Jump to content


Photo

3 najveca razocarenja u Pekingu 2008


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#1 gorbat

gorbat
  • Members
  • 112 posts

Posted 23 August 2008 - 15:25

ja sam mnogo vise ocekivala od Srbije, to je moje najvece razocarenje. ja nisam u Srbiji ali mi se nije svideo uopste govor Predsednika Srbije koji je rekao da ne ocekuje 'nista' parafraziram, od nasih ucesnika, koji su se sa casnih 2 izuzetka tako i pokazali. E, pa ja sam mnogo vise ocekivala od Srbije, mnogo , mnogo vise, iako nisam u Srbiji. Oni koji su osvojili medalje za Srbiju i nisu u Srbiji, e, pa Srbijo, digni se, i nemoj misliti da je nama ovde tamo negde bolje, mi smo uvek uz vas i smejemo se i placemo sa vama.

1. Srpski olimpijci - ovo je za jos jedan topic...
2. Blanka Vlasic (cro) zao mi je strasno sto nije osvojila zlato
3. ??? reci cu vam sutra

#2 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 23 August 2008 - 21:13

Najveca razocarenja:

- odbojkasice (zbog jako lose igre)
- strelci (ocekivao sam bar jednu medalju)
- vaterpolisti (onaj poraz od USA jako boli, a i igra je bila netipicno losa tokom celog turnira)

#3 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 23 August 2008 - 23:36

1. Saznanje da su funkcioneri OKS-a i politički vrh Srbije za tri nedelje potrošili više para za putne troškove i šoping po Pekingu, nego što se u jednom olimpijskom ciklusu uloži u neki od bazičnih sportova.

2. Malo medalja za Srbiju. Ni jedna medalja koja ima veze sa domaćim savezima i domaćim stručnjacima...

3. Tuča vatrepolista

#4 perakojot

perakojot
  • Members
  • 552 posts

Posted 24 August 2008 - 11:02

1. Ana Ivanovic
2. Jelena Jankovic
3. Odbojkasice - delimicno, jer su lako mogle do medalje.

p.s.

Koliko god da je neko razocaran vaterpolistima treba imati na umu da su ove godine imali tri jaka takmicenja na kojima su jedini uzeli sve tri medalje:
Svetska liga - zlato
Evropsko - srebro
Olimpijada - bronza
Jesu sad igrali po sistemu toplo-hladno ali su ipak stigli do medalje!

#5 BelGarion

BelGarion
  • Members
  • 327 posts

Posted 24 August 2008 - 12:10

1-Ana Ivanovic
2-Jasna Sekaric
3-Odbojkasice

#6 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 24 August 2008 - 20:20

3. Tuča vatrepolista

:ph34r:
Mogu detalji ?

#7 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 24 August 2008 - 20:23

:ph34r:
Mogu detalji ?


Navodno...:

http://www.blic.co.y...hp?id=54192#end

#8 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 24 August 2008 - 22:50

  • Ana Ivanović,
  • odbojkaši,
  • loši međuljudski odnosi kod vaterpolista


#9 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 25 August 2008 - 07:07

1. bacanje bronce na podijum sa strane 'švedskog' hrvača

2. udarac sudije kubanskog kikboksera

3. ameri uzeli zlato u košarci

#10 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 25 August 2008 - 11:43

1. Navodna tuca vaterpolista (cak iako je i nije bilo dosta je to sto su losi odnosi unutar ekipe)
2. Losa igra odbojkasica
3. Jos jedno ocajno prenosenje velikog sportskog dogadjaja od strane RTS-a

#11 saritam

saritam
  • Members
  • 186 posts

Posted 26 August 2008 - 11:03

1. Tuča Šapića i Šefika (epilog-1.polomljena kost šake i 1.polomljena kost noge-katastrofa)
2. Loša igra odbojkašica (nisam očekivala da će od Kube, Brazila, Italije i Rusije gubiti sa po 3:0)
3. Yuri Borzakovski se nije plasirao u finale 800m

#12 gorbat

gorbat
  • Members
  • 112 posts

Posted 26 August 2008 - 20:05

ne znam za 'tucu' koja ionako nije dokazana, i zasto bi neko ulazio u traceve tabloida, ali mene vaterpolisti nisu uopste razocarali, mislim da im je to i bio domet i drago mi je bilo videti ih kako se raduju medalji. vise su me razocarali odbojkasi, iako njih niko skoro ne spominje, jer su pali u zadnjem setu protiv amera. odbojkasice nisu razocarenje, one su uvek slabasne izgledale, ne znam uopste kako je neko mogao reci da su one neke favorite? fudbaleri su smesno spori, cavic je ipak izgubio sudeci po kamerama nbc (ako ne varaju), ali je pokazao neverovatnu profesionalnost u svemu tome. djokovic je odigrao najbolji set u zivotu (2) protiv nadala, u jednom od nakvalitnetnijih tenis meceva ikada (u 3 seta), jelena je morala bolje, ali ona verovatno i ne moze bolje, ana je htela da oseti atmosferu samo, u londonu ce biti zrelija.

#13 saritam

saritam
  • Members
  • 186 posts

Posted 26 August 2008 - 22:27

ne znam za 'tucu' koja ionako nije dokazana, i zasto bi neko ulazio u traceve tabloida, ali mene vaterpolisti nisu uopste razocarali, mislim da im je to i bio domet i drago mi je bilo videti ih kako se raduju medalji. vise su me razocarali odbojkasi, iako njih niko skoro ne spominje, jer su pali u zadnjem setu protiv amera. odbojkasice nisu razocarenje, one su uvek slabasne izgledale, ne znam uopste kako je neko mogao reci da su one neke favorite? fudbaleri su smesno spori, cavic je ipak izgubio sudeci po kamerama nbc (ako ne varaju), ali je pokazao neverovatnu profesionalnost u svemu tome. djokovic je odigrao najbolji set u zivotu (2) protiv nadala, u jednom od nakvalitnetnijih tenis meceva ikada (u 3 seta), jelena je morala bolje, ali ona verovatno i ne moze bolje, ana je htela da oseti atmosferu samo, u londonu ce biti zrelija.

