Jump to content


Photo
- - - - -

Roger Federer


  • Please log in to reply
5920 replies to this topic

#5191 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 March 2017 - 18:49

Eto, sve si lepo rekla. Samo se ne slazem sa poslednjim delom - nista se tu ne forsira, daje se konzumentima ono sto hoce.

ono sto smem da potpisem, da je situacija obrnuta nit bi to primetili, a i da primetite, ne bi tako razmisljali.

Kao sto vecina odavde ne vidi jos gore silovanje Djokovicem u domacim medijima. I ne smeta im, ili smatra to normalnim.

 

Sto se tice slike, minus krzno i lose ukomponovano sve, vidi se neki retro diskurs, neuspelo, ali stvarno ne razumem tu potrebu da se ismeva Federer i tako posredno, kao sto je pljuvan kad je dobijao Edbergove nagrade...

 

Ne znam kako to drugacije da objasnim nego zavist i ljubomora. A stvari potpuno nebitne.


Edited by McLeod, 21 March 2017 - 18:51.

  • 1

#5192 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 21 March 2017 - 18:52

@ slika

Ja ovo tek sad prvi put vidim.  :rotflmao: 
Lebe mekani.. :ajme:


  • 0

#5193 Vern

Vern
  • Members
  • 34 posts

Posted 21 March 2017 - 19:09

A je Federer neki sex simbol :lol+: . Nije od njega niko radio marketing, jednostavno je sa svojom pojavom digao tenis na neki novi level. Pre njega se igrala neka servis volej igra na brzim podlogama i neko prašinarenje na šljaci. Onda je početkom 2000. ih došlo doba igre sa osnovne linije, pojavio se Safin, Hewitt, Fererro i nakon njih Federer koji je bio još bolji od njih. Konačno se počeo igrati pravi tenis na svim podlogama.


  • 0

#5194 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 21 March 2017 - 19:17

Cini mi se da je wwww tokom WTF-a komentarisala prazna mesta na tribinama i kako ni Endi nije uspeo da zainteresuje publiku toliko uz sav hype koji je bio prisutan. Ljudi koji vole Feda (od laganih simpatizera do fanova) su imali pretpremijeru Fedove penzije, cak i da nije imao ovako uspesan start godine taj hype bi bio prisutan a cenim da se to nece smirivati dok se stvarno ne penzionise.
  • 0

#5195 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 21 March 2017 - 19:17

Eto, sve si lepo rekla. Samo se ne slazem sa poslednjim delom - nista se tu ne forsira, daje se konzumentima ono sto hoce.

ono sto smem da potpisem, da je situacija obrnuta nit bi to primetili, a i da primetite, ne bi tako razmisljali.

Kao sto vecina odavde ne vidi jos gore silovanje Djokovicem u domacim medijima. I ne smeta im, ili smatra to normalnim.

 

Sto se tice slike, minus krzno i lose ukomponovano sve, vidi se neki retro diskurs, neuspelo, ali stvarno ne razumem tu potrebu da se ismeva Federer i tako posredno, kao sto je pljuvan kad je dobijao Edbergove nagrade...

 

Ne znam kako to drugacije da objasnim nego zavist i ljubomora. A stvari potpuno nebitne.

 

Imali smo prosle godine priliku da vidimo i kako je ispraceno 4-u-nizu od istih tih medija ;)

 

Da je obukao normalne panatalone, pa makar i bele, cak i neke bermude - pa moglo bi da prodje i s krznima. Ali ovako je bas :yucky:   Jedan od retkih promasaja u poslednjih 10 godina (ne bih da pominjem one iz doba kada je jos stasavao, sve s farbanjem kose i slicno).

Inace, smejali smo se mi i Novakovom sakou s palmama od pre koju godinu (cini mi se bas u Majamiju), valjda mozemo i nekim glupostima u vezi Federera. Nije valjda on nedodirljiv.

 

A sto se Edbergove nagrade tice, nije bas da je Fed bas jedini koji zasluzuje tu nagradu. Valjda ima jos neki teniser koji zasluzuje da bude nagradjen za ferplej, nije valjda da su svi ostali takve sirovine (a bilo je primera par puta kada su relativni anonimusi zaista postupili fer i na svoju stetu).


Edited by wwww, 21 March 2017 - 19:21.

  • 0

#5196 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 March 2017 - 19:22

Ne, nisi me razumela, nije stvar u tome da li je zasluzuje jos neko, i nije stvar u tome da li je ovaj stajling, a jeste, realno promasaj.

