Jump to content


Photo
- - - - -

Zločin I Kazna


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 EunosCosmo

EunosCosmo
  • Members
  • 483 posts

Posted 25 August 2008 - 12:09

Morao sam da pokrenem topic iz čistog revolta zbog načina na koji se "sudi" u F1, i to ne samo ove godine, već i par prethodnih!
Dobro, neću se osvrtati na "Zločine Stoleća" :ph34r: već na one sitne....što te svrbe najviše!
Dakle, pobednik jučerašnje trke je zbog onog događaja u pit lane-u kažnjen sa 10.000 eura globe! ISTO TOLIKO je Alonso platio u petak jer je PREGAZIO LINIJU na ulazu u pit lane!!!!! Gaženje linije je kažnjivo-O.K., osim ako niste Schumacher (pre 2 godine, ne mogu se setiti trke ali znam da je reditelj prenosa više puta tokom trke "ponavljao" tu situaciju)
Saznao sam da je u GP3 seriji, zbog istog, gotovo identičnog slučaja kao Massa , vozač dobio "drive trough penalty"!
Kako i koliko su kažnjeni vozači McLarena prošle godine na GP Mađarske kad su, i tada po mišljenju sudija "opasno vozili u pit lane-u"? NISU IM SE RAČUNALI BODOVI U TOJ TRCI - a to se sešavalo PRE TRKE- tokom kvalifikacija!
KO JE OVDE LUD????
Stvarno mislim da FIA znači "Ferrari International Assistance"

#2 spookysleeper

spookysleeper
  • Members
  • 219 posts

Posted 25 August 2008 - 13:09

Morao sam da pokrenem topic iz čistog revolta zbog načina na koji se "sudi" u F1, i to ne samo ove godine, već i par prethodnih!
Dobro, neću se osvrtati na "Zločine Stoleća" :ph34r: već na one sitne....što te svrbe najviše!
Dakle, pobednik jučerašnje trke je zbog onog događaja u pit lane-u kažnjen sa 10.000 eura globe! ISTO TOLIKO je Alonso platio u petak jer je PREGAZIO LINIJU na ulazu u pit lane!!!!! Gaženje linije je kažnjivo-O.K., osim ako niste Schumacher (pre 2 godine, ne mogu se setiti trke ali znam da je reditelj prenosa više puta tokom trke "ponavljao" tu situaciju)
Saznao sam da je u GP3 seriji, zbog istog, gotovo identičnog slučaja kao Massa , vozač dobio "drive trough penalty"!
Kako i koliko su kažnjeni vozači McLarena prošle godine na GP Mađarske kad su, i tada po mišljenju sudija "opasno vozili u pit lane-u"? NISU IM SE RAČUNALI BODOVI U TOJ TRCI - a to se sešavalo PRE TRKE- tokom kvalifikacija!
KO JE OVDE LUD????
Stvarno mislim da FIA znači "Ferrari International Assistance"


Tacno je da ne treba biti naivan... F1 je biznis i cini se da je sada najvaznije da se do zadnje trke vodi bitka MC VS Ferrari...
Sto je meni cudno, sto jedan covek moze da odlucuje o tome dali ce se negde voziti trka ili ne...sto znaci da ima neverovatno veliki uticaj na sve oko F1 trka a mi se kao palimo...bezveze.

Edited by spookysleeper, 25 August 2008 - 13:10.


#3 EunosCosmo

EunosCosmo
  • Members
  • 483 posts

Posted 27 August 2008 - 17:14

A sećate li se ovog blokiranja is Monze 2006?
Youtube Video ->Original Video

Edited by EunosCosmo, 27 August 2008 - 17:19.


#4 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 27 August 2008 - 17:48

Pa crknite, eto...

#5 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 27 August 2008 - 18:15

Ja sam propustio posljednje dvije trke nakon apsolutne redovitosti u posljednjih desetak godina, minimum.

Šta su Šumijevi nestašluci spram ovog zločina? :ph34r:

Vi mi sudite..

#6 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 27 August 2008 - 18:50

Ja sam propustio posljednje dvije trke nakon apsolutne redovitosti u posljednjih desetak godina, minimum.

