Jump to content


Photo
- - - - -

Kako preživeti udaju ćerke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
349 replies to this topic

#16 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 12 October 2008 - 16:46

Po cenu da budem docekana na noz ...

Evo ja te prva necu docekati na noz, naprotiv potpuno se slazem s tobom. Roditelji i deca prave simbiotkse odnose i zive u njima i kako onda da separacija bude laka ? Pri tome su roditelji posesivni, vrlo cesto prelaze granicu i prave intruzije tamo gde ne bi smeli. Mislim da je to "specijalitet" Balkana.
Ovo se ne odnosi na gospodje koje su se javile i imaju cekrke, nego je moje misljenje dokumentovano mnogim slucajevima iz okoline.
Ali ni majkama sinova nije lako, ustvari javila sam se da napisem ovu istinitu anegdotu.
Moja prijateljica je psihijatar i radila je u tele apel sluzbi, u gluvo doba noci zvoni telofon :
Majka ( vristi u slusalicu ) : Otela mi je siiiiiiiiiinaaaaaaaaa ! :ph34r:

#17 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 12 October 2008 - 17:50

To mora da je bila moja mama!? Sin joj je "otet" pre 31 godinu ali kao da je juce bilo......

#18 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 12 October 2008 - 18:08

mladozenju koji ispunjava sve potrebne uslove (zdrav, lep, vaspitan, fin, finansijski obezbedjen, sa zavrsenim fakultetom, stambeno situiran, iz postene porodice, glasa za LDP, prezire narodnjake)" - udala sam se za jednog takvog princa pa se ispostavilo da je bio suvishe otmen da bi se baktao sa sitnom decom i racunima, za svoju cerku prizeljkujem nesto zdravo, pametno, duhovito, velikodushno, nezno, blisko prirodi i zdravom razumu.

Ne razumem...
Pa osobine potencijalnog mladozenje koje sam nabrojao podrazumevaju i da je pametan, duhovit, velikodusan, nezan, blizak prirodi i zdravom razumu... i naravno brizan roditelj i veran suprug.

Eto, problem je resen...

#19 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 12 October 2008 - 18:31

Pitam se kako majke mogu da se raduju kada im deca odlaze od kuce?


moje iskustvo je u neku ruku slicno... ja sam otisla od kuce sa oko dva'est (da bude jos gore, neudata!!) i ni dan danas ne mogu da razumem kako je moja majka prihvatila kao da je to nesto normlano.


Kada je jedan od njih u mom prisustvu zagrlio moju cerku, malo je falilo da dobije shamar, sva sreca, progutala sam bes i ljubazno se smeskala.


nemam reci. zasto ste progutali bes, trebalo je da dobije samarcinu. kada je tako olako zagrli pred vama, ko zna sta rade kad su sami. ne smem ni da pomislim...

#20 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 12 October 2008 - 22:38

"kasnish Nikola, kasnish!!!"

#21 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 13 October 2008 - 05:48

Ja sam mama, nisam andjeo. Cerku sam kupala u kamilici godinu dana i peglala joj pelene. Ne ume ni parce hleba da odsece a da pri tom ne rizikuje harikiri. Milkshejk je jedino sto ume da napravi. Ako je "gospodinpravi" spreman da kuva dok ona vezba etide, pishe doktorat na temu Apdajka, marim ja.
Ljudi, potpuno sam blesava po pitanju ove teme i bolje da je ne trolujem vishe.
Samo da znate, i sinu sam ocitala da nece moci da cita novine dok mi se snajka lomata u kuhinji: "hocete platu kao vahsu, hocete pametno, obrazovano, stajlish? Pa zasucite rukave dragi sinovi i zetovi, ako ne mozete da platite kucnu pomocnicu - odradite sami njen posao. I ja sam ga odradjivala umesto nje pa znam kako je to tesko" - eto sta imam da kazem sinovima i zetovima. Haugh!

#22 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 13 October 2008 - 08:12

Ljudi, potpuno sam blesava po pitanju ove teme i bolje da je ne trolujem vishe.
Haugh!

