Jump to content


Photo
- - - - -

da li je pricanje samim sa sobom psihicki poremecaj?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 08 October 2008 - 01:44

neki kazu da jeste neki da nije sta vi forumasi mislite?

#2 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 08 October 2008 - 07:12

heh, tesko je dati odgovor na to pitanje u dve reci al ajd da probam......ako to moze da se kontrolise, iako nije "salata od reci" onda nije, mada ukazuje na neki psiholoski problem (samopouzdanje, visak agresije....).

#3 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 10 October 2008 - 19:21

neki kazu da jeste neki da nije sta vi forumasi mislite?

Mislim da zavisi od sadržaja priče. Ako je nešto mudro, zašto da ne prozboriš i koju sa sobom samim uostalom :ph34r:

#4 Glen Livet

Glen Livet
  • Banned
  • 99 posts

Posted 10 October 2008 - 19:43

ako si mislio na pričanje naglas a ne unutrašnji dijalog, pa još ako je na javnom mestu što često može da se vidi na ulici i po gradskom prevozu, onda je to već kritično.

ail onda, ako je neki psihički poremećaj masovan kao ovaj što je, da li ga to obezazlenjuje? odnosno, da li kolektivna patologija prestaje da bude patologija već još samo jedan društveni fenomen koji se može tolerisati?

#5 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 10 October 2008 - 20:46

Deshava mi se da pricam naglas: kad sam tako ljuta da se rasplacem od muke a nikog nema u blizini sa kim bih podelila muku, narocito onih zbog kojih sam besna i zalosna.

"kolektivna" patologija ne prestaje da bude patologija zato sto je - kolektivna. Zna se sta je definicija normalnog i zdravog ( tu je kriterijum opstost i zastupljenost) a patologija je - patologija i treba je leciti.

#6 milkyp3

milkyp3
  • Members
  • 128 posts

Posted 10 October 2008 - 21:13

Ma, ja sam sebi najboji slušalac.Desi se nekad.Počneš da pričaš sam sa sobom. Neugodno je gad te neko vidi. :ph34r:

#7 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 13 October 2008 - 19:23

ja imam kolegu koji sve vreme prica samim sa sobom.. jedina dva izuzetka su kad imamo sastanke i kad ima slusalice na usima..... u pocetku mi je izgledalo jako cudno; njegovo pricanje sa samim sobom je vise kao tiho mrmljanje [mislim da se ovim trudi da ne smeta drugima, kao i da ne zeli da ga razumeju].. izgleda kao da vodi vrlo ozbiljnu diskusiju sa sobom, cak koristi i gestove rukama.. ponekad se cini kao da stvarno nekome obracha

inace, za svojih 11 godina u istoj kompaniji, nije napredovao... pravi greske, fajlovi su mu neuredni i za sve to savrseno ne mari....ponekad poprica s nekim, ali je uglavnom sam [sa sobom]..... hochu rechi, nije bas neki smart ass il sta vech.... ne znam da li mu je to psihicki poremechaj, al ja bih mu to pricanje sa sobom definitivno prepisala kao manu

#8 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 13 October 2008 - 20:44

Da li je pricanje sa samim sobom psihicki poremecaj?


-ma nije, opusti se





pogotovo ako te ima vise, tj. ako vas ima vise, kao sto je kod mene slucaj. Ja cesto ne mogu doci do rijeci od samoga sebe.

#9 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 13 October 2008 - 22:29

pogotovo ako te ima vise, tj. ako vas ima vise, kao sto je kod mene slucaj. Ja cesto ne mogu doci do rijeci od samoga sebe.


Jes' vala ja uvijek imam sebi nesto ispricati. :ph34r:

#10 Flopnik

Flopnik
  • Members
  • 200 posts

Posted 13 October 2008 - 23:27

Moj jaran se za vrijeme rata pripremao za prijemni na Akademiju Scenskih Nauka i Umjetnosti u Sarajevu. Izabrao je da odglumi neki Krlezin komad...ili tako nesto...i dio teksta ide: "Ti si kurva..." u koji se on tako uzivio dok ga je pripremao da su komsije zvale policiju misleci da tip mlati neku zenu!

