Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije


  • Please log in to reply
2660 replies to this topic

#886 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 24 August 2012 - 16:30

Stvarno steta za pekaru kuma Spasoja i za okolinu pretvorena je u gomilu nabacanih blokova i betona bez ikakvog stila.. :))
Bio sam i ja danas u Rtanjskoj 5 slikao sam samo dve slike ponesto se prepoznaje od ranije...Ali mislim da niko nikada nebi provalio ovo..
Prosao sam danas ulicom Ljube Davidovica 3 i jeste ta adresa kao iz filma ali je kuca naravno nabudzenija nego pre..
I naravno kao i uvek(mada sam mislio da nepostoji ili da je srusen) nasao sam i servis iz ovog filma na 100m odatle..i dalje je neki servis il itako nesto za zavarivanje kao sto je i prikazano u filmu adresa je Olge Jovanovic preko puta doma zdravlja Zvezdara..
Za bolnicu iz Otpisanih sam znao da je TBC ali nisam nikako imao vremena da skoknem..Hval drug cabore sto si je primetio u filmu Bal na vodi :)

Attached Files


  • 2

#887 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 25 August 2012 - 11:13

Bravo za radionicu, Zokita. Ista!

Steta sto nisi stao ispred kapije u broju 3 da nam pokazes da li se i dalje vidi istocna kapija Beograda kada pogledas kroz dvoriste.

Ja sam i dalje zapanjen okolinom pekare kuma Spasoja. Trebace mi neko vreme da prihvatim da je to ta lokacija. Koncarevicu, ajd uvati neku fotku dijagonalno i preko puta, ono sto nismo videli do sada.
  • 0

#888 dubee

dubee
  • Members
  • 41 posts

Posted 25 August 2012 - 14:46

Dubee druže, ko tebi da ne veruje, starom ilegalcu prvoborcu? Znači to je taj enterijer, nema greške? Samo, sledeći put da nam slikaš to stepenište pa makar mi ostali morali da ti budemo logistika, preko puta u vili kod Sirana ;) Ja se javljam za dežurstvo u onom njegovom vinskom podrumu.

Hvala Druze Cabore na back upu,ti ponesi smajser a ja cu pistolj i bombe i posle rokicanja svaba idemo kod Sirana u vilu( koju smo pronasli hvala bogu) na po vino :lol+:

Edited by dubee, 25 August 2012 - 14:58.

  • 0

#889 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 25 August 2012 - 16:26

Bravo za radionicu, Zokita. Ista!

Steta sto nisi stao ispred kapije u broju 3 da nam pokazes da li se i dalje vidi istocna kapija Beograda kada pogledas kroz dvoriste.

Ja sam i dalje zapanjen okolinom pekare kuma Spasoja. Trebace mi neko vreme da prihvatim da je to ta lokacija. Koncarevicu, ajd uvati neku fotku dijagonalno i preko puta, ono sto nismo videli do sada.


Nazalost kuca je prekrila ceo vidik pa se nevidi ta kapija posto je sada kuca otisla u sirilnu i visinu, slikao bi naravno..Ali se vidi tek negde sa vrha ulice taj ugao ka kapiji beograda :)
Dobro je da je bar servis tu, mada nema nesto logike u njihovoj glupoj montazi Irfan Mensur je ispraca dole kod autoputa tj dusanovackog mosta a sledeca scena na vrhu zvezdare kod doma zdravlja nelogicno skroz :) Uzaludno trosenje para i vremena..Sta da se radi tada je bila parola IMA SE MOZE SE :)
  • 0

#890 dada13

dada13
  • Members
  • 44 posts

Posted 26 August 2012 - 00:49

Scena iz filma "Velika frka" kada Ceda ide po vodu je snimana kod hajducke cesme u Kosutnjaku.

Posted Image

Posted Image
  • 1

#891 koncarevic011

koncarevic011
  • Members
  • 21 posts

Posted 26 August 2012 - 13:05

Posted Image

..морао сам данас да идем поново да сликам пекару, овај пут из угла секвенце у филму, тачније кроз излог пекаре, јасно се види десно кућа која је данас нешто мало промењена али у главном ради се о истој кући, па упоредите,,,
Posted Image
  • 0

#892 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 26 August 2012 - 14:08

..морао сам данас да идем поново да сликам пекару, овај пут из угла секвенце у филму, тачније кроз излог пекаре, јасно се види десно кућа која је данас нешто мало промењена али у главном ради се о истој кући, па упоредите,,,

To je taj ugao. I ovu kuću su malo urnisali, al arhitekta bele je nenadmašan...

Ja sam malo njuškao po mapi Zagreba i milsim da sam locirao Dunjinu terasu iz ''U raljama života''.

Attached Files


Edited by Drug Čabor, 26 August 2012 - 14:15.