Haugh i Vama !
Zar ne mislite da je "ocitavanje" (bukvice prtpostavljam), odredjivanje ko ce da zasuce rukave, ko da pise doktorat, ko da vezba etide, a kod da rizikuje harakiri mesanje ?
A zasto ceka i buduci & sin i buduca ne bi to odredili sami ? Ili odredili da rade nesto sasvim drugo ? Mozda bi im bolje islo nego da se drze "maminih shema" ?
Da malo probaju po svom, pa da vide kako im je, koliko god im pricali, oni ce uraditi po svome i vi tu nista ne mozete uciniti.
Kada sam mamu obavestila da se udajem, ona je rekla : "Ja nisam spremna" :ph34r: ? Pri tome uopste nismo pravili svadbu za 300 zvanica, nego rucak za 4 osobe u restoranu, mi + kum i kuma, znaci nije morala da se spremi ni za sta, ali, eto zena nije bila spremna.
Ovo je samo jedan primer, a bilo ih je, da sam slusala mamu i cekala da ona bude spremana za moju udaju i sad bih bila devojka.
Svekrvine "poruke" na jedno uvo udju na drugo izadju, zato sto su agresivne kao i majcine, a ja sam hiperosetljiva po tom pitanju.
Mislite o tome i pustite decu da idu svojim putem :) .
Nego, gde nam je Vukosava. Vukosava javite se, da li smo Vam pomogli, bar malo ?

#23 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 13 October 2008 - 08:47

Zaboravljena bajka

Evo najkraće i najlepše bajke na svetu koju ste ikada čule:

Nekada davno živela jedna devojčica koja je svog mladića pitala hoće li da je oženi. Mladić odgovori – NE! Od tog dana, devojčica je živela srećno do kraja svog života, nikome nije prala, kuvala, peglala, zabavljala se, radila i trošila svoj novac na šta je htela! KRAJ!
Problem je da nama, kad smo bile male tu bajku nisu ispričali, nego su nas za*ebali sa onim idiotom na belom konju!

Šalu na stranu, moja devojčica je još mlada za udaju i još uvek ne razmišljam mnogo o tome ali, ono što već sada znam je da ću je pustiti da uradi onako kako ona smatra da je najbolje za nju a ja ću biti uvek tu da pomognem kad i ako negde zaškripi. Sinovi* su se odavno osamostalili i žive svoje živote i, mada mi nedostaju, veoma mi je drago što je tako – zbog njih.

Drage mame, vaše ćerke i sinovi moraju da udaraju svojim glavama o zid, nema vajde ako vi to radite umesto njih pa im posle prepričavate. Dok ih ne zaboli – neće osetiti. Setite se, isto tako je bilo i sa vama.

* za one koji znaju koliko imam godina – sinovi su usvojeni kao stariji dečaci tako da su sada obojica preko 20.

#24 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 13 October 2008 - 09:26

Ne razumem...
Pa osobine potencijalnog mladozenje koje sam nabrojao podrazumevaju i da je pametan, duhovit, velikodusan, nezan, blizak prirodi i zdravom razumu... i naravno brizan roditelj i veran suprug.

Eto, problem je resen...


Tvoja cerka je, cini mi se sa slika na bebecem topiku, malo starija od moje, pa me zanima kako ti ove stvari testirash?

Drugo, meni je problem ovo za LDP, posto zivimo u Britaniji. :ph34r: Iz istog razloga uobicajene metode provere mladica mi nisu bash lako dostupne. (raspitivanje kod prijatelja u muriji, testiranje izlaganjem opasnosti na ulici, narocito proveravanje iskrenosti osecanja prema mom detetu pretnjama i mozda nekim konkretnijim fizickim metodama)

#25 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 13 October 2008 - 10:15

Kci moja ima 20.godina i udaje se, a ja mislim da cu poludeti od tuge.Pitam se kako majke mogu da se raduju kada im deca odlaze od kuce?Mozda ja nisam normalna,mozda sam previse vezana za nju,...
Da li neko ima slicno iskustvo,neka se javi.


Čestitam. I želim joj mnogo sreće.
Majke, a i očevi, se ne raduju zato što im deca odlaze od kuće već zato što su im deca našla, odabrala, saputnika za put do svoje sreće.

#26 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 13 October 2008 - 10:40

Tvoja cerka je, cini mi se sa slika na bebecem topiku, malo starija od moje, pa me zanima kako ti ove stvari testirash?

Jos ne testiram, samo se pripremam kad dodje vreme...

Drugo, meni je problem ovo za LDP, posto zivimo u Britaniji. :ph34r: Iz istog razloga uobicajene metode provere mladica mi nisu bash lako dostupne. (raspitivanje kod prijatelja u muriji, testiranje izlaganjem opasnosti na ulici, narocito proveravanje iskrenosti osecanja prema mom detetu pretnjama i mozda nekim konkretnijim fizickim metodama)

Eto, sve si nabrojao...

