bilo kakva realna sansa za to.



U ovome gore i jeste poenta - zato i kazem da je citava ova konstrukcija samo za srpsku unutrasnjepoliticku scenu. Sa jedne strane, to ce da jaca autizam kod gradjana srbije (jer, ono sto do njih dodje iz spoljasnjeg sveta nece odgovarati onome u sta ih ubedjuju srpski mediji) a sa druge - smetace citavom regionu da se razvija. Ja ne vidim kako Balkan moze da se razvija sa Srbijom koja je u takvoj autisticnoj situaciji.

E, sad - ta predstava srpskih politickih partija koju igraju pred biracima se iz cina u chin menja: sve je manje nacionalisticke retorike, sve je vise jasnih, ekonomskih, realnih tema.

edit: ne znam da li ces se sloziti, ali mislim da se nova vlada trudi da "zacementira" kosovski problem, ucini ga manje svakodnevnim a vise "dugorocnim" ciljem i tako, koliko-toliko skrene paznju sa (de fakto izgubljenog) Kosova.

Rezultat: skretanje nacionalistickog SPS-a sa tvrdog kursa (uz ogroman rizik da izgube stare glasace) i cepanje Radikalne Stranke usled zahteva novog vremena ... svako zeli bolja kola, plazma televizor i sigurnost za otplatu stambenog kredita. Sve ovo jos nije doslo do socijalno najugrozenijih (biraci Radikala i SPS-a), a kada dodje prva pristojnija plata - eto i smanjenja tenzija izmedju Srbije i Kosova,

jer, tada srpski politicari nece morati da surfuju na gnevu naroda i da ga kanalisu (ocekivanim kanalima :ph34r: ). A posto je Balkan sistem spojenih sudova - i kosovski Albanci ce drugacije da razmisljaju kada dodju izbori. Mozda Veton ipak predje cenzus :)

Edited by CowBoy, 14 October 2008 - 22:31.


#10 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 14 October 2008 - 22:28

Dakle, Jeton - Srbija ti je slika i prilika gubitnika. Gubitnik je obicno pod psihozom - sto ga tera u nove gubitke.

Da skratim: niko ne voli da gubi, a da bi se izaslo iz gubitnickog zacaranog kruga, potrebno je puno snage.

Pre svega, samopouzdanje - a Srbija ga, ocigledno, nema puno (SRS je, do skora, bila najveca stranka u Srbiji).

Dalje, zdrav razum - Srbija ga jos dugo nece imati (LDP jedva prosao cenzus, DS se bacio u najcrnji populizam).

I, na kraju ovog skracenog spiska - najbitnija stvar za izlazak iz zacaranog kruga gubitnistva - svest o sebi, svojim realnim mogucnostima i svom realnom mestu u svetu.

Koliko je Srbija (mislim pre svega na srpski narod, ne na politicare - demagoge) daleko od ovog najbitnijeg uslova za osvescenje, govori i cinjenica da vecina srba (mislim oko 70%) otvorenih ociju sanja da ce Kosovo ipak jednog dana da se vrati u sastav Srbije. Tu nadu svakodnevno podgrevaju svi politicari sem onih iz Gradjanske opcije. Danas je Cheda imao odlican interviju na B92 - ali verujem da ga je slabo ko od ovih 70% razumeo.

Dakle, Jeton - i ova "diplomatska ofanziva" je samo morfijum ubrizgan umirucoj ideji srpskih nacionalista (i ne samo nacionalista, na zalost) da je Kosovo u pravnom smislu u sastavu Srbije. Realnost svakodnevno demantuje ovu ideju, i ostaje nam da se nadamo da ce realnost biti sve realnija.

Moje misljenje - ono sto mi mozemo da uradimo po ovom pitanju - da razvijamo (makar i "na crno" :ph34r: ) ekonomske (realne) odnose. Tako ce realnost da ima realniji upliv u Srbiju.

Nekoliko rečenica vrednijih od svih stenograma skupštinskih zasedanja u 2008.godini. Svaka čast.

#11 Don Jabilio

Don Jabilio
  • Banned
  • 640 posts

Posted 16 October 2008 - 02:40

o kakvim ti glupostima, nacizmu i ss divizijama trabunjash? govorish o jedva stotinjak ljudi (ako ih je i toliko bilo) koji su se sakupili na trgu, a toliko nacista, fashista i ostale bagre ima minimum u svakoj naciji

#12 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 18 October 2008 - 15:35

o kakvim ti glupostima, nacizmu i ss divizijama trabunjash? govorish o jedva stotinjak ljudi (ako ih je i toliko bilo) koji su se sakupili na trgu, a toliko nacista, fashista i ostale bagre ima minimum u svakoj naciji



Da, to tamo ona deca se zaigrali...LOL

#13 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 18 October 2008 - 15:42

1. Nažalost, ne razumem. Šta (po tebi) znači proglasiti nezavisnost bilateralno, multilateralno?


Tu smo zajedno, ni ja ne razumem ko je to ocekivao od nas da proglasimo nezavisnost Kosova na bilo koji nacin sem jednostrano.

Bilateralno znacilo bi kad bi SAD proglasile svoju nezavisnost uz neki dogovor sa Englezima.(Bilateralni dogovor)

Multilaterlno znacilo bi kad bi Bosna proglasila nezavisnost uz neki dogovor sa Srbijom i Hrvatskom (Multilateralno-vise od dve strane)

Zaboravio Nulti-Lateralno, to bi trebao da bude kao kad svi beze od tebe..u ovom nasem slucaju od Srbije LOL

#14 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 18 October 2008 - 15:46

Da, to tamo ona deca se zaigrali...LOL


Ja mislila ti se namerachio da ovde malo ozbiljnije divanimo, kad ono vidi, covek se ufatio za te SS divizije
i stotinak neonacista ( neka je i nekoliko hiljada) pa bi da sada mi ovde na forumu njemu objasnjavamo
da to nije Srbija. A covek ubedjen da je Srbija onako per se sklona ovim SS ideologijama,
i gore boldovanom rechenicom onako glupavo podyebava misleci da je ili mlogo pametan i duhovit.

Mozda si promashio forum za ovaj nivo priche. A mozda i nisi.

Javice se vec tvoji zemljaci ( a i moji naravno) pa nastavite prichu o SS Srbiji.

Edited by Teja, 18 October 2008 - 15:47.


#15 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 18 October 2008 - 15:51

Ja mislila ti se namerachio da ovde malo ozbiljnije divanimo, kad ono vidi, covek se ufatio za te SS divizije
i stotinak neonacista ( neka je i nekoliko hiljada) pa bi da sada mi ovde na forumu njemu objasnjavamo
da to nije Srbija. A covek ubedjen da je Srbija onako per se sklona ovim SS ideologijama,
i gore boldovanom rechenicom onako glupavo podyebava misleci da je ili mlogo pametan i duhovit.

Mozda si promashio forum za ovaj nivo priche. A mozda i nisi.

Javice se vec tvoji zemljaci ( a i moji naravno) pa nastavite prichu o SS Srbiji.


To uopste nije to sto ti mislis, ali svi mi treba da znamo jedno...ako ignorises jedan problem, problem ne nestaje, treba da se suocis.