  • 1

#893 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 27 August 2012 - 08:56

..морао сам данас да идем поново да сликам пекару, овај пут из угла секвенце у филму, тачније кроз излог пекаре, јасно се види десно кућа која је данас нешто мало промењена али у главном ради се о истој кући, па упоредите,,,


To je ta kuca, hvala Koncarevicu. Tebi pohvale, urbanistima otkazi.
  • 0

#894 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 27 August 2012 - 08:58

To je taj ugao. I ovu kuću su malo urnisali, al arhitekta bele je nenadmašan...

Ja sam malo njuškao po mapi Zagreba i milsim da sam locirao Dunjinu terasu iz ''U raljama života''.


Nema sta, to je taj krov. Kad budemo nasli sponzora placamo ti put i dnevnice da istrazujes diljem ex-yu, do tada dobar je i panoramio i google maps.
  • 0

#895 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 29 August 2012 - 10:36

Danas je tacno 4 godine od kako smo zapoceli druzenje na ovom forumu. Tada sam nabrojao nekoliko kultnih lokacija i zamolio za pomoc u njihovom pronalazenju, a iskreno sam mislio da cemo otkriti tek neku od njih.

Danas posle 900 odgovora i preko 103,000 pregleda mislim da smo napravili zanimljiv topik u kojem je, barem za mene, bilo nekoliko zapanjujucih otkrica ali i nekoliko velikih razocarenja, poput srusene kuce Siljinih u Milana Tepica. Neke smo lokacije otkrivali detektivskim metodama a neke sasvim slucajno, upadali smo ljudima u dvorista i haustore, preskakali kapije, trpeli packe od policije... Sasvim uobicajene radnje za grupu fanatika.

Iako ex-yu filmska produkcija nije beskonacna, ostalo je jos mnogo lokacija iz filmova i serija sa ovih prostora koje cekaju da budu otkrivene. Zato se unapred radujemo svakom postu Zokite, Cabora, Milana, Dubeea, Savoce, Pantelije i ostalih ali se i nadamo da ce nam se vratiti stare snage poput Mravolava, MMilovana, Ume i svih koji su doprineli sirenju zajednicke stvari.

Edited by clandestino, 29 August 2012 - 13:01.

  • 4

#896 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 29 August 2012 - 11:42

CLANDESTINO: SLAZEM SE SA TOBOM U POTPUNOSTI, NAPRAVILI SMO ODLICAN TOPIK I ZANIMLJIVU TEMU KOJA IMA JOS TOLIKO TOGA DA SE ISTRAZI I KAZE..Da smo fanatici jesmo kao sto si rekao toliko toga smo morali da uradimo da bi ova tema postala toliko pracena i gledana..Nadam se kao i ti da ce nam se sto vise ljudi prikljuciti i da cemo dosta toga da otkrijemo jos sto nismo...
Ostaje nam da se nadamo i dalje istrazujemo ili proucavamo svi zajedno moguce lokacije za buduce poduhvate :))
  • 1

#897 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 29 August 2012 - 13:19

U potpunosti se slažem. Ima još mnogo toga da se istraži! :) Pozivam ostale ljude da nam se priključe kako bismo dali još veći doprinos ovom topiku.
  • 0

#898 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 29 August 2012 - 16:25

Gledam danas seriju Srecne Ljude..i primecujem par nekih poznatih lokacija..
1. Маринко или Конте Марио Марко дел Тинторето i Часлав „Чарли“ Марјановић se susrecu u kafani Stara Hercegovina, ugao Carigradske i Vojvode Dobrnjca
2. Klub ''KOBRA" u filmu koji drzi Malina Vojvodic je u stvari Institut za meso u ulici Kacanskog..koriscena i u Otpisanima..
3. Bolnica u kojoj lezi Grog Tintoreto je u stvari ista bolnica iz Variole Vere ispod Partizanovog stadiona
4. Gajba od Ozrena Soldatovica zasada nemogu da je provalim gde je tacno..neko je spominjao institut za meso, neko u Mihajla Avramovica vila po ovoj slici to je neka treca...A unutrasnjost moze biti u Institutu za meso u Kacanskog ulici..
A zgrada u kojoj radi Popara mislim da je zgrada Zepter Osiguranja ili Uniqa osiguranja posto je u istoj zgradi na Novom Beogradu

Attached Files


Edited by zookkita, 29 August 2012 - 16:38.

  • 1

#899 dada13

dada13
  • Members
  • 44 posts

Posted 29 August 2012 - 16:54

1 "Neka druga zena" scena kada Gvozden i Kanarinac traze ubicu je snimana na ortopediji na banjici
2 "Noz" Vera Cukic ulazi u zgradu u kojoj je sniman i film "Neka druga zena"
3 "Lude godine" Boba se drzi za tramvaj u Beogradskoj ulici,od Pravnog fakulteta prema Slaviji


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by dada13, 30 August 2012 - 01:34.

  • 0

#900 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 29 August 2012 - 23:50

Dada13 : Sve je tacno sem ove zadnje slike Prle nije dobio samar na ovim stepenicama nego na onim od Kosancicevog venca ka Brankovom mostu tj onom zidu iz filma Balkanski spijun i ona scena Okrecite Beograd :))
  • 0