Jump to content


Photo

Kako izaci na kraj sa rodjacima ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#16 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 09 September 2008 - 23:28

zapanjujuce je dokle ide njihova mrznja, ne samo na recima, vec i na delima. :ph34r:

pa ja toliko ne mrzim ni najgoreg neprijatelja. :)


Taj moj brat... zanimljivo je koliko je NESPOSOBAN da prikrije zavist, mrznju, zlobu... Na recima samo, doduse.
Ali i na delima, u smislu - da nikad nista ne bi ucinio za nekog. Niti to od njega vise iko ocekuje.

#17 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 14 September 2008 - 12:34

Saosecam sa tobom. Ja ne smem ni da krenem da se zalim, ali ako nista drugo barem mi je rodjeni brat normalan i delimo mnoga misljenja sto se tice rodbine.
Problem je u tome sto njih ni ne mozes da oteras u PiMat jer se oni uvek vracaju ALI NE ZNAM ZASTO, ali se stvarno uvek vracaju. Kao ostala rodbina odrzava kontakt pa si primoran na sve te gluposti ali nije tacno oni su ti, ti debili koji se uvek nadju na "pravom" mestu da te s oprostenjem urnishy.
Ja sam svima sve po spisku kad sam pukla i evo ih opet, vratili se ljudi.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa................... A iond

#18 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 14 September 2008 - 12:48

Saosecam sa tobom. Ja ne smem ni da krenem da se zalim, ali ako nista drugo barem mi je rodjeni brat normalan i delimo mnoga misljenja sto se tice rodbine.
Problem je u tome sto njih ni ne mozes da oteras u PiMat jer se oni uvek vracaju ALI NE ZNAM ZASTO, ali se stvarno uvek vracaju. Kao ostala rodbina odrzava kontakt pa si primoran na sve te gluposti ali nije tacno oni su ti, ti debili koji se uvek nadju na "pravom" mestu da te s oprostenjem urnishy.
Ja sam svima sve po spisku kad sam pukla i evo ih opet, vratili se ljudi.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa................... i onda mi kaze mama kakva sam ja to osoba ja bih za drugog sve ucinila a za svoje ne bih nista. A moji samo nesto mute, postene osobe nema na vidiku i svi lazu tipa: tikvice u nemackoj su 40 evra... ahahahhaha... I onda poveruju jadnoj takvoj budali, pa da skupo je tamo a cela rodbina pozajmljuje pare gastarbajterskoj rodbini koja bi valjda po nekoj logici trebala da izdrzava ovu prvu, ali nema veze, i cak od mene se usude da traze pozajmicu, kao imas ti uvek neku stipendiju, ti drzis casove, radis uvek imas para bla bla... I ZATO ZATO SE ONI MAMU IM VRACAJU SE UVEK SE VRACAJU..... Mozda mene vise ne mogu da muzu ali i dalje muzu sve ostale, a ja sam crna ovca koja za rodbinu nece nista da uradi. Necu da ih odvezem na stanicu da se vrate za Nemacku,a sestra je dosla i bez gaca, (ja joj pozajmila gace da nosi za vikend) znaci da je imala samo zensku torbicu sa sobom i nije jadno mogla da ide autobusom do zeleznicke stanice. Jadna....
grrrrrrrrrrrrrr......................

Slusaju sugave "ujko rode" pesme dok ih ja vozim u svojim kolima i dok oni namestaju radio stanicu koju oni zele. Vozis ih kod baba i deda vangi, da bi jadni videli svoju nesrcenu sudbinu, pa salivaju strave, posecuju rodbinu za koju ja ni ne znam da postoji, idu kod travara, uzimaju ti kola ako neces da ih vozis gde oni kazu ( a roditelji te primoravaju da ih vozis). Onda se nalaze sa raznim sumljivim licima koju su eto jadni poceli da diluju drogu jer nisu imali leba da jedu, eto tuzna prica, sta ces???? A onda ta ista moja sestra njemu kaze pa sto nisi isao da kopas kukuruz, a dok se i ona sama bavi raznim ilegalnim i prljavim radnjama da me je sramota ako me slucajno neko vidi u njenom drustvu.

Nikog ali nikog od rodbine ne volim i ne zanimaju me, pre 4 godine sam prestala da idem na slave kod rodbine, rodjendane, svadbe i ostale proslave. Sad vec svi znaju da mene nece ni videti.

Ali je fazon u tome sto se ovi najgori i najtezi uvek vracaju i uvek nekako nabave moj broj telefona i ako ga promenim, i uvek gnjave i dave i vredjaju i td. Jednom mi je ta ista gastajbaterska sestra rekla da ce me ubiti i ne znam ni ja sta ako joj ne dam broj telefona od jednog decka.