Ja isto ne bih verovala da su u pitanju samo tabloidi, međutim to je pisalo u svim novinama-ista informacija, a da su obojca polomila po 1 kost, to je isto utvrđeno, plus niko od vaterpolista nije demantovao, što je indirektna potvrda. A zaista nisam razočarana 3. mestom, mislim da je to veliki uspeh, to me je obradovalo.
Za odbojkašice nisam očekivala medalju, ali neki veći otpor glavnim favoritima-da, možda sam preterala u tom očekivanju.
A jadni odbojkaši, kada sam videla kako igraju na startu turnira, prestala sam bilo šta da očekujem, tako da me poraz od Amerikanaca nije iznenadio, jedino što je bio tesan rezultat, pa onda na kraju poraz, to ne volim.
Fudbal nam je pao na jako niske grane, mada nikada nije baš bio na nekom najvišem nivou, tako da to i ne pratim, osim što znam da se smatra uspehom ako se kvalifikujemo na bilo koje veće takmičenje.
Eto da ne smaram više, biće bolje u Londonu....valjda.

#14 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 27 August 2008 - 14:50

Gorbat, uopste ne moras da kazes da ne zivis u Srbiji, vidi se iz aviona. Naime, tuca ne da je dokazana vec su se oba aktera izjasnila potvrdno o tome. Naravno da su vaterpolisti razocarali, i sebe i nas, jer ako mi neko kaze da je od njih ocekivao bronzu, onda stvarno taj nema veze sa ovim sportom. Takodje, oni sami su se izjasnili da idu tamo po ZLATO. To ne znaci da je bronza neuspeh, ali nije bas ni uspeh. Ima tih bronzi koliko hoces, ali ti to naravno ne znas. Sto se odbojkasica tice, naravno da su razocarale, jer one nikad bolje nisu delovale nego pre OI. A ti ne znas kako je neko uopste mogao da ih svrsta u favorite. Pa, izguglaj malo par poslednjih velikih takmicenja, pa ces videti da je bilo realno ocekivati od njih, recimo polufinale. Jedino sto si potrefio/la su fudbaleri, zaista su katastrofalni, ali to vec svi znaju. Za Jelenu Jankovic kazes da verovatno i ne moze bolje, sto meni govori da nisi gledao/la teniski mec u zivotu. Mislim da je to jedini logican zakljucak. Druga (prva) teniserka sveta nije mogla bolje od 1/4-finala? Hmmm...Sto se tice Ane Ivanovic, svako dobronameran zeli da veruje da je tu postojala zaista neka teza povreda, mada mi ona deluje kao neko ko bi mogao da dodje u Peking samo da se slika. Dakle, sasvim drgaciji tip od JJ, onaj gastarbajterski. Pretpostavljam da znas o cemu pricam. Cavic je prica za sebe. Ne bih nikad doveo u pitanje Phelpsovu pobedu, niti merenje vremena, cak ni taj pritisak od 3 kg. , samo da Ameri nisu imali tu privilegiju da ne podlezu doping kontroli, sto je nezabelezn slucaj u istoriji OI, takodje to je u mojim ocima sahranilo i definitivno duh olimpizma. I na kraju, zelim ti sve najbolje, ali te molim da se bar malo informises pre nego sto sednes za kompjuter da nas ovde naucis "nekim stvarima".
Toliko.

#15 gorbat

gorbat
  • Members
  • 112 posts

Posted 28 August 2008 - 23:26

Altobelli, ne samo da sam gedala sve meceve tenisa i Jankovic-ku i ostale (dosadne zenske) ten. meceve danasnjice od Bjorga jos pa nadalje, i ne da pratim i navijam za Srbske sportiste gde god da se pojave, verujem kao i svi mi u diaspori, i ne da znam ko je Alessandro Altobelli:) , ali kad gledas samo rezultate a ne price onda ti je jasno kao i meni da npr. vaterpolisti bez obzira onoga iza kuilisa, nisu bili 'spremni' za zlato. Rezultati na Evropskom i u kvalifikacijam OIa. Mozda smo mi u diaspori odvojeni od pravog 'image' kao drop shadow (u photoshop), ali mislim da je to prednost u nekim trenutcima, jer su nam dostupni pretezno rezultati (a sta drugo prolazi) ...Jankovic kao no 2 (or 1) 'ne sme' da izgubi u osmini finala! ja ostajem pri tvrdnji da je jankovic ne previse talentovana igracica koja ce vrlo brzo da 'padne' na no 20 , bez obzira, ja je volim jer se ona bori do zadnjeg daha, ali bez previse talenta, za razliku nod ivanovic, koja ima talenta , ali mislim da je vec prevazisla svog trenera, i mora da nauci da trci, trci, trci. (sto se kaze run rabbit run)..dok ja ovo pricam Ana je nazalost ispala sa US open.
Cavic jeste prica za sebe, mozda to i jeste conspiracy theory; sto se tice American doping control, oni su uzeli 3 gold medalje to Jones i ja im nemam nameru da im ne verujem, iako mogu bit subjektivna i jesam. Hmmm gestarbajterski tip bi morao biti i Djokovic i Cavic, pa su jedini individualno uzeli medalju; Ivanovic APSOLUTNO nije image Srpskog gestarbeitera.