#27 anajan

anajan
  • Members
  • 2 posts

Posted 13 October 2008 - 13:29

Zdravo svima, ja se do sad nisam javljala, ali ova tema me prosto tera da progovorim:)
Ja sam se udala sa tacno 20 godina, tako da razumem Vukosavu, jer je i moja mama to isto tako tragicno dozivela moj odlazak iz kuce. To je trajalo neko vreme, medjutim vremenom stvari dodju na svoje, posebno kada roditelji vide da je njihovom cedu dobro u drugo kuci, da su se snaslli u samostalnom zivotu i da su srecni sa osobom svog zivota. Ja sam imala srece i stvarno mi je u braku super, imam divnog muza, decu i stvarno sam srecna....Sto neko rece, nekome ljubav naidje u 20, nekome u 30, 40... Mislim da tu nema pravila. Naravno, moja mama je sad srecna (tacnije vec dugooo vremena) zbog mene, ali sad je problem brat koji se nije jos skrasio (sa 30 godina) hahaha, ironija:) Ne moze se svima ugoditi:)

#28 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 13 October 2008 - 13:41

... ali sad je problem brat koji se nije jos skrasio (sa 30 godina) hahaha, ironija:) Ne moze se svima ugoditi:)


Moram malo da generalizujem (cast izuzecima) ... najgori su ti koji se od mame odvoje sa 30+ ... em im mame tesko prezivljavaju em im zene zameraju da ih je mama razmazila :ph34r:

#29 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 13 October 2008 - 13:45

Haugh i Vama !
Zar ne mislite da je "ocitavanje" (bukvice prtpostavljam), odredjivanje ko ce da zasuce rukave, ko da pise doktorat, ko da vezba etide, a kod da rizikuje harakiri mesanje ? A zasto ceka i buduci & sin i buduca ne bi to odredili sami ? Ili odredili da rade nesto sasvim drugo ? Mozda bi im bolje islo nego da se drze "maminih shema" ?


Blasfemija! Kako mogu deca da znaju bolje od svenaucene mame koja je sve to prosla i sve to zna? Taman posla, mama ima da im objasni kako se to radi kako se oni ne bi zajebali k'o sto je ona. Kakva bi ona majka bila kad bi dopustila da deca ponavljaju njene greske? Nikakva, razume se... Tako da - svi ima da slusaju mamu!

Nego, gde nam je Vukosava. Vukosava javite se, da li smo Vam pomogli, bar malo ?


Nije prezivela taj katastroficni event :D
Вјечнаја памјат... :ph34r:

Jos ne testiram, samo se pripremam kad dodje vreme...


Da razmislis i o teretani? Zatrebace ti definitivno da odguras svakog momka koji nasrne na tvoje neiskvareno celjade, a prase se ne goji uoci Bozica :)

Edited by incognito, 13 October 2008 - 13:47.


#30 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 13 October 2008 - 18:35

Pa stvarno, ispadoh neki hajduk od majke a nije tako, casna rec! Pa mene i moja Debela (citaj: macka) maltretira, ni njoj ne mogu da odredim kad ce da ujde a kad da izadje!
Odavno znam ovu Gibranovu pesmu i meni je ovo roditeljski kredo:

And a woman who held a babe against her bosom said, "Speak to us of Children."

And he said:

Your children are not your children.

They are the sons and daughters of Life's longing for itself.

They come through you but not from you,

And though they are with you, yet they belong not to you.

You may give them your love but not your thoughts.

For they have their own thoughts.

You may house their bodies but not their souls,

For their souls dwell in the house of tomorrow, which you cannot visit, not even in your dreams.

You may strive to be like them, but seek not to make them like you.

For life goes not backward nor tarries with yesterday.

You are the bows from which your children as living arrows are sent forth.

The archer sees the mark upon the path of the infinite, and He bends you with His might that His arrows may go swift and far.

Let your bending in the archer's hand be for gladness;

For even as he loves the arrow that flies, so He loves also the bow that is stable".


Zar ovo nije lepo, zar nije mudro, pravicno, zar ovo nije najveci dokaz roditeljske ljubavi i najtezi zadatak roditelja?

Od najranijeg detinjstva sloboda mi je je bila najvaznija i uvek sam je bila gladna jer sam rasla uz majku diktatora. Zar mislite da bih svojoj deci uskratila nesto sto mi je bilo najvaznije u zivotu?
"Bukvice" primenjujem samo kad dara prevrshi meru u vidu razbucanog kupatila, kad muskom nasledniku podviknem " ocekujesh da ljubav tvog zivota pere kadu za tobom?"!

Bolelo me je kad sam ja svojom glavom udarala o zid ali me neuporedivo vishe boli kad njihova glava naleti na isti.

Reshila sam mnoge zavrzlame zivota, resicu i ovu kad dodje vreme.

Edited by highlanderka, 13 October 2008 - 18:47.