Jump to content

Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije

• Please log in to reply
2631 replies to this topic

#16 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 31 August 2008 - 03:23

Ja sam jedno vreme mislila da je pumpa ispod Metropola, posle vise nisam bila sigurna. Hvala u svakom slucaju :) .

I ja isto, međutim, nije - zbog zgrade u koju ulazi i u kojoj mu Rahela Ferari otvara vrata. :ph34r:
  • 0

#17 DANIEL DRAVOT

DANIEL DRAVOT
  • Members
  • 16,549 posts

Posted 31 August 2008 - 23:34

Odlican topic!

2 lokacije me zanimaju:

kuca u kojoj zivi Nikola Kojo u Mi nismo andjeli,

i

kafana iz filma Tockovi (ovo bas i nije Beograd :ph34r: , al' ako neko zna bio bih mu vrlo zahvalan)
  • 0

#18 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 01 September 2008 - 07:35

Cuo sam da je scena iz "Maratonaca" sa Borom Todorovicem i Sekom Sabljic 'kupacice moja' snimljena na vestackom jezeru na Tresnji...Ako su slagali mene i ja lazem vas...:ph34r:
  • 0

#19 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 September 2008 - 10:50

kafana iz filma Tockovi (ovo bas i nije Beograd :ph34r: , al' ako neko zna bio bih mu vrlo zahvalan)

To je, koliko sam ja cuo, negde na Ibarskoj... Cak, ako me secanje ne vara, jedna outdoor scena sa puta prikazuje `cuvenu` kafanu Srbija sa strane...
  • 0

#20 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 September 2008 - 11:06

Ovo je barem lako: u pitanju je pumpa na skveriću između Tadeuša Košćuškog i Rige od Fere. Odavno nisam prošao tim krajem tako da ne znam da li još postoji.

preciznije, u jevremovoj. i postoji, još kako. :ph34r:

savršena tema.
  • 0

#21 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 01 September 2008 - 11:12

Balkan ekspres (plazica na kojoj se nalazi kafana ) sniman je na relaciji Beograd - Vrsac.
U Vrsac sam davno putovala, vodjena sentimentalnim razlozima :ph34r: , neko drugi ce znati tacnu lokaciju.
  • 0

#22 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 September 2008 - 12:06

Neko drugi je vec dao lokaciju :ph34r: :

Zgrada sa terasom na kojoj je sniman "Balkan ekspres" je na Tamišu, na kupalištu u Pančevu. Postoji i danas. Kada Popaj, negde pred kraj filma, negoduje, on psuje kolone nemačkih vozila koje prolaze mostom preko iste reke koji se nalazi tu u blizini.

• 0

#23 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 01 September 2008 - 13:36

Neko drugi je vec dao lokaciju :) :

Ups. nisam pazljivo citala. Sori :ph34r: .
  • 0

#24 clandestino

clandestino
  • Members
  • 270 posts

Posted 01 September 2008 - 15:30

Groblje na kojem je sniman veci broj scena filma Rane zapravo i nije groblje vec pomocni teren FK Bezanija (na brdu iznad glavnog terena), na kojem su postavljeni spomenici koje kasnije niko nije hteo da odnese pa se mestani bunili...
  • 0

#25 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 01 September 2008 - 21:08

Mislim da su "Rane" snimane u nekom delu naselja u Cvijićevoj ulici (delovi filma sa zgradom).

Sada mi nešto padne napamet: jednu od najboljih scenografija/kostimografija koja je verno oslikala period pedesetih godina u Beogradu "snimio sam" u TV drami "Vidim ti lađu na kraju puta", režisera Miloša Radovića. Igrali Boda Ninković i Vesna Trivalić.

Ako neko ima obavezno neka pogleda (i ako mogu da zamolim da me obavesti da ima, voleo bih još jednom da odgledam tu dramu).

Setio sam se još par lokacija: "Ljubav i moda" su osim na parobrodu "Split" ukotvljenog na desnoj savskoj obali, snimani i na bivšem, starom aerodromu na Bežaniji (sada su tu limiti NBgd, mislim da glavna zgrada više ne postoji).

(pouzdan podatak) Treća filmska priča Pogačićevog omnibusa "Subotom uveče" (igraju Dejan Đurović i još par glumaca) snimana je na terasi bioskopa 20 Oktobar. U filmu se tu, kao statisti pojavljuje gomila naših džezera, ali su fake: soundtrack je rađen u Ljubljani.

Setih se pitanja koje bi mi bilo zanimljivo: gde je sniman "Neven"?
  • 0

#26 kolekcionar

kolekcionar
  • Members
  • 43 posts

Posted 01 September 2008 - 22:20

Nize navodim jos neke lokacije koje bih voleo da obidjem, ili bar da saznam gde su (bile), pa ako neko od forumasa ima takva saznanja ili je mozda u komsiluku mesta gde se snimao film, ja bih bio zahvalan za svaku (validnu) informaciju. Dakle, da li neko zna gde se nalaze:

- Flojdova kuca iz Nacionalne klase
- Radionica majstor Zileta (Bore Todorovica) iz Nacionalne Klase

Flojdova kuca se nalazi (ili nalazila) u donjem delu Dositejeve, blizu Prve muske, a radionica majstor-Zileta na pocetku ulice Milana Rakica, blizu Zavoda za statistiku; pre nekoliko godina su tamo nikle neke nove stambene zgrade. Zgrada u kojoj je, kao, Miletov golubarnik, takodje vise ne postoji, a nalazila se negde izmedju Dalmatinske i Dimitrija Tucovica, nedaleko od podvoznjaka.
Trka je priredjena na jednoj zvezdarskoj zaravni vise Gradske bolnice. Krenes Trnavskom uzbrdo prema parku-sumi, pa cim prodju kucerci, pogledas levo. Jos od devedesetih tamo stoje neke nedovrsene betonjerke (ili su mozda dovrsene, a ja nisam u toku).
Inreresantna je i kuca "Siljinih" u blizini bolnice "Dragisa Misovic"; mnostvo TV-drama i serija je tamo snimano, ne samo "Nacionalna klasa".
  • 1

#27 clandestino

clandestino
  • Members
  • 270 posts

Posted 02 September 2008 - 08:10

Flojdova kuca se nalazi (ili nalazila) u donjem delu Dositejeve, blizu Prve muske, a radionica majstor-Zileta na pocetku ulice Milana Rakica, blizu Zavoda za statistiku; pre nekoliko godina su tamo nikle neke nove stambene zgrade. Zgrada u kojoj je, kao, Miletov golubarnik, takodje vise ne postoji, a nalazila se negde izmedju Dalmatinske i Dimitrija Tucovica, nedaleko od podvoznjaka.
Trka je priredjena na jednoj zvezdarskoj zaravni vise Gradske bolnice. Krenes Trnavskom uzbrdo prema parku-sumi, pa cim prodju kucerci, pogledas levo. Jos od devedesetih tamo stoje neke nedovrsene betonjerke (ili su mozda dovrsene, a ja nisam u toku).
Inreresantna je i kuca "Siljinih" u blizini bolnice "Dragisa Misovic"; mnostvo TV-drama i serija je tamo snimano, ne samo "Nacionalna klasa".

U, pa tebe smo cekali, majstore. Hvala k'o bratu, ja dobih odgovore na skoro sva pitanja. Ostade jos kuca Gaspara pa da napravim obecani turisticki obilazak.

Jos jedna molba svima: ukoliko neko zna i ulicu i broj kuce/zdanja iz nekog filma neka navede. Planiram da napravim jedan .kmz fajl za Google Earth koji bi obuhvatio sve BGD lokacije navedene na ovom topiku, pa mi je zato potrebno sto tacnije lociranje.

Nista ne obecavam, zavisi od slobodnog vremena.
  • 0

#28 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 02 September 2008 - 14:23

Stvarno sjajan topik. :ph34r:

Elem, ono sto mi prvo pada na pamet jeste noviji film - "Kad porastem bicu Kengur", koji je u celosti sniman na Vozdovcu u ulici Vojvode Stepe ... i bioskop, i crkva, i kladionica, i Banjalukin kiosk, i krov zgrade ...
Ko je znao - znao je ... ko nije - sad je saznao. :)

Za starije filmove, nazalost, slabo znam ...
  • 0

#29 kolekcionar

kolekcionar
  • Members
  • 43 posts

Posted 03 September 2008 - 20:20

E, da, zaboravio sam "Sestu brzinu": radionica je bila u Vranjskoj ulici, blizu "Lipovog lada". Ne pitajte za brojeve, ja sve to, onako, vizuelno
  • 0

#30 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 03 September 2008 - 22:04

Ja znam da je kuca u kojoj zivi Policajac sa Petlovog brda u stvari na Vozdovcu , a ne na pevcu. Nalazi se u jednoj maloj strmoj ulici , ne znam ime , ali znam da povezuje ulicu Jove Ilica sa bulevarom JNA (zaboravih mu novo ime :ph34r: ).
U nekim epizodama kada taksista Cvijanovic ulazi u ulicu iza se vidi soliter , jedan od 3 takozvana "idiota" koji su odmah pored crkve.

Kuca u kojoj zivi Nikola Kojo u "Mi nismo andjeli 2." je u stvari studio u Makisu (govorim o enterijeru) koji je napravljen za potrebe filma. Nekoliko puta sam prisustvovao snimanju tog filma.

Zanima me na kojim lokacijama sve je sniman "Davitelj protiv davitelja" , ako neko zna.

Edited by Amsterdamer, 03 September 2008 - 22:05.

• 0