Stvar je u tome da se, da koristim vas recnik, koristi svaka i najmanja prilika da se opljune po Federeru u bilo kom smislu, i to je postalo pravilo na ovom forumu.

 

Sto je, po mom misljenju, jedna velika sramota. Mozete voleti ili ne voleti Federera, ali pokusaji da se omalovazi on licno i njegovi uspesi presli su svaku granicu ukusa odavno.

 

I to nije prestalo ni onda kada vise i nemate sa kim da diskutujete, nego svi duvate u istu tikvu.

 

Zasto je to tako stvarno ne znam, samo konstatujem ocigledno.

 

Cuj, Edbergova sportsmanship nagrada, ne znam kako bi i Federer i njegovi fanovi bez nje :D

 

Ja takodje razumem, kao neko ko se u mladosti isto lozio i na sport i navijanje, da kad onaj za koga ne navijate pravi neverovatne uspehe patite. To je normalno u nekoj meri, ali i ovde vec prelazi sve na neki visi nivo.


Edited by McLeod, 21 March 2017 - 19:23.

  • 0

#5197 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 21 March 2017 - 19:24

 kao sto je pljuvan kad je dobijao Edbergove nagrade...

 

Ne znam kako to drugacije da objasnim nego zavist i ljubomora. A stvari potpuno nebitne.

 

Mislim da gresisi u vezi ovoga, niko ne pljuje Federera sto dobija ovu nagradu, ali konstantnim dodeljivanjem te nagrade njemu sama nagrada postaje "smesna" da ne kazem obesmisljena. Konkretan kriterijum po kojem se dodelju i po kome se igraci nominiju ne postoji, vec sam ranije pisao da bi najbolje bilo da se kandiduju fer plej potezi igraca tokom godine pa da se glasa. Ovako sastane se neka grupa novirana/funkcionera, nominuje 4 igraca na osnovu necega i onda igraci glasaju po ko zna kom osnovu, valjda popularnosti. A zatim krece rasprava fanova po forumima ko vise ili manje postuje protivnike, ko cepa majice, ko ucutkuje publiku, ko konstatno psuje na terenu, dere se na boks itd.


  • 2

#5198 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 March 2017 - 19:25

Mislim da gresisi u vezi ovoga, niko ne pljuje Federera sto dobija ovu nagradu, ali konstantnim dodeljivanjem te nagrade njemu sama nagrada postaje "smesna" da ne kazem obesmisljena. Konkretan kriterijum po kojem se dodelju i po kome se igraci nominiju ne postoji, vec sam ranije pisao da bi najbolje bilo da se kandiduju fer plej potezi igraca tokom godine pa da se glasa. Ovako sastane se neka grupa novirana/funkcionera, nominuje 4 igraca na osnovu necega i onda igraci glasaju po ko zna kom osnovu, valjda popularnosti. A zatim krece rasprava fanova po forumima ko vise ili manje postuje protivnike, ko cepa majice, ko ucutkuje publiku, ko konstatno psuje na terenu, dere se na boks itd.

 

Ta nagrada je bila nebitna u startu.

 

Smeta sto je dobija Federer. Da je dobijao Novak, bila bi relevantna za Novakove navijace. 

Iako, realno, apsolutno nema nikakav znacaj.

 

Ta nagrada je ovde upravo provlacena kao nekakav dokaz neravnopravnosti Federera i drugih tenisera, pa je preko toga pokusala da se povuce analogija za razne druge stvari, tipa namerno gubljenje, namestanje zrebova i slicne idiotske teorije zavere, samo kako bi se objasnilo da on van terena pobedjuje i posle to prenosi i na teren, inace da toga nema, lako bi nas Nole vitez to sredio.

 

Nekad je bilo i simpaticno, a i realno nije se ubacivalo svaki dan, sada, kada Djokovic pada i mozda cak i zavrsava sa ozbiljnim tenisom, postaje sve gore.


Edited by McLeod, 21 March 2017 - 19:30.

  • 0

#5199 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 21 March 2017 - 19:31

Cini mi se da je wwww tokom WTF-a komentarisala prazna mesta na tribinama i kako ni Endi nije uspeo da zainteresuje publiku toliko uz sav hype koji je bio prisutan. Ljudi koji vole Feda (od laganih simpatizera do fanova) su imali pretpremijeru Fedove penzije, cak i da nije imao ovako uspesan start godine taj hype bi bio prisutan a cenim da se to nece smirivati dok se stvarno ne penzionise.

