Jump to content


Photo
- - - - -

Studiram u UK, London, pa ako nekoga zanima nesto. . .


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 french-mania

french-mania
  • Members
  • 10 posts

Posted 26 July 2008 - 13:52

Evo iz prve ruke mozete saznati i o studiranju u UK

Ja sam na MBA programu LSC koledza koji je pridruzeni fakultet UWIC univerziteta

Sve sto vas zanima u vezi BA i MBA studija u oblasti biznisa i IT studija, Slobodno me pitajte i obratite mi se na mail: bildi13@gmail.com

Pozdrav svima

#2 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 28 July 2008 - 03:23

Evo iz prve ruke mozete saznati i o studiranju u UK

Ja sam na MBA programu LSC koledza koji je pridruzeni fakultet UWIC univerziteta

Sve sto vas zanima u vezi BA i MBA studija u oblasti biznisa i IT studija, Slobodno me pitajte i obratite mi se na mail: bildi13@gmail.com

Pozdrav svima



Poshto te koshta to zadovoljstvo? Da li se uopste isplati placati za MBA ili MBT - mislim u odnosu na eventualne prospekte za posao kasnije?

#3 french-mania

french-mania
  • Members
  • 10 posts

Posted 28 July 2008 - 07:53

Pozdrav decky999


MBA program na mom koledzu kosta 6500F, medjutim ja sam ga dobio uz stipendiju od nekih 40ak%

I konacna cena koju sam platio je 3950F, sto je najpovoljnije sto moze da se nadje u Londonu.

Ono sto je interesantno za studente sa nasih prostora je da ce svi placati ovu cenu koju sam ja platio jer je to novo trziste za njih a i nasi studenti su izuzetno kvalitetni sto podeize rejting fakultetu.


Sad pitanje da li se isplati MBA je malo subjektivno.

MBA program je i zamisljen kao program koji treba da pohadjaju ljudi sa radnim iskustvom. medjutim u nasoj zemlji do nekog relevantnog radnog iskustva je tesko doci, posto ima "malo" ozbiljnih kompanija i trebalo bi barem 5god da radis dok ne stignes do neke pozicije. Mozes zamisliti koliko ce ti tada biti tesko da se vratis u klupu i da ucis :ph34r:

Ja sam izabrao ovu varijantu, da mlad odradim MBA, jer kad se vratim u Srbiju posle zavrsenog kursa znacu perfektno jezik, upoznacu radne navike i obicaje ljudi odavde i imacu diplomu drzavnog britanskog fakulteta sto ce mi dati mnogo bolju startnu poziciju u trci za ozbiljan posao, od onih koji su zavrsili domaci fax.

#4 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 30 July 2008 - 01:38

Pozdrav decky999


MBA program na mom koledzu kosta 6500F, medjutim ja sam ga dobio uz stipendiju od nekih 40ak%

I konacna cena koju sam platio je 3950F, sto je najpovoljnije sto moze da se nadje u Londonu.

Ono sto je interesantno za studente sa nasih prostora je da ce svi placati ovu cenu koju sam ja platio jer je to novo trziste za njih a i nasi studenti su izuzetno kvalitetni sto podeize rejting fakultetu.


Sad pitanje da li se isplati MBA je malo subjektivno.

MBA program je i zamisljen kao program koji treba da pohadjaju ljudi sa radnim iskustvom. medjutim u nasoj zemlji do nekog relevantnog radnog iskustva je tesko doci, posto ima "malo" ozbiljnih kompanija i trebalo bi barem 5god da radis dok ne stignes do neke pozicije. Mozes zamisliti koliko ce ti tada biti tesko da se vratis u klupu i da ucis :ph34r:

Ja sam izabrao ovu varijantu, da mlad odradim MBA, jer kad se vratim u Srbiju posle zavrsenog kursa znacu perfektno jezik, upoznacu radne navike i obicaje ljudi odavde i imacu diplomu drzavnog britanskog fakulteta sto ce mi dati mnogo bolju startnu poziciju u trci za ozbiljan posao, od onih koji su zavrsili domaci fax.


Pa ne znam sta da ti kazem - plan ti je OK ako mislis da ces naci dobar poso i ako mislis da ce ti se investicija isplatiti. U mojoj realnosti MBA se isplati samo ako ti kompanija za koju radis to plati jer kroz to investira u sopstvenu buducnost jer te vidi kao nekoga ko moze da doprinese njenom razvoju. U suprotnom je bacanje para i gubljenje vremena. MBA bez iskustva ne znaci nista u svetu u kome ja radim (znam da je u zemlji Srbiji to malo drugacije). Takodje znam da ima gomila univerziteta po svetu koji nude MBA, MBT, i slicne diplome za solidne pare jer time popunjavaju budzet. U sve je umesan i dobar marketing i ima starsno mnogo imucnih ljudi iz treceg sveta (mrzim taj naziv) koji ce podstreknuti reklamom potrositi pare za tu diplomu a da sa njome moru malo da urade. Ako mene pitas korisnije je, obrazovanja radi, odraditi masters iz agrikulture ili bilo cega konkretnog, ali dobro to je samo moje misljenje. Sa druge strane ne vidim da se na zapadu nesto strasno puno gleda drugacije na studente koji na CV natrkeche MBA kada traze prvi posao. Ako radis kao manager neke firme i imas MBA i prijavljujes se za posao e to je vec druga prica.

Al nema veze - ko sto rekoh to je samo moje misljenje - bitno je imati plan i viziju za sopstvenu buducnost.