Šta su Šumijevi nestašluci spram ovog zločina? :ph34r:

Vi mi sudite..


Mislim da nije prikocio mogao bi cak i da uradi nekog u pitu... A svi znamo da se za to strelja, zar ne?

#7 EunosCosmo

EunosCosmo
  • Members
  • 483 posts

Posted 27 August 2008 - 19:50

Pa crknite, eto...

...pa to nam jedino još ostaje!
OVAJ SPORT JE ODAVNO CRK'O!
Još kad čujem kako kažete da je Massa "zaslužio" titulu....
Ej, titula svetskog šampiona Formule 1 se OSVAJA !
A zahvalnice, piće u kafani, sat za odlazak u penziju i ostali dobronamerni pokloni se dobijaju kad se ZASLUŽE!

#8 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 28 August 2008 - 20:00

Pa kad je knjiga spala na jadove - jer ste jednoga ko je osvajao izvizdali dok nije otisao u penziju - a drugoga htjeli da pretvorite u test vozaca malog genijalca koji se zbuni kad ima previse dugmica.

Protiv koga treba da se bori - pa da bi "osvojio"?


Iskreno, ne sjecam se da su u vrhunskim bolidima sjedeli ikad losiji vozaci nego sada... Najslabiji grid mozda u istoriji formule 1.

#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 August 2008 - 20:48

Morao sam da pokrenem topic iz čistog revolta zbog načina na koji se "sudi" u F1, i to ne samo ove godine, već i par prethodnih!
Dobro, neću se osvrtati na "Zločine Stoleća" :ph34r: već na one sitne....što te svrbe najviše!
Dakle, pobednik jučerašnje trke je zbog onog događaja u pit lane-u kažnjen sa 10.000 eura globe! ISTO TOLIKO je Alonso platio u petak jer je PREGAZIO LINIJU na ulazu u pit lane!!!!! Gaženje linije je kažnjivo-O.K., osim ako niste Schumacher (pre 2 godine, ne mogu se setiti trke ali znam da je reditelj prenosa više puta tokom trke "ponavljao" tu situaciju)
Saznao sam da je u GP3 seriji, zbog istog, gotovo identičnog slučaja kao Massa , vozač dobio "drive trough penalty"!
Kako i koliko su kažnjeni vozači McLarena prošle godine na GP Mađarske kad su, i tada po mišljenju sudija "opasno vozili u pit lane-u"? NISU IM SE RAČUNALI BODOVI U TOJ TRCI - a to se sešavalo PRE TRKE- tokom kvalifikacija!
KO JE OVDE LUD????
Stvarno mislim da FIA znači "Ferrari International Assistance"



Ajde sad onu o teoriji zavere, a nemoj da zaboraviš MSCH vs HIL/VIL, nismo odavno o tome.

#10 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 28 August 2008 - 21:22

Ajde sad onu o teoriji zavere, a nemoj da zaboraviš MSCH vs HIL/VIL, nismo odavno o tome.

Svaka teorija zavere se zavrsila onog momenta kada je u proslogodisnjoj emisiji "Hardtalk" na BBC-ju na pitanje novinara, da li Ferari treba da ima odredjene privilegije, Max Mozli odgorovio kao iz topa, DA! Naveo je par razloga za koje nisam u prvom momentu znao da li da se smejem ili zaplacem.........

#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 August 2008 - 22:12

Svaka teorija zavere se zavrsila onog momenta kada je u proslogodisnjoj emisiji "Hardtalk" na BBC-ju na pitanje novinara, da li Ferari treba da ima odredjene privilegije, Max Mozli odgorovio kao iz topa, DA! Naveo je par razloga za koje nisam u prvom momentu znao da li da se smejem ili zaplacem.........



I onda je Ferrari osvojio obe titule.... Isto kao i onih 15 pre toga, sve nameštaljka i to lično od Mosleyja....

#12 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 28 August 2008 - 22:43

I onda je Ferrari osvojio obe titule.... Isto kao i onih 15 pre toga, sve nameštaljka i to lično od Mosleyja....

Ja ne govorim o namestaljkama vec o dvostrukim standardima koji su vise nego ocigledni u poslednjih , pa `ajde da kazem, 8-10 sezona, da li je potrebno da navodim primere?