Sve je to lepo i fino sto se tice Feda, ali ako ATP misli da i posle Fedovog penzionisanja zadrzi novo popularnosti tenisa morali bi da se malo vise potrude i oko drugih. A njima se desava da naprave propuste (pogresne statistike) na sopstvenom sajtu. Ne plasitraju nikakve zanimljive price o drugim teniserima. Secam se samo pre desetak godina sasvim finih prica o Fereru npr. Toga vise nema. Pokusavaju da prodaju Kiriosa, a ovaj pravi gluposti. Nema prica o teniserima iz "vanengleskog" "nezapadnog" podrucja, nista za trziste siromasne Latinske Amerike (a tamo su fanovi poprilicno zaintresovani, pune tribine, sto vidimo na turnirima serije 250 gde se pojavljuju ne preteran interesantni i popularni igraci, za razliku od "bogate" Anerike i Bliskog Istoka).

 

Isto radi i WTA. Napravili su citavu pompu oko Dzini jer je lepa, iz Kanade je ("zapad") i jer je imala srecu na onom jednom AO da ode daleko. U medjuvremenu devojke iz manje interesantnih geografskih podrucja igraju sasvim lep i dobar tenis, ali jbg. rodjene u pogresnoj zemlji. ;)


  • 1

#5200 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 21 March 2017 - 19:34

Ne, nisi me razumela, nije stvar u tome da li je zasluzuje jos neko, i nije stvar u tome da li je ovaj stajling, a jeste, realno promasaj.

Stvar je u tome da se, da koristim vas recnik, koristi svaka i najmanja prilika da se opljune po Federeru u bilo kom smislu, i to je postalo pravilo na ovom forumu.

 

Sto je, po mom misljenju, jedna velika sramota. Mozete voleti ili ne voleti Federera, ali pokusaji da se omalovazi on licno i njegovi uspesi presli su svaku granicu ukusa odavno.

 

I to nije prestalo ni onda kada vise i nemate sa kim da diskutujete, nego svi duvate u istu tikvu.

 

Zasto je to tako stvarno ne znam, samo konstatujem ocigledno.

 

Cuj, Edbergova sportsmanship nagrada, ne znam kako bi i Federer i njegovi fanovi bez nje :D

 

Ja takodje razumem, kao neko ko se u mladosti isto lozio i na sport i navijanje, da kad onaj za koga ne navijate pravi neverovatne uspehe patite. To je normalno u nekoj meri, ali i ovde vec prelazi sve na neki visi nivo.

Sad cu da ti kazem da si vrlo bezobrazan zbog ovakvih insinuacija i lazi koje pises. Evo ja licno sam u poslednjih pola godine izdelila prilicno komplimenata na racun Feda, njegove igre, odnosa prema sportu, PR-a, Mirke itd. A nisam bila jedina.


  • 1

#5201 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 March 2017 - 19:40

Sve je to lepo i fino sto se tice Feda, ali ako ATP misli da i posle Fedovog penzionisanja zadrzi novo popularnosti tenisa morali bi da se malo vise potrude i oko drugih. A njima se desava da naprave propuste (pogresne statistike) na sopstvenom sajtu. Ne plasitraju nikakve zanimljive price o drugim teniserima. Secam se samo pre desetak godina sasvim finih prica o Fereru npr. Toga vise nema. Pokusavaju da prodaju Kiriosa, a ovaj pravi gluposti. Nema prica o teniserima iz "vanengleskog" "nezapadnog" podrucja, nista za trziste siromasne Latinske Amerike (a tamo su fanovi poprilicno zaintresovani, pune tribine, sto vidimo na turnirima serije 250 gde se pojavljuju ne preteran interesantni i popularni igraci, za razliku od "bogate" Anerike i Bliskog Istoka).

 

Isto radi i WTA. Napravili su citavu pompu oko Dzini jer je lepa, iz Kanade je ("zapad") i jer je imala srecu na onom jednom AO da ode daleko. U medjuvremenu devojke iz manje interesantnih geografskih podrucja igraju sasvim lep i dobar tenis, ali jbg. rodjene u pogresnoj zemlji. ;)

 

Ovo je ono o cemu pricam. Narocito sto nema veze sa istinom.

Prvo, sto se zenskog tenisa tice, ti si fan Ane Ivanovic, koja zahvaljujuci svom izgledu, a ne svom tenisu, ima dozivotni ugovor sa Adidasom. One Ane Ivanovic koja je iz nebitne i od zapada potlacene Srbije. Pa isto tako imamo i Mariju Sarapovu, a imali smo i Anu Kurnjikovu, koje su iz mrske i neprijateljske Rusije.