A ja mrzim da delim necije brojeve jer ne znam da li su ti ljudi ok sa tim jer ja znam da ja nisam. I ona meni kuc-ko jedna, ubicu te .....

Kakvih sam se ja stvari nacula.... Ma...

ROdjak je za mene moja najbolja drugarica koju volim vise nego eto tu takozvanu sestru kretenusu. Rodjaci su mi samo osobe meni drage a za njih bih stvarno sve ucinila. Ako nisi covek, zasto da se druzim s tobom i zasto da te volim kad si mi samo tamo neki rod, a da nisi ne bih te nikad ni pogledala. I boli me uvo za njih ali ne znam kako da ih se covek otarasi. Uvek me posvadjaju sa mojima i uvek ja ispadnem govno ali sad me vise ni to ne tangira.

Ako moji isto tako nemaju dovoljno mozga da shvate neke stvari , pa sta ja da im radim...

#19 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 14 September 2008 - 15:20

Od sviju (a ima ih dosta), u kontaktu sam samo sa jednom tetkom, tatinom sestrom. Ona je jedna fina starija gospodja koja ne tura nos u tudja posla i ne deli pametne savete. Ostali me ne interesuju, a ni ja njih.

Kradikala u familiji nemam, ali tu su zato SPS-ovci, SPO-vci (da, jos postoje i takvi :ph34r: ) , kao i oni uzdrzani, sto se ne izjasnjavaju. Vec godinama nismo u kontaktu, naravno ne zbog politickog opredeljenja, vec jer nemamo ama bas nista zajednicko osim to malo gena (sa nekima cak ni to).

Tata mi je DS-ovac, i sa njime se lepo druzim. Izvesnog tecu (koji me btw, kao licnost uopste ne poznaje) SMS-om sam na finjaka oterala u ... jer je kod tate pokusao da podrije moj kredibilitet (tata ga, naravno, odrukao :D).

Rodbina, ako ti ne valja, je nesto sto ti uopste nije potrebno u zivotu, a silom prilika je nametnuto.
Slobodno ih se ratosiljaj i zivot ce ti biti laksi. Ziveo zivot bez familijarnih proslava, rodjendana, slava i slicnih okupljanja. :)

#20 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 14 September 2008 - 15:54

Saosecam sa tobom. Ja ne smem ni da krenem da se zalim, ali ako nista drugo barem mi je rodjeni brat normalan i delimo mnoga misljenja sto se tice rodbine.
Problem je u tome sto njih ni ne mozes da oteras u PiMat jer se oni uvek vracaju ALI NE ZNAM ZASTO, ali se stvarno uvek vracaju. Kao ostala rodbina odrzava kontakt pa si primoran na sve te gluposti ali nije tacno oni su ti, ti debili koji se uvek nadju na "pravom" mestu da te s oprostenjem urnishy.
Ja sam svima sve po spisku kad sam pukla i evo ih opet, vratili se ljudi.

Ima jedna narodna - bijen i jeben (se)ne vracaju. Ako ne mozes da se distanciras na fin nacin moras da ih zajebes i ucinis kontakte neisplativim. Nema potrebe da te muci savest zbog toga. Zivot je jedan a kojekakvi gnjavatori ga trace. Ja sam u dobrim odnosima sa mojom familijom jer su se kontakti sveli na zdravo kad ih vidim u prolazu.

#21 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 14 September 2008 - 18:46

Najgore je od svega sto nemam sta da pricam s njima. Sa onima s kojima imam nesto pametno da popricam, imam dobre odnose. Na slavama nikad i nisam bila.
U svakom slucaju, rodjaci su mi ili jako konzervativni i licemerni ili skroz otkaceni. Oni s kojima imam sta da popricam rade po ceo dan.
Ova sto krade po spajzu, redovno ide u crkvu i pali svece ... sto za zive, sto za mrtve. :ph34r:

#22 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 19 September 2008 - 00:23

meni jedino nedostaju tetka i baka [po majci].... baka je apsolutna hipica; sve sto moze da stane u "mir i ljubav", najdivnije, najfinije, najprijatnije, najsmirenije, naj naj naj :ph34r: ljucko stvorenje koje znam u zivotu.... + ima svoju basticu sa zdravom/prirodnom sangarepom i paradajzom i ima divnog mladog graska i tresanja i ribizla i.. sta ono bese jos....... concord grozdza, joj, i jagoda i puno jos toga, all natural..... kasam saopstila da idem u Ameriku, uvezla mi najdivniji poentles koga jos uvek nisam stavila nigde.. sve mi zao, cuvam ga.... ponekad ga izvadim da ga pomirisem, jos uvek mirise na nju.. zatvorim oci i kao da je tu..... tetka je vrhunski obrazovana, ceo zivot posvetila nekim naukama, nikad se udala, nikad radjala.... i njih dve tako zive same u divnoj kuchici sa velikim dvoristom u najdivnijom delu grada.. i kod njih je sve tako fino i prijatno.. kod njih zaboravim na vreme..... kad izadzem iz njihove kuchice osecham se nekako... rejuvenated

ostali rodzaci.... nista...... redovno saljem krpice samo frendicama

#23 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 19 September 2008 - 00:38

