Jump to content


Photo
- - - - -

Roger Federer


  • Please log in to reply
5920 replies to this topic

#5116 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 22 February 2017 - 14:32

ja nekako ne ocekujem Fekija i Nadala posle 2020, ali ni Endija i Novaka posle recimo 2022.

za 5 godina bih rekao da su svi out.

Novaku ce zdravija ishrana produziti zivot, ali to ne znaci da ce imati motivacije da se bavi tenisom, pa cak ni snage za isti kroz 4-5 godina

Feki je ipak nekih pet godina stariji od svih njih


  • 0

#5117 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 22 February 2017 - 14:34

Kako ste svi optimisticni po pitanju Big4. Ja ne verujem da ce oni jos dugo igrati.

 

Fedu ce mozda taj Bazel za 3 godine biti oprostaj, s par bljeskova ove godine. Nadal ako izdrzi jos 3 godine ima da slavi. Novak ne pokazuje znake vracanja stabilnosti u svoje okruzenje, tako da cemo videti koliko ce izdrzati u takvoj konstelaciji (2-3 godine?!?). Endi ima konacno sansu da nabilduje svoj rezime, pa ce zapeti narednih nekoliko godina, tako da cete uzivati u performansima Ser Endija :D Mada ne verujem ni za njega ce igrati duze od narednih 4-5 godina.

 

Ciao, glavni problem su povrede, telo ne moze vise da se regenerise kao ranije, akumulirala se kilometraza. A ni jedan od njih nece bas uzivati da gubi u pocetnim rundama turnira i da se ne bori za titule. Ipak su oni veci kalibar od Davida.


Edited by wwww, 22 February 2017 - 14:39.

  • 0

#5118 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 22 February 2017 - 14:39

Apsolutno ovaj ugovor ne znaci da ce on igrati do te 2019., i ako bude igrao, pitanje je koliko ce turnira uopste da igra. A ti ocekujes da igra do 2022. :unsure: Pogledaj koliko se trose Djokovic i Marej i pogledaj koliko se trosi Federer, pa mi reci da li oni mogu da rudare jos 10 godina na osnovnoj liniji? I Ferer....hahahaha...pa njega u poslednje vreme nije dobio samo onaj ko nije hteo i ko je zurio na voz... Muski i zenski tenis necu da uporedjujem.
  • 0

#5119 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 22 February 2017 - 14:45

Kao sto rekoh Fedu ce mozda taj Bazel za 3 godine biti oprostaj. U medjuvremenu ce pokusati da odigra jako na par turnira (uglavnom Wimbldon i USO, i to ove godine). Ipak i njega polako stizu posledice godina profesionalnog bavljenja tenisom. Negde procitah da ga jos uvek muci povreda u "gornjem delu noge". Videcemo kako ce igrati u Dubaiju, ali ne verujem da ce sad bas zapinjati na turnirima koji slede, vec da ce se cuvati za Wimbldon i samo probati da odrzava formu. Potom slicno cuvanje za USO i onda pomalo egzibicioni zavrsetak godine. Sledece godine nesto slicno i to bi polako bilo to.

 

Nadal je kao opet imao nekih problema s povredom. Verovatno se sprema za poslednji pohod na RG (uz turnire na sljaci koji prethode). Za ostalo mi ne deluje da vise ima snage, nece sigurno juriti da dodje na #1. Dajem mu maksimalno jos 3 godine (prvenstveno zbog stanja u kom je njegovo telo), verujem da ce 2019 biti pravo mucenje i da ce to biti oprostaj (verovatno na RG).

 

Novak je sam sebe smakao s prestola (o uzrocima smo dovoljno pricali) i poslednja desavanja ne ukazuju na popravljanje situacije (nek me demantuje ako hoce/moze, nemam nista protiv). Ako ne resi privatne probleme i ne zaleci to rame ni on se sigurno nece predugo zadrzati na turu, ma sta ranije planirao. Znaci jos jedno 3 do maksimalno 5 godina. Pri cemu nema nikave garancije da ce u tom periodu igrati neku bitnu ulogu za osvajanje GS-ova.

 

Sto se Endija tice, ovo je za njega prilika da nabilduje svoj rezime. Vec je rekao da ce se potruditi da zadrzi #1, a posto nema ko da ga juri nece mu trebati toliko snage (kao njegovim prethodnicima) da se tu zadrzi. Sad je imao finu pauzu posle AO da se odmori od finisa prethodne sezone, na narednim trunirima ne brani puno poena, ima stabilnu igru i ostali van Big3 mu tesko mogu nauditi (osim u izuzetnim slucajevima). Sledi Endijeva dominacija :D (a McL ce da poludi od muke :D ). No ni on ne moze dugo tako, nije mogao ni kad je bio mladji, nece ni sada, tako da je i njemu 3-5 godina maksimum.