 

Za Dzini si u pravu, u zizi je jer je lepa. Iako Amerikanka Serena (plus je i crna, eto jos jednog boda za tolerantni diskurs, da je jos i gej fijuuu) pise istoriju i najuspesnija je teniserka u open eri, bile su i bice zanimljive bar toliko i neke druge, zato sto se zenski tenis trenutno raspada.

 

Znaci utice lepota, u nedostatku kvaliteta, jebi ga, tako je sa zenama, moze da ti se svidja ili ne, mozemo se boriti protiv toga ili ne, to je fakat. Nema nikakve veze sa zemljom porekla, ama bas nikakve.

Sto se muskaraca tice, je l' Safin nije bio na naslovnicama i zbog tenisa i zbog neteniskih stvari, iako je iz Rusije? Mozda zato sto je bio i na terenu i van njega atraktivan.

 

Djokovic ima sasvim dobar status u medijima, i pored milion gafova koje je on i njegov PR koji je stvarno blago receno bruka i sramota za sportistu tog kalibra, pravio tokom godina.

Ali nece da bude zanimljiviji od Federera nikad, zato sto je Federer covek koji je podigao tenis tamo gde je sad, inace bi u Evropi bio u rangu ragbija po relevantnosti.

Znaci niste realni, zaslepljeni ste, ne vidite ocigledno zbog svoje mrznje prema Federeru ili ljubavi prema Novaku, svejedno potpuno.


  • 0

#5202 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 March 2017 - 19:42

Sad cu da ti kazem da si vrlo bezobrazan zbog ovakvih insinuacija i lazi koje pises. Evo ja licno sam u poslednjih pola godine izdelila prilicno komplimenata na racun Feda, njegove igre, odnosa prema sportu, PR-a, Mirke itd. A nisam bila jedina.

 

:lol:

 

Jesam, bezobrazan sam. Bas si ovu sliku onako slucajno postavila na njegovu FAN TEMU, a ti si bila jedna od ljudi koji su ovde digli forum na noge trazeci da se fan teme, narocito Ane Ivanovic i Novaka Djokovica, "zastite od upadaca"? :D

 

Mogla bi da sledis ono sto si sama zelela da proguras.

 

Drugo, to sto ce neko da kaze svaka cast Federeru na 18. slemu, stvarno pravi neverovatne stvari nece da ponisti ono sto je pricao pre toga.

 

Sad da sam ja ti mogao bih da trazim da se ovo splituje i prebaci na opste diskusije, da se ne kalja sveti topik.


Edited by McLeod, 21 March 2017 - 19:43.

  • 0

#5203 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 21 March 2017 - 19:59

Znaci niste realni, zaslepljeni ste, ne vidite ocigledno zbog svoje mrznje prema Federeru ili ljubavi prema Novaku, svejedno potpuno.

Najpre ovo.
Ko smo to mi?

Bilo bi fer i korektno da imenujes pojedinacno forumase/ice na koje se ovo odnosi,a ne da ovako generalno etiketiras i optuzujes. Ovim postizes samo to da pojedini forumasi valjda treba da se osete prozvanim i postide,a bez pravog razloga ili krivice.

Ja nikad nisam napisao nista "mrziteljsko" prema Federeru npr. A nisam nesto ni uspeo da vidim te navodno hejterske postove protiv njega,na kojima insistiras. (mozda to potice iz vremena pre moje registracije?)
Svojevremeno sam isao u SPENS na DC i izlomio se za kartu samo da bih njega video uzivo,kao istinsku legendu ovog sporta. 

Tako bih ja mogao da kazem tebi da si paranoican. A sto je i blize istini od tvojih tvrdnji o nama mrziteljima.  ;) 


  • 0

#5204 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 21 March 2017 - 20:30

Mogu da potvrdim da je ako smo mi ostali "ljubomorni i bezobrazni" :blush:  @wwww  u odsustvu navijaca sa topika najvise postavlja slike, clanke , sve vezano za Feda. Imali ste na forumu pun up date sta se desava i kada je igrao i pauzirao zbog povrede..

 

Koliko mi je poznato fan nesto manje ali veliki postovalac igre svakako ;)


Edited by nighthawk387, 21 March 2017 - 20:31.

  • 0

#5205 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 21 March 2017 - 20:53

Opet ja" mrzitelj".. :D

 

Vise od stilskog utiska kampanje me zanima od kada se replike trofeja sa GS pa i Norman Brookes trofej AO rade u prirodnoj velicini ili se mozda originali sada mogu izneti iz zemlje gde se turnir odrzava?


  • 0