Ne znam...ako se pripremam za intervju za posao, ili moram obaviti neki razgovor na poslu, ili ako me neko iz familije dobro iznervira preko telefona...Jednom me jaran cuo kroz vrata kako pricam o "greskama u procesu", pokucao, usao, vidio da nema nikoga drugog u stanu i blenuo u mene kao da sam lud :ph34r:

Obicno se mamuran ugledam u ogledalu i kazem: "Jao majko na sta licim!".
Pricam sa hranom kad se desava nesto uzbudljivo: "Vruce ulje!!!! Stize luk...gdje mi je aleva?"
Sa kompjuterom i drugim spravama pricam samo kad imam probleme sa njima: "Koji ti je...mater ti...???"
Obicno pozdravim krevet kad legnem u njega...ali ta konverzacija nije bas artikulisana...nego vise proizvodnja zvukova koji su rezultat ugodjaja uplovljavanja u ladju snova...

Naj cesce pricam sam sa sobom kad shvatim da sam nesto zajebao: Gdje su mi kljucevi??? Nisam kupio cigare??? Koji sam ja kreten!

#11 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 14 October 2008 - 02:30

Obicno se mamuran ugledam u ogledalu i kazem: "Jao majko na sta licim!".
Pricam sa hranom kad se desava nesto uzbudljivo: "Vruce ulje!!!! Stize luk...gdje mi je aleva?"
Sa kompjuterom i drugim spravama pricam samo kad imam probleme sa njima: "Koji ti je...mater ti...???"
Obicno pozdravim krevet kad legnem u njega...ali ta konverzacija nije bas artikulisana...nego vise proizvodnja zvukova koji su rezultat ugodjaja uplovljavanja u ladju snova...

Naj cesce pricam sam sa sobom kad shvatim da sam nesto zajebao: Gdje su mi kljucevi??? Nisam kupio cigare??? Koji sam ja kreten!


Ih da je samo to. Pa ti si za mene gluhonijem. :ph34r:

#12 Analiza

Analiza
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 14 October 2008 - 09:20

Mozda je koren takvih ljudi njihov veliki Ego. Posledica ugadjanja sopstvenim hirovima u vreme ranog (ne)vaspitanja rezultuje time da je autoritet sopstvenih zelja veci od autoriteta realnih potreba zivota. Kada gajis veliki Ego, onda prirodno gubis svoju licnost. Ono što radiš, radiš zato što moraš, a ne zato što hoćeš, jer je veliki Ego iznad tvoje slobodne ličnosti. Na primer, razum ti kaze da treba da operes sudove posle jela, a ti pitas svoje Ja - da li mu se peru sudovi. Ako se primiš na svoje Ja, onda uvek moraš da ga pitas za dozvolu. Tvoje subjektivne zelje postaju vaznije od objektivnih potreba. Subjektivna "istina" potiskuje apsolutnu istinu i ti vremenom i tvoj um i tvoja volja postaju rob svoga velikog Ega. Naravno da tada razgovaras sa sobom (svojim velikim Ja), bilo u sebi, bilo i naglas,

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 October 2008 - 10:49

Deshava mi se da pricam naglas: kad sam tako ljuta da se rasplacem od muke a nikog nema u blizini sa kim bih podelila muku, narocito onih zbog kojih sam besna i zalosna.

kako nema nikog u blizini? eve, forum otvoren 24/7. bring it on.

a da je prichanje sa samim sobom psihichki poremecaj onda bi svi stari ljudi bili poremeceni, shto svakako nije sluchaj jer i ljudi sa dobro ochuvanim kognitivnim statusom uredno vezu dijaloge.
mozda je to samo prenaglashavanje onoga shto pochinje da se javlja u mladjim godinama. eto, flopnik pricha sa hranom. ja npr. pricham sa kompjuterom, obichno su u pitanju one-liners, psovke, molbe, uzvici tipa: ne mogu da verujem! daj shta me sad drkash!? molim te nemoj da crknesh! itd

ili mozda stari ljudi, shto bi rekao Gandalf, izaberu najinteligentniju osobu u prostoriji i njoj se obracaju.

Edited by Dunadan, 14 October 2008 - 10:50.


#14 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 14 October 2008 - 20:30

meni je fora kad se ljudi svadjaju s te-ve voditeljima, najcesce onima na Dnevniku, recimo kad svekolikom gledateljstvu obznane vijest kako je inflacija u prosloj godini bila mala ili kako je Sanader izjavio da je pokrenuo Hrvatsku ili vec neku slicnu vijest koja kod zadivljenog općinstva izaziva odobravanje


edit: a tek varijanta svadjanja s komentatorima utakmica ili igracima na istoj ("majmune, dodaj", "pucaj po golu, konjino blesava"...)

Edited by Cro-boy, 14 October 2008 - 20:31.


#15 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 12 November 2008 - 11:33

zavisi s kakvim sagovornikom pricas....uglavnom neizlecivo je ako si sam.