Jump to content


Photo
- - - - -

Zločin I Kazna


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#16 salesam

salesam
  • Banned
  • 85 posts

Posted 08 September 2008 - 14:55

Morao sam da pokrenem topic iz čistog revolta zbog načina na koji se "sudi" u F1, i to ne samo ove godine, već i par prethodnih!
Dobro, neću se osvrtati na "Zločine Stoleća" :ph34r: već na one sitne....što te svrbe najviše!
Dakle, pobednik jučerašnje trke je zbog onog događaja u pit lane-u kažnjen sa 10.000 eura globe! ISTO TOLIKO je Alonso platio u petak jer je PREGAZIO LINIJU na ulazu u pit lane!!!!! Gaženje linije je kažnjivo-O.K., osim ako niste Schumacher (pre 2 godine, ne mogu se setiti trke ali znam da je reditelj prenosa više puta tokom trke "ponavljao" tu situaciju)
Saznao sam da je u GP3 seriji, zbog istog, gotovo identičnog slučaja kao Massa , vozač dobio "drive trough penalty"!
Kako i koliko su kažnjeni vozači McLarena prošle godine na GP Mađarske kad su, i tada po mišljenju sudija "opasno vozili u pit lane-u"? NISU IM SE RAČUNALI BODOVI U TOJ TRCI - a to se sešavalo PRE TRKE- tokom kvalifikacija!
KO JE OVDE LUD????
Stvarno mislim da FIA znači "Ferrari International Assistance"

MAJSTORE SVAKA CAST NA OVOME (POSEBNO NA ZADNJOJ RECENICI) - DA SE NEKO OGLASI, REKO SVI CUTE NIKOM NISTA UPRAVO SAM I JA POSTAVIO SLICAN TOPIC (SMESNO ZAR NE) MA OVO JE JADNO STA SVE RADE, A MI JOS VECE BUDALE STO SVE TO GLEDAMO.
KADA BIH NEKAKO MOGAO DO ONIH IZ FIA-E STO ODLUCUJU DA IH ISPLJUJEM
(I AKO ONI MISLE DA SU NEDODIRLJIVI ALI ZA SVAKOG IMA KAZNA) - POKUSAO SAM DA NADJEM BAREM PREKO NETA KAKO DA IH BOMBARDUJEM SA RAZNIM PORUKAMA ALI NISTA.

Edited by alpiner, 08 September 2008 - 17:06.