Najgore je od svega sto nemam sta da pricam s njima. Sa onima s kojima imam nesto pametno da popricam, imam dobre odnose. Na slavama nikad i nisam bila.
U svakom slucaju, rodjaci su mi ili jako konzervativni i licemerni ili skroz otkaceni. Oni s kojima imam sta da popricam rade po ceo dan.
Ova sto krade po spajzu, redovno ide u crkvu i pali svece ... sto za zive, sto za mrtve. :ph34r:

ma ti si nedrustvena, eto, to je. :)

#24 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 19 September 2008 - 08:11

Sa svim rodjacima s mamine strane sam super, i obozavam ih sve i svaku njihovu brigu dozivljavam kao svoju. Tu spadaju dve tetke, braca i sestre, njihova deca, baka i deka. Kada pomislim da ce mi baka jednog dana umreti (bas je stara), krecu mi automatski suze na oci, i steze me nesto jako jako u grudima. Nekad pomislim da je volim vise nego rodjenu majku. Stvarno mnogo volim sve njih. Drago mi je sto ih imam. Niko od njih nije obrazovan, cak zive na selu i poprilicno su siromasni. Nikad nisu ni imali dovoljno novca da uloze u svoje obrazovanje, a od silnih poslova oko kuce nisu ni stigli da uce. A opet mislim da su mudriji od vecine koje znam. I nisam subjektivna :)
Sto se tice rodjaka s tatine strane, nikoga ne vidjam. Ustvari oni mene, da se bolje izrazim. Oduvek suvise zapitkuju, a mene smara da im odgovaram, da se razgovor sveo na DA, JESTE, NIJE, MOZDA. I svi imaju velike skole, sto bi moja baba rekla. Al dzaba :ph34r: Prazne glave, a i srca..........

#25 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 19 September 2008 - 14:07

Milion puta sam bila u situaciji da uzmem sataru sa panja za pečenje,i da ih iseckam na komade. Ali, sam naučila jednu lekciju. Što više ignorišem, sve su manje luđe. Pa ko duže izdrži... Tetke... :ph34r:

Edited by sarište, 19 September 2008 - 15:57.


#26 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 19 September 2008 - 18:28

Antipatične rođake tretiram podjednako kao i antipatične komšije ili antipatične slučajne poznanike. Držim se dalje od njih i njih držim dalje od sebe. Ne idem im u kuće i ne puštam ih preko svog praga.

#27 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 19 September 2008 - 19:10

Antipatične rođake tretiram podjednako kao i antipatične komšije ili antipatične slučajne poznanike. Držim se dalje od njih i njih držim dalje od sebe. Ne idem im u kuće i ne puštam ih preko svog praga.

Amin bro,amin....

#28 che gevara

che gevara
  • Members
  • 48 posts

Posted 19 September 2008 - 21:28

Ja mogu otvoriti Dramsku Akademiju,sve sami glumci :) .Kad počnu da se ulaguju dođe ti da povratiš :ph34r: .
Sreća je samo što su miljama daleko pa se i ne viđamo često :D .Obično za praznike,koji su mi se smučili zbog ovih okupljanja.
A ovi preko "grane", njih da ne spominjem,siromasi živi,ali eto slučajno kupiše 2 automobila.
Ma propast živa od rodbine.

#29 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 19 September 2008 - 22:10

ma ti si nedrustvena, eto, to je. :D


da. :D

i ovi moji, sa oceve strane, su uglavnom ok ljudi, samo sto ne zivimo u istom gradu.
ovi, sa mamine strane, ne prestaju da pricaju...pricaju kao navijeni i jos se deru ...sto mene strasno nervira. krenu od jedne teme, pa zavrse na skroz necemu drugom...tako da ja, na kraju, nemam pojma o cemu zapravo pricamo. imaju napade monologa...kako ko...uglavnom, devijacija je u prici...
ne podnosim pricu, pogotovu ako je besmislena. ljude koji mnogo pricaju zaobilazim u sirokom luku. oni strasno oduzimaju energiju. kao da su vakumom napunjeni, pa moraju da jedu sve oko sebe.

mene zovu- onaj cutolog. :ph34r: :)

#30 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 19 September 2008 - 23:30

To se u narodu zove - osimljud :ph34r: