Jump to content


Photo
- - - - -

Find me a Mate


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
122 replies to this topic

#16 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 November 2008 - 17:43

uh. oni su se samo jednom okrenuli zadnjicama, drugi put kad su bili u klinchu ostali su u klasichnoj doggy pozi, al pravo da ti kazem, mozda su svi ti pokushaji zajedno bili 15 minuta.
:ph34r:

je l to znachi da nije uspelo?

#17 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 21 November 2008 - 00:30

:D Kad pročitam ovde koliko natezanja samo da se desi ONO, prosto ne mogu da se ne prisetim kako je u "moje" vreme to išlo lako :D

small troll:
Imao sam svojevremeno dalmatinca i kad mu je došlo vreme, kad je bio "all into it", doneo čovek kerušu iz susednog grada - sojka bez papira, bilo joj samo stalo da je neko primeti ( :ph34r: ) i ajde što da ne - malo vežbe za pokojnika (R.I.P. :D ). Kad se sve dobro svršilo :) onako kroz neobavezno ćaskanje dođemo do zaključka da "mladenci" imaju istog oca, samo drugo leglo. Naravno, okotila se dama, a jedno kučište Lola, sa različitim očima završilo kod komšije i takva uboga je našla gazdu:) Naravoučenije: all's well what ends well, ili što bi reko naš čovek: biće to nekako, nemo' se sekiraš...

#18 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 12 December 2008 - 16:32

update.
proshlo je mesec dana od moje Sexual Counselor Golgote. vet mi je rekao da dodjem posle mesec dana da proverimo da l je uspelo, al nikako da se nakanim. neshto mi se ne daje 30 il kolko evra za faking ultrazvuk kereceg uterusa.
anyway, danas sam srela drugara koji mi je pomagao u parenju (boze, kako ovo zvuchi) i poshto sam bila sa Chilom, pitam ga da l moze mozda da proceni je l jeste il nije. on je ispipao, kaze da jeste trudna i pokazao mi gde da stavim ruku, i stvarno, kad pipnem pa malo pritisnem abdomen osetim pod prstima neke grudvice/loptice.
takodje, i bradavice su joj otechene, chak i one najblize toraxu.
a sinoc kad smo otishle do parka, srele dva dobermana, pitbula i labradora (svi mushki) koji su se sjatili oko nje kao da je tik pred teranje. je l zenke u trudnoci izbacuju neki poseban miris?

sve u svemu, ja cu se spremam ko da je trudna i da se nadam da cemo sredinom januara postati mame :ph34r:

#19 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 13 December 2008 - 14:59

Joooj... Tek sam sada ovo pročitao... Piš božiji... :D

Elem, ja sam u ovih par godina imao dva neuspela pokušaja parenja... Mladoženja je samo zapišavao ragastole i naganjivao Bubiku u ćoškove gde je ona sa zadnjicom prema zidu kezila zube i pokušavala da ga ujede (Inače nikad nikog nije ujela izuzev veterinara sa 5 meseci, kada mu je zaheftala prst dok je pokušavao da mi na naučnoj bazi objasni kako se kučićima daju tablete)... Palo je i držanje i nameštanje kučića, međutim prskalo se svuda, osim na pravo mesto...

Tu negde se iznerviram i okrenem u drugara iz Surčina koji drži mastife... Ko velim možda ima neka fora sa tim parenjem...

I on kaže dare... brate, kada sam ih namešt`o mal`mi ruku nisu odgrizli... Nego sam se mano ćorava posla... Ako može prirodno, može... Ako ne onda mladoženja dobije epruvetu/čanče da mu gazda ručno završi posao, a onda veterinar ili ja sa posebnim špricem za to namenjenim, to ušpricamo na mesto, onda kada je nivo hormona kako treba... I to je to.



Gde sam ono stao... Bubi je inače tetka od sada 5,5 godina i oduvek je bila dibidus nedruštveno kuče (kao persijska mačka) u kučećem svetu... Iskreno se nadam da će ovaj moj slučajni eksperiment sa mlađim muškićem biti uspešan... Sada su se navikli jedno na drugo i zajedno se igraju, trče i lickaju...

Mali Švrća je gadan... I bezobrazniji i umiljatiji od Bubike... Drčan i hiperaktivan i prilično veliki za 5-6meseci. Za par meseci će mu proraditi hormoni pa ćemo videti dokle će ta drčnost ići... Komšinica iz prizemlja poslednjih 10godina ima muškog i ženskog pekinezera i kaže da nema problema i da je problem samo 1 u 7 meseci kada kuja ima teranje, inače je mužjak normalan i miran. Iskreno se nadam da je tako. Planiramo jedno leglo i onda ćemo Bubiku najverovatnije sterilisati...

Inače, već odmeravam promenu rasporeda u dnevnoj sobi, izbacivanje biblioteke u predsobllje, kako bi u ćošak smestio neki poveći dečiji bazenčić i tamo aranžirao prostor za budući porođaj i menanžeriju... :D

Elem, pomno pratim tvoje pisanije i fabulu radnje... :)

BTW. Imam dilemu... Mali Švrća je mnogo lep i super odlakan što je super za izložbu, ali užas za šetnju po zimskom vremenu... Treba dočekati neki mart/april bez šišanja sa onolikom dlakuštinom... Nego mislim da se dogovorim sa nekim sudijom da ga ocenim u kućnoj varijanti čim napuni 9 meseci. Kažu to rade regularno, samo daš kintu više... Ali samo daju 5, i nema ono CAC, CACIB, prvak rase i tako to... Super! Ja nemam nikakvih izložbenih ambicija i mogu da šiškam Švrću na meru i normalnoga šetam...
A opet šteta je... Švrća je prelep, samo da ne bude prevelik, jer jede ko mećava...

Ne znam... Videću... :ph34r:

#20 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 13 December 2008 - 15:22

Setih se još jedne priče i mislim da je ovde nisam pričao...

Elem, ćošak od mene kod robne kuće ima penzioner koji je dobio mužjaka francuskog buldoga i često se nađemo u parku šetajući kučiće... Francuski buldog, lep mali badža plućaš, razbacanog hoda i samo takvog pedigrea...

Pričam ti ja tako svoje nevolje, sa pokušajem parenja... Kad će ti on: "-Ja više ne dajem Badžu za parenje. Može samo donor sperme da bude..."

"-Štooo?" upitah ja.

Kaže: "-Onomad smo završili na veterinaskom fakultetu kad sam ga dao za parenje..."

"Štooo?" upitah ja.

Kaže: "Ma pusti... Čim je nanjušio kuju, on se raspomamio i stao da naganjava kujicu po kući... A ona beži, ne da kujica mala... I tako jedno pola sata, kad Badža samo pade i poče da trza nogama...

Mi u panici...

Pravo u kola i na veterinarski... Dijagnoza infarkt. Pa ti daj kuče za parenje... Znao sam ja da je seks opasan, ali da kuče od tri godine dobije infarkt zbog seksa, to još nisam ni video ni čuo... Još se sirotan nije ni omastio... Samo tap, pade.

Otada više ne dam kuče za parenje... Neću da mi zbog seksa, umre kuče"

I to je to. :ph34r:

Naravoučenije izvucite sami... :)

Edited by dare..., 13 December 2008 - 15:24.


#21 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 December 2008 - 18:37

Joooj... Tek sam sada ovo pročitao... Piš božiji... :D

Elem, ja sam u ovih par godina imao dva neuspela pokušaja parenja... Mladoženja je samo zapišavao ragastole i naganjivao Bubiku u ćoškove gde je ona sa zadnjicom prema zidu kezila zube i pokušavala da ga ujede (Inače nikad nikog nije ujela izuzev veterinara sa 5 meseci, kada mu je zaheftala prst dok je pokušavao da mi na naučnoj bazi objasni kako se kučićima daju tablete)... Palo je i držanje i nameštanje kučića, međutim prskalo se svuda, osim na pravo mesto...