Edited by Klika, 28 August 2008 - 22:46.


#13 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 August 2008 - 23:19

Ja ne govorim o namestaljkama vec o dvostrukim standardima koji su vise nego ocigledni u poslednjih , pa `ajde da kazem, 8-10 sezona, da li je potrebno da navodim primere?



potrošila se tema od ponavljanja, ovde diskusuja gubi smisao.

#14 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 28 August 2008 - 23:33

potrošila se tema od ponavljanja, ovde diskusuja gubi smisao.

Naravno, nisam ni mislio da ulazim u dalju diskusiju o stvarima koje su vise nego ocigledne.........

#15 EunosCosmo

EunosCosmo
  • Members
  • 483 posts

Posted 29 August 2008 - 05:47

Dakle, ovako.
Već 19 godina živim u ubeđenju da pratim sport, što podrazumeva takmičenje, postavljanje rekorda i njihovo obaranje, pojavljivanje mladih talenata i odlazak starih heroja, sve to propraćeno izuzetnim tehničkim i tehnološkim dostignućima ljudskog mozga na polju "čovekovog najboljeg neživog prijatelja", tj. četvorotočkaša!
E, u zadnjih par godina,(ne računam 1994. i priznajem da mi je MSC tada bio izuzetno simpatičan zbog svoje odlučnosti a kasnije se pokazalo i sposobnosti da osvoji titulu) moje se mišljenje DRASTIČNO promenilo!!!! Ne smatram da je u pitanju PLANETARNA TEORIJA ZAVERE, nego ovo se stvarno pretvorilo u takmičenje tipa "Ferrari vs. Ostali", sve zarad zabave i $$$$!.
Neminovno je je Ferrari najuspešniji i najstariji tim u ovom takmičenju, ali ovako povlašćen položaj od FIA nikada nije imao! A sve je to nastalo ukidanjem FISA-e i prepuštanjem cele situacije u ruke FIA-e! Tad je F1 počeo da postaje, ni manje ni više nego čist "HOLLYWOOD"!
Priznajem da mi to teško pada, jer nisam kao AA, JR i dosta vas navijač Ferrarija, ali ja sam par zadnjih godina čak i imao čemu da se nadam, a vi zadnjih godina navijate na "siguricu" i ne dosadi vam? Uglavnom je to zato što je MSC ponovo Ferrari digao u zvezde, ali tamo mu je inače i mesto!
Ali ovo je već i više nego očigledno!
Zamislite Ligu Šampiona i susret ismeđu "Manchester United"-a i "Hajduk"-a iz Golubinaca i sudija u prvom minutu utakmice "namešta" penal Manchesteru!? Koji je motiv Hajduka i njegovih navijača da prati ostatak meča i koji je motiv gledati i igrati revanš? E Baš na to mi liči Formula 1 sada.
Pogledajte samo koliko se timova promenilo u F1 od 1993 do danas i koliko je njih imalo titule, ili bar prave trkačke pobede (ne računam odustajanje favorita). Mali timovi danas služe kao Marketinške agencije. Garantuju da će se reklame na njihovim bolidima videti na svakoj trci u udarnom terminu u više stotina zemalja, pred više miliona gledalaca! Koliko bi takva reklama inače koštala neku kompaniju a koliko košta sponzorisanje u F1? Sigurno je ovo drugo jeftinije!
Onomad mi je Veljko Petrović išao "na j?j?" kad je ponavljao da je F1 "Veliki Cirkus"! Bio sam ubeđen da je to zato što se stalno sele, kad ono ispade da je sve tako lepo "Izrežirano". Pa, sigurno ste bili u pravom Cirkusu i videli scenu kako se izvesni Gospodin javlja da pomogne u izvođenju tačke, pa ga supruga, kao, sprečava i onda zajedno,"spontano" izvedu trik koji ispadne izuzetno komičan! E o tom CIRKUSU je izgleda pričao Veljko, mada možda ni on nije bio svestan toga!
Da li je sada ovo Teorija Zavere ili Hollywood?????
Ili možda-SPORT?

Edited by EunosCosmo, 29 August 2008 - 06:41.