  • 2

#5120 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 22 February 2017 - 14:55

Ono sam odgovarala ciao, sa tobom se slazem, to je nekako realno :)
  • 0

#5121 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 22 February 2017 - 14:56

Zivi bili pa videli, evo mozemo da se kladimo ionako je to sve samo u sferi predvidjanja.

Znaci ja tipujem Fekiju jos 3-5 godina igranja pre definitivnog odlaska naravno ako ga mimoidje velika povreda sto zelim i njemu i svima ostalima. Ne kazem da ce osvojiti jos neki slem ali ne kazem ni da nece i mislim da cak i ako ne bude medju top20 moze da nastavi da igra nece mu smetati, znaci Feki do neke svoje 39 godine

Za Rafu tipujem bar isto toliko godina igranja kao Feki, on je ipak imao dosta povreda, ne predvidjam mu da ce igrati do 39 nego do recimo 34-35 mislim da ce on sve pokusati ispocetka i opet ispocetka, sve ce pokusati da unapredi poboljsa promeni da bi ponovo bio medju najboljima i najbolji

Novak ce takodje po meni vrlo brzo poceti da najozbiljnije radi ako vec nije poceo da bi ponovo bio dominirajuci, on i Endi su fizicki i dalje najbolji, njima predvidjam da igraju najmanje do njihove 35 te godine a moguce i do 37-39.

Generalno moja ideja je otprilike da boj bije srce junacko na prvom mestu tj ono nesto sto oni imaju, do sada su pokazali to sto imaju Feki, Rafa i Novak a i Endi u poslednje vreme.

Prihvatam sve opklade ;)


  • 0

#5122 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 22 February 2017 - 15:00

Znaci od 10tak godina smo stigli do 5, a mozda jos 7, hahaahahahah
  • 0

#5123 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 22 February 2017 - 15:02

Znaci od 10tak godina smo stigli do 5, a mozda jos 7, hahaahahahah

Ako mislis na Novaka nije bas tako : on ima sada 29 godina, ja sam napisala da mislim da moze jos do 37-39 ako ja dobro racunam 39-29 = 10 godina :D


  • 0

#5124 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 22 February 2017 - 15:04

Aj pojasni zasto mislis da Novak i Endi ne mogu da igraju do 39 godina a za Fekija je ocekivano da ce igrati ?

I Ferer nastavlja dalje nije ni on daleko od Feda, o Sereni da ne pricamo, Vec smo izdiskutovali vise puta kako se granice godina igraca pomeraju, dovoljno je gledati prosek godina top 10 sada, nece oni prestati da igraju od danas do sutra kao sto ni Feki nije, naravno sem u slucaju neke zesce povrede. Prave se pauze, i Feki je pauzirao godinu dana pa se vratio, Rafa takodje.

A i vitamini su sve efikasniji

 

 

Feki je ipak nekih pet godina stariji od svih njih

rekao sam da ocekujem da su za 5 godina svi out, to ne znaci da ocekujem Feda da igra do 2022. Recimo Fed do 2018-9, slicno i Nadal, a Novak i Endi godinu dve duze. Premda je Fed 5-6 godina stariji od njih, mora se uzeti u obzir da je Fed "late-bloomer", nije u tinejdzerskim godinama toliko puno teskih meceva igrao.

 

i jeste tacno da vitamini, tretmani, vezbe, ishrana napreduju i rezultat jeste da mi od 2007. gledamo istu ovu cetvoricu kako dominiraju, a Feda i Nadala nesto duze. Oni su vec oduvali sve rekorde u dugotrajnosti, po broju meceva su vrlo blizu vrha, a po broju onih najtezih, slem meceva, mastersa, protiv drugih igraca iz top 10 su debelo nadmasili sve istorijske takmace. Endi zaostaje u tome za ovom trojicom i realno verovatno zato i deluje da ima najvise u rezervoaru, ali ni on nece moci vise od 3-4 godine.


Edited by bojant, 22 February 2017 - 15:05.