#17 salesam

salesam
  • Banned
  • 85 posts

Posted 08 September 2008 - 15:46

Ljudi evo me opet (I am back), prosli put sam malo preterao sa psovkama ali sada cu biti finiji (ipak prosao je jedan dan i malo me manje sve to nervira i uzaszva).
Ovo sto rade sa formulom 1 postaje smesno i zalosno, a sve i uvek u korist jednog tima - Ferarija, zasto e to ne znam. Pa ljudi Sumaher je imao za karijere bar jedno dvesta ovakvih situacija i nikom nista, a da nepricam sto je gazio preko drugih bolida, svojih mehanicara, vozio zapaljen (karikiram), a ne sto je isecao kao krivine.
Hamiltonu uzimaju cistu pobedu, koja je proistekla iz vozacke, trkacke situacije - iskreno jedino sto je mogao, je da jos malo vozi uz Kimija (kog takodje gotivim kao vozaca iza Hamiltona odmah jer navijam za tim prvenstveno, a ne za vozace), pa da onda skrene ali je poenta sto je posle isecanja potpuno propustio Kimija ispred (ceo bolid) i onda ga opet napao, pa Kimi ga jeste gurao van staze sto nije nista strasno, toga ima gotovo na svakoj trci. Nego je ovde poenta sto bi svi ti iz vrha voleli da se Hamilton zakucao u tog istog Raikonena pa da lepo Masa (prestigne Hamiltona) i Ferari uveca prednost (da im se osiguraju zalihe ako ne bas sigurna pobeda na kraju sezone), ali nije ispalo tako i onda oni lepo zasednu i poklone pobedu coveku koji je ni jedne sekunde u trci nije zasluzio.
Onako lepu trku (jedno pravo uzivanje i vozacko umece zacinjeno fantasticnim duelom dva fenomenalna vozaca) upropaste na silu zbog Mase i Ferarija sa svojim g....m odlukama - ma tuga - da Raikonen nije ispao ili da je pobedio ipak jos bolje, nista od ovog ne bi bilo 1000000%.
Ovo je stvarno ruzno (najlepsa rec koju sam mogao da nadjem) sto rade - osecao sam se kao prava budala posle trke (nemam drugu rec za ovo), kada sam saznao da su ga kaznili.
Pazite ja jos kao govorim devojcici posle samog zavrsetka trke kada sam video da oni kao nesto istrazuju - "Ej pazi sada ce da kazne Hamiltona sto je pobedio Ferari jer to se nesme" i ispade stvarno tako sto je tuzno - po meni bi McLaren trebao da istupi iz F1 i da proba da osnuje takmicenje (pravo, trkacko, realno i ne namesteno u kom se ne zna pobednik sampionata pre pocetka prve trke u sampionatu), prvenstveno sa BMW-Zauberom pa bi onda i jos neki dosli za njima (a i ako ne nema veze dosli bi novi timovi), Ferari neka ostane i takmici se lepo sam sa sobom pa bi onda svi bili zadovoljni - oni bi uvek kao pobedjivali, a mi ostali bi gledali "Prave pravcijate trke" i uzivali u njima.
I samo jos nesto: Da li se secate izjave Eklestona prosle sezone - "Ako Kimi izgubi titulu ja napustam Formulu jedan!" - a oba tima priznala da su imala hladnije gorivo od dozvoljenog i nisu diskvalifikovani jer bi time bila oduzeta titula Ferariju!

#18 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 08 September 2008 - 17:30

Kad smo vec kod "zavjera"mozda da se osvrnemo i na "zavjeru" da je Ferrari 21 godinu bio bez drivers title?

#19 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 09 September 2008 - 18:48

Kad smo vec kod "zavjera"mozda da se osvrnemo i na "zavjeru" da je Ferrari 21 godinu bio bez drivers title?

Eh...zlatno doba u F1. :ph34r:

#20 salesam

salesam
  • Banned
  • 85 posts

Posted 09 September 2008 - 20:31

Eh...zlatno doba u F1. :ph34r:

Bas TAKO!

#21 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 09 September 2008 - 23:21

Covece, ti koji ji otvorio ovaj topik, zasto mislis da ova kazna nije bila na mestu.Kazna je bila cista kao suza jer akjo si video sekao je krivinu lh, da bi propustio Kimija ali tek u poslednjoj trebini pravca gde je znao da kimi ne moze da odrzi poziciju i napao ga odma na kocenju za la source.
Mali je toliko postao bezobrazan i pun sebe a je to nesto strasno :ph34r:

#22 salesam

salesam
  • Banned
  • 85 posts

Posted 14 September 2008 - 17:06

Ljudi bas me zanima zasta ce sada da ga kazne - mozda zato sto je presao Raikonena i sto je dosao do Mase jer kada dodjete do crvenog bolida onda morate da prikocite jer crveni bolidi NE SMEJU da se PRESTIZU (to ce doneti kao novo pojasnjenje najnovijih pravila) i zaobilaze, jer kako bi onda VOZACINA kao Masa mogao da dodje do titule i jos vaznije Ferari da po cetristoti put za redom uzme titulu konstruktora (a sa ovim i najvise love koja im je od FIA-e i namenjena, drugi su tu da bi bilo ZANIMLJIVIJE i da POPUNE broj - mocnim konjicima - skuderiji).
Hamilton je treca klasa iznad Mase (ne i iznad Raikonena tu su negde), a ovo je CIRKUS, ma smesno bre.
P.S> pojasnjenje pravila je takodje smesno, farsa za nas budale koje gledamo ovo (ja sam budala koja gleda samo zbog majstora koji, i nacina kako, vozi i onog drugog majstora - sada je u padu - koji je u konjicu, a ne zove se, pogadjate, GRANDE, vodonosa Sumiju, Masa), doneseno je bas kada je u pitanju Ferari i bodovi poklon za njih, a bilo je barem milion takvih situacija do tada, vrlo slicnih ili istih ali je bas sada doslo ovima iz FIA-e da mora da saceka do sledece krivine da bi opet pokusao napad (trebalo je da se zakuca u Kimija ili da stane kada je ovaj izgubio kontrolu da ga ne bi zaobisao ili jos bolje da je izasao malo ga pogurao pa nastavio da vozi za njim do kraja trke i onda bi svi S......I iz FIA-e bili zadovoljni), e sada bi usledila najgora psovka koje mogu da se setim ali nesmem bicu fin.
I za kraj od one face sto je napisao FIA is "Ferrari International Assistance".
Jos jednom od mene bravo care za OVO.

Edited by salesam, 14 September 2008 - 17:08.


#23 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 22 September 2008 - 19:10

Sale bar sto se glave tice nisi sam sigurno. Kao grobar se bunis protiv sudjenja a ne vidis sta se radi od Zvezde zadnjih godina. Sta ima dalje da se prica.

Sve sto su kaznjavali hamiltona ove godine je bilo bas kako treba, i kraj.

#24 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 22 September 2008 - 22:20

Po pravilu je trebao nakon sečenja šikane da propusti Raikonena i tu je kazna sasvim OK!Malom očigledno nedostaje mozga.

#25 salesam

salesam
  • Banned
  • 85 posts

Posted 26 September 2008 - 22:53

Sale bar sto se glave tice nisi sam sigurno. Kao grobar se bunis protiv sudjenja a ne vidis sta se radi od Zvezde zadnjih godina. Sta ima dalje da se prica.

Sve sto su kaznjavali hamiltona ove godine je bilo bas kako treba, i kraj.

