Jump to content


Photo
- - - - -

Gde ima da se kupi? (u Beogradu)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#46 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 03 December 2009 - 21:24

salmonela gratis...

#47 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 03 December 2009 - 21:28

zavisi da li nameravaš da ih koristiš sveža ili da ih termički obradjuješ.

#48 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 04 December 2009 - 13:33

przeno naravno, ma gadno mi to iz tegle. to su verovatno napukla jaja, ko zna sa cime to sve doslo u dodir. cudi da od ovim mega marketa niko se nije setio da uveze belance u flasi.

#49 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 22 December 2009 - 16:07

Da li neko zna gde u Srbiji mogu da se kupe koktel višnje koje se koriste za dekorisanje?

#50 footballfactroy

footballfactroy
  • Members
  • 6 posts

Posted 15 January 2010 - 02:22

Gde mogu da kupim u Beogradu sos od ostriga i Heinz pasulj u konzervi? Hvala unapred!

#51 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 January 2010 - 19:49

Za sos od ostriga mogu da razumem pitanje; ali Heinzov pasulj u konzervi (sa paradajzom) je neopevano industrijsko govno nad govnima. To je previse lose cak i kao stocna hrana.

#52 footballfactroy

footballfactroy
  • Members
  • 6 posts

Posted 27 January 2010 - 01:55

Za sos od ostriga mogu da razumem pitanje; ali Heinzov pasulj u konzervi (sa paradajzom) je neopevano industrijsko govno nad govnima. To je previse lose cak i kao stocna hrana.


Ok, postuj da neko i to voli... Samo sam pitao gde ima da se kupi... Ali, nasao sam vec :ph34r: Ako nekom treba ima u Merkatoru sve... i Heinz i sos od ostriga :)

#53 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 27 January 2010 - 10:20

Postujem da neko i to voli; medjutim, Hainz pasulj u konzervi za mene je simbol americke travestije od hrane.

#54 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 January 2010 - 19:36

...

Postujem da neko i to voli; medjutim, Hainz pasulj u konzervi za mene je simbol americke travestije od hrane ...



Pre svega - o ukusima se ne raspravlja.

Tako da mi je potpuno nejasna ovolika strogoca.
Ako mi treba 200 grama kuvanog pasulja - pa normalno da cu prikupiti konzervu.
(u Srbiji mozda i necu, ali samo iz jednog razloga - finansijskog.)

Ako mi zimi treba paradajz - prikupicu pelat iz konzerve - i mnogo jos sto sta.
Necu kiseliti kupus - kupicu "sauerkraut" i u glavicama i ribanac - nemacki, poljski - bilo koji etc, etc.
Necu kupovati krompir - kupicu smrznuti pomfrit. Smrznuti mladi ocisceni krompir.

Kupicu smrznutu sargarepu / grasak / zelenis. Kupicu gotov buljon / suve pecurke / gotovu testeninu - sve sto mi omogucava da smanjim vreme boravka u kuhinji.
Samo da mi finansije dozvoljavaju.

A ono drndanje oko "ekoloskog" i ostalo njesra, - zaista se pitam - ti koji koriste sve ekolosko - da li im je i gomno "ekolosko"?

Sumnjam.

...

#55 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 January 2010 - 13:01

Konzerva slatkog pasulja u paradajzu (Heinz) za mene je simbol americkog, ali i britanskog dorucka i nesto sto jako ne volim.
Nisam imao nameru da zvucim strogo.

#56 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 28 January 2010 - 15:39

Konzerva slatkog pasulja u paradajzu (Heinz) za mene je simbol americkog, ali i britanskog dorucka i nesto sto jako ne volim.
Nisam imao nameru da zvucim strogo.

amerikanci ne jedu baked beans. jedu refried beans, koji je nesto drugo.

#57 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 January 2010 - 16:40

Jucer doruckovah English breakfast. Doduse, vec je bilo podne. Two eggs (sunny side up), mashrooms, bacon and Heinz baked beans. Tako me je napunilo da mi nije trebalo nista slijedecih 8-9 sati. Onda nekoliko pints of Abbot's Ale, pa mixed kebab (shish i kofte). Pa natrag, po Abbot-u do pobjede.
:D

Helem, prije 15ak godina kada sam prvi puta probao ovaj grah, ispljunuo sam jer mi je bilo slatko, kao da je u pekmezu ali sam se vremenom navikao i s' vremena na vrijeme moze proci.

Ono sto ja nikada necu moci svariti je corned beef :ph34r: . To nisam mogao ni tokom rata kad nista drugo nisam imao. Ima li ljubitelja corned beef-a i kako opravdavate ljubav? :)

#58 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 28 January 2010 - 19:13

Ono sto ja nikada necu moci svariti je corned beef :ph34r: . To nisam mogao ni tokom rata kad nista drugo nisam imao. Ima li ljubitelja corned beef-a i kako opravdavate ljubav? :)


Corned beef bih jeo za doručak, ručak i večeru, tj. u svakoj prilici. Čak bih pokušao i da ga sam napravim uz neki dobar recept, mada sam pročitao da nije baš jednostavno.

#59 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 January 2010 - 19:39

Za razliku od slatkog pasulja, volim ga, posebno sa kolutovima svezeg crvenog luka.

#60 footballfactroy

footballfactroy
  • Members
  • 6 posts

Posted 04 February 2010 - 02:15

Vino Krokan, gde kupiti?!