Tu negde se iznerviram i okrenem u drugara iz Surčina koji drži mastife... Ko velim možda ima neka fora sa tim parenjem...

I on kaže dare... brate, kada sam ih namešt`o mal`mi ruku nisu odgrizli... Nego sam se mano ćorava posla... Ako može prirodno, može... Ako ne onda mladoženja dobije epruvetu/čanče da mu gazda ručno završi posao, a onda veterinar ili ja sa posebnim špricem za to namenjenim, to ušpricamo na mesto, onda kada je nivo hormona kako treba... I to je to.

ma ta veshtachka oplodnja, zivo me interesuje je l to ikome dalo rezultate.

nije ni moja Chila bila bash presrecna al se nije ni bunila kad je, je l, doteralo cara do duvara. jedino shto smo jako teshko uspeli da se upraktikujemo u tom chetvorochlanom grupnjaku. drugar je bio zaduzen za Konija, ja za Chilu. u pochetku nam nije polazilo za rukom pa je on predlozio da se zamenimo i da ja pokusham da usmerim penis. reko: Svashta sam radila, ubijala puzeve, bubashvabe, zabe i pacove al nema tih para koje bi me naterale da pipnem kereci penis!
:ugh:
i ovaj je prskao na sve strane prvi dan kad su se videli, i to je bio jedini put da sam ga pustila da sam proba da obavi posao :ph34r:


inache, kad treba da dam neku tabletu, ja je izmrvim, pomesham sa vodom i usisam u shpric, onda shpric u ustra i shtrc. uvek slozi facu ko da sam joj gurnula grejpfrut :) ali barem sve proguta.

Edited by Dunadan, 13 December 2008 - 18:38.


#22 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 13 December 2008 - 21:34

Odlican topic.

#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 December 2008 - 16:34

trudnoca je sad vec evidentna :ph34r:
pochela je vishe da jede, i sve vishe lichi na dundicu (dakako, izgledu pomaze i to sto je nisam shishala od polovine jula).
anyway, je l treba da joj promenim rezim ishrane? jede bobice, a izmedju ubacim jednom nedeljno tunjevinu, jednom nedeljno meso, dajem joj i mleko al to je win-lose situation; nekad se bash naloka a nekad nece ni da pomirishe.
kupila sam joj Kafortan tablete i shta bi josh trebalo, ako treba?

#24 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 22 December 2008 - 16:50

weee, bas lepo, cestitam : )

Nasim kujama u drugoj polovini trudnoce postepeno povecavamo kolicinu hrane, srazmerno uvecanju stomaka. Ne dodajemo suplemente jer u kvalitetnom dehidratu ima svega u dovoljnoj kolicini. Naravno da zumance, jogurt, beli sir, tunjevina, meso mogu samo da poboljsaju kvalitet ishrane. Ja sam uvek pre za pripremljenu zdravu hranu nego za dehidrat. Posto vec imas Kafortan, slobodno joj daj, ne moze da skodi (u preporucenoj dozi).

E sad, pozeljno bi bilo oko 40. dana trudnoce uraditi vaginalni bakterioloski bris i antibiogram. Ako hoces, to mozes i da preskocis i odprilike 5-7 dana pred ocekivani porodjaj preventivno joj dajes Panklav (on ne steti plodu). Doza za tvoju Chili bi bila 2 puta dnevno po pola tablete od 600 mg.

#25 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 December 2008 - 16:59

a za shta je to? je l to neki antibiotik koji ubija eventualnu vaginalnu infekciju?
i koja je doza Kafortana? secam se da su mi govorili 3 tablete dnevno. ona ima 6+ kila.

Edited by Dunadan, 22 December 2008 - 17:00.


#26 Oya

Oya
  • Members
  • 778 posts

Posted 25 December 2008 - 01:14

Čestitam na trudnoći, to je baš lijepo!

Sjećam se muka mojih roditelja kad su pokušali parenje naše retriverke impozantnog pedigrea sa istim takvim đuvegijom. I ništa. Pa pokušali ponovo, bez uspjeha... Onda smo morali otići na godišnji odmor bez nje. Ostavili je kod strica kojeg je obožavala. U povratku, snuždeni stric nas obavještava da je pobjegla, da je pokušao sve - dao oglas, nudio nagradu, itd...

Odemo kući, ona u dvorištu! Ostaje nejasno kako je preživjela tih par sedmica jer komšije kažu da su je viđali samo povremeno, da se skrivala... Nije izgledala zapušteno, naprotiv! Uglavnom, nije prošlo mnogo kad smo shvatili da je skotna. Na svijet je donijela 10 prekrasnih mješanaca koji su svi bili od drugog oca - komšijski jazavičar, njemački ovčar, šarplaninac, avlijaner 1, avlijaner 2....

Njihovo odrastanje je nešto najljepše na svijetu! Jedno štene je, nažalost, uginulo veoma brzo. Ostale smo uspjeli udomiti, njih 6 je doživjelo lijepu starost...

Puno sreće s porođajem!

#27 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 25 December 2008 - 02:31

Duno, nisam te zaboravila, samo hocu da potrazim vise informacija u literaturi. U pravu si za bakterije, one mogu da se nalaze u vaginalnom kanalu i stenad ce ih prilikom stenjenja pokupiti. U zavisnosti od vrste bakterija, moze doci i do smrtnosti stenadi. Najcesce ugine nekoliko prvorodjenih, jer oni pokupe bakterije, a oni poslednji stenci ostanu zivi jer se kanal u medjuvremenu ocistio. Cula sam za slucajeve i kada je celo leglo uginulo :ph34r:

Za Kafortan ti ne mogu pomoci, ja ga ne dajem psima, a moji su inace velike pasmine pa tek za vestiku ne bih znala.
Potrazicu na netu, trebalo bi da bude informacija.

edit: pronasla info - Doziranje: 3 tabl na 5 kg telesne mase.
http://www.pet-centa...t/view/3242/70/

Edited by Persephone, 25 December 2008 - 02:34.


#28 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 December 2008 - 02:41

e, a taj antibiotik, zar to nije prejako za nju? drugar mi kaze da je on taj koristio kod neke zubne infekcije i da je koristio takve neke doze, a sve mi tih 600mg dnevno deluje prejako.
naravno, htela bih maximalno da obezbedim dundicama (ili dundici) shto sigurniji dolazak na svet bez eventualnih komplikacija.
u stvari, svrnucu sutra do veterinara da pitam58888888888888888888888888888888

ovo 58888888888888888 je Chilin doprinos diskusiji :ph34r:

Edited by Dunadan, 25 December 2008 - 02:42.


#29 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 25 December 2008 - 02:50

Bolje onda pitaj veta za doziranje, mi kujama (doberman) dajemo 2 tablete dnevno, pa sam mislila za Chili duplo manju dozu.

58888888888888888 (pozdrav za Chili)

#30 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 December 2008 - 17:55

Apdejt
bila kod veta, on je ispipao al nije bio siguran pa smo onda ipak odradili ultrazvuk. elem, videla sam jedno :ph34r: shto kuca :)
vet je rekao da ima 2, mozda 3. da sam doshla tachno na polovini onda bi jasno mogli da se prebroje jer su bili kuglice. avaj.

anyway, rekao je da bi trebalo nedelju dana pre shtenjenja da joj se uzme uzorak mleka i testira na bakterije pa ako ima neku infekciju da joj se onda daju antibiotici. i rekao je da treba da je ochistim od glista takodje nedelju dana pre shtenjenja. je l ih ti chistish od glista pre shtenjenja?