Sale bar sto se glave tice nisi sam - bas ti je fora dobra i skroz je OK (ali sve se vidi i ja stvarno mislim da svuda ima ne pravih namestaljki, ali neceg vrlo slicnog tome - za isti start, ne nacin, vec mesto gde je nacinjen, Vidic=Man.Utd dobija zuti, a mislim da je bio zadnji, dok Teri dobija crveni i ako su posle to ponistili, mada nisam bas siguran ni da on nije bio zadnji, ali to nema nikakve veze, vec pricam o desavanju na samom terenu u odredjenom trnutku).
Sto se tice Zvezde, ne znam da li si citao sta sam vec pisao oko lopovluka u sportovima svih tipova, ako jesi, onda si i video da bas i nepricam o nasim klubskim sportovima (prvenstveno tu mislim na fudbal koji gledam samo da se smejem, kako nemaju pojma - tehnika im je 0,... nesto, kao i pas igra, a o centar sutu da nepricam to bi bilo u minusu kada bi ih ocenjivali kao npr. na igricama, a kada odigraju iole normalno i ravnopravno sa protivnikom - igraju dobro, stvaraju sanse - to obicno traje jedno poluvreme max. ili krace, e onda im treba 5 miliona sansi da daju gol, aisti prime iz jedne do dve polusanse, tako da je to sto je Partizan i pokraden protiv Fenera mala vajda, jer da su neka prava ekipa dali bi jos barem gol iz onolikih sansi pre i posle postignutih golova i isti nebi primili kao papci, a i da budem iskren onaj glupi celavi - sada ne mogu da mu se setim ni imena - ne bi ni uradio ono i dao sudiji povod da svira onako jadan penal - sa onim je barem imao kakv takav povod, ma koliko jadan isti bio) i to je sto se tice Fudbala (i da jeste pokradeni u kupu protiv Partizana tu nema dileme ali proveri koliko je Zvezdi, a koliko Partizanu svirano jedanesteraca u poslednjih npr. 30-40 derbija, ako vec hoces da budemo posteni i onda mi reci da li ti to isto ima logike), a sto se tice kosarke ili jos gore vaterpola (posto ta dva, kao pratim nesto, od nash klupskih sportova), za to se stvarno nadam da nepricas o njima (mislim ovde kosarci prvenstveno jer vas u drugom ni nema - ovo te ne zezam nego je stvarno tako), jer tu nema diskusije o kvalitetu barem do ove godine, jer je sada legendarni Kari (meni najbolji - najomiljeniji trener pored Duleta, ma koliko ovog drugog neki osporavali) preuzeo Zvezdu sto mi je jako krivo, pa cemo videti sta ce biti (ja licno mislim da Zvezda nikada nece biti jaca nego sa njim na celu, ali se nadam da grasim i/ili da ce glavni funkcioneri Zvezde da se umesaju malo tu i da mu pokvare rad i koncepciju i pomognu novom trijunfu Partizana).
Pa bas da je bilo Ok i nije, ali bas me briga sta ce da rade korumpirasi iz F(errarija)IA-e ustvari to sam onda posle trke popizdeo jer je bilo jadno i glupo da tako dobru trku i borbu upropaste za stolom, mogu da rade sta hoce, Hamilton je za Masu izmislio voznju bolida, bolji je za klasu(e), pa neka mutavom daju (poklone) sve pobede do kraja (on jedino tako i moze da triunfuje do/na kraja(u)), ipak svi znaju ko je bolji vozac, pa stvarno neka rade sta im volja i ovako stalno upropastavaju nesto sto sami dogadjaji na stazi naprave lepim i uzbudljivim - samo napred.
FIA is Ferrari International Assistance sto je napisao EunosCosmo (najvecu istinu od svih u F1 - zalba je naravno odbacena, a kako bi drukcije?)!

Edited by salesam, 26 September 2008 - 23:11.


#26 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 26 September 2008 - 22:55

Mislim da je ovo jedan od vecih trolova koje sam video u svojoj forumaskoj karijeri.

#27 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 26 September 2008 - 23:15

AreOut, ja mu ovo ne bih oprostio...

Spoiler! --Click here to view--


#28 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 26 September 2008 - 23:21

Are out nije bas u prilici da odgovori, if you know what I mean, say no more :ph34r:

#29 salesam

salesam
  • Banned
  • 85 posts

Posted 26 September 2008 - 23:22

Po pravilu je trebao nakon sečenja šikane da propusti Raikonena i tu je kazna sasvim OK!Malom očigledno nedostaje mozga.

Izvini ja ne znam sta si ti gledao, ja koliko znam on ga JESTE propustio posle isecanja sikane (ne odma vec cim se vratio na stazu - to kao nije dovoljno, pa i nije osim ako niste Scuderija koji su to isto uradili bas tako, barem 10.000.000-na puta do sada u trkama, ali ovo je ipak LOPOVSKI McLaren, sram ih bilo kako da kradu od sudije, porotnika i izvrsioca koji nikada nista nisu ukrali i koji su totalno ali stvarno totalno naj-naj posteniji tim - sa lepim propetim konjicem - ikada, koji se takmicio u bilo kom auto-moto sportu, ma SRAM bilo taj McLaren i bilo koga drugog ko krade od njih).
Lopov se lopova najvise plasi!

#30 salesam

salesam
  • Banned
  • 85 posts

Posted 26 September 2008 - 23:23

Are out nije bas u prilici da odgovori, if you know what I mean, say no more :ph34r:

Nemam pojma nasta mislis!