  • 0

#5125 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 22 February 2017 - 15:15

U svakom slucaju bice interesantno narednih godina videti ko ce opstati ko ce se probiti ko ce popustiti, sasvi sigurno interesantnije generalno za svetski tenis nego poslednjih par godina kada su kako su igraci pricali na pocetku turnira upisivali ime pobednika turnira. Naravno da bi meni vise odgovaralo da se i dalje produzila dosadna rutina gde Novak sve pobedjuje ali ovako ce njegove pobede (makar i u prvim kolima :ajme: ) biti sladje <_< ^_^ :D

 

 

edit : i da dodam uvek ce mi biti draze ako pobednik bude neko iz big4 nego neko od ovih mladjih


Edited by ciao, 22 February 2017 - 15:16.

  • 0

#5126 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 22 February 2017 - 15:23

Djokovic puni 30 godina ove godine, i to ne u decembru nego za 3 meseca, a ti si rekla da ce igrati jos 10 tak godina, znaci 2027. ce igrati. A mozda i kasnije :D :D :D :D
  • 0

#5127 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 22 February 2017 - 15:32

Moja ideja je bila od pocetka pa do sada da nema razloga da Novak ne igra do istih godina kao i Feki, a obzirom da je Feki potpisao jos tri godine u Bazelu to znaci ako se dobro secam Feki ce u avgustu imati 36 znaci u momentu Bazela kroz tri godine imace vrlo blizu 39, znaci ako Novak bude igrao do svoje skoro 39 te godine to znaci igrace jos skoro pa deset godina (mrzi me da sad racunam bas koliko meseci manje).

Ti kazes da ne moze da igra toliko dugovecno kao Feki zbog razlicite igre koju oni igraju, Feki se ne trosi mnogo a Novak se trosi mnogo, po meni Novak to kompenzuje dobrom regeneracijom i odrzavanjem svog tela, misica i zdravlja.

To je bila ideja mog prvog posta na ovu temu i istu sam zadrzala pokusavam da objasnim ali ti pokusavas da ne razumes imam utisak


Edited by ciao, 22 February 2017 - 15:34.

  • 0

#5128 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 22 February 2017 - 15:39

Prihvatam sve opklade ;)

 

Ako mislis na Novaka nije bas tako : on ima sada 29 godina, ja sam napisala da mislim da moze jos do 37-39 ako ja dobro racunam 39-29 = 10 godina :D

 

 

Znaci, oko te opklade ako sam dobro razumeo, ti kazes da ce 22. maja 2026. godine Novak i dalje biti aktivan igrac a moje je da ce otici u penziju pre tog datuma?

Evo, ako ja dobijem rezervisi mi tu kod tebe 7 dana u Ritz-u za vreme RG-a (ili za vreme poslednje etape Tour-a) a ti daj neki predlog za tebe. ;D


  • 0

#5129 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 22 February 2017 - 15:53

Znaci, oko te opklade ako sam dobro razumeo, ti kazes da ce 22. maja 2026. godine Novak i dalje biti aktivan igrac a moje je da ce otici u penziju pre tog datuma?

Evo, ako ja dobijem rezervisi mi tu kod tebe 7 dana u Ritz-u za vreme RG-a (ili za vreme poslednje etape Tour-a) a ti daj neki predlog za tebe. ;D

Takoreci vazi Stevo, samo da utanacimo tacnije da se ne predjem u racunu  ;)  : ja kazem da ce Novak biti aktivan igrac do istih godina dok i Feki smatrajuci da je Feki aktivan igrac do kraja trogodisnjeg ugovora sa Bazelom. To znaci da ce Feki na kraju trogodisnjeg ugovora sa Bazelom ( moje pitanje : da li to znaci do oktobra 2019 ili oktobra 2020? to neka odgovore fanovi Fedovi ja sam citam trogodisnji ugovor). uzimajuci u obzir da je Feki rodjen u avgustu 1981 to znaci da ce on tada imati ili 38 godina (ili 39) i tri meseca. Novak je rodjen u maju 1987 znaci nedostaje mu jos 8,5(ili 9,5 godina do te starosti) sto znaci da ja tipujem da ce Novak biti aktivan igrac do avgusta 2025 ili 2026 godine (zavisno kada se Fedov trogodisnji ugovor zavrsava ). Da li se Stevo slazes sa racunom? :D


  • 0

#5130 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 22 February 2017 - 15:59

hahahaha, sad je bitno do kad ce Fed igrati  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:

pa valjda ce Djokovic da igra do tog maja 2026., iako je u startu bila prica 2027. ali da ne cepidlacim, nezavisno od Federera  -_-


Edited by Boxy, 22 February 2017 - 15:59.

  • 0